Jump to content

Photo

Misljenje o DelSol-ki iz oglasa...

• Please log in to reply
108 replies to this topic

#21 hitt

hitt

tuner

• Members
  • PipPipPip
  • 827 posts
  • Vozilo:EG B20turbo 560ks 12.022@402 B18tuned 240ks 12.660@402 sold K24EK built in progress H22jdmEG reborn 13.168@402 B17.5 turbo EG ex Dave 12.6@402 EK4 Daily Drive

Posted 08 January 2010 - 01:52

HITT mi nudi svoju... Mislim da je ta ipak nest jeftinija neg tvoja, a zgleda mi na oko OK ovak...
Iako i za takvu bi jos trebao nac jos jedan job... (vidim da zamjene ne pale svima treba cash)!

ja sam isto dosta dugo slinio za del solkom sve dok se nije pojavila ova koju sad vozim ... bila mi je tada druga ili treća Honda koju sam imao ispred kuće tako da me nije zanimalo šta drugi kažu da je niska i malena i da ima samo dva sica da se krov skida ...jer upravo to mi se najviše svidjelo kod nje ... iako zadnjih par mjeseci vozim samo nju dok se druge tuniraju navikao sam se a i frendovi su me prestali gnjavit nekome se sviđa nekome ne ... ubiti večini se sviđa a pogotovo mojoj boljoj polovici :D

inače napisao sam ti ... moja je original VTI ostala po opremi i svemu osim motora (crna unutrašnjost s motegi crvenom kožom i 4 diska s abs-om napred 262 iza 240 , prednji i zadnji sway bar, el.podizači el. retrovizori, daljinsko zaključavanje krov je jako lagan i skineš ga u 5 sec i staviš na predviđeno mjesto u gepek) motor 160ks je prodan a stavljen je 125ks krajem 8mj. jer mi se to činio logičnim izbor s obzirom da mi je to auto s kojim se vozim svaki dan a imam dva druga za race ... od tad sam prošao 10.000km i dotočio 1 litru ulja sveukupno i još je na maximumu ... stavljena je u međuvremenu 4-2-1 ispušna grana , usisna y8 i kratki mjenjač s dugom 5 brzinom idealnom za autoput ... stavljeni su svi novi seleni i nova pletena crijeva od kočnica te H&R ovijes ...

del sol ću sigurno prodat moja je ponuda 5000e okvirno a mogli bi se dogovoriti i manje ako bi bilo do kraja ovog mjeseca ili do sredine 2mj tako da stignem završiti svoje projekte prije sezone race-a

sve u svemu razmisli i vidi šta ti najviše odgovara

sretno!

Edited by hitt, 08 January 2010 - 02:11.

• 0
Posted Image

Posted Image

#22 cagliostro13

cagliostro13

Boost Lover

• Members
  • PipPipPip
  • 2,984 posts
  • Vozilo:del sol + ATS Milano Red

Posted 08 January 2010 - 08:03

ko shta je hitt reko,krov ti je full lagan i spakira se u gepek u tren oka..mozhesh to rijeshit i na semaforu dok chekash da se upali zeleno.. ovo sa elektrichnim krovom je fora..al samo za vidjet jel svemirski izgleda dok se krov skida\stavlja..al zbog mehanizma ti od gepeka ne ostane nish..ima vishe kila od modela sa obichnim krovom..a i brat bratu,prije ga ruchno skinesh\stavish nego shta to struja napravi..a imash i vechu moguchnost kvara a ak nesh rikne,kod nas sigurno nechesh nach dijelove jer ih jednostavno nema.. a ove shprehe da ti se vishe isplati kupit 5\6gen..istina,isplati se ak ti treba mjesta,praktichnosti itd,al ak ti to nie bitno,vjeruj mi,nema vecheg gusta nego skinut krov,spustit prozore i laganica se vozat uz neku dobru mjuzu..nikakav civic ti to ne mozhe priushtit.. a i auto je puno rjedji,neopisiv je osjechaj kad sjedish na podu,sa visokim bochnim stranicama,cijela unutrashnjost je praktichki obavijena oko tebe.. ekipa ga prodaje ne zato kaj ne valja,nego zbog prva dve stvake koje sam napiso..praktichnost i mjesto u unutrashnjosti..bilo bi idealno imat del sol za fun car i josh neki za ich na plac,na posao itd.. al ak nemash decu,ne bavish se gradjevinom pa da morash furat vreche cementa tranu,sad ti je prilika vozit takav auto jer kad dodje obitelj jednostavno takav auto ti neche odgovarat a kakva je kod nas situacija teshko da chesh si moch priushtit josh jedan auto za te obiteljske obaveze i imat del sol za uzhivancija,zato,sad ti je prilkika za uzhivat u malom dvosjedu kojem se skida krov..
  • 0
<a class='bbc_url' href='http://www.njuskalo....agliostro13</a>

