Jump to content

Photo

Potrosnja plina - da li netko detaljno kontrolira sve bitne podatke?

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#1 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts
  • Vozilo:Mercedes

Posted 27 April 2011 - 09:10

Vidim da nema bas previse akcije u ovom podforumu ali ipak da pitam... :ignat_02: Koliko vas koji ste presli na plin kontrolira litrazu koju utocite na pumpama? I oni koji kontroliraju, koliko vas usporeduje litrazu utocenu sa litrazom koju prima/smije primiti vasa boca? Da li ste provjerili da li vam boca ima stvarno 30 ili stvarno 50 litara i do kolko se smije puniti? Ovo pitam jer mi je vec nekoliko ljudi reklo da uspiju utociti vise plina nego so bi smjelo stati u bocu i to na nekoliko razlicitih pumpi. Naravno da se onda postavlja pitanje da li drakonski varaju na pumpama ili je neko zajebo kod ugradnje...
  • 0

#2 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 928 posts
  • Vozilo:Civic Ep2 KAMION

Posted 27 April 2011 - 09:28

Ne znam točno kolka mi je boca, ali do sada nikad nije stalo više od 38L. (Moguće da je boca 40L). Uvijek idem točit kad skoro skroz ispraznim, znam po kilometraži, a i na boci imam onaj analogni mjerač sa cajgerom. Neki dan sam na pumpi na ljubljanskoj kod auto Hyundai-a, posle šoping centra prečko (di je prije radio član Bobo Smrad) utočio 43L.
  • 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#3 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 27 April 2011 - 09:38

zakonom propisano je da se toči maksimalno 80 posto volumena boce preventive radi,slučaj sudara i bla bla bla,boca koja je kod mene 44litre -20 posto= cca36 litara i toliko je maksimum u 99 posto slučajeva i tako je od prvog dana sad ovisi ako je ventil na boci podešen,može ona bit otvorena i da prima 100 posto ali najčešće je nekih 80% ako se nitko nije igrao jednom mi je stalo 50 litara i to je bilo potpuno neobjašnjivo ali količina plina koju može boca primiti ovisi i o temperaturi vanjskoj,temperaturi boce u autu,i najviše o pritisku kojim pumpa druka plin u bocu,koji je skoro svuda različit a ovo za količinu se umjerava kao i na benzinskama za gorivo mislim svakih mjesec dana i na manometru i stanici uza punjenje je certifikat tj naljepnica državnog inspektorata koja kaže da je sve provjereno i u tolerancijama stvar je u tome da je plin plin i ako povečaš pritisak više ga stane u isti volumen spremnika jer ga se može sabit dok sa tekučinama nije tako zato je nezgodno i potrošnju računat i kad cuješ onaj zvuk trtrtrtr iz područja spremnika to se javlja ventil da je to na 80posto puno i kod mene se taj zvuk javlja na kraju dok se na dosta auta javlja na pola punjenja,valjda loše podešeno ili šta ja znam caka je u tome kad onaj koji puni kad cuje taj zvuk mora prekinut punjenje a ako nastavi krši zakon i može popušit solidno ako ne skuži da puni inspektoru na dosta punionica zbilja i prekidaju a na nekim privatnima nek samo lupa dok jednostavno ne stane samo od sebe
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#4 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 27 April 2011 - 09:45

Upravo o tome se i radi. Maksimalno punjenje do 80% kapaciteta. Na bocu od 30 litara mora ici 24 a na bocu od 50 litara ide 40. Jedan primjer je potpuno neobjasnjiv, kod ostalih varira po 5 litara "viska" no u ovom zadnjem slucaju je potpuno neobjasniva :puzzled: Na glavnom racunu o ugradnji pise da je boca 30 litara, punjenje do 24 litre. Na atestu pise isto 30/24. Nakon nekog vremena (jer u meduvremenu niko nije kontrolirao tocnu litrazu i naravno nema sacuvanih starih racuna...) ustanovljeno je da je utoceno preko 30 litara. I tako nekoliko puta. I to jos ajde prolazi kolko tolko zbog svega ovog sto si ti naveo gore bas zato jer je to plin a ne benzin, dizel ili ugljen :JC-hysterical: No pojavljuju se i racuni na kojima pise da je utoceno 39 litara, 38 litara uglavnom oko 40, sto bi trebalo biti jednostavno nemoguce osim ako se ne radi o boci od 50 litara. E sad... auto ide ponovo u CVH i tamo provjeravaju jos jednom da slucajno nije kroz papire proslo 30 litara a boca je mozda 50. Ali ne, ustanovili su da je boca stvarno kako pise i na racunu i atestu od 30 litara! I sad se postavlja pitanje, kako je to moguce da u bocu od 30 litara u koju bi se trebalo tociti 24 litre stane 40 litara :whistle: :rofl:

