Jump to content

Photo

Misljenje o DelSol-ki iz oglasa...

• Please log in to reply
108 replies to this topic

#61 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts
  • Vozilo:Tramvaj

Posted 06 March 2010 - 18:07

Meni se recimo sviđa temeljitost kolege Del Sol-a...
Čovjek zna šta želi i smeta ga da je 100 "sitnica" na auto sjebano...

Da al kolega Delsol očekuje to što želi za 5 soma evra, jednostavno to ne ide...
  • 0
Servisiram PC/laptope, hardware/software, 091/888-5956.
Jučer vidil sam pingvina, kakva mala guzica...

#62 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts
  • Vozilo:ex...Civic VTI EK4

Posted 06 March 2010 - 18:14

Da al kolega Delsol očekuje to što želi za 5 soma evra, jednostavno to ne ide...

Dragi kolega Maggio :friends: - zato sam i napisao u trećem redu svoga posta, da mora postati svjestan toga da će takav auto i koštati... :ignat_02:
  • 0
Brought tears to my eyes which I used as lube to masturbate on my cat...

Posted Image

#63 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts
  • Vozilo:EK4 sold, Almera sold, EJ9 sold, EJ2 sold, Impreza GT sold, CRX VTI sold, Prelude sold, Megane crashed, 205 sold, 206 RC, Panda

Posted 06 March 2010 - 18:24

Receno ti je ne jednom bjezi od tog auta, postoji dobar razlog zasto se prodaje od stoljeca sedmog al kad neces slusat, sad si se valjda sam uvjerio...daj rade meni 5 somova i naci cu ti triput bolju solku od ove za 4 hiljade :)
  • 0
C/P: Rutingu treba odati priznanje da su od jedne obične konfekcijske marke na ostalim tržištima uspjeli u Hrvatskoj napraviti auto koje je predmet želja, te se pravi Hrvat i katolik s viškom love pita da li kupiti Hondu ili BMW ili Audi. Na drugim europskim tržištima kupac bi si razbijao glavu Honda, Toyota, Ford. Nije to lako napraviti pa ću poslati mail u Rumunjsku kako od Dacie napraviti premium u jednom potezu. Povećati cijenu bar za 100%-ograničiti ponudu boja i opreme na jednu-samo 1 servis u krugu 500 km i bahatost prodajnog osoblja s poštapalicom "pa to je Dacia"

#64 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 06 March 2010 - 18:25

sto se tice unutrasnjost. to su sve sitnice.. jer i na mojoj solki nije sve bajno ali to je zbog starost auta.. a taj razmak kod ljevog svjetla ti je to sto je vjerovatno bio razbijan..ali ne mora znaciti da je bio jako udaren.. ali ova spika o jednom+3 vlasnika ne drzi vodu, to ti vec moze biti jasno da prodavac nekaj mulja i od takvih je bolje bjezati ;)

Edited by tojo909, 06 March 2010 - 18:26.

• 0
Reality Beats Fiction By Far

#65 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts

Posted 06 March 2010 - 18:27

Dragi kolega Maggio :friends: - zato sam i napisao u trećem redu svoga posta, da mora postati svjestan toga da će takav auto i koštati... :ignat_02:

Ma moj Dragane, glavno da se mi razumijemo... :D
  • 0

#66 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts

Posted 06 March 2010 - 18:30

a ovo? http://www.auti.hr/a...i/oglas-561957/
  • 0

#67 Cage

Cage

vu tec klan

• Members
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Vozilo:ex Civic 1.5 ILS

Posted 06 March 2010 - 19:14

btw. ovaj auto odozgora jednostvano ne zaslužuje da se više razmilja o njemu...

ovo je najvaznije.

trazi dalje, kakav d14 u tom autu, ostale stvari da se i ne spominju
  • 0

Posted Image

#68 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts
  • Vozilo:Honda CRX D3l5OL

Posted 06 March 2010 - 19:25

2001 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No
2000 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No
1999 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No
1998 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No
1997 HONDA CIVIC V 1.4L L4 F/I - D14A8 Eng. CARB Exempt: No TUV Approved (Europe): No

i opet ponavljam, smiješan si, očekuješ od auta starog 14-15 godina da bude ko novi... U svaki ćeš morati ulagati novaca da ga dovedeš u red. Ne mogu ni zbrojati novaca kolko je u moj uloženo da auto pristojno izgleda... A ovo 1.4, brije da taj Del sol ne ide s mjesta i troši ko VTI... A ove stvari kao pretinac za "rukavice", tepih, pepeljara i sl. pa normalno da će biot takvih stvari, nije auto stajao u salonu 15 godina da bi ga sad neko kupio za 5 iljada evra, get real man... :D

Tnx. Maggio cijenim svaku inf. od tebe koju dobijem i shvacam sto mi zelis reci!
No ovaj post nisam pisao sa ciljem da pljujem o doticnom autu, nego cisto da prenesem izvjesce sa prvog dejta i da ga prokomentiramo svi skupa :drinks:

Sto se tice plastika najmanji problem, pa naravno da je razumljivo da je tu i tamo nesto pokidano, al tolko toga... (no opet postoji ljepilo i to je to - skoro tako nekako).
Ono sto me muci je sto je motor mjenja, ako je swap radjen sa 125KS na 160KS to mi je jasno ko suza zasto bi to netko radio, no kad ugradjujes slabiji motor
to moze samo znaciti da si onaj prvi zaklao kaj ne? U tom sl. si postavljam pitanje kako je auto vozen da ga je zaklao i u kakvom su stanju ostali dijelovi koji nisu zamjenjeni.
Tu se sad postavlja pitanje koliko je presao motor jer onih 116 t km vise neznaci nista, i cinjenica da je po papirima 1.6 16V za kojih i placas registraciju a vozis nesto 30KS slabije.