#23 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 08 January 2010 - 08:38

ma del sol je zakon.. :D @hitt ak je tvoja solka original VTi, kak onda ide sa osiguranjem?? placas 160ks a imas 125ks pod haubom?? :(
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#24 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,055 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 08 January 2010 - 10:59

ma del sol je zakon.. :D

@hitt ak je tvoja solka original VTi, kak onda ide sa osiguranjem?? placas 160ks a imas 125ks pod haubom?? :(

1200kn je atest,na slabiji motor kad se radi atest nikad nema problema kočnice i sve ostaje od jačeg,obrnuta situacija je već druga priča
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#25 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts
  • Vozilo:Honda CRX D3l5OL

Posted 08 January 2010 - 12:18

ja sam isto dosta dugo slinio za del solkom sve dok se nije pojavila ova koju sad vozim ... bila mi je tada druga ili treća Honda koju sam imao ispred kuće tako da me nije zanimalo šta drugi kažu da je niska i malena i da ima samo dva sica da se krov skida ...jer upravo to mi se najviše svidjelo kod nje ... iako zadnjih par mjeseci vozim samo nju dok se druge tuniraju navikao sam se a i frendovi su me prestali gnjavit nekome se sviđa nekome ne ... ubiti večini se sviđa a pogotovo mojoj boljoj polovici :D

inače napisao sam ti ... moja je original VTI ostala po opremi i svemu osim motora (crna unutrašnjost s motegi crvenom kožom i 4 diska s abs-om napred 262 iza 240 , prednji i zadnji sway bar, el.podizači el. retrovizori, daljinsko zaključavanje krov je jako lagan i skineš ga u 5 sec i staviš na predviđeno mjesto u gepek) motor 160ks je prodan a stavljen je 125ks krajem 8mj. jer mi se to činio logičnim izbor s obzirom da mi je to auto s kojim se vozim svaki dan a imam dva druga za race ... od tad sam prošao 10.000km i dotočio 1 litru ulja sveukupno i još je na maximumu ... stavljena je u međuvremenu 4-2-1 ispušna grana , usisna y8 i kratki mjenjač s dugom 5 brzinom idealnom za autoput ... stavljeni su svi novi seleni i nova pletena crijeva od kočnica te H&R ovijes ...

del sol ću sigurno prodat moja je ponuda 5000e okvirno a mogli bi se dogovoriti i manje ako bi bilo do kraja ovog mjeseca ili do sredine 2mj tako da stignem završiti svoje projekte prije sezone race-a

sve u svemu razmisli i vidi šta ti najviše odgovara

sretno!

Poceo sam ozbiljno razmisljat o kriminalnim radnjama nebi li se docepao love...
Tolko nemam a sumnjam da bi spustio tooliko da bi si je SAD mogao priustiti...

Javim se na PM (nisam zaboravio nego kemijam, bez brige gotovo da ne spavam...)
  • 0

#26 mkpower

mkpower

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • Vozilo:Honda Prelude SN

Posted 08 January 2010 - 16:11

Poceo sam ozbiljno razmisljat o kriminalnim radnjama nebi li se docepao love...
Tolko nemam a sumnjam da bi spustio tooliko da bi si je SAD mogao priustiti...

Javim se na PM (nisam zaboravio nego kemijam, bez brige gotovo da ne spavam...)

Taj auto ti je od Tomeka koji radi u nekoj osiguravajučoj kući, kupio ga je nedavno. Bio je kod mene u Savskoj u auspuh radioni (malo reklame :ignat_02: ), uglavnom auto je slagan od limarije - bio je zakucan, do mašine i nije original njegova mašina, nego je iz druge honde na kojoj je navodno napravljena generalka. BJEŽI OD TOGA !!!
  • 0

#27 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 04 February 2010 - 17:40

Uspio sma prodat golfa relativno bezbolno (planuo je u 2 dana, nisam ga ni u oglasnik stavit stigo)
Usput sam snimio jos jedan oglas za Solku... Svidja mi se jer je dobro godiste - 97.

Sused zna slucajno lika koji drzi salon ovaj i ugl. taj covjek tvrdi da je motor u tip top stanju da nema beda za to,
pitao sam za krov i tu sam se malo razocarao - tvrdi da necu naci nijednu kojoj negdje ne curka malo kod krova!
Sto oce reci da ocito ovoj malo negdje curka, curi vlazi ili nesto u nekoj mjeri (jel netko krpao sebi taj krov, koliko je to tesko i izvedivo???)