Edited by ChuS, 27 April 2011 - 09:46.

• 0

#5 Esther.

Esther.

REMAP CREW

• Members
  • PipPipPip
  • 4,781 posts
  • Vozilo:Aerodeck B18C MVJ

Posted 27 April 2011 - 10:36

Vidis, zanimljivo, nikad se nisam pozabavio tom tematikom... zasto? Zato jer uvijek tocim koliko stane... :unsure:
  • 0
@Ti mater k'o da nema dosta idiota na forumu, kad ovo slušan, dođe mi samo jebavat matere svim debilima oko sebe...:)))@
Posted Image

#6 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 27 April 2011 - 10:47

Vidis, zanimljivo, nikad se nisam pozabavio tom tematikom... zasto? Zato jer uvijek tocim koliko stane... :unsure:

U pravilu se niko ne opterecuje sto je i normalno jer pretpostavljas da je sve u redu. U ovom slucaju je nesrazmjer ogroman a i potrosnja je ogromna pa su poceli voditi evidenciju kolko toce i trose. U meduvremenu je bio na izmjeni dizni i filtera u puno kracem roku nego je propisano.
Postoji mogucnost da su svi u lancu napravili gresku i da se radi o vecoj boci, znaci moguce da je boca preko 30 litara iako na deklaraciji, racunu od proizvodaca i ugradnje pise 30/24, postoji mogucnost da ni kod atesta nisu bas sve pregledali kako treba i da im se svima provuklo da je zapremina zapravo veca, uz to vjerojatno nije ni podeseno da prima 80% nego 100% :JC-hysterical: . To ce se provjeriti danas ili sutra, jer treba rastaviti pol auta da bi se izmjerila boca pa prema formuli izracunalo kolko stvarno stane u nju.

Vise podataka kad doznam. A zanima me da li je netko imao takavu situaciju sa svojim plinom. :unsure:
  • 0

#7 pero.

pero.

a.k.a. točka

• Members
  • PipPipPip
  • 1,082 posts
  • Vozilo:Prelude BB6

Posted 27 April 2011 - 10:56

kod mene sve normala, vodim i evidenciju tankanja zadnja 2 mj, kliknes na potrosnju kod mene u potpisu tank mi je 50L, stane max 40, većina tankanja mi je 38-39L, jednom je stalo 41, al kad sam pogledo tlak na pumpi sve mi je bilo jasno ventil mi je isto full ispravan, kad napuni cuje se samo jednom tup i to je to nema vise tankanja
  • 0
Prelude BB6: Posted ImageLPG

always be happy, but never satisfied

#8 Esther.

Esther.

REMAP CREW

• Members
  • PipPipPip
  • 4,781 posts
  • Vozilo:Aerodeck B18C MVJ

Posted 27 April 2011 - 11:07

kliknes na potrosnju kod mene u potpisu

Isssss kako si lud, cime se ti bavis... :) :) :)
  • 0
@Ti mater k'o da nema dosta idiota na forumu, kad ovo slušan, dođe mi samo jebavat matere svim debilima oko sebe...:)))@
Posted Image

#9 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 27 April 2011 - 11:09

kod mene sve normala, vodim i evidenciju tankanja zadnja 2 mj, kliknes na potrosnju kod mene u potpisu

tank mi je 50L, stane max 40, većina tankanja mi je 38-39L, jednom je stalo 41, al kad sam pogledo tlak na pumpi sve mi je bilo jasno

ventil mi je isto full ispravan, kad napuni cuje se samo jednom tup i to je to nema vise tankanja

nisam ni sumnjala da je kod tebe sve u redu, ko bi se tebe usudio zajebat :grin:
  • 0

