Jump to content

Photo

Potrosnja plina - da li netko detaljno kontrolira sve bitne podatke?

• Please log in to reply
111 replies to this topic

#21 pero.

pero.

a.k.a. točka

• Members
  • PipPipPip
  • 1,082 posts
  • Vozilo:Prelude BB6

Posted 27 April 2011 - 19:57

Jbg kad nasi ''majstori'' neznaju namjestit plovak ;) pa ekipi ronda od prvog dana
  • 0
Prelude BB6: Posted ImageLPG

always be happy, but never satisfied

#22 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 28 April 2011 - 07:36

a još vam više plina stane ako zaljuljate auto kod toćenja kad je već pri kraju meni od prvog dana stane isto plina i potrošnja mi je praktički od zadnjeg podešavanja ista svugdje sad smo prd oji viend napravili 1000km do mađarske i nazad i prosjek je sa življom vožnjom po autoputu 8 litara,znači cca 400km sa spremnikom punim,540km mi je rekord,natočio 34 litre i nešt sitno nakon toga,inace od 7.5 mi je svakodnevni prosjek
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#23 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts
  • Vozilo:Mercedes

Posted 28 April 2011 - 09:44

Evo mali update. Jucer su odfurali autic tam di je ugradivano, nakon muljavljenja da neke stvari nisu moguce, da to sve skupa vise nije u garanciji jer je auto sigurno prosao beskonacno puno kilometara (a dnevno prolazi mozda 30 km) i blablabla, spojili su ga na komp, ustanovljeno je daklem da treba porihtati mapu i postaviti dobar model auta i jos neke parametre. 1. Boca nije od 30 (/24) litara kako pise na racunima od ugradnje i atestu nego je veca (navodno 38 max.) :JC-hysterical: To i nije neki problem, bitno je znati da je na pumpama sve u redu i da su dobro podesene :JC_coffee: . 2. Kod ugradnje i stelanja uopce nije bio narihtan na 80% kapaciteta nego na 100% 3. Mapa je bila krivo narihtana i kako se cini unesen je krivi podatak o vozilu pa je i potrosnja bila veca nego je trebalo Sve u svemu do jaja sve skupa napravljeno :shout: Ima tu jos dosta sitnih detalja vezanih uz "serivs", zamjenu fitera i dizni ali to je sad nebitno trenutno. Sad autek bolje vozi, a sljedeca 2 tankanja ce pokazati i eventualno smanjenje potrosnje, a onda autek ide kod preporucenog majstora sa foruma da se vidi jel se to moze i bolje sloziti. :good: Ja cu se i dalje vozit na benzin dok ne skoci cijena tolko da mi se vise isplati kupit konja i kociju :ignat_02:

Edited by ChuS, 28 April 2011 - 09:45.

• 0

#24 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 04 May 2011 - 12:41

Accordaši, kolika je vaša potrošnja pilna??? zanima me dali moja može još dolje?? sada je nekih 12-13 lit... :huh:
  • 0

#25 chriss

chriss

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 21 posts
  • Vozilo:Accord 2.4 exe

Posted 04 May 2011 - 16:55

Accordaši, kolika je vaša potrošnja pilna??? zanima me dali moja može još dolje?? sada je nekih 12-13 lit... :huh:

Pa mislim da ti može još dolje, meni je potrošnja nekih 11 lit. a imam automatski mjenjač. Ne vozim agresivno, koji put ga malo stisnem ali večinom normalna vožnja.
  • 0

#26 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 04 May 2011 - 19:03

Pa mislim da ti može još dolje, meni je potrošnja nekih 11 lit. a imam automatski mjenjač. Ne vozim agresivno, koji put ga malo stisnem ali večinom normalna vožnja.

i moj je automatic... koliki su ti kotači?? dali klimu koristiš?? kakva je to normalna vožnja? gradska?autoput?izvan naselja? malo mi pojasni??
  • 0

#27 dux_zg

dux_zg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 816 posts
  • Vozilo:Honda Accord 05' Type S + LPG

Posted 05 May 2011 - 13:22

moj 12-13 lit, 80 % gradska vožnja, ne mazim, ni ne koljem ga. Još jedan upit, negdje sam pročitao da vaši automatici mjenjaju brzinu na 1800 o/min, istina ? da li bi to značilo da ja na svom isto tako bi mogao mjenjat ? ja šaltam 2200 o/min pa na više
  • 0
Yeah, the mo' dedicated the mo' medicated Can you feel me?

