Jump to content

Photo

HHO Generator

• Please log in to reply
68 replies to this topic

#1 vtec_energy

vtec_energy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Vozilo:ex 4 gen sedan american / ex 4 gen sedan / aktual 4 gen hb canadian

Posted 01 November 2010 - 22:11

ljudi dali ima netko saznanja i dali je malo bolje informiran o ovome'?? da je vidio iz prve ruke kako to radi itd.... cini mi se jako zanimljivo... http://cgi.ebay.com/...sQ5fAccessories
  • 0
Elektroinstalacije kvalitetno i povoljno... info na pm

#2 juju24

juju24

kaj si ti bled ?

• Members
  • PipPipPip
  • 423 posts
  • Vozilo:....

Posted 01 November 2010 - 22:46

malo pronjuskaj po netu kaj su auti na celije goriva evo npr primjer besplatne informacije :drinks: http://hr.wikipedia....i/Goriva_ćelija
  • 0

#3 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts
  • Vozilo:EJ9 D15Z6 ; EX: BB9, BA4 4WS, S60 D5

Posted 02 November 2010 - 00:01

malo pronjuskaj po netu kaj su auti na celije goriva evo npr primjer besplatne informacije :drinks: http://hr.wikipedia....i/Goriva_ćelija

vidio ja iz prve ruke.. i radi!
Ćekam i ja svoj primjerak treba stići kroz koji dan. Rezultate javim, mada ne oćekujem nešto previše.
Lik ovdje kod nas vozi na tom kitu i stvarno je isplativo. Bio je neki dan na TV-u i u novinama ali je malo prenapuhan tekst. (kao nešt' litra vode + litra benzina = 500 km => LAŽ !
Trenutno je u fazi dobivanja atesta za ugradnju široj javnosti.

Čuo sam se s likom koji ima taj setup na civicu 5, gen u americi i s laganim preinakama na elektronici skinio je potošnju 30%, snagu (mjereno na dynu) digao za 20%
godinama se na to vozi u australiji i americi, youtube ti je prepun homemade projekata! Tipkaj HHO in Car

HHO forum - ovdje je forum na kojem dosta piše!

Bavim se ovim pitanjem oko mjesec dana, i ćini se jako zanimljivo, nisam imao mira i naručio sam jedan kit.. vidjet ćemo dali je fake ili ne! U svakom slućaju javim svima!
  • 0
ジ ョ ン

#4 Žile

Žile

Starfucker

• Members
  • PipPipPip
  • 1,686 posts
  • Vozilo:CBR, Sonata, ex Accord 2,4 exe, ex. Prelude TypeR, ex Civic EJ9, ex CRX D16A8

Posted 02 November 2010 - 00:14

Jedan dečko iz SB radio DIY i dobio je neke rezultate...jedan moj frend isto ali ne znam dokle je došao sa projektom...vidjet ću s njima pa postam tu, A za ovog iz BJ sam čuo i da to funkcionira bez greške...zanima me kad(ako) se to prihvati i krene masovno ugrađivati, koji model deri-peri sustava će nam smjestiti voditelji lijepe naše? Ja mislim da bi bilo u redu bar 50% dići osiguranje i cestarinu....slično i sa LPG-pm jel...... ipak je to vodik, opasno, zapaljivo....... :JC-hysterical:
  • 0

#5 SpecNaz

SpecNaz

West Jet cargo

• Members
  • PipPipPip
  • 658 posts
  • Vozilo:2010 Honda Civic Lx, 2007 Honda Civic Dx Coupe,1996 Honda Civic SE, 1992 Acura Vigor GS, 2001 Ford Taurus V6

Posted 02 November 2010 - 00:25

dajte molim vas. HHO LOL za kaj bi to kao trebala biti kemijska formula???? H2O2 se piše to o čemu se priča, ali to je fora, ništa izvedivo a da stvarno funkcionira , ubrizgaj vodik u motor , budemo vidjeli kak će ti dugo biti skupa, ekipa misli da je vodik kemikalija za zajebanciju, a koristi se za autogeno varenje i pri sagorijevanju postiže 2200 stupnjeva Celziusa , a topljenje aluminija od čega su vam motori napravljeni se 660 ¨C . Samo ti daj , pa javi :ninja: .... ako ostaneš živ i zdrav
  • 0
Imam Gileru i CRX-a i ko dva prsta debel lanac od zlata u društvu Pafijevog brata

