Jump to content

Photo

Misljenje o DelSol-ki iz oglasa...

• Please log in to reply
108 replies to this topic

#41 hitt

hitt

tuner

• Members
  • PipPipPip
  • 827 posts
  • Vozilo:EG B20turbo 560ks 12.022@402 B18tuned 240ks 12.660@402 sold K24EK built in progress H22jdmEG reborn 13.168@402 B17.5 turbo EG ex Dave 12.6@402 EK4 Daily Drive

Posted 26 February 2010 - 11:33

prodaje ti se del sol 97.god u RI srebrna s motegi crvenom kožom i mugen prednjim branikom ...auto je jedan od ljepših koje dam vidio uživo ...kod dečka je več 4-5 godina ... inače je bila original 125ks al je još davnih dana 2002 swapan VTI mislim u AC integri ako se dobro sječam ... imam jednu sliku ... rekao je cijenu oko 6500 al mislim da ako bi vratili original motor od125ks da bi to bilo bliže 5000e ...[attachment=22847:Fotografija-0074.jpg]
  • 0
Posted Image

Posted Image

#42 robinjo

robinjo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 326 posts
  • Vozilo:Honda Civic EK4

Posted 27 February 2010 - 19:29

ova zgleda stvarno odlično, ima sve sta treba koliko se vidi sa slike i po opisu!!
  • 0

#43 CRX

CRX

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 237 posts
  • Vozilo:CRX del sol

Posted 28 February 2010 - 20:59

Često viđena po ri,auto je stvarno bombon :wub:
  • 0

#44 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 28 February 2010 - 21:20

Tnx. Vec se javio i dobio brz odgovor (tnx. crossfire), cekam sad jos samo neke detalje...
Ugl. saznao sam da ovo nije kompletan krov, a da inace i krov ne dolazi sa gumicama,
te kako se ti dihtunzi - gumice sastoje od 4 dijela i narucuju se zasebno.

da, krov ti nema veze sa tim gumama

a ova solka iz RI je predivna.. viđao je i ja po RI.. preljepa je..
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#45 sandro

sandro

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,310 posts
  • Vozilo:eg4 b16

Posted 28 February 2010 - 21:36

a ova solka iz RI je predivna.. viđao je i ja po RI.. preljepa je..

Branik prednji joj daje na izgledu najvise, ne volim te tuning branike ali ovaj je stvarno decentan i lipo izgleda...
  • 0
Mob: 0914693189

#46 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts
  • Vozilo:Honda CRX D3l5OL

Posted 01 March 2010 - 01:51

prodaje ti se del sol 97.god u RI srebrna s motegi crvenom kožom i mugen prednjim branikom ...auto je jedan od ljepših koje dam vidio uživo ...kod dečka je več 4-5 godina ... inače je bila original 125ks al je još davnih dana 2002 swapan VTI mislim u AC integri ako se dobro sječam ... imam jednu sliku ... rekao je cijenu oko 6500 al mislim da ako bi vratili original motor od125ks da bi to bilo bliže 5000e ...[attachment=22847:Fotografija-0074.jpg]

Nisam je vidio nigdije u oglasniku, ajd vidi plz. neke inf. ako se daju iscupat o autu!
Vise ma zanima ova jeftinija varjanta nekako nemam 6500€ nikak sad...
A sto se tice swap-a, kolko je to sigurno i u kkavom je stanju taj drugi motor !?

Jel stavio oglas gdje mozda?

Nadam se da cu u sub. uspjet dog. onu crnu iz oglasnika mehanicaru odvest da je procijeni
pa da usporedim cijene i koja je u kakvom stanju pa da se odlucim... (ova crna je sad oko 4400€)...

No tnx. za inf. nije na odmet, dapace zanima me svaka inf. o nekoj koja se prodaje!!! :good: :drinks:
  • 0

#47 umallo

umallo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 243 posts
  • Vozilo::D

Posted 01 March 2010 - 02:28

Nisam je vidio nigdije u oglasniku, ajd vidi plz. neke inf. ako se daju iscupat o autu!
Vise ma zanima ova jeftinija varjanta nekako nemam 6500€ nikak sad...
A sto se tice swap-a, kolko je to sigurno i u kkavom je stanju taj drugi motor !?

