Jump to content

Photo

Misljenje o DelSol-ki iz oglasa...

• Please log in to reply
108 replies to this topic

#1 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts
  • Vozilo:Honda CRX D3l5OL

Posted 06 January 2010 - 22:02

Evo bas sam se pridruzio forumu malo da se poblize raspitam oko tog Hondinog modela!
Naime vec dulje skupljam lovu neku da si ubodem DelSolku i sad sam naletio na jednu u oglasniku pa me zanima misljenje (jako ih je malo i rijetko su po oglasnicima)...

Zanima me opcenito kakva je stvar s djelovima, popravcima, dal imaju isi motor i ko druge Honde Civic / CRX +/- tog godista i dal mogu koristiti te djelove onda...

Te dali netko zna s foruma konkretno ovu i dali mi se ovako nesto ispalti s obzirom na godiste???
http://www.auti.hr/a...i/oglas-592800/ & http://www.njuskalo....ol-oglas-840069

Stara je i to me brine, a vidim da je i limarija malo kod praga vec naceta... ali cijena mi je jako primamljiva!
Sto kazes na ovaj motor sto je unutra ???

Iskreno puko sam na taj auto vec godinama, a vrijeme mi je da kupim novi auto golfa se rjesavam kroz 15-ak dana i glupo mi je uzat punta ili nesto sl. tek toliko da ne trosim lovu bzvz koju sparam za delsoku...

P.S. Komentirao sam vec preko PM s nekim korisnicima (TNX a lot),
no evo volio bi malo i javno potegnut raspravu!

Unaprijed hvala svima na savjetima i podrsci mogucem movom vlasniku honde...
  • 0

#2 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 06 January 2010 - 22:17

Sto reci... ?

Iako sam ljubitelj DelSol-ke (Svaka povezanost sa Nickom je puka slucajnost)
naletio sam na ovu Hondu Civic... I nemogu se nacuditi oglasu pa trazim vase misljenje...

Sumnjam da netko nebi zamjetio ovaj auto u gradu...
Sigurno netko zna nesto o njemu...

Zasto je ta cijena toliko drugacija od ostalih... !?
Ima Klimu, Centralno, Servo... 98´god. a nije sad ni presla puno nesto...

Cak je i pimplao nekaj po njoj, nije losa ovako na oko...
To neka bimba il kaj ???

Check it out: http://www.auti.hr/a...i/oglas-591949/
  • 0

#3 gogzzzz

gogzzzz

PeNgUiN SqUaD

• Members
  • PipPipPip
  • 1,967 posts
  • Vozilo:ex EG5, EK3 projektil :P

Posted 07 January 2010 - 03:45

probaj potrazit postove do tjedan dana stare , nesto se pricalo o tom civicu..al mislim da su samo nagadanja bila ...ugl kao sto je vecina rekla... previse dida mida :D spojleri, branici itd ..sto hondasi ne vole :D a sad o stanju..dok ne vidis i ne probas neznas :) kao i za vsaki auto
  • 0
Posted Image Posted Image Posted Image

Netko mora nastaviti ostvarivati snove - Soichiro Honda

#4 gogzzzz

gogzzzz

PeNgUiN SqUaD

• Members
  • PipPipPip
  • 1,967 posts

Posted 07 January 2010 - 03:56

auto ne izgleda bas bajno... prednji branik ima cudne luftove , tj kao da malo visi.. pogledaj pored kotaca i oko zmigavca ..dole uz lijevi prag "izgleda" kao trulo..e sad jel to zmazano il ne ovak ne mogu 100% rec , takoder kod zadnje lampe i spoja s branikom mislim da se takoder vidi na 2 mjesta hrda , hmmm neznam dal su identicne zadnje stop lampe( ne kuzim se tolko u del solke..al mi se cini po svjetlima u nazad da je desno drugacije..il je to samo vizualan dojam.. sta se tice masine ..to bi trebala biti 1.5 v-tec ..inace dobra masina al mislim da je to swap..jer 1.5 vtec se ugradivao tek u 6 gen civica ... a ovaj auto je 92 godina .. nadam se da ce ti drugi koji imaju vise iskustva s delsolom jos reci ponesto ..al eto ..nemoj se zaletiti samo tako, auto pregledaj ako si bas tak zagrizo..al mislim da maggio prodaje..auto u vrhunskom stanju.. je veca cjena al je i noviji i u daleko boljem stanju ... i jos k tome vti
  • 0