Evo oglas ovako izgleda:

Marka automobila: Honda
Model automobila: CRX
Tip automobila: 1.6 16 V targa
Godina proizvodnje: 1997 godište
Prijeđeni kilometri: 116000 km
Motor: benzinski
Snaga motora: 90 KW
Radni obujam: 1600 cm3
Mjenjač: ručni - 5 stupnjeva
Očuvanost vozila: dobro

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Zna neko mozda povijest kakvu o auticu ovom ili bilo sta?
I jos jednom ako mi mogu vlasnici Del Sol-ki reci kolko toga su mjenjali na autu i kolko je zeznuto naci redovne stvari za izmjene, ono standardno sto se mjenja i sto odlazi (nemislim na limariju ako ga bubnem negdje i sl.)...

Tnx.
  • 0

#28 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 04 February 2010 - 18:04

na del solkama od 95+ godište nebi trebao puštati krov jer imaju drugaciju gumu napravljenu. ja sam u svoju del solku 93god nedavno stavio tu mk2 gumu i meni sada više ne pušta ništa vode unutra
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#29 cagliostro13

cagliostro13

Boost Lover

• Members
  • PipPipPip
  • 2,984 posts

Posted 04 February 2010 - 18:18

tak je,ak je noviji model,ne bi trebala pushtat vodu,al opet, to puno ovisi o vlasniku i o tome kak je auto odrzhavan..jako malo ih se mozhe nach a da ne pushtaju zato jer ih ljudi ne odrzhavaju kak treba..gumu treba mazati chesto da ne ispuca a to 90% ljudi ne radi.. inache,nova guma u rutingu dodje 7tkn + PDV!!!! pa si ti misli.. a redovni dijelovi (ovjes,dijelovi mehanike itd.) sve ti pashe sa 5gen civica tak da nemash problema kaj se toga tiche..
  • 0

#30 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 05 February 2010 - 02:40

tak je,ak je noviji model,ne bi trebala pushtat vodu,al opet, to puno ovisi o vlasniku i o tome kak je auto odrzhavan..jako malo ih se mozhe nach a da ne pushtaju zato jer ih ljudi ne odrzhavaju kak treba..gumu treba mazati chesto da ne ispuca a to 90% ljudi ne radi..
inache,nova guma u rutingu dodje 7tkn + PDV!!!! pa si ti misli..
a redovni dijelovi (ovjes,dijelovi mehanike itd.) sve ti pashe sa 5gen civica tak da nemash problema kaj se toga tiche..

Da tocno tako, ali ovisilo je o vlasnicima :) (treci vlasnik, koliko sam dobio inf.)
Provjerit cu u kojoj kolicini to vlazi... dal suzi samo ili su i sicevi mokri...
Dal se to moze sanirat nekako silikonom ili je nuzno keshirat 7000kn!? To mi je malo previse za samo tako dati...
Al opet nebi volio uzet auto i onda da mi prokišnjava... uff...

Cekaj znaci sve kompletno u taj auto ide iz 5gen civica !??? (motor, filteri kojekakvi, dihtunzi razni, kuplung, kocnice... bla blaaa - Sve osim limarije)!???
Ako je tako onda si me debelo ohrabrio... Ukoliko su ti dijelovi identicni i ako je samo problematika sa limarijom...
S udubljenim blatobranom ili vratima se mogu vozit, mehanika me hebe... A lim se ravna tako i onako ako i dodje do kakvog udesa...
(ak se razbije tolko da nije za popravak, onda se tak i onak rijesavas takvog auta)...

Jel se kome kaj kvarilo na DelSol-ki... kaj i kak je ste to popravljali, kolko su djelovi cca neki znate?
Na kaj da posebno obratim pozornost, ima ko kakav savijet ???
(Nasao sam na www.teamdelsol.com ali na eng. Del Sol Buyers Guide ali tamo brate navodi toooliko toga da ispada da taj auto k**ca ne valja, nabrojali sve valjda kaj u autu postoji)...

Edited by DelSol, 05 February 2010 - 03:57.