Jel stavio oglas gdje mozda?

Nadam se da cu u sub. uspjet dog. onu crnu iz oglasnika mehanicaru odvest da je procijeni
pa da usporedim cijene i koja je u kakvom stanju pa da se odlucim... (ova crna je sad oko 4400€)...

No tnx. za inf. nije na odmet, dapace zanima me svaka inf. o nekoj koja se prodaje!!! :good: :drinks:

ako ti bude curila imam ti ja gumu svu tu sto ide oko krova pa se dogovorimo ;)))
  • 0
prodajem dijelove za del sol...

#48 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 01 March 2010 - 09:52

ako ti bude curila imam ti ja gumu svu tu sto ide oko krova pa se dogovorimo ;)))

Deal... Vjerojatno ce mi trebat pa se javim... :friends:
  • 0

#49 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 892 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 01 March 2010 - 19:19

Da tocno tako, ali ovisilo je o vlasnicima Posted Image (treci vlasnik, koliko sam dobio inf.)
Provjerit cu u kojoj kolicini to vlazi... dal suzi samo ili su i sicevi mokri...
Dal se to moze sanirat nekako silikonom ili je nuzno keshirat 7000kn!? To mi je malo previse za samo tako dati...
Al opet nebi volio uzet auto i onda da mi prokišnjava... uff...

Jel se kome kaj kvarilo na DelSol-ki... kaj i kak je ste to popravljali, kolko su djelovi cca neki znate?
Na kaj da posebno obratim pozornost, ima ko kakav savijet ???
(Nasao sam na www.teamdelsol.com ali na eng. Del Sol Buyers Guide ali tamo brate navodi toooliko toga da ispada da taj auto k**ca ne valja, nabrojali sve valjda kaj u autu postoji)...

To je auto ko i svaki drugi H auto, kvari se ako ga ne održavaš. Ili motor valja ili ne, sve se da popravit, nema nikakvih ekstra stvari nego kao kod civica. Motor je isti, tj. 1.6 vtec 125 ks....mislim ne znam šta te toliko plaši. Honda ko honda...

A krov. Keder ko i svaki drugi. Namažeš ga kad pereš auto i gotovo. Moj pusti koju kap između stakla i kedera kad ga forsiram sa miniwashem, al inače kad pada kiša suho ko i u nekom drugom autu.

Edited by sHark, 01 March 2010 - 19:21.

• 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#50 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 01 March 2010 - 23:14

A cuj, prvenstveno me "plasi" (kod ove crne) sto je od sivog dilera... - Nerijetko se dogadja da oni sastavljaju od dijelova aute (ova navodno nije), - Sve i jedan auto ima skinutu kilometrazu, kod svakog dilera... (pa i ovaj vjerojatno) - Nebi se cudio da sipaju aditive i sl. stvari da prikazu bolje stanje motora no sto je... (nadam se da nije to slucaj kod ovog) - Imaju cijene koje nisu realne, i uvijek su skuplji od oglasnika... Ova iz RI srebrna mi je OK skroz, po slikama... (vjerujem dackima s foruma i HITT-ovoj preporuci) iako sam inace skeptican kad se radi swap, a neznam kakva je masinu unutra nit tko je radio takve zahvate... (a i za sad bi radije degradiranu hondu sa manje KS radi rege i goriva i opcenito svega - znam da bogohulim kad to izgovaram i oprostite mi na tome)... U svakom sl. volio bih provjeriti auto prije kupnje bilo koji i dat ga da ga mehanicar pregleda i izmjeri kompresiju i neki redovni pregled napravi... Al nije stvar u tome, koliko su me (ne hondasi) napunili sa pricama... Opcenito NE starog sportasa nikako, to ganjaju, to izgaze, jos japanac - dijelovi, jos Del Sol - pogotovo nema dijelova itd. Sad vidim da i ima dijelova samo se treba snaci... OK limarija i je malo problematicna ali hm hmm... nadam se da nece ni trebat! Cuj tolko kolko je taj autic sam skupio i sad mi je ono dat sve kaj imas za nesto sto si zelis godinama... I moze se dogidit da ces si ostvarit san ili da ces piknut u krivu i profuckat sve kaj imas... (puj puj puj... da ne ureknem). Samo iz tog jednog jedinog razloga... jer imam jedan pokusaj i to je to... (tesko ih je prodat i ovako za "kolko vrede", a ako se nekaj dogodi, onda cu ne imat lovu i imat komad lima u dvoristu)...
  • 0