Naravno da ocekujem neka dodatna ulaganja u auto, samo je stvar nac neki da cijena + ulaganje nebi presli cifru neku za koju se u startu mozda moze naci neka uscuvana.
Npr.

rekao je cijenu oko 6500 al mislim da ako bi vratili original motor od125ks da bi to bilo bliže 5000e ...[attachment=22847:Fotografija-0074.jpg]

Kuzis kaj ocu reci... Mozda bi sredjivanje ove crne puno premasilo tih 5000€, a ova iz RI mi se cini ko curica (izvana barem, a i znamo zasto ima drugi motor)...

Nije stvar da trazim naj jeftiniju Del Solku nego trazim naj pristojniju koju si mogu priustiti, no ukoliko za te pare nijedna nije nikakva onda mi nema druge nego sparati jos dok ne skupim za prvu koja ce bit kolko tolko pristojna... Valjda ne trazim previse ??? :dntknw:
  • 0

#69 Maggio

Maggio

Belaj boy

• Members
  • PipPipPip
  • 1,095 posts

Posted 06 March 2010 - 19:28

A čuj, ko zna zašto je swapano možda je motor nemarom ostao bez ulja ili sl pa je netko ugradio prvi i najjeftiniji motor do kojega je mogao doći... Odi ti rađe u RIjeku pogledat onu srebrnu, meni se isto čini ok... A ovo za tepihe i neke sitne ogrebotine se nemoj uzrujavat, nešto od toga se može sanirat a već sam tio rekao a i svjestan si 14, 15+ godina star auto...
  • 0

#70 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 06 March 2010 - 19:52

a ovo? http://www.auti.hr/a...i/oglas-561957/

Tnx. znam za taj, bio sam ga preskocio (odgodio) jer do prije par tj. nije imao ni jedne jedine slike u oglasu i prodaje ga vec neko vrijeme...
Htio sam provjeriti prvo ove mladje (za koje ocekujes da su u boljem stanju, sto vidimo i nemora biti tako)...

Vidim da je cak i registriran sto olaksava situaciju (plavaca na mostu koji patroliraju radi seljaka hehhee),
Cak si mislim da mozda kad na tih 3000€ dodas nekih 1000 - 1500€ mozda i izadje nesto u boljem stanju nego sto bi crna izasla sa 500€
(to ja cca poanta bila onog reporta danasnje vizite)... Mislim da cu bacit oko na tog zagorca... :friends:

A čuj, ko zna zašto je swapano možda je motor nemarom ostao bez ulja ili sl pa je netko ugradio prvi i najjeftiniji motor do kojega je mogao doći... Odi ti rađe u RIjeku pogledat onu srebrnu, meni se isto čini ok... A ovo za tepihe i neke sitne ogrebotine se nemoj uzrujavat, nešto od toga se može sanirat a već sam tio rekao a i svjestan si 14, 15+ godina star auto...

Cim uvjerim rodbinu da ce im se ulaganje u moj auto visestruko isplatiti (nekima cu manje dodijavati, a neki ce me vise vidjeti na nedjeljnim ruckovima)...
Neznam sto da vam kazem decki osim HVALA VAM sto me TRPITE i sto imate snage za sva moja pitanja :)
Prvi vikend sa Solkom kokju cu imat je rezerviran za neki meet sa vama, da vam se zahvalim za sve :friends: :drinks:

P.S. jos cu vas tlacit bez brige... LOL :JC-hysterical:
  • 0

#71 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 904 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 06 March 2010 - 21:18

Čuj. D14 je oznaka motora 1.4. To je to, nije 1.6, a to nije to. Posted Image Uglavnom. Poderane kopče tepiha desno + desni prag ne sjeda di treba = KRIVA ŠASIJA(čitaj: bio udaren, a ispravljan Bog zna kako i gdje)...a to ti isto govori i prst između desnog fara i branika.

Hrđa i slične sitnice su stvar želje, to polimariš, mislim na rubnjake(staviš zamjenske - pašu od civica) i lakiraš.

Po svemu mi se čini da si naišao možda na jednog od gorih primjeraka.

A ako je zamijenjen motor - a sad ti neko kaže dobro je da je 1.4, onda razmisli i zašto je mijenjan motor...vjerovatno je prvi pogažen do bola i onda ja ispalio. A onda je gažen i ovjes. I onda je to ajme...