#28 maxwell

maxwell

akcija :)

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts
  • Vozilo:Accord TypeS + LPG

Posted 05 May 2011 - 15:31

Meni po zg-u 14-15, kad neman strpljenja vuć se po cesti. Benzine je to bilo 12-13. Sve gradska vožnja. Siguran san da bi se to dalo mapirat da troši manje, a isto ide.
  • 0
I reject your reality and substitute my own!

#29 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 05 May 2011 - 23:22

moj 12-13 lit, 80 % gradska vožnja, ne mazim, ni ne koljem ga.
Još jedan upit, negdje sam pročitao da vaši automatici mjenjaju brzinu na 1800 o/min, istina ?
da li bi to značilo da ja na svom isto tako bi mogao mjenjat ? ja šaltam 2200 o/min pa na više

pusti ti to šaltanje na 1800 rpm, meni to ide na živce, jer kad išalta svih 5 brzina do 60km/h, i recimo
nastaviš vozit tom brzinom a on se pati... po meni užas pa onda ja moram u manual mod pa šaltaj
u 4-tu jer vidim da mu je teško... moja preporuka ti je da vidiš kada mu je najlakše, po meni mislim da je to
tvoje mjenjanje uredu... osjetiš kad je motoru lagano kad ne...
  • 0

#30 chriss

chriss

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 21 posts
  • Vozilo:Accord 2.4 exe

Posted 06 May 2011 - 17:05

i moj je automatic... koliki su ti kotači?? dali klimu koristiš?? kakva je to normalna vožnja? gradska?autoput?izvan naselja? malo mi pojasni??

Kotači su 16 cola sa gumama 205/55. Klimu koristim uvijek, ne sjećam se da je ikad bila ugašena a vozim večinom naseljem i izvan naselja, gradske vožnje skoro ništa dok autoputom mjesečno možda prođem cca 200 km.
Pod normalnom vožnjom mislim nekih 20km/h iznad ograničenja, gdje znam da nema policije to zna biti i više dok mi na autoputu zna pobjeći i preko 200 ( slučajno :) ).
Mjesečno prolazim cca 3000 km.
  • 0

#31 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 06 May 2011 - 19:38

Kotači su 16 cola sa gumama 205/55. Klimu koristim uvijek, ne sjećam se da je ikad bila ugašena a vozim večinom naseljem i izvan naselja, gradske vožnje skoro ništa dok autoputom mjesečno možda prođem cca 200 km.
Pod normalnom vožnjom mislim nekih 20km/h iznad ograničenja, gdje znam da nema policije to zna biti i više dok mi na autoputu zna pobjeći i preko 200 ( slučajno :) ).
Mjesečno prolazim cca 3000 km.

a tako da... moj troši sa zimuljama 16-tkama oko 11 lit/100km.. moja je vožnja autoput 70% brzina velika (160-200km/h)...
eto vidiš koliko mi skoči sa ovim felgama koje sad imam (ljetne) i klimom... skoro 2 lit...
  • 0

#32 ChuS

ChuS

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts
  • Vozilo:Mercedes

Posted 09 May 2011 - 13:55

Mali update. Sad autek trosi 10 litara a trosio je 12 litara. Jos nije bio na pregledu kod drugog plinasha ali bi trebao uskoro. Samo da napomenem da se radi o twingu, pa vam je jasno da bi ta potrosnja morala biti niza...
  • 0

