Jump to content

Photo

Problemi s kočnicama

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#41 djtopa

djtopa

Hondaš,bubnjar i di džej!

• Members
  • PipPipPip
  • 4,420 posts
  • Vozilo:Integra Type R,ex:Type R EP3,VTi BB6,eco EK3

Posted 27 August 2009 - 17:36

Neznaju napravit kocnice dobre da ga jebes, kak se kod drugih autiju to dogada rijetko ili uopce ne?

Nisam nigdje recimo čuo za trešnju na CTR EP3.
A što se tiče diskova ljudi na CTR.UK se kunu da su OEM daleko najbolji od bilo kakvih taroxa,feroda itdddd...
gledajući kočenje,trajnost itd.
Ali zato preporučuju pločice Ferodo DS2500,ja imam tu kombinaciju i zadovoljan sam.
Moglo bi bolje ali to za sobom vuče klješta od ATR :rolleyes:

Btw jedina Honda koju sam vozio i da su kočnice onak meni po mjeri je ATR

Edited by topa, 27 August 2009 - 17:39.

• 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#42 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 27 August 2009 - 18:47

Meni su se na ATR-u pregrijale isto kao i na Civic-u 240mm. Težak je to auto.
  • 0

#43 djtopa

djtopa

• Members
  • PipPipPip
  • 4,420 posts

Posted 27 August 2009 - 18:50

Meni su se na ATR-u pregrijale isto kao i na Civic-u 240mm.

Težak je to auto.

A kako koči i kakav osjećaj daje čim stisneš pedalu,to je druga priča.No otišli smo off topic
Pregriju se i na puno skupljim autima a kako ne na Civicu,Accordu
  • 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#44 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 27 August 2009 - 18:55

A kako koči i kakav osjećaj daje

Neloš. :D

Taj auto mi je općenito savršeno složen, sve je kako treba.
  • 0

#45 Nick7

Nick7

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 484 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.8 Executive, Honda Civic 1.4iS (B16A2)

Posted 28 August 2009 - 09:37

mora bit nesto drugo u djiru jer meni ne tresu nakon 50tkm

Ne znam... nekvalitetna roba mozda.
Jer, jedini diskovi na starom Civicu koji mi nisu tresli su bili originalni. Izdrzali su oko 80tkm, i nakon toga.. svaki put neka sranja s diskovima.
  • 0
I have an angel on my shoulder,
but a devil in my head

#46 e-one

e-one

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • Vozilo:Civic ED7 1.6-16

Posted 28 August 2009 - 09:40

4gen ti si valjda dobio najset diskova koje JC ikad proizveo ^_^ . Ja imao 2 seta JC diskova na autu i oba su bila u govno :FinouCat_03: Prvi set sam skinuo cim sam kupio auto, diskovi su bili prakticno novi. Tresli su osjetno, ali se dalo vozit i pri manjim brzinama nije toliko trgalo prednji kraj auta. Vidim novi diskovi,al tresu i odem majstoru da to rjesi. On mi mi opet stavi novi set JC diskova :bangin: . Ove druge sam totalno ubio tako da su tresli na svim brzinama visim od 40 kmh. 2 puta sam ih tokario i nakon svakog tokarenja bi protresli nakon 50ak km. Kad su bili novi poceli su mi trest na prvom jacem kocenju na autoputu. Zadnje tokarenje je bilo taman prije puta na more. Drzali su kako/tako do obrovca, ali tamo su platili ceh :D Doslovno sam mislio da ce mi potrgat ovjes kolko je tresao prednji kraj pri kocenju. Sad su na autu ATE i do sad su opravdali cijenu. Vec na prvi pogled se vidi da su kvalitetniji i da nisu od nekog kineskog zeleza. Cak ni ne hrdjaju kao JC. Odvozio sam nekih 1tkm i to su do sad prvi kilometri bez tresnje kocnica od kad imam Civica. Nisam ih nista posebno razradivao, samo sam pazio prvih 100km da ih ne pregrijem i to je to. Ovi za sad trpe i kocenja sa 180-60 km :Laie_68:
  • 0

#47 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4,377 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 28 August 2009 - 10:41

A kaj kad mjenjaš samo disk pločice? Jel treba tu kaj razradit ili samo polako a ne se zajebat ko ja danas.

