Jump to content

Photo

VSA problem!!!!

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 14 December 2011 - 23:09

Upalila mi se lampica VSA i onaj trokut... Spojim na komp ocita neku gresku, neznam kod, i obrisem ju, trokut ostane svijetliti a VSA se naknadno upali....Kad se krenem voziti... Automatski je mjenjac ako to sta znaci... Skidao klemu da se resetira ne pomaze.... Zna li tko sta o tome? Dali ja mogu sta pogledat,napravit?
  • 0

#2 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 907 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 14 December 2011 - 23:39

Zamijeniti modul ABS-a(VSA modulator). Probavali su ljudi svašta pa i mijenjat one senzore gasa i slično...uglavnom nisu rješavali stvar s tim. A modul skup ko dragi kamen(razlog radi kojeg ga nisam još promijenio)....u Rutingu oko 10000 kuna bez PDV-a. U Americi 1000$+poštarina+porez i carina. Polovni neisplativ, ko zna, more riknit sutra. I ja imam isti problem, ali navikao sam vozit bez vehicle stability assista.

Edited by sHark, 14 December 2011 - 23:39.

• 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#3 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 15 December 2011 - 00:17

Wotafak? Da nema drugog rješenja? Di stoji taj modul?
  • 0

#4 Kesinjo

Kesinjo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 439 posts
  • Vozilo:Honda Civic

Posted 15 December 2011 - 06:10

Jedan od razloga zasto novo auto nece u moje dvoriste,da 10.000kn ...............
  • 0

#5 dux_zg

dux_zg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • Vozilo:Honda Accord 05' Type S + LPG

Posted 15 December 2011 - 08:07

veselo veselo, nadam se da ćeš naći rješenje :(
  • 0
Yeah, the mo' dedicated the mo' medicated Can you feel me?

#6 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,071 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 15 December 2011 - 09:33

Shark je već spomenuo, i senzor pozicije gasa je relativno čest problem na Accordima, doduše ne toliko skup ko ABS modulator...kad on zeza, onda se upali Check Engine Light i VSA Check u kombinaciji...

Edited by dar-mar, 15 December 2011 - 09:33.

• 0

#7 yullaw

yullaw

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,347 posts
  • Vozilo:honda accord 2.4 executive

Posted 15 December 2011 - 09:48

mozda ti je samo neki senzor kod kotaca prljav pa ti se pali ta greska i provijeri nivo ulja za kocnice. meni se jednom bilo to upalilo i falilo mi je kapic ulja u onoj posudici i samo sam nadolio ulja i nikakav problem vise
  • 0
Oh Lord, won't you buy me a civic typeR?
My friends all drive vw..... :D

Posted Image

#8 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 907 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 15 December 2011 - 10:27

Ima i ta mista, moguće je da je senzor....ali...nažalost, najčešće nije. VSA modul je ispred suvozača na pola mulde otprilike, srebrna kutija u koju idu 4 metalna crijeva od kočnica. Izgleda kao kocka sa valjkom na sebi, ne moš falit....Meni se upali odmah kad upalim auto, a nakon šta vozim nekih par km upali mi se ABS lampa još(najčešće pri skretanju). Skup je, a šta je najgore ne isplati ga se stavljat polovnog... Postoji još jedna opcija - a to je da treba promijenit ležaj kola sa senzorom. A šta da kažem...nema nekog rješenja instant. I još gora stvar je ta da kad sam spojio auto na kompjuter - ne prijavljuje nikakvu grešku!!! :(

Edited by sHark, 15 December 2011 - 10:29.

• 0

#9 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 15 December 2011 - 11:33

Shark je već spomenuo, i senzor pozicije gasa je relativno čest problem na Accordima, doduše ne toliko skup ko ABS modulator...kad on zeza, onda se upali Check Engine Light i VSA Check u kombinaciji...

trokut mi se odmah upali.. i kad auto počnem voziti onda se još upali VSA.. check se ne upali...