#6 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts

Posted 02 November 2010 - 07:50

dajte molim vas. HHO LOL za kaj bi to kao trebala biti kemijska formula????
H2O2 se piše to o čemu se priča, ali to je fora, ništa izvedivo a da stvarno funkcionira , ubrizgaj vodik u motor , budemo vidjeli kak će ti dugo biti skupa, ekipa misli da je vodik kemikalija za zajebanciju, a koristi se za autogeno varenje i pri sagorijevanju postiže 2200 stupnjeva Celziusa , a topljenje aluminija od čega su vam motori napravljeni se 660 ¨C . Samo ti daj , pa javi :ninja: .... ako ostaneš živ i zdrav

o tom dečku (više stariji gospodin nego dečko) iz SB i pričam, jer sam i ja iz Broda
HHO - je jednostavnije napisana forumula vode H2O a u tvojoj formuli imaš jedan kisik viška

a što se tiće eksplozije i temperature - imam 3 primjera auta koji i dan danas voze! Prvi je gosp. koji je bio na TV-u (ugradio je to pred par mjeseci), drugi je jedan poznanik ugradio je to u Mondea, treći vozi s generatorom u Golfu TDI-u ! NITKO za sada nema nikakvih problema !

i da napomenem da se ovdje ne priča o abnormalnim količinama vodika... to je svega 0,5 l/min
  • 0
ジ ョ ン

#7 nole

nole

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • Vozilo:- SLUŽBENO -

Posted 02 November 2010 - 09:58

0,5 l/min neće donijeti vidljive razlike. Treba 1-2 lit/min da bi potrošnja pala oko 30% A za tu proizvodnju ti treba minimalna površina ploča od 1200 cm2 na razmaku 2,5 mm, što uz struju od cca 10 ampera Ne znam da li ti ljudi imaju lambda simulator, jer bez njega će se upaliti cel (kao na plinašima), a iz razloga što labmda usprkos trudu i zalaganju ne može regulirati smjesu, pa baci grešku. No, ljudima ne vrijedi objašnjavati, a iz istog razloga iz kojeg je" ugradnja plina u hondu SVETOGRĐE". Radi i štedi.......
  • 0
- EC - sold
- ED - sold
- EG8 - sold
- MB17 - sold

- civic ed6 - sold
- službeni tdi - in use

#8 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts

Posted 02 November 2010 - 10:13

0,5 l/min neće donijeti vidljive razlike.
Treba 1-2 lit/min da bi potrošnja pala oko 30%

A za tu proizvodnju ti treba minimalna površina ploča od 1200 cm2 na razmaku 2,5 mm, što uz struju od cca 10 ampera
Ne znam da li ti ljudi imaju lambda simulator, jer bez njega će se upaliti cel (kao na plinašima), a iz razloga što labmda usprkos trudu i zalaganju ne može regulirati smjesu, pa baci grešku.

No, ljudima ne vrijedi objašnjavati, a iz istog razloga iz kojeg je" ugradnja plina u hondu SVETOGRĐE".

Radi i štedi.......

sve znam.. karikiram ono s 0,5/min i nismo do sada uspili povuči više od 12A :D (s elektrolitom KOH)
  • 0
ジ ョ ン

#9 kvele

kvele

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
  • Vozilo:civic HB, '90 - D15B2

Posted 02 November 2010 - 11:25

dajte molim vas. HHO LOL za kaj bi to kao trebala biti kemijska formula????
H2O2 se piše to o čemu se priča, ali to je fora, ništa izvedivo a da stvarno funkcionira , ubrizgaj vodik u motor , budemo vidjeli kak će ti dugo biti skupa, ekipa misli da je vodik kemikalija za zajebanciju, a koristi se za autogeno varenje i pri sagorijevanju postiže 2200 stupnjeva Celziusa , a topljenje aluminija od čega su vam motori napravljeni se 660 ¨C . Samo ti daj , pa javi :ninja: .... ako ostaneš živ i zdrav

1) kao što ti je jedan kolega već rekao imaš jedan O viška u svojoj interpretaciji formule..
2) Što se tiče tvojih primjera za upotrebu vodika oni su potpuno irelevantni u ovom slučaju

ima jedna stranica od neke firme koja je već krenula u komercijalnu prodaju ovakvih uređaja.. iz portugala su,a ovdje je i web stranica HHO

Ova tehnologija sigurno ima budućnost, samo je pitanje koliko je u interesu velikim naftnim kompanijama ( zemljama čije se gospodarstvo zasniva na nafti -USA) da ovakvo nešto postoji..

