Jump to content

Photo

Civic type R FN2

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 mofo

mofo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 112 posts
  • Vozilo:Honda Accord type-s

Posted 25 May 2011 - 11:51

Trenutno vozim accorda type s 2008 godište, ali u nekoj bližoj budućnosti htio bi uzeti FN2. Nisam ga vozio, ali sam ga ispregledao u salonu i jako mi se svidio. Kakva je usporedba u odnosu na hatchbacke tipa Focus ST, Golf Gti isl ? Pa evo molio bih ponosne vlasnike FN2 da se malo raspišu :) Hvala unaprijed. Pozdrav!

Edited by mofo, 25 May 2011 - 11:51.

• 0

#2 Ševi Frizura

Ševi Frizura

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3,876 posts
  • Vozilo:Ford

Posted 25 May 2011 - 11:55

nikakva, golf i ford turbbaci kojima se lako podigne snaga, kod honde treba uložit love i love,
  • 0

#3 mofo

mofo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Posted 25 May 2011 - 11:59

nikakva, golf i ford turbbaci kojima se lako podigne snaga, kod honde treba uložit love i love,

Da ali recimo da su svi stock jel FN2 u konkurenciji?
  • 0

#4 Albona

Albona

faca

• Members
  • PipPipPip
  • 679 posts
  • Vozilo:honda civic

Posted 25 May 2011 - 12:04

Da ali recimo da su svi stock jel FN2 u konkurenciji?

Golf je brži i kompletniji auto u svim pogledima mada se sa time većina neće složiti.
  • 0

#5 djtopa

djtopa

Hondaš,bubnjar i di džej!

• Members
  • PipPipPip
  • 4,853 posts
  • Vozilo:Accord Type S CU2,ex:Accord Type S CL9,ITR DC2,CTR EP3,VTi BB6,eco EK3

Posted 25 May 2011 - 12:15

Prva stvar IMO koju trebaš vidjeti sam sa sobom dali poslije Accorda možeš trpit ovjest FN2, Ja sam ga vozio dok sam imao EP3 i bilo mi ga je dosta za 15 min :ignat_02: Lako za konkurenciju bitno je kako ćeš tebi taj auto biti za vozit.Predlažem podužu testnu vožnju i pri tome pokušaj zaboravit zvuk i kako ide a gledaj ostalo.

Edited by djtopa, 25 May 2011 - 12:15.

• 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#6 niksaRR

niksaRR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • Vozilo:CTR FN2 17812

Posted 25 May 2011 - 12:36

Ja sam uzeo CTR FN2 nakon Accorda 2.0 koji je bio na 17-kama i na Eibachovim 30 mm oprugama. O snazi motora necu pricati jer se ne moze usporediti nikako.Razlika je velika u ovjesu,CTR je dosta tvrdji po svemu,bas se osjeti da se sjedi u sportskom autu. Trebas vidjeti test Top Geara (mislim da je 10-ta sezona,6-ta serija) pa ce ti neke stvari biti jasnije pogotovo vezano za upravljanje. Na Civicinfo i UK forumima mozes saznati doslovno sve o ovom autu,mane i vrline,pljuvaju ga i hvale. Postoji i rijesenje za problem upravljanja,ja sam narucio Eibach 15 mm opruge i planiram naruciti 15 mm distance.Ima tu jos nekih sitnica koje bi mogle pomoci ali necu ulaziti u detalje i ne idem na trke.Dizanje snage me ne interesira na ovom autu,kad do toga dodje onda ce biti EVO ili STI. Uglavnom, procitao sam dosta misljenja i testova i izgleda da je CTR na kraju kolone konkurencije ali me nista ne bi natjeralo da uzmem Focusa,Megana ili GTI-a pored Civica,kad nesto volis onda to stvarno volis.Tako da ne mogu docekati svaku voznju sa tim autom koliko kod kratka ili duga bila. :ignat_02:

Edited by niksaRR, 25 May 2011 - 12:39.

• 7

#7 nik007

nik007

F

• Members
  • PipPipPip
  • 678 posts
  • Vozilo:Yaris D4D

Posted 25 May 2011 - 12:43

Ja sam uzeo CTR FN2 nakon Accorda 2.0 koji je bio na 17-kama i na Eibachovim 30 mm oprugama.
O snazi motora necu pricati jer se ne moze usporediti nikako.Razlika je velika u ovjesu,CTR je dosta tvrdji po svemu,bas se osjeti da se sjedi u sportskom autu.
Trebas vidjeti test Top Geara (mislim da je 10-ta sezona,6-ta serija) pa ce ti neke stvari biti jasnije pogotovo vezano za upravljanje.
Na Civicinfo i UK forumima mozes saznati doslovno sve o ovom autu,mane i vrline,pljuvaju ga i hvale.
Postoji i rijesenje za problem upravljanja,ja sam narucio Eibach 15 mm opruge i planiram naruciti 15 mm distance.Ima tu jos nekih sitnica koje bi mogle pomoci ali necu ulaziti u detalje i ne idem na trke.Dizanje snage me ne interesira na ovom autu,kad do toga dodje onda ce biti EVO ili STI.