#51 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts
  • Vozilo:Tramvaj

Posted 02 March 2010 - 00:23

Ja ne znam o čemu ti tvoji ne hondaši pričaju kad nemaju pojma o tom autu; to je Civic 5. generacija što se tiče ovjesa a motor ko motor, napraviš veliki servis sa zamjenskim dijelovima i bok. Što se tiče limarije, nema ih naravno na svakom koraku al dosta toga se da ravnati da izgleda ko novo ako razbiješ a u gorem slučaju, u Sloveniji ih ima dosta, naći će se nešto... Mislim da nema smisla previše mljet po forumu nego konkretno otići i pogledati te aute koji ti se nude... Krov; silikonsko ulje ili slično sredstvo i amen. I još nešto, vidim da si dosta nabrijan na taj auto, godine su tu, mogao bi se sa većinom njih razočarati u odnosu na ono što mi se čini da ti očekuješ... Ja sam sa svojom zadovoljan i sve mi se čini da ide v grob z menom da bum sve zadnji dan polil kiselinom, ne bum niš deci ostavil... :D
  • 0
Servisiram PC/laptope, hardware/software, 091/888-5956.
Jučer vidil sam pingvina, kakva mala guzica...

#52 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 02 March 2010 - 04:08

Sve to stoji frende... od 1 do Z Ma pune glavu al nedam se ja... Zato sam tu, a ne negdje drugdje! (nije to tolko protiv brenda da se razumijemo koliko protiv opcenitog misljenja o rabljenim sportasima... Kad sam gledao Polo bilo je samo nemoj GTI, kad je bio Punto samo nemoj GT, Swift - joj ne to je zaklano... itd. i sl.) Tako je nabrijan sam na auto i to full... A kako nebi bio!? Nizak, sirok, dvosjed i jos targa... sreci nema kraja... Da nije stala proizvodnja deff nema tog drugog auta kojeg bi pogledao, ovako kad tad ce se morat na nesto novije preci... Ovo da bi se mogao u vecinu razocarati to si mislio na stanje u kojem se nalaze i koliko su ocuvane pretpostavljam... Sve ostalo jasno ko dan... Cekam da uskladim tajminge od svih, pa da se to i pogleda... a onda vam donosim cijeli riport ovdije! :friends: Sigurno ima neka mudra Pervanova poslovica koju bi mogo sad iskoristiti, ali glup sam u ovo doba noci... Gasim se...
  • 0

#53 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 02 March 2010 - 04:53

daj kupi vise tu del solku!! :D
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#54 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts

Posted 02 March 2010 - 09:12

Ovo da bi se mogao u vecinu razocarati to si mislio na stanje u kojem se nalaze i koliko su ocuvane pretpostavljam...