#33 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 10 May 2011 - 07:46

mani je civic trošio uvijek 10 litara plina,dok je bio 1.4 i sad kad je 1.6 i s tim sam se pomirio,tako napravio debelo preko 200 k km i pred par mjeseci na preporuku otišao kod drugog majstora za plin,sve ponovno presloženo i plin podešen a najbolje potrošnja pala za 25 posto i sad sam na cca 7-8litara na 100km auto mi je dobivao 25 posto previše goriva i to znači 2.5 litara na sto ili 25 litara na 1000 ili 250 litara na 10000 ili 2500 litara na 100 k km znači ukupno sam u vjetar bacio u ovih par godina barem 5000 litara plina po ovom sad cjenama je to 25 000 kuna :w00t: još sam poslao istom čovjeku nekoliko auta i svi su trošili 15 do 30 posto previše plina,tj uopće nisu bili podešeni kako treba ili laički rečeno ugrađen im je plin ali nije fino podešen da se prilagodi vozilu i vozaču :doh1: mene je loš majstor koštao više od 25 tisuća kn,zato što nisam provjerio ima li boljeg koliko vas košta vaš majstor ? ako tko treba preporuku za majstora za landi renzo i brc sisteme javite se na pm :JC_coffee: BTW trošak vožnje na plin mi je približno isti sad kao i kad je plin bio 3.35kn što je dovoljno da se čovjek zamisli,osobito sad kad je plin 1.66 kn skuplji :grin:

Edited by Vučko, 10 May 2011 - 07:47.

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#34 Bezimeni

Bezimeni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Vozilo:BMW 328i

Posted 10 May 2011 - 08:58

slobodno ti napisi tu koji je to majstor za ugradjnu i servis plina, takav info uvijek dobro dode :)
  • 0

#35 maxwell

maxwell

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 10 May 2011 - 11:06

mani je civic trošio uvijek 10 litara plina,dok je bio 1.4 i sad kad je 1.6 i s tim sam se pomirio,tako napravio debelo preko 200 k km i pred par mjeseci na preporuku otišao kod drugog majstora za plin,sve ponovno presloženo i plin podešen a najbolje potrošnja pala za 25 posto i sad sam na cca 7-8litara na 100km

auto mi je dobivao 25 posto previše goriva i to znači 2.5 litara na sto ili 25 litara na 1000 ili 250 litara na 10000 ili 2500 litara na 100 k km

znači ukupno sam u vjetar bacio u ovih par godina barem 5000 litara plina po ovom sad cjenama je to 25 000 kuna :w00t:

još sam poslao istom čovjeku nekoliko auta i svi su trošili 15 do 30 posto previše plina,tj uopće nisu bili podešeni kako treba ili laički rečeno ugrađen im je plin ali nije fino podešen da se prilagodi vozilu i vozaču :doh1:

mene je loš majstor koštao više od 25 tisuća kn,zato što nisam provjerio ima li boljeg

koliko vas košta vaš majstor ?

ako tko treba preporuku za majstora za landi renzo i brc sisteme javite se na pm :JC_coffee:

BTW trošak vožnje na plin mi je približno isti sad kao i kad je plin bio 3.35kn što je dovoljno da se čovjek zamisli,osobito sad kad je plin 1.66 kn skuplji :grin:

Koliki ti je prije bia AFR, a koliki sad? Jel mapira za sve režime vožnje ili samo snizia 20-25 posto gorivo preko cile mape?
  • 0

#36 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 10 May 2011 - 13:43

Koliki ti je prije bia AFR, a koliki sad? Jel mapira za sve režime vožnje ili samo snizia 20-25 posto gorivo preko cile mape?

