Jump to content

Photo

[Accord] Savjet oko kupnje rabljene

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 tomek

tomek

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 8 posts
  • Vozilo:Mazda 323S BJ DITD

Posted 19 November 2010 - 08:57

Ukratko, zapala mi za oko : http://www.njuskalo....i-oglas-1901761 Jel se to isplati uzimat? Kakva je realna potrošnja i cijena održavanja tog auta? Vidio sam i 1.8 da postoji, dali je potrošnja puno manja sa tim motorom? Na što treba paziti kod kupnje rabljene, koje boljke imaju i kakve probleme mogu očekivati na toj kilometraži?
  • 0

#2 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 19 November 2010 - 10:25

Ukratko, zapala mi za oko :

http://www.njuskalo....i-oglas-1901761

Jel se to isplati uzimat? Kakva je realna potrošnja i cijena održavanja tog auta? Vidio sam i 1.8 da postoji, dali je potrošnja puno manja sa tim motorom? Na što treba paziti kod kupnje rabljene, koje boljke imaju i kakve probleme mogu očekivati na toj kilometraži?

Ne znam ti pametno nista reci, ali ja bi ovako da je kupim. Prvo bi sa covjekom otisao u HAK ili kod nekoga tko mjeri kompresiju da izmjeri kompresiju, ako je jednaka na svim cilindrima, motor je ok i ne bi smio trositi ulje vise od granica normale, odmah po kupnji bi promijenio zupcasti, natezac, klizac, ulje u motoru i mjenjacu te pogledao kugle spone i napravio geometriju kotaca. To je nacelno to, najbolje da ides vidjet auto i da probas odvoziti krug ili dva. Vidi kako leži na cesti, probaj malo po rupama i to ti govori o amortizerima. Nije potrebno voditi mehanicara jer on ionako ne moze vidjeti vise od tebe. 1. Obavezno izmjeri kompresiju, nemoj bez toga kupiti auto jer ima koju godinu i mozda puno vise km, pa je mozda zamaskiran aditivom sto ne mozes znati, ali kompresija ce reci sve, to nije tesko niti skupo, mislim nekih 200Kn. AKo je sve ok kad kupis odmah isti dan , remen, natezac, klizac, mikroremen, ulje motor, getriba, svi filteri bez obzira ako on kaze da je mijenjao jucer, promjeni zbog sebe i da budes na miru. Kada to sve napravis bit ces zadovoljan vlasnik Honde!

Edited by Kristian, 19 November 2010 - 10:27.

• 0
First Man Then Machine

#3 Distinctive

Distinctive

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 2 posts
  • Vozilo:uskoro honda accord

Posted 02 February 2011 - 16:08

evo da ne otvaram novu temu, pa ću ovdje pitat. zanima me od '96. pa do '00. koje su mane, na šta treba pripazit pri kupnji, koja je potrošnja motora 2.0 i 1.8 + kakva im je kvaliteta (dakle realna potrošnja, ne ono što kažu u reklamama i što se neki uvjeravaju nego doslovno), kako im ovjes guta naše ceste i kolko je kvarljiv ovjes? hvala.
  • 0

#4 honda accord

honda accord

Bivši Accordaš...

• Members
  • PipPipPip
  • 932 posts
  • Vozilo:EX Accord '98 1.8i Mazda '02

Posted 02 February 2011 - 16:45

evo da ne otvaram novu temu, pa ću ovdje pitat.
zanima me od '96. pa do '00. koje su mane, na šta treba pripazit pri kupnji, koja je potrošnja motora 2.0 i 1.8 + kakva im je kvaliteta (dakle realna potrošnja, ne ono što kažu u reklamama i što se neki uvjeravaju nego doslovno), kako im ovjes guta naše ceste i kolko je kvarljiv ovjes?

hvala.

Peta generacija ti je od 1994 do 1998 kao moj, a šesta generacija ti ide od 1998 do 2002g, nema od '98 do '00, pretpostavljam da pikiraš petu generaciju (kao moj) i '98g (kao moj) jer nisu sada skupi, a sasvim su OK za te godine, tj. i više nego OK, ali uvijek ''kako koji'' to je već relativna stvar sad'... Sretno s kupnjom i ne žuri, probaj naći šestu generaciju iz '98 ili '99 sa 1.6i ili 1.8i motorom i to ti je dost. Manje konja, jeftiniji tehnički itd itd.. Najbolje da kad budeš išao u ozbiljnu kupnju - da povedeš nekog majstora koji bi otkrio potencijalni kvar (mehanika, limarija itd itd) al nemaš puno opcija, rabljeno je rabljeno, ne može biti kao novo, jbg...
  • 0
Posted Image

#5 Distinctive

Distinctive

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 2 posts
  • Vozilo:uskoro honda accord

Posted 02 February 2011 - 18:13

da, to je ta generacija, 5. a ne razumijem se pa sam bubnio :D nisi mi puno rekao što sam pitao, ali si mi malo i pomogao, hvala. :D
  • 0

#6 honda accord

honda accord

Bivši Accordaš...

• Members
  • PipPipPip
  • 932 posts
  • Vozilo:EX Accord '98 1.8i Mazda '02

Posted 02 February 2011 - 20:56

da, to je ta generacija, 5.
a ne razumijem se pa sam bubnio :D

nisi mi puno rekao što sam pitao, ali si mi malo i pomogao, hvala. :D