Ja sam ih jučer promjenio pa sam danas sa 60 km/h prošao na full crveno jer auto nije uspio stat sa 120km/h u cca 200metara. Na svu sreču iz kontra smjera nitko nije skretao pa je sve dobro prošlo.

kad se nove pločice stavljaju bilo bi poželjno lagano šmirglom skinut zadebljanje po rubu površine pločice i lagano pošmirglat onaj dio koji naliježe na disk da se skine konzervans i to bi trebalo biti sve što nove pločice trebaju
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#48 Fidelio

Fidelio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • Vozilo:Honda Civic '91

Posted 28 August 2009 - 11:01

ja sam na svom civicu stavia ferodo premier diskove i plocice i trese ko lud na tim brzinama, doduse razradia sam ih taktikom da ih stedim prvih 100 kilometara p.s. ako stavim nove plocice na stare diskovi koji tresu i razradim ih taktikom od KKK-a hoce li prestat disk trest ili prvo moram u tokara da izravnam disk ???
  • 0

#49 KKK

KKK

... mrzim rasizam ...

• Moderator
  • PipPipPip
  • 5,211 posts
  • Vozilo:Civic sedan 1.6 VTi

Posted 28 August 2009 - 11:51

ja sam na svom civicu stavia ferodo premier diskove i plocice i trese ko lud na tim brzinama, doduse razradia sam ih taktikom da ih stedim prvih 100 kilometara

p.s.

ako stavim nove plocice na stare diskovi koji tresu i razradim ih taktikom od KKK-a hoce li prestat disk trest ili prvo moram u tokara da izravnam disk ???

e sad, to je pitanje da li trese zbog diskova ili pločica... ako trese zbog pločica, onda će nove pločice možda riješit problema ako ih razradiš ovako...

Ali ako je zbog diskova onda ništa...

Samo pazi kad razrađuješ da obavezno između kočenja napraviš dovoljnu pauzu da se kočnice ohlade...
  • 0

#50 e-one

e-one

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • Vozilo:Civic ED7 1.6-16

Posted 08 September 2009 - 08:48

Novo zapažanje.....ubio sam kočnice prošlu subotu.......klao sam ih zbilja dosta. S obzirom da nisu tresle od kad sam stavio ATE diskove, a žurilo mi se, pretjerao sam i pregrijao ih. Zanimljivo da su mi nakon te torture počele trest kočnice tek pri naglom kočenju sa cca 150. Nakon tog kočenja sam se zaustavio i kočnice su se ohladile i nakon toga najnormalnije kočile dalje bez ikakvih vibracija. Nisam još probao naglo kočit sa 150+ od te vožnje al pri manjim brzinama se ne osjeti ništa neobično. Vozio sam i autoputom u međuvremenu, znači veće brzine, ali bez naglih kočenja i ništa. JC diskovi koji su prije bili na autu su nakon prve takve torture počeli trest i dalje nisu valjali. Zašto sad ovi ne tresu više?
  • 0

#51 To0o0ony

To0o0ony

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 posts
  • Vozilo:EK3

Posted 09 September 2009 - 02:28

Bio sam u trgovini danas i tražio sam pločice za ek 1.5 i reko mi je dečko da ima dvoje :puzzled: Uglavnom, jedne su sa nekim federom, druge su bez. Koje trebam?
  • 0

#52 KKK

KKK

... mrzim rasizam ...

• Moderator
  • PipPipPip
  • 5,211 posts

Posted 09 September 2009 - 09:18

Bio sam u trgovini danas i tražio sam pločice za ek 1.5 i reko mi je dečko da ima dvoje :puzzled:

Uglavnom, jedne su sa nekim federom, druge su bez. Koje trebam?

kakvim federom???