#5 cagliostro13

cagliostro13

Boost Lover

• Members
  • PipPipPip
  • 2,984 posts
  • Vozilo:del sol + ATS Milano Red

Posted 07 January 2010 - 07:59

poshto sam taj auto raskopo do sharafa i ponovo ga sastavio znam iz prve ruke da je sa dijelovima za limariju dosta veliki problem..naime,zamjenskih nema a orginal su full skupi.. rabljenih se mozhe nach al dosta rijetko i u pravilu su dosta skuplji od dijelova za druge modele istih godishta tak da ti je moj savjet da uzmesh neku u shto boljem stanju da imash poslije manje izdataka jer ako nisi vichan sharafljenju i sam svoj majstor shemi moglo bi ti se sve pretvorit u dosta gorku igru.. kod njih ti je problem i curkanje vode na spoju krova i karoserije,pogotovo na modela prije 95 godine,to se rijesh zamjenom gume sa novijih modela al opet,ta guma je skupa ko suhu zlato u Rutingu (7tkn) a rabljenu je teshko nach..mozhe se i to rijeshit al opet ak nisi vichan takvim stvarima neko che ti uzet dosta love da to sredi.. ova sa linka ima najslabiji motor i sa motorom u pravilu nema problema al opet to je star motor preko 15godina pa nije nish chudno da nije bash u bajnom stanju.. imash tu na forumu provjerenih autiju koji su u ok stanju tak da ti moj glas ide na tu opciju..
  • 0
<a class='bbc_url' href='http://www.njuskalo....agliostro13</a>

#6 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 07 January 2010 - 10:02

bolje uzmi nekog novijeg godista sa motorom od 125ks ili 160ks..
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#7 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts
  • Vozilo:Tramvaj

Posted 07 January 2010 - 12:51

Čuj, ovce i novce znaš da nemreš imat... Za 3000 evra ne očekuj da je del solka u dobrom stanju... A ono što si pitao za električni krov da li se da naknadno ugraditi, moje je mišljenje zaboravi, kao prvo moraš naći mehanizam iz razbijene da bi mogao prebaciti u svoju ali toga kod nas nema... Čak sam po ebayu gledao, nema. A i da ima, mislim da bi platio pre skupo, sam taj mehanizam ima 2 kompjutera u gepeku. Nije da ti reklamiram svoju, nije mi ju tolko napeto prodati ali na tvom mjestu bi rađe probao još doći do neke love ako si tolko zapeo pa uzet bolju a ne ovo groblje... Molim da se vlasnik ne uvrijedi, moje glupo mišljenje... :D
  • 0
Servisiram PC/laptope, hardware/software, 091/888-5956.
Jučer vidil sam pingvina, kakva mala guzica...

#8 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 07 January 2010 - 13:48

Hmmm, pa check-al sam al ocito mi je promaknulo... Ock TNX. potrazim malo bolje! P.S. plasticarenje mi ne smeta, dapace (iako volim sam odredit izgled svog vozila - jedino zato minus).
  • 0

#9 Mislaf

Mislaf

rwd powered :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1,049 posts
  • Vozilo:bmw :)

Posted 07 January 2010 - 13:57

P.S. plasticarenje mi ne smeta, dapace ...

