Jump to content

Photo

Podrhtavanje Kočnice

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 Marko Novak

Marko Novak

Honda maniac

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • Vozilo:/

Posted 11 April 2010 - 10:32

Ukoliko prilikom kočenja dođe do blokiranja kotača (skliska podloga), aktivirati će se ABS (Anti-lock Braking System), koji pneumatskim udarom oslobađa kočione čeljusti. Na papučici kočnice osjetiti će se podrhtavanje, kotači će se početi ponovo okretati i vozilo će biti upravljivo. Honda ugrađuje 4-kanalni ABS, što znači da se kontrola blokade odvija za svaki kotač posebno. C/P honda.hr znaci ja akd kocim sa otprilike 60-70 osjetim podrhtavanje papucice od kocnice e sad da li je to zbog ovo g fore navedeno ili je mozda neki kvar u pitanju jer naime kad ju puno jace pritisnem onda ne trese.. Pa ako mi moze probat tko objasnit u cemu je zapravo rijec.
  • 0
Where VW stops , Honda begins.... VTEC baby DOHC

imo golf 200,300,400 ks, i dalje je golf... danas me naprao (ulijetanjem u skarice i prestizanje u zavojima) pasat TDI. inace bi se grizo zbog toga, ali onda se sjetih da je to VW, koji ce mi za par dana doci pitati kolko dode novi turbo, zbog ovih par min ganjanja.. :JC-hysterical: :JC-hysterical: ..tak da ih ne cijenim ni najmanje...

#2 nokru

nokru

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 363 posts
  • Vozilo:Silver EK3@ b16 :)

Posted 11 April 2010 - 10:45

možda su ti diskovi iskrivljeni pa ti trese kad koćiš, u tom slučaju tokarenje il zamjena
  • 0

#3 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,336 posts
  • Vozilo:Accord i-CTDi exe '04.(ex Civic x 3)

Posted 11 April 2010 - 11:01

možda su ti diskovi iskrivljeni pa ti trese kad koćiš, u tom slučaju tokarenje il zamjena

Ili pločice, ja sam dal tokarit diskove a ustvari su mi pločice bile u qurcu!
  • 0
Posted Image

#4 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,509 posts
  • Vozilo:ex...Civic VTI EK4

Posted 11 April 2010 - 11:08

Ili pločice, ja sam dal tokarit diskove a ustvari su mi pločice bile u qurcu!

potpis...i ja sam mislio da diskovi tresu, ali zamjenom pločica je sve rješeno, sva sreća da nisam već promijenio OEM diskove...nema trešnje niti na kočenjima +150 kmh...

a provjera pločica je najjeftinija solucija

Edited by Sin, 11 April 2010 - 11:08.

• 0
Brought tears to my eyes which I used as lube to masturbate on my cat...

Posted Image

#5 Marko Novak

Marko Novak

Honda maniac

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 11 April 2010 - 12:16

ok decki hvala...a ovo kaj sam C/P to nis ne znaci ovo za ABS kad se ukljuci da auto podrhtava
  • 0

imo golf 200,300,400 ks, i dalje je golf... danas me naprao (ulijetanjem u skarice i prestizanje u zavojima) pasat TDI. inace bi se grizo zbog toga, ali onda se sjetih da je to VW, koji ce mi za par dana doci pitati kolko dode novi turbo, zbog ovih par min ganjanja.. :JC-hysterical: :JC-hysterical: ..tak da ih ne cijenim ni najmanje...