Pozdrav..

Edited by kvele, 02 November 2010 - 11:44.

• 0

#10 juju24

juju24

kaj si ti bled ?

• Members
  • PipPipPip
  • 423 posts

Posted 02 November 2010 - 15:37

sve je to ok samo kolko se javljaju drugi troskovi koji se vežu ugradnjom nije to samo jednostavno kak pise narucis i doma stavis pogotovo na ove aute koje vecina vozi u RH :JC-hysterical:
  • 0

#11 kvele

kvele

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
  • Vozilo:civic HB, '90 - D15B2

Posted 02 November 2010 - 16:38

sve je to ok samo kolko se javljaju drugi troskovi koji se vežu ugradnjom nije to samo jednostavno kak pise narucis i doma stavis pogotovo na ove aute koje vecina vozi u RH :JC-hysterical:

da u Hrvatskoj se voze auti stari 30 godina i više godina ???
Ne razumjem što si htio reći s tim ?

naravno da nije jednostavno, ali što sad ako nije jednostavno i ako se ne ugrađuje serijski onda automatski ne valja, jer da valja već bi to netko ugrađivao serijski ??

...ja sam počeo čitati o ovome prije par mjeseci ali nikako da se podrobnije posvetim tome.. ali ne znam mislim da nešto ima u tome..sad jesam li ja pretjerani optimist ili?? vidjet ćemo. . :to_pick_ones_nose:
  • 0

#12 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts
  • Vozilo:Honda CRX D3l5OL

Posted 02 November 2010 - 16:47

Imate tu jedan super forum kojeg sam otkrio kad sam pokusavao saznati vise o "orgonskoj energiji" tzv. "JOE CELL"
forum je: www.e-vozila.com

Btw. pokusavali smo raditi neke pokuse sa Joe Cell, no nismo nis postigli...
U projekte se nismo ni upustali kosto nismo mogli ni zapaliti onu vodu iz balona...

Ovo je jako jako zanimljiva tema i ako ikome ista podje za rukom vezano uz smanjenje potrosnje goriva ili otkrije nesto "novo"... Keep me posted :friends:
  • 0

#13 Žile

Žile

Starfucker

• Members
  • PipPipPip
  • 1,686 posts
  • Vozilo:CBR, Sonata, ex Accord 2,4 exe, ex. Prelude TypeR, ex Civic EJ9, ex CRX D16A8

Posted 02 November 2010 - 16:51

0,5 l/min neće donijeti vidljive razlike.
Treba 1-2 lit/min da bi potrošnja pala oko 30%

A za tu proizvodnju ti treba minimalna površina ploča od 1200 cm2 na razmaku 2,5 mm, što uz struju od cca 10 ampera
Ne znam da li ti ljudi imaju lambda simulator, jer bez njega će se upaliti cel (kao na plinašima), a iz razloga što labmda usprkos trudu i zalaganju ne može regulirati smjesu, pa baci grešku.

No, ljudima ne vrijedi objašnjavati, a iz istog razloga iz kojeg je" ugradnja plina u hondu SVETOGRĐE".

Radi i štedi.......

O ovome SVETOGRĐE bi se dalo stranicama raspravljati, ali nije tema LPG pa ni ne želim ulaziti u to...Ti živi s tim razmišljanjem i smiješkom na licu a ja ću svaki puta nabaciti smajl kad dođem na LPG stejšn pa u 2,2 vtec nasipam za novaca kao da vozim polo drei cilindr edišn....

ima na ovome forumu preko nekoliko korisnika tog destruktivnog goriva zvanog plin koji znaju o čemu pričam....Ti vjerovatno nisi ni imao nikad u vozilu plin pa zato tako razmišljaš...ugl NHF
  • 0