• 0

#31 cagliostro13

cagliostro13

Boost Lover

• Members
  • PipPipPip
  • 2,984 posts

Posted 05 February 2010 - 06:41

sve ti pashe sa 5 gen civica osim limarije tak da su ti i cijene dijelova iste.. a kaj se limarije tiche,mozhe se i kod nas nach po odpadima skoro sve kaj ti treba tak da ni to nie problem.. a kaj se tiche curenja krova..ne curi ti to sad nesh jako da je potok unutra..i ne,nemozhe se rijeshit sa nikakvim silikonima ni nichim,jedino zamjenit sa gumom sa neke razbijene il naruchit gumu iz usa..
  • 0

#32 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts
  • Vozilo:EK4 sold, Almera sold, EJ9 sold, EJ2 sold, Impreza GT sold, CRX VTI sold, Prelude sold, Megane crashed, 205 sold, 206 RC, Panda

Posted 05 February 2010 - 08:45

Bogati kolko pitanja a sve ti je vec odgovoreno, DA pase sva mehanika sa jajca osim limarije (ocito), na autu ti se moze pokvarit sve a moze se i pokvarit nista tak da takva pitanja je glupo postavljat, potrosni dijelovi su po meni jeftini kolko inace dodu za druge aute (nadi topic od KKK o cijeni dijelova, nema smisla ponovo sve pisat) s iznimkom cijena cjelih motora koje nisu adekvatne starosti i kilometrazi (citaj kao sto si naviko ko VW), kod kupovine rabljenog auta obrati pozornost na SVE, dal krov pusta ti je najlakse testirat odlaskom na praonu i zrtvovanjem 5kn, ovaj auto konkretno se vec jako, al zbilja JAKO dugo vremena povlaci po salonima rabljenih sto moze bit indikativno
  • 0
C/P: Rutingu treba odati priznanje da su od jedne obične konfekcijske marke na ostalim tržištima uspjeli u Hrvatskoj napraviti auto koje je predmet želja, te se pravi Hrvat i katolik s viškom love pita da li kupiti Hondu ili BMW ili Audi. Na drugim europskim tržištima kupac bi si razbijao glavu Honda, Toyota, Ford. Nije to lako napraviti pa ću poslati mail u Rumunjsku kako od Dacie napraviti premium u jednom potezu. Povećati cijenu bar za 100%-ograničiti ponudu boja i opreme na jednu-samo 1 servis u krugu 500 km i bahatost prodajnog osoblja s poštapalicom "pa to je Dacia"

#33 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts
  • Vozilo:Tramvaj

Posted 05 February 2010 - 09:40

Moja ne propušta vodu, eventualno ako je Anka kišila nad brestom tjedan dana bez prestanka koja kap al nije da bude vode do volana... Tu i tamo namažem gume silikonom...
  • 0
Servisiram PC/laptope, hardware/software, 091/888-5956.
Jučer vidil sam pingvina, kakva mala guzica...

#34 Guest_gigo_*

Guest_gigo_*
  • Guests

Posted 05 February 2010 - 12:53

Uspio sma prodat golfa relativno bezbolno (planuo je u 2 dana, nisam ga ni u oglasnik stavit stigo)
Usput sam snimio jos jedan oglas za Solku... Svidja mi se jer je dobro godiste - 97.

Sused zna slucajno lika koji drzi salon ovaj i ugl. taj covjek tvrdi da je motor u tip top stanju da nema beda za to,
pitao sam za krov i tu sam se malo razocarao - tvrdi da necu naci nijednu kojoj negdje ne curka malo kod krova!
Sto oce reci da ocito ovoj malo negdje curka, curi vlazi ili nesto u nekoj mjeri (jel netko krpao sebi taj krov, koliko je to tesko i izvedivo???)

Evo oglas ovako izgleda:

Marka automobila: Honda
Model automobila: CRX
Tip automobila: 1.6 16 V targa
Godina proizvodnje: 1997 godište
Prijeđeni kilometri: 116000 km
Motor: benzinski
Snaga motora: 90 KW
Radni obujam: 1600 cm3
Mjenjač: ručni - 5 stupnjeva
Očuvanost vozila: dobro

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Zna neko mozda povijest kakvu o auticu ovom ili bilo sta?
I jos jednom ako mi mogu vlasnici Del Sol-ki reci kolko toga su mjenjali na autu i kolko je zeznuto naci redovne stvari za izmjene, ono standardno sto se mjenja i sto odlazi (nemislim na limariju ako ga bubnem negdje i sl.)...

Tnx.

Taj del sol se prodaje već preko 2g i ja sam ga gledao i nemogu vjerovat da se nije prodao još,vjerojatno nešto ne štima s njim...
  • 0

#35 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 05 February 2010 - 15:31

Taj del sol se prodaje već preko 2g i ja sam ga gledao i nemogu vjerovat da se nije prodao još,vjerojatno nešto ne štima s njim...

Paaa kolko vidim u oglasniju je (sad zadnje) od 08.mj. - pa dok se ne proda...
S time da je prosli tjedan spustena cijena sa 5500€ na 5000€ koliko je sad.