#6 Ducato

Ducato

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 820 posts
  • Vozilo:EK3+LPG+HHO

Posted 11 April 2010 - 12:26

Meni je i zbog loših i dotrajalih guma, izgleda da je negdje bio balon i osjetilo se podrhtavanje kod kočenja
  • 0
Home made HHO generators ...link

#7 Fidelio

Fidelio

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • Vozilo:Honda Civic '91

Posted 13 April 2010 - 21:37

Pogledaj malo po forumu vezano za kocinice bilo je dosta ovakvih topica. Diskovi ili plocice nisu dobro ulegle u jedno drugo pa ostanu male mikro deformacije pa kad kocis na velikim brzinama kotaci vibriraju http://forum.hondacl...showtopic=13807 http://www.wilwood.com/TechFaqs.aspx
  • 0

#8 Marko Novak

Marko Novak

Honda maniac

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 14 April 2010 - 18:51

hvala stari :D
  • 0

#9 superhikvg

superhikvg

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts
  • Vozilo:honda civic 91

Posted 04 July 2012 - 11:25

Pozdrav trebam pomoć vozim Hondu Civic 1,5 - 91 godina i imam problem s kotačem trese mi jako kad kočim, promjenio sam sve selene, krajnike, obje kugle, lagere, stavio nove diskove i pločice i još sam promjenio stabilizitarore balans štange, međutim i dalje mi trese kotać pri kočenju MOLIM vas pomoć kaj još trebam promjeniti ili da auto gurnem u savu :D
  • 0

#10 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4,424 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 04 July 2012 - 11:36

trese ti jer vjerovatno taj koji je montirao taj novi disk na glavčinu nije ju dobro očistio i dosjed nije kvalitetan zato imaš efekt trešnje jer disk ne stoji ravno/pravilno ...a postoji mogučnost da je glavčina popigana,najčešće je rješenje tokarenje diskova na vozilu ili provjereni dijelovi/majstor
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#11 hr-v

hr-v

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 765 posts
  • Vozilo:HR-V,civic eg4,civic 98 englez

Posted 04 July 2012 - 12:03

tresnja od abs je sasvim drugaciji osjecaj..a da bi stekao osjecaj razlike digni se na nekih 60 pa bas naglo zakoci..ono lupanje je ABS a sitna klimanja koja imas i u laganom kocenju su obicno ovo sto kolege navode ..od losih plocica do diskova..dosta auta zavrsi kod mene jer kao greska abs a i to otkad sumjenjali plocice ..mos mislit..jako cesto bude i ovo sto vucko napisa stavi se novi disk a ostala fleka blata na glavcini i taj disk ne lezi paralelno sa glavcinom nego je lagano izbacen.....higijena je pola zdravlja drustvo znaci skini diska uglancaj njegovu unutarnju stranu uglancaj dosjed na glavcinu..no steta je mozda vec ucinjena..sad bi ti najvise pomoglo da imas nekoga da obrusi disk al na autu..znaci takav kakav je smotan sad se ravna po zatecenom stanju na autu.. tresnja abs a je bitno agresivnija jer ipak otpusta i ponovo stezue kocnicu ne bi li izravnao vozilo
  • 0

#12 djtopa

djtopa

Hondaš,bubnjar i di džej!

• Members
  • PipPipPip
  • 4,426 posts
  • Vozilo:Integra Type R,ex:Type R EP3,VTi BB6,eco EK3

Posted 04 July 2012 - 12:07

tresnja od abs je sasvim drugaciji osjecaj..a da bi stekao osjecaj razlike digni se na nekih 60 pa bas naglo zakoci..ono lupanje je ABS a sitna klimanja koja imas i u laganom kocenju su obicno ovo sto kolege navode ..od losih plocica do diskova..dosta auta zavrsi kod mene jer kao greska abs a i to otkad sumjenjali plocice ..mos mislit..jako cesto bude i ovo sto vucko napisa stavi se novi disk a ostala fleka blata na glavcini i taj disk ne lezi paralelno sa glavcinom nego je lagano izbacen.....higijena je pola zdravlja drustvo znaci skini diska uglancaj njegovu unutarnju stranu uglancaj dosjed na glavcinu..no steta je mozda vec ucinjena..sad bi ti najvise pomoglo da imas nekoga da obrusi disk al na autu..znaci takav kakav je smotan sad se ravna po zatecenom stanju na autu..
tresnja abs a je bitno agresivnija jer ipak otpusta i ponovo stezue kocnicu ne bi li izravnao vozilo

jel znaš koga da to može napravit na autu blizu Požege naprimjer,ja sam svoje tokario i stavio nove pločice i nikad ne trese kd normalne vožnje no nakon cca 20min Orahovica tougea trese poprilično.Tj kad se pregriju OEM Honda diskovi + Ferodo DS2500 pakne.