#10 pero.

pero.

a.k.a. točka

• Members
  • PipPipPip
  • 1,082 posts

Posted 27 April 2011 - 11:11

Isssss kako si lud, cime se ti bavis... :) :) :)

jbg bilo mi dosadno jedan dan pa kreno, a sad mi je to 30sec vremena za unest novo tankanje ili trošak :ignat_02: :ignat_02: :ignat_02:

jbg prestani radit i odi na pivu pa ce mi bit manje dosadno :drinks: :ignat_02:

nisam ni sumnjala da je kod tebe sve u redu, ko bi se tebe usudio zajebat :grin:

Imam dobrog plinaraka koji je to sve fino slozio i odrzava i nema jebe ;)
  • 0

#11 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 27 April 2011 - 11:13

Imam dobrog plinaraka koji je to sve fino slozio i odrzava i nema jebe ;)

ajd sapni koji je to majstor pa da ekipu preusmjerim ak nije samo za privatne potrebe.

nego, gledah neki dan filmoce iz Hajdosa iz 2006., priprema driftmobila :JC-hysterical:
  • 0

#12 pero.

pero.

a.k.a. točka

• Members
  • PipPipPip
  • 1,082 posts

Posted 27 April 2011 - 11:18

ajd sapni koji je to majstor pa da ekipu preusmjerim ak nije samo za privatne potrebe.

imas pm ;)

nego, gledah neki dan filmoce iz Hajdosa iz 2006., priprema driftmobila :JC-hysterical:

Jao zakon hajdose, driftmobil + pretumbavanje mene i deejaya na granici :JC-hysterical: :JC-hysterical: :JC-hysterical: :JC-hysterical: :JC-hysterical:
  • 0

#13 honda accord

honda accord

Bivši Accordaš...

• Members
  • PipPipPip
  • 932 posts
  • Vozilo:EX Accord '98 1.8i Mazda '02

Posted 27 April 2011 - 11:55

Moja bocal je 70L, a stane 60L max, tak' je uvijek. Potrošnja mi je ista cijelo vrijeme koliko imam ovaj auto (4 godine).
  • 0
Posted Image

#14 rott32

rott32

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 7 posts
  • Vozilo:Accord 2.2 D Exe, 07/ 2004

Posted 27 April 2011 - 13:36

Evo čisto iz svog iskustva,prešao sam s corollom 1.4, 99 godina oko 80tkm na plin. Uvijek je bilo oko 38-40litara,nekad 42 ali u rijetkim slučajevima,iskreno nisam se s tim ni zamarao, ali pitanje je jako dobro. mislim da u boci ima nekakav graničnik kojeg znaju malo podići, pa više stane u bocu, jer sam to i čuo s više strana,iako to baš nije po pravilu, kažem možda nisam u pravu
  • 0

#15 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 27 April 2011 - 14:29

Meni na boci piše utisnuto da je 70 lit kapacitet, manje 20 % znači 56 lit stane.. o potrošnji vodim računa svako točenje, i uvijek je tu negdje.. stane kako kada, ali ako je sve ispravno mora da bude sve ok... i u NORMAMA... jako vam ovisi, koja je temp, vani, koja u rezervoaru, koliko je još ostalo plina, pod kojim pritiskom točiš, na agregatu za plin piše... ma sto čimbenika, znam jer radim na BP.. uglavom plin je jako hlapljiv , to nije benzin niti dizel.. tako da nikad ne možeš izračunati u litru potrošnju... al da u bocu koja je 30 lit stane 40 to nešta ne valja... pa nemoguće da na svakoj pumpi, nije ispravan agregat? mislim da je boca u pitanju...
  • 0

#16 DBiatch

DBiatch

.....driver sa misijom.....