Baš me zanima na šta tvoj golf liči :)
  • 0

#10 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts

Posted 07 January 2010 - 13:57

nisam moderator ali predlazem ti da otvoris JEDNU temu tipa "kupujem auto-moze misljenja". ne mozes otvarati teme za svaki auto kojeg vidis u oglasniku.. uglavnom predlozio bi ti prije da uzmes nekog 5. ili 6.gen civica nego del sol..
  • 0

#11 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 07 January 2010 - 14:34

auto ne izgleda bas bajno... prednji branik ima cudne luftove , tj kao da malo visi.. pogledaj pored kotaca i oko zmigavca ..dole uz lijevi prag "izgleda" kao trulo..e sad jel to zmazano il ne ovak ne mogu 100% rec , takoder kod zadnje lampe i spoja s branikom mislim da se takoder vidi na 2 mjesta hrda , hmmm

DA limarija je na mjestima trula to se vidi da... Sad koliko je to posla (para) za povarit pokitat ukoliko je to samo lim u pitanju!?

..to bi trebala biti 1.5 v-tec ..inace dobra masina al mislim da je to swap..jer 1.5 vtec se ugradivao tek u 6 gen civica ... a ovaj auto je 92 godina

DA again... Maggio mi je to reko na PM vec, da je to swap, sad to je dvosjekli mac...

PLUS - novija masina bolja stavljena
MINUS - nekaj je bilo sa autom pa je to moao radit, pitanje sto je jos otislo a nije napravio/promjenio... (i kako je swap napravljen uopce)...

bolje uzmi nekog novijeg godista sa motorom od 125ks ili 160ks..

125 - bi volio
160 - treba tocit a i regat...

(vis da krpam opce da ubodem nekaj, ako cu i to moc) :puzzled:
kolko para tolko muzike... :whistle:
  • 0

#12 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 07 January 2010 - 14:44

Čuj, ovce i novce znaš da nemreš imat... Za 3000 evra ne očekuj da je del solka u dobrom stanju... A ono što si pitao za električni krov da li se da naknadno ugraditi, moje je mišljenje zaboravi, kao prvo moraš naći mehanizam iz razbijene da bi mogao prebaciti u svoju ali toga kod nas nema... Čak sam po ebayu gledao, nema. A i da ima, mislim da bi platio pre skupo, sam taj mehanizam ima 2 kompjutera u gepeku. Nije da ti reklamiram svoju, nije mi ju tolko napeto prodati ali na tvom mjestu bi rađe probao još doći do neke love ako si tolko zapeo pa uzet bolju a ne ovo groblje... Molim da se vlasnik ne uvrijedi, moje glupo mišljenje... :D

Ma to me samo zainmalo za krov jer nisam bas primjetio ad ih puno ima kod nas, a zgodna stvar je to...
Opce si nemrem predociti kolika je gnjavaza to ricno skidat stavljat skidat stavljat il mislit oce ti ko kaj buksnut ako je ostavis bez krova a ti na kavi negdje...
OK nema ti kaj buksnut jer nutra nis ni ne stane LOL al svejedno...

Kaj ti svoju prodajes ???
Da al to je i cijena ono boli glava... Mislim ti imas avion ol DelSol-ke...

HITT mi nudi svoju... Mislim da je ta ipak nest jeftinija neg tvoja, a zgleda mi na oko OK ovak...
Iako i za takvu bi jos trebao nac jos jedan job... (vidim da zamjene ne pale svima treba cash)!

DECKI pa zbedirat cete me!
Svi vlasnici pokusavaju rasprodat svoje Del Sol-ke, a ja ja zagrizo... I to bi mi trebala bit podrska, splasno mi entuzijazam (al samo malo)...
Neeegoo kaj to oce rec za to da ih svi prodaju? Ima ih par u gradu i samo se kurvaju od ruku do ruku... :puzzled:
  • 0