Ma samo ti hoću reći da ne očekuješ kao novo od auta iz 95e 6e... Ni jedan nema sjajno podvozje, selene vjerovatno treba komplet mijenjati, svaki ima cvrčaka itd... :)
  • 0

#55 hitt

hitt

tuner

• Members
  • PipPipPip
  • 827 posts
  • Vozilo:EG B20turbo 560ks 12.022@402 B18tuned 240ks 12.660@402 sold K24EK built in progress H22jdmEG reborn 13.168@402 B17.5 turbo EG ex Dave 12.6@402 EK4 Daily Drive

Posted 02 March 2010 - 10:41

Ova iz RI srebrna mi je OK skroz, po slikama...

evo ti broj tel od vlasnika........0915292836 Vedran... reci da sam ti ja rekao za njegovu bit če ti susretljiviji :drinks:
  • 0
Posted Image

Posted Image

#56 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 02 March 2010 - 11:07

evo ti broj tel od vlasnika........0915292836 Vedran... reci da sam ti ja rekao za njegovu bit če ti susretljiviji :drinks:

Tnx. :friends:
  • 0

#57 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 05 March 2010 - 02:47

Idem u Sub. sa maleckom na First Date... :wub: Drste mi fige da bude sve kak treba... :ok:
  • 0

#58 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 06 March 2010 - 16:54

Nema stupanja u vezu s djevojkom prije no sto je predstavis ekipi :whistle:
Evo dojmova pa ockujem komentare vase Tnx.

Dogovorio sam se bio sa covijekom u 9:00h da preuzmem auto i odvedem mehanicaru kod kojeg sam trebao biti u 9:30h
Dolazim ispred "salona" i zakljucano! Zovem ga na mob. lik se ne javlja... cekam cca 10min. zovem opet ne javlja se...
Otisao sam zbavit neke stvari jos i vratio se oko 9:30h i zovem ga i javi se da je preko u birtiji da prica sa ekipom da dodjem na kavu !??
Cekao sam jos 15min. tako da sam popusio termin kod mehanicara koji mi je i ovako visio jer auto nije regan, privremene tablice nema
i nije ih mogo nabaviti a na mostu je bilo 5 policijskih patrola zdog seljaka koji strajkaju!!! :doh1:

Evo poslikao sam sto sam na oko ovako primjetio da nije OK, i sad imam samo slike strganih il sumnjivih stvari i kad gledam to na hrpi
izgleda ko da sam auto isao gledati na auto otpad a ne u auto salon... Nije tako los naravno... :pardon:

Idu slike, pa ide spika...

Posted Image
Posted Image
ljijevi pant od pretinca za "rukavice" kod suvozaca - treba zaljepiti ako se da...

Posted Image
Posted Image
Tepih na desnoj strani se na oko drzao, ali na prvi dodir skuzilo se da kopce fale i da ispada tepih...

Posted Image
Posted Image
Kao sro se vidi poklopac peleljare je potrgan, papeljara je potrgana a ni upaljac ne radi... Nisam pusac pa mi to ne treba ali svejedno grozno zgleda ovako...

Posted Image
Posted Image
Fali na lijevom prednjem dijelu krova ovaj "poklopac" kao sto se vidi na desnoj strani... Nit neznam od cega je to ni zasto sluzi, vjerojatno samo da se sarafi ne vide...
Pretpostavljam da ovog nema za nabaviti ni na E Bay-u...

Posted Image
Posted Image
Desni prag ima otraga kao nekakvog lufta kao sto se vidi na slici, i moze se rukom pomicati nesto malo.
Ljevi je full ok, nema lufta i nemre se mrdnut s mjesta sto mi je i ukazalo da desni nebi trebao biti kakav je...
Vjerojatno se da to nekako ucvrstiti osim ako nisu pokidani neki stiftovi, neznam kako se to drzi na ovom autu.

Posted Image
Koza na panelima lijevih vrata se pocela borati na jednom mjestu vjerojatno se odljepila...
Sad dal se to ljepi il kako se restaurira nebi znao (mozda ubrizgavanjem ljepila iglom nekom kroz kozu !??

Posted Image
Ujutro je bilo hladno pa si je i sajba iznutra bila zamagljena, no odmaglila se brzo, ali u zmigavcu je voda i dalje ostala
kondenzirana i to je mislim tako... (al ionako sa vremenom sam mislio stavit crne lampe jednog dana).