Edited by djtopa, 04 July 2012 - 12:12.

• 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#13 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4,424 posts

Posted 04 July 2012 - 12:32

teško je to riješit jer se doformira sve pod utjecajem temperature...pločice najviše...obično dvoklipne ili višeklipne čeljusti potpuno eliminiraju taj problem dosta čest na ovim našim drljama
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#14 djtopa

djtopa

• Members
  • PipPipPip
  • 4,426 posts

Posted 04 July 2012 - 12:45

teško je to riješit jer se doformira sve pod utjecajem temperature...pločice najviše...obično dvoklipne ili višeklipne čeljusti potpuno eliminiraju taj problem dosta čest na ovim našim drljama

Znam da no u mom slučaju to znači mjenjanje felgi i guma + brake kit a to su masne pare.Nije to tako strašno ionako jednom 2put mesečno uspjem to pregrijati.
  • 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#15 hr-v

hr-v

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 765 posts
  • Vozilo:HR-V,civic eg4,civic 98 englez

Posted 04 July 2012 - 13:46

jel znaš koga da to može napravit na autu blizu Požege naprimjer,ja sam svoje tokario i stavio nove pločice i nikad ne trese kd normalne vožnje no nakon cca 20min Orahovica tougea trese poprilično.Tj kad se pregriju OEM Honda diskovi + Ferodo DS2500 pakne.

Ne znam situaciju sa mehanicarima u tvom kraju..jbg ja sam zicar i samo sa takvima radim...od strujica dobar ti je Banaj Ivo..puno sam radio sa Blajciferom dok je radio..ovo drugo nije nesta ...

cesta koju spominjes ...vozio sam 4 godine cerku u Pakrac..pa sam upoznao sve ceste u tom kraju...2 godine bmw a druge 2 hondom...bmw nikad stucnio ni zaklimo nesto..sa hondom druga prica..cak su i dolazili po mene iz pozege da pokrenemo hondu..sitna sranja al zivciraju...ja se spustam niz papuk bmw zadnji pogon jako ostro se vozilo otprilike svake godine garnitura kocnica (ate) ista cesta isti stil (malko sporije aj dobro) gle cuda honda nije potrosila cak ni plocice...no razliciti su i auti bmw limuzina honda hrv kompromis terenca i male limuzine...
premjeri si diskove i vidi koje plocke bi bile za agresivniju voznju...ulje za kocnice jako bitno ...vidi da nisi na braniku nekim sranjem zatvorio rupe za hladenje kocnica-diskova ? mislima na spojler/maglenku
  • 0

#16 djtopa

djtopa

• Members
  • PipPipPip
  • 4,426 posts

Posted 04 July 2012 - 13:57

Ne znam situaciju sa mehanicarima u tvom kraju..jbg ja sam zicar i samo sa takvima radim...od strujica dobar ti je Banaj Ivo..puno sam radio sa Blajciferom dok je radio..ovo drugo nije nesta ...

cesta koju spominjes ...vozio sam 4 godine cerku u Pakrac..pa sam upoznao sve ceste u tom kraju...2 godine bmw a druge 2 hondom...bmw nikad stucnio ni zaklimo nesto..sa hondom druga prica..cak su i dolazili po mene iz pozege da pokrenemo hondu..sitna sranja al zivciraju...ja se spustam niz papuk bmw zadnji pogon jako ostro se vozilo otprilike svake godine garnitura kocnica (ate) ista cesta isti stil (malko sporije aj dobro) gle cuda honda nije potrosila cak ni plocice...no razliciti su i auti bmw limuzina honda hrv kompromis terenca i male limuzine...
premjeri si diskove i vidi koje plocke bi bile za agresivniju voznju...ulje za kocnice jako bitno ...vidi da nisi na braniku nekim sranjem zatvorio rupe za hladenje kocnica-diskova ? mislima na spojler/maglenku

