Jump to content

Photo

LPG Accord Type S

• Please log in to reply
57 replies to this topic

#41 Mr.Cina

Mr.Cina

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts
  • Vozilo:Accord Type S

Posted 25 November 2011 - 10:28

[quote name='tcode' date='25 November 2011 - 09:35' timestamp='1322210104' post='219969']
Za razliku od tebe, ja za sebe mogu reći da znam nešto o principima rada motora, jer sam svojim rukama i glavom složio motor od 600KS. Ako misliš da je to igra, i da se to može sa pet minuta googlanja, probaj pa javi kako ide. I sigurno mi ne treba dva dana googlanja da bih tebi objasnio razliku između knock-a i normalnog sagorijevanja. Nigdje te nisam vrijeđao nego sam ti pokušao ukazati kako izgledaš u svojim očajnim pokušajima da ispadneš pametan, nakon što i sam vidiš da si fulao i da si tanak sa znanjem. Na žalost, i dalje ne shvaćaš i opet pametuješ.

Ti si toliko opčinjen sobom da uopće nitko ne postoji osim tebe obermajstora JA JA i JA i mojih 600ks i ne čitaš nikad šta drugi pišu.
Pa lik, ja nisam majstor i nisam složio toliko konja ko ti i još budi bolja stvar ne pametujem već samo pitam...

Daj se nauči razgovarati a do tada lijepi pozdrav :Laie_22:.
  • 0

#42 tcode

tcode

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 581 posts
  • Vozilo:A klasa, Nissan 350z

Posted 25 November 2011 - 10:56

A ja ću sa tobom razgovarati slijedeći puta eventualno kad odrasteš. I daj se nauči citirati, pogledaj na što ti liči post. Btw. nisam napisao da sam složio sam motor i elektroniku zato da bih tebi ili nekome to nabijao na nos jer se hvalim (a to bi shvatio da imaš mozga u glavi), nego ukazujem na pokriće za svoje zanje. A ti si svoje našao na jadnom prijevodu wikipedije i imaš obraza i dalje mene prozivati. Umjesto da šutiš i doista pitaš ako ti što nije jasno ili te zanima, kad već imaš priliku pitati nekoga na ovom forumu tko zna i ima iskustva o tome više od tebe. Zbog pojedinaca poput tebe ostatak foruma ostaje zakinut za pravo znanje, jer se nemam više živaca niti snage boriti protiv primitivizma. I rađe šutim drugi puta kada vidim napisanu glupost.

Edited by tcode, 25 November 2011 - 11:21.

• 0

#43 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 25 November 2011 - 11:41

Idealno bi bilo imati EGT sondu na kolektoru ispušne grane i mjeriti temp. ispušnih plinova. Tada bi ti točno mogao reći do kuda je safe gaziti auto na plin. No i bez nje ja nisam imao problema na za sada 220tkm vožnje na plin na slijedeći način. Nije osobito štetno razvrtiti motor na plin do blokade u prve dvije brzine na kratko. U trećoj također možeš pun gas na kratko, npr. dok ne obaviš preticanje. Autocesta, peta ili šesta brzina, vožnja do 4-5k rpm (obično je to već dosta preko ograničenja brzine) i nekoliko sati u komadu nikada nije bio problem za motor. Za ispitivanje krajnje brzine i obaranje brzinskih rekorda jednostavno prebaci na benzin i samo gas :).

Ne bi ni ja bolje napiso...upravo ovo je i moje poimanje safe vožnje na plin....bravo Tomo, vidi se ko zna... :drinks:
  • 1

#44 Ivo

Ivo

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts
  • Vozilo:CR-v

Posted 03 December 2011 - 15:17

Pozdrav!

Pitanje u vezi potrošnje plina:

Ugl, ugradio sam prije tjedan dana plin u Accord Type S marke Tomasetto i sve radi pic pic ali sad troši plina cca 13,5l / 100km.
Jel to OK potrošnja ili može to malo manje jer dok sam vozio na benzin potrošnja mi je bila avg oko 9,5-10,5l / 100km?
Isti je režim vožnje i iste relacije kao prije na benzin, samo za razliku od prije malo su pale temperatue ali to nebi trebalo imati puno veze... bar mislim
Dok sam vozio na benzin na tempomat 130km/h na autocesti pisala je trenutna potrošnja 7-8l a sad na plina 10-11l

Hvala!