#13 gogzzzz

gogzzzz

PeNgUiN SqUaD

• Members
  • PipPipPip
  • 1,967 posts

Posted 07 January 2010 - 17:00

kao sto sam reko ne kupuj nesto na silu zato jer ti se svida jer brzo ces se razocarati i lupat u glavu... ljepo su ti decki rekli..to je rijedak auto... nema djelova zamjenskih smao orginal koji su cjenom papreni..to sta je ovaj jeftin vjeruj mi da ces utuc vise novaca u njega nego da kupis ovaj u dobrom stanju... sta se tice vti masine ako se normalno vozis bit ce i potrosnja normalna jer za jaki auto ne moras tiskat papicu gasa da bi se auto pokrenuo...al eto to je na covjeku da se nauci kontrolirat gas :) a to kaj se prodaju ..pa kolki auti se prodaju??? ekipa ih ima za gust..dopizdi im ko svaki auto..oce nesto drugo..npr del sol je mali auto..dvosjed..pa netko ko ima mozda zenu djete to mu je mozda pre skupo za gust a klinca nema kam stavit... jednostavno..svi imamo zelje al nemamo mogucnosti..prilagodi se tome i bok :)
  • 0

#14 KKK

KKK

... mrzim rasizam ...

• Members
  • PipPipPip
  • 5,264 posts
  • Vozilo:Accord 2.0 sport

Posted 07 January 2010 - 17:05

Ma to me samo zainmalo za krov jer nisam bas primjetio ad ih puno ima kod nas, a zgodna stvar je to...
Opce si nemrem predociti kolika je gnjavaza to ricno skidat stavljat skidat stavljat il mislit oce ti ko kaj buksnut ako je ostavis bez krova a ti na kavi negdje...
OK nema ti kaj buksnut jer nutra nis ni ne stane LOL al svejedno...

Kaj ti svoju prodajes ???
Da al to je i cijena ono boli glava... Mislim ti imas avion ol DelSol-ke...

HITT mi nudi svoju... Mislim da je ta ipak nest jeftinija neg tvoja, a zgleda mi na oko OK ovak...
Iako i za takvu bi jos trebao nac jos jedan job... (vidim da zamjene ne pale svima treba cash)!

DECKI pa zbedirat cete me!
Svi vlasnici pokusavaju rasprodat svoje Del Sol-ke, a ja ja zagrizo... I to bi mi trebala bit podrska, splasno mi entuzijazam (al samo malo)...
Neeegoo kaj to oce rec za to da ih svi prodaju? Ima ih par u gradu i samo se kurvaju od ruku do ruku... :puzzled:

Dobar auto KOŠTA

Loš auto NE KOŠTA

A ovo kaj si ti dao iz oglasnika defintivno nije baš dobar auto... ne treba se tu puno razmišljat već se na prvi pogled vidi da vlasnik baš i nije nešto previše brinuo za taj auto...

El. krov nebudeš baš lako prebacio na običnu solku i to odmah zaboravi... radije odmah traži sa električnim krovom ako ti je to uvjet...

Ali pazi... sve kaj je električno, puno lakše se kvari od manualnog... i ja bi uvijek izabrao manualni krov da moram birat...

razlika u cijeni registracije (sa 50% bonusa) je nekih 3.300kn za 125KS naspram 4.400 za 160KS

razlika u potrošnji nije vrijedna spomena... jer će ti VTI u svakodnevnoj normalnoj vožnji trošit skoro isto kao i 125KS, a trošit će više samo kad ga počneš klat... no u svakom slučaju će u tom režimu trošit i ovaj od 125KS i opet ti se razlika u potrošnji neće toliko osjetit da bi bolila glava...

Znači na strani ovog od 125KS je samo i isključivo manja cijena registracije...

jedino što ćeš ovu od 125KS lakše pronać nego ovu od 160KS...

i tak...