#14 DelSol

DelSol

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,018 posts
  • Vozilo:Honda CRX D3l5OL

Posted 02 November 2010 - 17:16

Ja vjerujem samo njima... :D
  • 0

#15 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts

Posted 02 November 2010 - 18:35

Ja vjerujem samo njima... :D

http://www.youtube.com/watch?v=ydEkV-E0mP8

ma ja ne vjerujem više nikome dok ne probam sam !
Nadam se dobrim rezulatima, a ako izostanu nema veze.. jedno razočarenje više, jedna dilema manje.
Ne volim komentare komentatora koji nisu nešto probali a znaju (sve)!

hajd da se malo nadovežem na temu LPG-a! zašto svetogrđe.. vozio na taj "plin za kuhanje" cca 100K km i sve 5, izvadih ga samo zbog rege, ali ide opet nazad, novčanik trpi! Prvenstveno auto mi služi svaki dan za posao i to je 70 % km a za onih 30% guštanja uvijek mogu prešaltat na ovo naše "visokokvalitetno" gorivo zbog kojeg sam pred par dana "vakumirao" tank da bi izvukao smeče van! toliko od mene o LPG-u (isprike na offtopićarenju - neću više)
  • 0
ジ ョ ン

#16 SpecNaz

SpecNaz

West Jet cargo

• Members
  • PipPipPip
  • 658 posts
  • Vozilo:2010 Honda Civic Lx, 2007 Honda Civic Dx Coupe,1996 Honda Civic SE, 1992 Acura Vigor GS, 2001 Ford Taurus V6

Posted 02 November 2010 - 21:19

o tom dečku (više stariji gospodin nego dečko) iz SB i pričam, jer sam i ja iz Broda
HHO - je jednostavnije napisana forumula vode H2O a u tvojoj formuli imaš jedan kisik viška

a što se tiće eksplozije i temperature - imam 3 primjera auta koji i dan danas voze! Prvi je gosp. koji je bio na TV-u (ugradio je to pred par mjeseci), drugi je jedan poznanik ugradio je to u Mondea, treći vozi s generatorom u Golfu TDI-u ! NITKO za sada nema nikakvih problema !

i da napomenem da se ovdje ne priča o abnormalnim količinama vodika... to je svega 0,5 l/min

ma sve ok.
HHO generator oni to nazvaju, a taj generator ne proizvodi vodu već djeli vodu na 2 atoma vodika i dva atoma kisika , tj H2O2 , to je prva lekcija iz kemije u osnovnoj školi u 5. razredu. Dakle nemože biti HHO nikako jer ne proizvodi vodu već ju dijeli. Nek oni tebi pokažu što je gdje i kako spojeno, pa podjeli sa nama ;) , to poznanik rekla kazala, vidi se na videu od myth bustersa što se desi kad se idu pozdarije takve raditi, druga stvar u TDI??? pa taj Vodik je onda perpetuum mobile što se tiče svih prijevoznih sredstava. Korisi se na svemirskim raketama, da vidimo, zašto ga nebi onda odma koristili i na avionskim turbinama, pa što da ne i na autima, a pogotovo na dizelima.
Da li su tebi jasne osnove funkcioniranja dizel motora i benziskog? jesi ikad probao zapaliti šibicom dizel ili ložak?
dapače, probaj zapaliti pola litre vodika da vidiš šta će biti. :to_pick_ones_nose:
Ovako da te čika SpecNaz nauči nekim stvarima, između ostalog bavim se kemikalijama dugi niz godina, kao prvo da bi napravio uspješnu elektrolizu trebaju ti dvije spirale kao elektrode od dva različita visokovodljiva metala, preporučljivo srebrna i karbonska, voda po mogućnosti da bude destilirana, treba ti električni ispravljač za 12/24V koji mora puštat minimalno 20-30A da bi išta se desilo, da ne govorim sad o tome da računaj kolko struje to vuče da zanemarivu količinu vodika. Jednom kad počnu mjehurići dolaziti nemaš ih gdje spremiti osim ako posuda nije pod vakumom jer vodik u kontaktu sa kisikom opet stvara vodu. Dalje, da bi uvjetno rečeno sad već dobiveni vodik uspio iskoristit na autu sa benzinskim motorom dotični bi morao biti pod pritiskom ohlađen na -252"C da dođe u tekuće stanje i tako bude upotrebljen na način kao što je benzin i LPG (Liquefied Propane Gas). Na dizelu nema šanse ama baš nikakve, jer kompresiranjem vodika ne dolazi do samozapaljenja.
Igrao sam se ja sa elektrolizom prije godinu dvije ali za neke druge svrhe i nisam polučio željene rezulate pošto nisam mogao napraviti dobre spirale od dobrih materijala, nego sam korisito bakar
evo rezultata, da ne kažeš da nisam probao