• Members
  • PipPipPip
  • 485 posts
  • Vozilo:Accord CG4, F20B5 + LPG

Posted 27 April 2011 - 14:58

Boca mi je od 70l i stane oko 55-60l kad je full prazana. Zavisi od vremenskih uvjeta, tj. dan-noc, spremnik na pumpi (u zemlji ili na otvorenom), tlak punjenja na pumpi... Najvishe ikada kad mi je stalo plina, uvjeti su bili ljeto, sunjara, 40 stupnjeva u hladu, spremnik na otvorenom. Stalo je 67l. Punionica na ulazu u Beli Manastir. Na Radnichkoj mi je isto tako jednom stalo 66l. Slichni uvjeti. Kad znam da idem na duzhi put, a to je skoro uvijek, kad mi krenu tochiti uvijek im napomenem da ga pune do kraja, dok se ne zaustavi. Onaj famozni trtrtrtrrrr se chuje na nekih 50-55l znachi ventil "radi".
  • 0
Accord CG4: Posted Image

1975.g. Bruno Buššić je napisao:
" ... Da smo složžni i čestiti davno bi imali držžavu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu ruššila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne držžave da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možžda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo držžavu, vidit ćete kako tek našši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najtežže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješšivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?"

Accord CB3: Posted Image

#17 pero.

pero.

a.k.a. točka

• Members
  • PipPipPip
  • 1,082 posts

Posted 27 April 2011 - 18:27

Ovo je vjerovatno u igri da je netko otpustio ventil da se boca puni do 100%, nije rijetkost da ekipa to odvrne da šsto više stane, jbg balkanski nacin drukaj kolko ide sta ima veze sto je neko tamo propiso da se puni do 80% a ovo kad vam ventili rade trtrtrtrtrtrt pred kraj znaci da je ventil lila kad je ventil ispravan i ispravno postelan kod njega nema trtrtrtrtrtr, kad dode do max kapaciteta on izbaci i bok
  • 0

#18 DBiatch

DBiatch

.....driver sa misijom.....

• Members
  • PipPipPip
  • 485 posts
  • Vozilo:Accord CG4, F20B5 + LPG

Posted 27 April 2011 - 18:48

.
..
...
.... Onaj famozni trtrtrtrrrr se chuje na nekih 50-55l znachi ventil "radi".

Da ispravim samog sebe. Malo sam se informirao od strane mog majstora za plin.
Zvuk trtrtrrtrrrr nije ventil nego plovak i plovak je taj koji treba prekinuti punjenje jer je kapacitet boce dosegao "zadani" maximum.
  • 0
Accord CG4: Posted Image

1975.g. Bruno Buššić je napisao:
" ... Da smo složžni i čestiti davno bi imali držžavu. A bit će nje, rodit će se slobodna Hrvatska kad padne Berlinski zid i kad se budu ruššila komunistička krvava carstva kao kule od karata. Nema ni jedne držžave da je nastala bez krvavih gaća. Vjerojatno ćemo se i mi morati pobiti za slobodu sa Srbima, a možžda i sa Turcima. Teret rata morat ćemo podnijeti svi podjednako ... No kad se oslobodimo srpskog ropstva i stvorimo držžavu, vidit ćete kako tek našši kradu. Svak nas je stoljećima krao i potkradao, a najtežže će i najgore biti kad nas naši budu krali te prodavali svjetskim jebivjetrima i makro lopovima. Navalit će na nas kao velike ptice grabljivice. Tada će biti najveće i nerješšivo pitanje - kako nas tada spasiti od nas samih?"

Accord CB3: Posted Image

#19 pero.

pero.

a.k.a. točka

• Members
  • PipPipPip
  • 1,082 posts

Posted 27 April 2011 - 18:52

Da ispravim samog sebe. Malo sam se informirao od strane mog majstora za plin.
Zvuk trtrtrrtrrrr nije ventil nego plovak i plovak je taj koji treba prekinuti punjenje jer je kapacitet boce dosegao "zadani" maximum.

plovak-ventil svi mislimo na isto to je bitno ;)
  • 0

#20 Žile

Žile

Starfucker

• Members
  • PipPipPip
  • 1,686 posts
  • Vozilo:CBR, Sonata, ex Accord 2,4 exe, ex. Prelude TypeR, ex Civic EJ9, ex CRX D16A8

Posted 27 April 2011 - 19:24

Ali ima i takvih sustava što nekih 10ak zadnjih litara "druka" baš tako odvratno trtrtrtrtrtr a full je ispravno...ja na civicu imao landi-renzo 40l tank i 3 god je trtrtrtao :D branik od vibracija pola metra uteko od karoserije jednom godišnje :D
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users