Kod mene ti je potrosnja na Accordu 2.4 Type S od 9-13.5 ovisno o voznji. Iskreno ja 9l nikada nisam uspio postic vec moj otac ali.... Mislim da je oko 11 litara normalna potrosnja (kombinirano). Takodjer sam imao problem sa paljenjem te lampice ali na servisu je sve rijeseno. Sistem je Prins ugraden ko Carmastera. Preporucam ti Flashlube nije neka skupa investicija ali si siguran. Auto ima predjenih 50ak tisuca na plin....
  • 0

#45 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 792 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 03 December 2011 - 21:59

Kod mene ti je potrosnja na Accordu 2.4 Type S od 9-13.5 ovisno o voznji. Iskreno ja 9l nikada nisam uspio postic vec moj otac ali.... Mislim da je oko 11 litara normalna potrosnja (kombinirano). Takodjer sam imao problem sa paljenjem te lampice ali na servisu je sve rijeseno. Sistem je Prins ugraden ko Carmastera. Preporucam ti Flashlube nije neka skupa investicija ali si siguran. Auto ima predjenih 50ak tisuca na plin....

"Takodjer sam imao problem sa paljenjem te lampice ali na servisu je sve rijeseno"

Što je riješeno? Više se ne pali?

Kako je riješeno?

Povećana smjesa 5%, neka fora oko lambde? Varanje lambde?

Imaš li više info o tome rješenju?
  • 0
First Man Then Machine

#46 Ivo

Ivo

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 04 December 2011 - 14:40

"Takodjer sam imao problem sa paljenjem te lampice ali na servisu je sve rijeseno"

Što je riješeno? Više se ne pali?

Kako je riješeno?

Povećana smjesa 5%, neka fora oko lambde? Varanje lambde?

Imaš li više info o tome rješenju?

Iskreno neznam sto je napravljeno, znam samo kada je lampica radila da je auto radio nemirno, ostalo je napravljeno kod ugradjivaca i od tada do danas nista.
  • 0

#47 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 792 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 04 December 2011 - 22:18

Iskreno neznam sto je napravljeno, znam samo kada je lampica radila da je auto radio nemirno, ostalo je napravljeno kod ugradjivaca i od tada do danas nista.

Koliko dana, mjseci je prošlo od TOG dana do sada? Koliko kilometara si prešao?
  • 0
First Man Then Machine

#48 Ivo

Ivo

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 04 December 2011 - 23:40

Koliko dana, mjseci je prošlo od TOG dana do sada? Koliko kilometara si prešao?

Uh tesko pitanje .....mislim da oko 3 godine i ako se ne varam oko izmedju 40-50 tisuca km. Ako te bas zanima mogu potraziti negdje tocne podatke.

Edited by Ivo, 04 December 2011 - 23:41.

• 0

#49 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 792 posts

Posted 05 December 2011 - 17:12

Uh tesko pitanje .....mislim da oko 3 godine i ako se ne varam oko izmedju 40-50 tisuca km. Ako te bas zanima mogu potraziti negdje tocne podatke.

Imaš FLashlube?

Kako ti radi?

Da li kapa kako treba?

Koliko ti traje jedno punjenje?
  • 0
First Man Then Machine

#50 Ivo

Ivo

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 05 December 2011 - 18:08

Imaš FLashlube?

Kako ti radi?

Da li kapa kako treba?

Koliko ti traje jedno punjenje?

Imam flashlube, sto se tice kapanja valjda kapa dobro (to ovisi o podesavanju) :) , jedno punjenje cca 10000km....imam i civica i u njemu je flashlube takodjer imam i crv-a u njemu nije jos flashlube....to je u planu. Ako te jos sto zanima samo reci ....
  • 0

#51 maxwell

maxwell

akcija :)

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts
  • Vozilo:Accord TypeS + LPG

Posted 05 December 2011 - 20:43

Jel treba kome flashlube ulja?

Evo oglasa šta mi je ostalo.
  • 0
I reject your reality and substitute my own!

#52 2299

2299

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Vozilo:ATS 2006.