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Lijevi far je ok, a desni ima iz nekog razloga veci luft nego sto se vidi na lijevom!? Cak je razlika cca 1cm vidi se da prst stane izmedju.
Ono sto me zbunjuje je da su svi spojevi limakije ok bez lufta i ne cini mi se da je udaran tu negdije... Zamjenski branik mozda ???

Posted Image
Poveselio sam se da je auto malo presao, al preduhitrio sam se... Vidjet cete zasto!

Posted Image
Posted Image
Broj sasije: JHMEH61600S503144
Broj motora na deklaraciji: D16Y8-2703260
Broj motora na motoru: D14A8-E129220

Posted Image
Posted Image
Prva slika je slikano ispod desnog zadnjeg blatobrana, navodno se netko "naslonio autom" na branik i zato je to svinuto,
a i napuklo je lijevo svijetlo (poljepljeno je). Vidi se hrdja samo na tom mjestu! Inace je ostalo sve OK, nema hrdje koliko sam se zavlacio...
Lim je bez udubljenja, bez ogrebotine i sjaji se lak jos...
Na ovoj drugoj slici se vidi malo stanje kocnica, treba ih vjerojatno mjenjati...

Gledao sam po netu kakav je to motor D14A8 i samo sam nasao da je to 1.4 sa 90KS, koliko sma svatio stavljao se u Honda od 1998 pa na dalje.
Koliko sam uspio vidjeti DelSol nikad nije dolazila s tim motorom... Nigdije nemogu naci seriski u kojim je modelima dolazio !??
(Misljenje o tom motoru - moze mi tko sto rec!?)

Kad sam pitao vlasnika kaj nije original motor u autu oglusio se... Kasnije sam opet to skomentirao pa je rekao da tko zna ko je mjenjao motor u autu.
Pitao sam ga koji je vlasnik po redu? Kaze po papirima 3-4 vlasnik ali da je ova prva tri puta bio jedan te isti covjek i da je auto bio na lizing kupljen pa je prebacivao s jedne firme na drugu bla blaaaa... Pa se pitam kakva je to izjava tko zna tko je mjenjao motor ako je prije njega tih tri vlasnika ubiti jedan te isti vlasnik... !???

Ekipa... U koliko je ovo losem stanju i se da tu kaj pomoc po pitanu ovih stvari kaj sam tu naveo!?
Motor i voznju jos nisam obavio posto smo se prekasno nasli danas i zbog kolicine plavaca na cestama a znamo kolike su kazne sad po novom !!! :mad:

Pokusat cu puknut par video klipica sto sam snimio da vidite motor, te retrovizori i plastiku na bocnoj stranici na gepeku koji se malo klimaju...

Edited by DelSol, 06 March 2010 - 16:58.

• 0

#59 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts

Posted 06 March 2010 - 17:38

2001 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No 2000 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No 1999 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No 1998 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No 1997 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No i opet ponavljam, smiješan si, očekuješ od auta starog 14-15 godina da bude ko novi... U svaki ćeš morati ulagati novaca da ga dovedeš u red. Ne mogu ni zbrojati novaca kolko je u moj uloženo da auto pristojno izgleda... A ovo 1.4, brije da taj Del sol ne ide s mjesta i troši ko VTI... A ove stvari kao pretinac za "rukavice", tepih, pepeljara i sl. pa normalno da će biot takvih stvari, nije auto stajao u salonu 15 godina da bi ga sad neko kupio za 5 iljada evra, get real man... :D
  • 0

#60 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts
  • Vozilo:ex...Civic VTI EK4

Posted 06 March 2010 - 18:05

Meni se recimo sviđa temeljitost kolege Del Sol-a... Čovjek zna šta želi i smeta ga da je 100 "sitnica" na auto sjebano... Isto tako, kada pronađe idealan auto kojemu je sve tip-top - trebat će to i iskeširat i to je to... btw. ovaj auto odozgora jednostvano ne zaslužuje da se više razmilja o njemu...
  • 0
Brought tears to my eyes which I used as lube to masturbate on my cat...

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users