1) kao što ti je jedan kolega već rekao imaš jedan O viška u svojoj interpretaciji formule..
2) Što se tiče tvojih primjera za upotrebu vodika oni su potpuno irelevantni u ovom slučaju

ima jedna stranica od neke firme koja je već krenula u komercijalnu prodaju ovakvih uređaja.. iz portugala su,a ovdje je i web stranica HHO

Ova tehnologija sigurno ima budućnost, samo je pitanje koliko je u interesu velikim naftnim kompanijama ( zemljama čije se gospodarstvo zasniva na nafti -USA) da ovakvo nešto postoji..

Pozdrav..

evo još jednog vrsnog kemičara :ignat_02:

krenuli su u komercijalnu prodaju prodavači magle, oni i još cca 1000 takvih stranica koji se kunu u ono šta lažu. naravno, sad ćemo i teorije zavjere uključiti, a činjenice da se u razvoj alternativnih pogona i goriva ulažu miljarde u istom tom SAD-u u suradnji sa najvećim sveučilištima zanemariti :whistle:

Edited by SpecNaz, 02 November 2010 - 22:04.

• 0
Imam Gileru i CRX-a i ko dva prsta debel lanac od zlata u društvu Pafijevog brata

#17 juju24

juju24

kaj si ti bled ?

• Members
  • PipPipPip
  • 423 posts

Posted 02 November 2010 - 21:49

specNaz fala puno na informiranju :drinks:
  • 0

#18 vtec_energy

vtec_energy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Vozilo:ex 4 gen sedan american / ex 4 gen sedan / aktual 4 gen hb canadian

Posted 02 November 2010 - 22:39

ljudi svaka cast... :drinks: vidim da oko ove stvari ima puno ineresa... nisam uopce mislio da ce biti ovoliko postova u samo jednom danu.... tema je ocito "in".. iskeno, HHO mi djeluje jako optimistican.... sto se tice svetogrdja i tih sranja, to su gluposti.... svatko se vozi prema svojim mogucnostima.... kao sto kaze kolega ŽILE bolje je voziti 2.2 vtec na LPG nego nekog truljavog kadeta dizela za iste pare.... ko ima love na bacanje neka sipa benzin, ja nemam ni love na bacanje ni plinsku instalaciju, ali zato nevozim puno km.... pa si ipak nekako mogu priustiti benzin... ali opet mi je skupo svakih sto km dati maltene 100kn.... trebas ti to danas zaraditi i naci gdje zaraditi..... zato je vrijeme polako gledati ovakve stvari, poput HHO.... molim vas da svako novo saznanje o ovome postate.... da se mi hondasi malo preporodimo... DA PRAVIMO DUPLO VISE KILOMETARA A DA IMAMO DUPLO VISE PARA U DEPU.... :drinks: i naravno duplo vise mitinga.....:friends:

Edited by vtec_energy, 02 November 2010 - 22:42.

• 1
Elektroinstalacije kvalitetno i povoljno... info na pm

#19 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts

Posted 02 November 2010 - 23:42

@SpecNaz - e ovo što si sad napiso je odgovor ! skidam kapu i priznam da si svakako upućeniji od mene! ali, ja svakako probavam experiment - poslušat ću svjet iz gornjeg tvog posta i biti oprezan, jbg. netko mi mora vozat hondu, uvenit će bez mene! Svakako javim što se dešava..za sad sam znatiželjan i nestrpljiv poz svima
  • 0
ジ ョ ン

#20 SpecNaz

SpecNaz

West Jet cargo

• Members
  • PipPipPip
  • 658 posts

Posted 03 November 2010 - 00:33

nema na čemu, dečki pazite kaj radite, vodik nije za zajebanciju :friends:
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users