E, da i na slici celera brojevi 116 601 su pomaknuti(bar broj 6 od ova zadnja tri) - mijenjana je kilometraža.

Edited by sHark, 06 March 2010 - 21:21.

• 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#72 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 06 March 2010 - 21:26

Pokusat cu puknut par video klipica sto sam snimio da vidite motor, te retrovizori i plastiku na bocnoj stranici na gepeku koji se malo klimaju...

Eto receno uradjeno (upravo sam otvorio account radi ovoga) :whistle:

Posted Image
http://www.youtube.com/watch?v=3Mki3r0Zymk
Slikica da mozete vidjeti stogod, ali i filmic da se moze cut kako cvili u leru...

http://www.youtube.com/watch?v=yOB8ahKcpuc
Raskliman je "nosac" lijevi, a ispod desnog blatobrana se vidi kako je savinut nosac branika + na tom mjestu je poceo hrdjat malo...

http://www.youtube.com/watch?v=9UEoePIeCEo
Raskliman je i retrovizor :mellow:

Slike izvana:

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Evo ga sad je to to! Kompletan izvjestaj od danas...
Sad ko god naleti na auto taj u oglasniku nemora ni ic tam, nego sve tu vidi fino i zna kaj ga ceka... (e da sam ja to imao)...
Tko ceka, taj se naceka... Tko trazi taj i nadje (nadam se)! :JC_pray:
Pozz...

Edited by DelSol, 06 March 2010 - 21:33.

• 0

#73 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 904 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 06 March 2010 - 22:08

auuu...ona plastika mi je ekstra..i pogled na motor sa zatvorenom haubom Posted Image
  • 0

#74 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 07 March 2010 - 01:14

auuu...ona plastika mi je ekstra..i pogled na motor sa zatvorenom haubom Posted Image

Nisam bas skuzio na koji ti se ovo dio odnosi (pretpostavljam na ovaj moj zadnji dio da nemora ni ic tam, nego sve tu vidi fino i zna kaj ga ceka)...

Karikirao sam naravno, al nemres rec da ovo nije puno drugacija slika no iz oglasnika i da se vidi barem okvirno stanje auta?
Sam si reko da je vjerojatno i kilometraza skidana u sto sam sumnjao od pocetka pise par postova prije...
Motor je mjenjan itd itd... Mislim da sam cak i zaboravio napomenuti da je zadnji lijevo svijetlo razbijeno pa je ljepljeno i da staklo na desnim vratima kad se podize drugacije ponasa od lijevog koje ide glatko (ovo desno nekako trza, "stepenasto" se podize i zapinje ponekad, a kaji puta ide glatko)...

Motor naravno da se nemoze vidjet kakav je (i ja sam ga mislio mehanicaru furat kao sto sam i napisao al nismo stigli),
mozda ga jedan dan jos i otpelam tko zna tek tolko da zadovoljim znatizelju i iskoristim priliku...

NXT mission: Zagorje & Rijeka :ignat_02:

Edited by DelSol, 07 March 2010 - 01:16.

• 0

#75 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 904 posts

Posted 07 March 2010 - 07:44

Pogled na motor se odnosilo na to da se vidi motor kroz rupu(luuuft) između haube i blatobrana... Ma cilo auto je krivo, takav se dojam stječe.
  • 0

#76 Mr.he

Mr.he

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 454 posts
  • Vozilo:HONDA CRX, EG,LUDA f20A4

Posted 07 March 2010 - 09:23

Kolega del-sol....novac imaš, naoružaj se strpljenjem i pričekaj....i bolje da nisi uzeo ovaj jednostavno je previše stvari koje ne štimaju... Ostaje ti da pratiš oglase..... puno sreće i daljnjeg obavještavanja želim.... :friends:
  • 0

#77 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 07 March 2010 - 16:57

2 all: Puno hvala svima koji pratite ovu temu i svima koji me razumiju... Iskreno prava ste podrska decki i puno mi znaci prokomentirati situacije s terena s vama... (bez obzira na poz. ili neg. komentare svaki se cijeni)... Tnx. :friends:
  • 0

#78 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts

Posted 07 March 2010 - 18:01

ajd ajd, nema problema..samo nam ti vise kupi tu solku.. i kada odes u RI javi se nekom iz RI pa da odete skupa pogledati solku.. mada mi se i ova crna iz zagorja isto cini ok a i ne kosta tak puno..
  • 0

#79 Srebrni

Srebrni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 873 posts
  • Vozilo:EK3 99'

Posted 07 March 2010 - 23:50

Eto receno uradjeno (upravo sam otvorio account radi ovoga) :whistle:

Posted Image

Gdje mu je šipka od ulja, ili je krivi lim na ispušnoj pa jednostavno tamo ne stoji ili je nema???
  • 0
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

#80 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts

Posted 08 March 2010 - 03:20

Gdje mu je šipka od ulja, ili je krivi lim na ispušnoj pa jednostavno tamo ne stoji ili je nema???

Evo tu je ova narandjasta shipica zaokruzena crvenim...
Posted Image
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users