Možda misliš na onaj limić (indikator potrošenosti pločica)???
  • 0

#53 To0o0ony

To0o0ony

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 posts

Posted 09 September 2009 - 09:31

Jbg ne znam, nisam to nikad skidao al izgleda da ću sad ić skinut da vidim kakva je ...da ne kompliciram... Uglavnom, na vrhu pločice (u njegovom katalogu po kojem naručuje) ima neka oprugica, a na drugim pločicama toga nema! Nije mi jasno kako uopće nudi 2 različite vrste? Po obliku nisu identične. Jedne imaju izraženije one uši (više u špic) itd. Ma uglavnom, idem skinut. Da njie možda zbog ABS.a? :ninja:
  • 0

#54 KKK

KKK

... mrzim rasizam ...

• Moderator
  • PipPipPip
  • 5,211 posts

Posted 09 September 2009 - 09:39

Jbg ne znam, nisam to nikad skidao al izgleda da ću sad ić skinut da vidim kakva je ...da ne kompliciram...

Uglavnom, na vrhu pločice (u njegovom katalogu po kojem naručuje) ima neka oprugica, a na drugim pločicama toga nema! Nije mi jasno kako uopće nudi 2 različite vrste? Po obliku nisu identične. Jedne imaju izraženije one uši (više u špic) itd.

Ma uglavnom, idem skinut.

Da njie možda zbog ABS.a? :ninja:

ma onda je vjerovatno riječ o indikatoru potrošenosti jer nikakav drugi feder nebi smio bit tamo... a ima i neka serija pločica koja ima kao oprugu na sredini

Ovako nešto

Posted Image

to ne ide na tvoj auto...

Reci koju marku pločica hoćeš kupit pa možda imam oznaku...
  • 0

#55 To0o0ony

To0o0ony

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 posts

Posted 09 September 2009 - 09:54

Japanparts Niparts Delphi Ferodo
  • 0

#56 KKK

KKK

... mrzim rasizam ...

• Moderator
  • PipPipPip
  • 5,211 posts

Posted 09 September 2009 - 18:00

Japanparts
Niparts
Delphi
Ferodo

Ferodo je FDB776
  • 0

#57 djtopa

djtopa

• Members
  • PipPipPip
  • 4,420 posts

Posted 09 September 2009 - 18:25

Japanparts
Niparts
Delphi
Ferodo

Sorry na off pa jel nije Japanparts talijansko smeće s Japanskim imenom?
Ja sam ih tako doživio s filterima
  • 0

#58 To0o0ony

To0o0ony

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 posts

Posted 09 September 2009 - 18:30

Stavljene Bendix pločice, razrađene po PS-u s prve stranice. Moram ipak odkomentirat na Topin post :ignat_02: Svatko se zajebo bar 1x s Japanparts-om :rolleyes:

Edited by To0o0ony, 09 September 2009 - 18:34.

• 0

#59 KKK

KKK

... mrzim rasizam ...

• Moderator
  • PipPipPip
  • 5,211 posts

Posted 09 September 2009 - 19:11

Stavljene Bendix pločice, razrađene po PS-u s prve stranice.

Moram ipak odkomentirat na Topin post :ignat_02: Svatko se zajebo bar 1x s Japanparts-om :rolleyes:

Ja nisam niti jednom :JC-hysterical:

Al zato jesam s Nippartsom... no zajeb je bio blag i lako podnošljiv...
  • 0

#60 Nick7

Nick7

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 484 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.8 Executive, Honda Civic 1.4iS (B16A2)

Posted 10 September 2009 - 10:19

Ja se jednom zaj**** sa Japanpartsom. Plocice mi bile na kraju, a planirao sam zamjeniti prednje diskove/celjusti sa onima s VTI-a. Pa ajde... bile jeftine, a ionako mi samo nakratko trebaju. Katafakinstrofa. Te 'Japanparts' plocice kao da su od celika radjene. Kocile uzasno lose, i vrlo brzo se pregrijavale. Dva kocenja 100-0, i gotovo... skoro da ne koce vise. Uzas.
  • 0
I have an angel on my shoulder,
but a devil in my head

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users