Moj savjet je da radije ne kupuješ ništa nego da kupiš razvaljenu... jer Honda je super auto i rijetko koja marka je toliko pouzdana sve do trenutka dok ju održavaš kak treba...

kad Honda jednom počne zajebavat, tome NEMA KRAJA!!!!!! postaje rupa bez dna... znači odmah u startu gledaj da kupiš bolji auto za više novaca...

jer ono što u startu uštediš, moglo bi ti se dvostruko kasnije naplatit... daj bože da ne, ali u principu, to tak ide...
  • 0

#15 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts

Posted 07 January 2010 - 17:23

što se tice potrosnje del solke od 160ks ti je prosjek nekih 8-9lit mješane vožnje.. meni uvijek tako.. da ga vozis non stop u 5oj na 3000rpm ti je potrosnja 7lit..
  • 0

#16 CRX

CRX

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 237 posts
  • Vozilo:CRX del sol

Posted 07 January 2010 - 17:40

Ljudi prodaju solke jer skuže nakon nekog vremena da nije baš najpratičniji auto na svijetu i to je glavni razlog prodaje uz financijski, ako si baš zagrizo za solku skupi pare i kupi za ime boga nešto pošteno a ne neku kramu jer možeš imat velikih problema a o izdacima da ne govorim....
  • 0

#17 robinjo

robinjo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 326 posts
  • Vozilo:Honda Civic EK4

Posted 07 January 2010 - 20:03

[quote name='tojo909' date='Jan 7 2010, 13:57' post='134702']
nisam moderator ali predlazem ti da otvoris JEDNU temu tipa "kupujem auto-moze misljenja".

i ja bi to predlozio!
  • 0

#18 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 07 January 2010 - 23:58

A znam pravo zborite... Sto su stvari rijedje to su skuplje, a ja valjda ko prstom u **** na naj rjedji model koji sam mogo nac! A kaj cu kad mi je ko bomboncic, al vi to kuzite kaj ne... Ma iskreno trazio sam po oglasniku ovako neki auto privremeni koji bi mi bio dok ne skupim za Solku vidim da se krecu oko 4500 / 5000... I kopam kopam nes sto jeftinije da mi sto vise ostane naravno he hee... Puntac neki djelove kupujes za medeke na jakshi... lol I kad ono nova u gradu, ovu jos nisam vidio a kad tamo 3 somica samo... Obmah sam zabrijo jebo te lim malo zbrusis pokitas i bubnes lak i bok, sam da je motor okej... Al vidim da ni to bas tak ipak...!?? :dntknw: Ubiti moje glavno pitanje koje imam sam sa sobom je uzet kramu i pokusat je sklepavat ako je limarija u pitanju samo rupe i zakrpe... ili sparat jos kolko treba pa onda tek uzet nekaj novijeg... (sam dato novo nebu staro ko sad ova kak je stara dok ja to skupim) jbg. A da vjerujem da je auto nepraktican i mali - imao sam priliku jednom se vozit (nazalist samo jednom), u njoj si nutra ko u kalupu.. ko i u S2000 isto tak - sl. prdnes i guzva je vise nema mjesta... Kaj se tice potrosnje nebi nikad reko da tolko trosi - ovaj tenk od golfa kaj ga "ganjam" pije 6.5/7l a ima 40Kw P.S. vec me god dana ekipa pokusava odgovorit od tog auta jer kao dvosjed je nemres nikog povest ovo onooo, maaa briga me da je i jednosjed sebi je kupujem da se ja vozim, drugi nek sebi kupe auto pa nek se voze...
  • 0

#19 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 08 January 2010 - 00:09

Baš me zanima na šta tvoj golf liči :)

NE lici...

Nisam lood da ulazem pare u tenk!

Inace za inf. mrzim kič i zagovornik sam clear style-a...
Skidanje svih suvisnih djelova, sto cisce linije, duboki branici i u pod.

P.S. nisam navikao na PHBB i sl. forume pa se snalazim ovako jos,
ukoliko netko zna slobodno neka spoji te sve teme sto sam otvorio - Dapace!

SRY na prljanju foruma... :pardon:
  • 0

#20 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts

Posted 08 January 2010 - 01:42

ma meni dvosjed odgovara.. cura i ja.. i vise nam nitko ne treba.. ja sam cak htio svoju prodati no cura se suprotstavila!!
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users