Uglavnom, procitao sam dosta misljenja i testova i izgleda da je CTR na kraju kolone konkurencije ali me nista ne bi natjeralo da uzmem Focusa,Megana ili GTI-a pored Civica,kad nesto volis onda to stvarno volis.Tako da ne mogu docekati svaku voznju sa tim autom koliko kod kratka ili duga bila. Posted Image

Dobio si + od mene :) ...jer uvijek ima boljih, lijepših, jačih, udobnijih...
  • 0

#8 Nick7

Nick7

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 490 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.8 Executive, Honda Civic 1.4iS (B16A2)

Posted 25 May 2011 - 12:46

Pa.. pitanje je kako kupujes auto. Ako gledas izricito ulozeno/dobiveno, Civic tu definitivno gubi. Ako kupujes iz gusta/srca/stovec... onda sam odluci sto hoces :)
  • 0
I have an angel on my shoulder,
but a devil in my head

#9 Tea

Tea

~good wife~

• Members
  • PipPipPip
  • 1,127 posts
  • Vozilo:Civic FN2 - JRSC ITR - EP3

Posted 25 May 2011 - 13:03

Ha cuj...ako gledamo "ulozeno-dobiveno". Za cijenu novog golfa ili focusa,dobis Camaro RS. Pa eto.. :) Ako patis na unutarnji "plastik fantastik",uzmi focusa. Ako zelis skup servis i dijelove,uzmi golfa. Gledaj ono sta mozes kasnije placat,a ne za sta trenutno imas para. To ti je moj mali savjet ;) Neznam..FN mi je za svaki dan i cak dulja punovanja i vise nego odlican. Malo teosi,dobro ide,mjesta za sjedit i sprijeda i straga ko u prici,mjesta u gepeku-i vise nego dovoljno,cak i kad se zatvori dupli pod... Neznam...meni je FN prva liga!

Edited by Tea, 25 May 2011 - 13:07.

• 0
www.adriarace.ch

#10 Tea

Tea

~good wife~

• Members
  • PipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 25 May 2011 - 13:40

Neznam kako je sa cijenama u hrvatskoj,ali ovdje je FN2 nekih 20000chf jeftiniji. Ulozi tih 20tisuca u Civica,pa mi onda javi razliku ;)
  • 0
www.adriarace.ch

#11 mofo

mofo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 112 posts

Posted 25 May 2011 - 13:56

Ma taj mi je auto tiha patnja već duže vrijeme, a vidim da se sad polovni 2007 i 2008 godište mogu uzeti za nekih 120000 kn. Jedino što mi je bed što imam dva klinca pa neznam kako je stanje s bunkerom i zadnjim mjestima.
  • 0

#12 djtopa

djtopa

Hondaš,bubnjar i di džej!

• Members
  • PipPipPip
  • 4,853 posts
  • Vozilo:Accord Type S CU2,ex:Accord Type S CL9,ITR DC2,CTR EP3,VTi BB6,eco EK3

Posted 25 May 2011 - 14:01

Ma taj mi je auto tiha patnja već duže vrijeme, a vidim da se sad polovni 2007 i 2008 godište mogu uzeti za nekih 120000 kn. Jedino što mi je bed što imam dva klinca pa neznam kako je stanje s bunkerom i zadnjim mjestima.

Pa Tea ti je napisala,Mislim da FN2 ima najveći gepek u klasi...
  • 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#13 OverLord_Ri

OverLord_Ri

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,039 posts
  • Vozilo:Civic 1.8 Sport '11

Posted 25 May 2011 - 15:04

FN2 ima najveći bunker u klasi 450 litara cca. što se tiče konkurencije ne može prismrdit jer je jedini atmosferac i ima njamnaje konja u klasi. ali opet gušti su gušit. vrišti ko nitko, vrti se do 8 ko nitko, itd, itd
  • 0

#14 niksaRR

niksaRR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • Vozilo:CTR FN2 17812

Posted 25 May 2011 - 15:23

Jedino što mi je bed što imam dva klinca pa neznam kako je stanje s bunkerom i zadnjim mjestima.

Za ovo se ne brini.
FN2 ima vise mjesta i u bunkeru i na zadnjim mjestima od Accorda,to ti sigurno znam reci,isprobao sam.
Jedino promisli koliko to moze smetati to sto neces imati zadnja vrata.
  • 0

#15 Tea

Tea

~good wife~

• Members
  • PipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 25 May 2011 - 16:50

Ovako...sta se tice gepeka... Stanu dva normalna kofera(pretrpana),jedna velika sportska torba,25pari cipela,vreca 20kg krumpira i poveci prsut (jbga..to smo mi uspjeli ugurat unutra..a stalo bi jos da imamo dupli pod-u duplom podu je sub woofer)
Na zadnji sic stanu troje odraslih,al al posto je auto predvidjen za dvoje na zadnjem sicu- komotno sjede ljudi od nekih 190cm visine. U slucaju da je vozac veci-191cm (moj muz),ja iza njega sa svojih 173cm najnormalnije sjedim i imam dobrih 10cm sa koljenima do sica. Dva djecja sica nisu nikakav problem,a i ispod zadnjih siceva je prazan prostor,tako da i tamo mozes potrpat dobru kolicinu pampersa,za narednih 6mjeseci :-)

Mi auto zbog klinaca nemamo namjeru prodat jer jer dovoljno velik za sve!
Pa eto :-)

Za ovo se ne brini.
FN2 ima vise mjesta i u bunkeru i na zadnjim mjestima od Accorda,to ti sigurno znam reci,isprobao sam.
Jedino promisli koliko to moze smetati to sto neces imati zadnja vrata.