A to kaj se dugo prodaje, cuj nadam se da je to iskljucivo iz razloga sto realno takav auto
kupuje samo freak ili zaljubljenik u bas to kaj ona predstavlja...
5500€ dat za auto star 13 god. u drzavi koja dijeli otkaze i dok recesija hara,
a novi auto vec mozes dobiti za 8000€ ili 6200€ za stari model ali isto novi ispod cekica!
(OK Spark - osnovni model, ali novo je novo pogotovo kad nemas love).

Nadam se da nije iz drugih razloga... Inace bi se mogo zahebat... DA

NO kao sto sam napisao susjed je frend s doticnim koji drzi salon i tu Del Sol-ku,
I tvrdi da je sa masinom sve OK. Ostalo cu pokusat pogledat ili na licu mjesta
il cu kemijat nesto pa da ju odpelamo da je mahanicar ispita malo... (ako mi upali to)...

Cisto sam mislio da netko zna nesto od prije kaj je bilo...
  • 0

#36 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts
  • Vozilo:Tramvaj

Posted 05 February 2010 - 15:42

Dobro si rekao, ne mora značit da je sjebana ako je nitko nije kupio 2 godine ili kolko već... To je dvosjed i u biti luksuz auto jer kad ideš na more, stanu ti dvije torbe, ruksak i loptica za picigin. Ljudi sa obitelji ga neće kupiti sigurno, baš zaljubljenik u Honde i takav auto. Ništa, odi pogledat sa još nekim, slike su druga priča od stvarnosti, provozaj, odvezi mehaničaru i onda ćeš sam sve saznati...
  • 0
Servisiram PC/laptope, hardware/software, 091/888-5956.
Jučer vidil sam pingvina, kakva mala guzica...

#37 dominus

dominus

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts
  • Vozilo:Honda civic HB

Posted 05 February 2010 - 15:53

Dobro si rekao, ne mora značit da je sjebana ako je nitko nije kupio 2 godine ili kolko već... To je dvosjed i u biti luksuz auto jer kad ideš na more, stanu ti dvije torbe, ruksak i loptica za picigin. Ljudi sa obitelji ga neće kupiti sigurno, baš zaljubljenik u Honde i takav auto. Ništa, odi pogledat sa još nekim, slike su druga priča od stvarnosti, provozaj, odvezi mehaničaru i onda ćeš sam sve saznati...

Upravo tako! :derisive: provozat, otfurat na pregled i sve buš znao
  • 0
... “Honda – The Power of Dreams”

#38 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 25 February 2010 - 01:22

a kaj se tiche curenja krova..ne curi ti to sad nesh jako da je potok unutra..i ne,nemozhe se rijeshit sa nikakvim silikonima ni nichim,jedino zamjenit sa gumom sa neke razbijene il naruchit gumu iz usa..

Sad mozda bubnem glupost (vjerojatno), al naletio sam na nesto i iskreno nije mi jasno opce kaj je to!
(krov, ok krov - ali daj je to cijeli krov ili samo nekakav karbonski dodatak na krov).
Nekako mi je pre jeftino 3500kn da bi bio cijeli krov!??? Pa me zanima koji je to K****
Reko ako je to kojim sl. sve mozda je guma gore (sto sumnjam) pa se rijesi to odma tako...
Onda si mislim opet neko je reko da je sama guma 7000kn, dakle nemoze bit da je to to...
I zato se pitam kakav je ovo nastavak za krov, kaj se to natakne na njega (lol) ili wtf ???

LINK1: je ovdije...
LINK2: ovdije ima pun K**** dobrih dijelova za Del Sol-ku opcenito !!!

SLIKA: je ispod...
Posted Image

Sry. nisam nikad imao priliku vidit krov skinut, nit ga imo u ruci da bi znao kak je sastavljen niti kak to zgleda... :dntknw:

Edited by DelSol, 25 February 2010 - 01:30.

• 0

#39 Marko 82

Marko 82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,482 posts
  • Vozilo:NHB CTR,Ex 2Gen CRX,3Gen Civic

Posted 25 February 2010 - 01:25

Posalji Pm Crossfire-u on ce znati naj bolje.. :derisive: Edit:Pise da je krov..

Edited by Marko 82, 25 February 2010 - 01:26.

• 1
vtecheader1.jpg

#40 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 26 February 2010 - 01:08

Tnx. Vec se javio i dobio brz odgovor (tnx. crossfire), cekam sad jos samo neke detalje... Ugl. saznao sam da ovo nije kompletan krov, a da inace i krov ne dolazi sa gumicama, te kako se ti dihtunzi - gumice sastoje od 4 dijela i narucuju se zasebno.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users