spoji se laptopom na ECU od plina i sjedne s tobom u auto,pogleda kako su ti posložene mape i usporedi ih sa mapama za takav motor i posloži kako sve treba bit za taj motor

voziš se ko i inače a on podešava i pregledava
  • 0

#37 maxwell

maxwell

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts

Posted 11 May 2011 - 09:58

spoji se laptopom na ECU od plina i sjedne s tobom u auto,pogleda kako su ti posložene mape i usporedi ih sa mapama za takav motor i posloži kako sve treba bit za taj motor

voziš se ko i inače a on podešava i pregledava

Znači on isto radi prema nekoj kao mapi za taj motor isto ka šta je i prvi majstor radia. Sad pitanje koliko je ta mapa bolje ili lošija. Koliko mu je trebalo da to sve podesi?
  • 0

#38 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 11 May 2011 - 10:00

Znači on isto radi prema nekoj kao mapi za taj motor isto ka šta je i prvi majstor radia. Sad pitanje koliko je ta mapa bolje ili lošija. Koliko mu je trebalo da to sve podesi?

cca pola sata, ali po iskustvu barem 8 od deset auta je krivo podešeno i to od 15-30 posto više goriva dobivaju
  • 0

#39 dalmossiki

dalmossiki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Vozilo:Honda Civic Si Hatchback 1991, Honda Civic Hatchback 1992, HONDA HRV 2wd 2000, HONDA HRV 4wd 2002, a sanjam S2000... :)

Posted 29 April 2014 - 10:07

Vidim da je tema vec odavno prestala sa prepiskom ali evo da i ja ostavim svoju verziju mozda nekom nesto pomogne... :) Kod mene je boca 45 l i stane oko 40-41l, kad sam ga tek ugradio nije se culo trrrrr ali je ubrzo poceo da zakaci plovak gore i nije se dao napuniti pa sam ga lupao cekicem da pusti da mogu nastaviti put, ali to je trajalo par dana nisam otkinuo satic sa boce.. :)) , onda je majstor ipak odlucio da pogleda plovak i popravio ga i sad se cuje prrrr svaki put kad dodje do kraja ali ne pravi nikakve probleme.. ;)) A sto se tice kolicine plina u boci znao sam nagurati i 43 l, ali razlog tome je sto neke pumpne stanice imaju puno jaci pritisak na plinskim pistoljima pa vise i stane u bocu.. zakljucak: NISTA BEZ CEKICA ! :)) pozz svima
  • 0

#40 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 831 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 29 April 2014 - 21:53

Evo i ja se mogu pridružiti oživljenju, pošto sam na ovu temu postove pisao pod "Cijena LPG-a"... Prvo, točno sam znao da ono sa spremnikom 30/24 mora biti do pogrešno specificirane zapremine, još nisam čuo za tako mali spremnik na autima pa mi je odmah bilo sumnjivo. Ali u vezi vibracije "trrrrr" koja se spominje. Meni je moj instalater rekao, a važi za jednog od renomiranijih navodno, da je to za BRC normalno i da nemam brige oko toga. Ali evo, ovo što govori pero sam čuo i kod jednog privatnog vlasnika točionice plina... Kaže da kada Talijani dođu točiti plin nikome nema te vibracije - natoči do neke mjere i gotovo. U vezi kapaciteta (ako još koga uopće zanima :)), ja sam sa toridalom od 59/47. Na prazan tank sam uspio natočiti max 56 l, a vibracija je počela na 48. Rijetko točim ful, u pravilu do vibracije. Potrošnja... Imao sam preveliku potrošnju prvih par mjeseci nakon instalacije. Reklamirao sam je već na nultom servisu ali je ostalo isto. Nedavno sam opet inzistirao na potrošnji i dao egzaktan podatak izmjeren najpreciznije moguće da mi troši u potpuno istim uvjetima (autoput 140 km/h) 3 l plina više od benzina (11.7 prema 8.7). Auto je 3 dana bio kod majstora i sada sam izmjerio 10,24 po autoputu ugl. tempom 150. To bi trebalo biti to. Ostaju mi još neki detalji sa kojima nisam zadovoljan, ali to bi mogao riješiti i preko pere privatnom porukom, ako još funkcionira.:)
  • 0

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users