Ne smeta...samo se treba naviknut izlazit prvo s nogama a onda glavom :-) Vozila vec hrpu klinaca sa i bez baby sica iza i nikad problema!

Edited by Tea, 25 May 2011 - 17:10.

• 0
www.adriarace.ch

#16 OverLord_Ri

OverLord_Ri

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,039 posts

Posted 25 May 2011 - 18:12

Neznam kako je sa cijenama u hrvatskoj,ali ovdje je FN2 nekih 20000chf jeftiniji. Ulozi tih 20tisuca u Civica,pa mi onda javi razliku ;)

kod nas je civic 230 000 kn. golf starta s manjom cijenom, kao i megane rs. mazda 3 mps je malo skuplja. civic je kod nas općenito nenromalno skupa zbog rutinga kojima je zarada po modelu 50 000 kn. sad su svi modeli civica na cca 30 000 kn sniženju, a type r je bio čak 42 000 kn manje jedno vrijeme!
  • 0

#17 maverick

maverick

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,915 posts
  • Vozilo:Nothing...

Posted 25 May 2011 - 18:16

Golf je brži i kompletniji auto u svim pogledima mada se sa time većina neće složiti.

Ja sam prvi koji nema problema s činjenicama, ali nije istina... Ako pričamo i fn2 i gtiu...
  • 0

#18 OverLord_Ri

OverLord_Ri

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,039 posts

Posted 25 May 2011 - 19:00

Ja sam prvi koji nema problema s činjenicama, ali nije istina... Ako pričamo i fn2 i gtiu...

osim veličine bunkera mislim da je sve na strani golfa (a dbijem proljev kad ga vidim) jači motor, veći moment, bolje i na ubojički tvrdo podvozje, xds diferencijal, kvalitetnija unutrašnjost. i košta 210 000 kn, tako da do cijene type-ra se stave sve r-ove sitnice. a tko voli tu je i dsg i prilagodljivi ovjes
  • 0

#19 Tea

Tea

~good wife~

• Members
  • PipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 25 May 2011 - 22:16

osim veličine bunkera mislim da je sve na strani golfa (a dbijem proljev kad ga vidim) jači motor, veći moment, bolje i na ubojički tvrdo podvozje, xds diferencijal, kvalitetnija unutrašnjost. i košta 210 000 kn, tako da do cijene type-ra se stave sve r-ove sitnice. a tko voli tu je i dsg i prilagodljivi ovjes

Sve je to super...samo onda kad bacim pogleda na cjenik zamjenskih dijelova i cijenu servisa... Hvala,ali i tih 210konja od FN-a mi je cisto dovoljno! Jer ajmo iskreno - za sta tocno kupujemo takve aute?Pola ekipe ih kupi na kredit (umjesto na leasing,jer vecina an taj leasing jos uvijek gleda kao na smrtnog neprijatelja) i onda se u 90% slucajeva dogodi sta..Da se krpaju jer nemaju za odrzavanje auta,pa se opet kredit dize za servise i slicne drekove.

Najpametnije sta se sad moze napravit je uzet neki auto sa 15-20000km za skoro nikakve pare(bez obzira koju marku)!

Ne kazem da golf nije dobar - jer ovu generaciju su slozili jebeno..ali jednostavno davat 60-70000chf za takav auto(kod nas gore)-ne pada mi napamet,jer kao sto sam vec spomenula-za te pare kupis Camaro RS sa par tisuca km i uzivas :wub:

Ako vec hocu neki obiteljski auto,onda cu uzet Accord Type S karavan i stavit kompresor ili turbo na njega i dobis fini udobni obiteljski auto,za savrseno preticanje duz 500km autoputa kroz italiju i brdske prijevoje :D

A to sta Ruting il kak se vec pise,izvode sa cijenom vozila,necu uopce komentirat! Samo kad se sjetim da su mi za svjetlece lajsne za FN-a sa natpisom TYPE R trazili skoro 3000kn,a isti taj drek sam poslije kupila kod nas za nekih ni 1500kn. Ma.. :JC_coffee:

Edited by Tea, 25 May 2011 - 22:18.

• 0
www.adriarace.ch

#20 Thoroughbred

Thoroughbred

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,775 posts
  • Vozilo:CTR EP3 30th

Posted 25 May 2011 - 23:15

Ma taj FN2 je totalna kanta od auta ajde daj :doh1: Golf je za njega drugi svijet,taj GTI... jebiga,tako je kako je. :doh1:
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users