Nemora biti u mom kraju no neću ići 200KM dalje....Ulje promjenjeno,pločice odlične po preporuci svih koje voze Type Rove,mogu diskove premjerit no mislim da je jedino rješenje to tokarenje na autu jer na ITRDC2.com je lik mjenjao sve živo i neživo i nakraju pobrusio na autu i sve 5.
  • 0

#17 johan

johan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 posts
  • Vozilo:Civic EG6 b16b, Integra Type R

Posted 04 July 2012 - 13:59

trese ti ili ovo sta ti je Vucko napisa ili 99% radi zadnjih dobosa.....bilo je i slucajeva da trese radi casice poluosovine do getribe,ali bi se ona trebala osjecati kod laganoga ubrzavanja aute... ako ne rijesis sa ciscenjem baze prednje glavcine i tokarenjem zadnjih dobosa onda pregledaj casice poluosovine dali su ishabane.....
  • 0

#18 niny

niny

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,429 posts
  • Vozilo:BB9 SS-at

Posted 04 July 2012 - 18:57

Znam da no u mom slučaju to znači mjenjanje felgi i guma + brake kit a to su masne pare.Nije to tako strašno ionako jednom 2put mesečno uspjem to pregrijati.

ja sam stavio trw i pločice i diskove na ludu i mogu ti reči preporod, par puta sam ih pregrijao ali nema trešnje samo samo počnu slabije kočiti, diskovi poplave, nakon par km laganije vožnje sve ok, sviđa mi se dok stojim na nizbrdici i polagano puštam kočnicu a pločice grizu disk tako da čuješ u auto
  • 0
外人
Posted Image

#19 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 4,424 posts

Posted 05 July 2012 - 07:02

Na autu trw novi 282 diskovi naprijed i 262 nazad sa novim pločicama,više manje isti setup ako kod tope,uključujući i prednji ovijes ali kod ganjanja jedino osječam da kad se zagriju kočnice počinju prilično bolje kočit,nikakva trešnja se ne javlja Jedina mana TRWa za koju ja znam je što zacrne felgu u 3pm,strašno nešto al da koči jebeno to svakako. To topa: jedna stvar na koju se ne obrača puno pažnje a kod ganjanja utječe puno na sve čak i na trešnju su donje kugle prednjih glavčina e da i kočnice su i dalje kao nove nakon ne znam ni sam koliko cca 20ak k km :ignat_02:
  • 0

#20 djtopa

djtopa

• Members
  • PipPipPip
  • 4,426 posts

Posted 05 July 2012 - 12:12

Na autu trw novi 282 diskovi naprijed i 262 nazad sa novim pločicama,više manje isti setup ako kod tope,uključujući i prednji ovijes ali kod ganjanja jedino osječam da kad se zagriju kočnice počinju prilično bolje kočit,nikakva trešnja se ne javlja

Jedina mana TRWa za koju ja znam je što zacrne felgu u 3pm,strašno nešto al da koči jebeno to svakako.

To topa: jedna stvar na koju se ne obrača puno pažnje a kod ganjanja utječe puno na sve čak i na trešnju su donje kugle prednjih glavčina

e da i kočnice su i dalje kao nove nakon ne znam ni sam koliko cca 20ak k km :ignat_02:

Znam ali ja bi probao tokarenje na autu jer kažem ljudi su mjenjali setove diskova i svega i problem se vraćao...taman mi trebaju novi diskovi i onda da bude nakon 2 mjeseca isto onda ću se vozit ovako ...
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users