Posted 04 July 2012 - 00:03

otislo je ovo malo u krivom smjeru.. molim bih iskusnije od sebe par odgovora: nedavno sam uzeo ATS ( 2006. g) sa ugradjenim plinom ( landi renzo)pa me zanima par stvari pa ako moze tko pomoc: ako mi u voznji na plinu komp. pokazuje potrosnju od cca. 9,2 l da li je to stvarno ili racuna mozda s krivim parametrima od benzina? auto mi na plinu ima skoro iste performanse kao na benzinu pa ne znam dal na prikazanih 9,2 trebam dodat jos koji postotak posto bi auto ako je tako mapiran trebao na plinu imat vecu potrosnju?! i zasto ako imam tank za plin od 65 l stane samo 50 l plina tranu?
  • 0
Nekad su me zvali KONAMI, ali, Sōichirō Honda RULEZ !!!

#53 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,055 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 04 July 2012 - 05:50

pa po pređenim kilometrima si izračunaj potrošnju plina i tank se puni maksimalno do 80 posto radi sigurnosnih aspakata,bla bla...ali pstoji mogučnost da se to izmanipulira pa se toči znatno više
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#54 tcode

tcode

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 581 posts

Posted 04 July 2012 - 07:21

BC računa potrošnju koju bi auto trebao imati da se voziš na benzin. Tako da tih 9.2l po BC-u nije točna informacija za plin, tj. plina ti troši najmanje litru više. Najbolje ti je da računaš potrošnju kako je Vučko i sugerirao, mada ni taj podatak neće biti 100% točan. Jer količina plina koja će ući u tvoj tank nije uvijek ista, odnosno ovisi o tlaku u spremniku punionice, vanjskoj temperaturi i sl.
  • 0

#55 2299

2299

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Vozilo:ATS 2006.

Posted 04 July 2012 - 09:22

Vucko & tcode zahvaljujem. Vidim da ovdje ipak ima ljudi koji kuze bit foruma, razmjene iskustava
  • 0
Nekad su me zvali KONAMI, ali, Sōichirō Honda RULEZ !!!

#56 nik007

nik007

F

• Members
  • PipPipPip
  • 678 posts
  • Vozilo:Yaris D4D

Posted 04 July 2012 - 16:02

BC računa potrošnju koju bi auto trebao imati da se voziš na benzin. Tako da tih 9.2l po BC-u nije točna informacija za plin, tj. plina ti troši najmanje litru više. Najbolje ti je da računaš potrošnju kako je Vučko i sugerirao, mada ni taj podatak neće biti 100% točan. Jer količina plina koja će ući u tvoj tank nije uvijek ista, odnosno ovisi o tlaku u spremniku punionice, vanjskoj temperaturi i sl.

Malo off. Tcode, koji sistem plina imas u civicu!?
  • 0

#57 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 04 July 2012 - 18:15

Sve točno... Ja bi dodao da i taj podatak za benzin nije skroz točan, troši on ipak malo više nego kaj BC pokazuje... Mene kod Hondinog BC-a najviše smeta to kaj pada kazaljka benzina iako se cijelo vrijeme na plin vozim... Al izgleda da za to još nema pravog rješenja
  • 0

#58 tcode

tcode

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 581 posts

Posted 05 July 2012 - 07:20

Malo off. Tcode, koji sistem plina imas u civicu!?

Landi Renzo Omegas MP. Radi super, ne koristim nikakve aditive niti flash lube.

Sve točno... Ja bi dodao da i taj podatak za benzin nije skroz točan, troši on ipak malo više nego kaj BC pokazuje... Mene kod Hondinog BC-a najviše smeta to kaj pada kazaljka benzina iako se cijelo vrijeme na plin vozim... Al izgleda da za to još nema pravog rješenja

Niti jedan BC nije 100% točan, jer injektori se ne otvaraju i ne zatvaraju trenutno. Uvijek postoji jedan mali dio vremena u kojem je teško kalkulirati stvaran protok goriva kroz njih, pa od tuda i te greške u mjerenju prosjeka. I meni je išlo na živce to padanje kazaljke, ali sam se vremenom naviknuo. Ljeti uopće ne koristim benzin, čak niti ne palim na njega :).
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users