Ima i ta mista, moguće je da je senzor....ali...nažalost, najčešće nije. VSA modul je ispred suvozača na pola mulde otprilike, srebrna kutija u koju idu 4 metalna crijeva od kočnica. Izgleda kao kocka sa valjkom na sebi, ne moš falit....Meni se upali odmah kad upalim auto, a nakon šta vozim nekih par km upali mi se ABS lampa još(najčešće pri skretanju). Skup je, a šta je najgore ne isplati ga se stavljat polovnog...
Postoji još jedna opcija - a to je da treba promijenit ležaj kola sa senzorom. A šta da kažem...nema nekog rješenja instant.

I još gora stvar je ta da kad sam spojio auto na kompjuter - ne prijavljuje nikakvu grešku!!! :(

meni ABS radi i ne svijetli... danas idem nastaviti tražiti pa vam javim...
  • 0

#10 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 15 December 2011 - 18:18

za danas borba završena... dijagnoza izbacuje grešku 084-001 ako kome to šta znači? Ovlašteni servis mi ne gine....
  • 0

#11 hr-v

hr-v

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 770 posts
  • Vozilo:HR-V,civic eg4,civic 98 englez

Posted 15 December 2011 - 19:13

A jbg takva je cijena vecinom za modulatore i kod drugih proizvodaca...jedino sto nije nikakav problem naci drugi abs za vw za 100 evra... inace modulator za pasata omegu vektru bmw e39 popravljamo u 99% slucajeva..no za hondu sory nisam nikad ni probao... daj vise podataka pa cu provjeriti ima li kakvog ljeka za tebe osima zamjene... obzirom da ti lampica stalno svjetli cim das kontakt znaci da nisi prosao staticki test koji centrala odraduje cim das kontakt..provjerava se stanje struje napajanja otpori senzora na tockovima,stanje ventila abs...sto sranja..ako taj test projdes onda se lampica gasi i ceka se dinamicki test za koji se auto mora zakotrljat do20kmh da centrala vidi stanje senzora u brojanju impulsa sa pojedinog tocka...ako i taj test projdes onda si OK svi sistemi rade..ako ne projdes lampica svjetli i cjeli taj sistem se gasi... pravilan korak u tvom slucaju je ocitat sve greske...obrisat greske pa ih ponovo ocitat ..te koje si dobio u drugom citanju su stvarne greske i po njima se ravnas u daljnjem postupanju..NE kupuje se nista dok nisi definirao stvarni uzrok tvoje duboke boli po novcaniku..inace nisu ti senzor za hondu bas jeftini..no sta ces kad ih volimo(honde) onda je izvjesna doza boli nesto sto se podrazumjeva.. daj podatke o autu...ID broj sistema sa kojeg si ocitao gresku...broj greske i opis greske kao i ime alata koji je gresku ocitao inace u mojoj bazi kazu ----8-4 Electronic control unit (ECU) - internal circuit fault nemoram ti prevodit...boli i ovako jel?
  • 0

#12 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 19 December 2011 - 23:24

VSA problem riješen!!!! Trebalo je samo nešto re-programirati... Hvala svima na pomoći....
  • 0

#13 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,636 posts
  • Vozilo:Accord i-DTEC Type S

Posted 19 December 2011 - 23:38

Nekak sam bio uvjeren da nije ništa strašno i da neće puno koštati! :ignat_02:
  • 0

#14 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 20 December 2011 - 01:06

Nekak sam bio uvjeren da nije ništa strašno i da neće puno koštati! :ignat_02:

:drinks:
  • 0

#15 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 907 posts

Posted 22 December 2011 - 11:32

Reprogramirati? Uf da oće meni bacit grešku uopće, nego mi kad se spojim na OBD kaže - no error codes found. Oće reć da je sve OK? Hahahahahha....jedino šta mi pada na pamet je da mi je u sudaru bio ispaljen SRS modul od pojasa, airbagovi i zavjese ne, jer je udarac bio preslab ali se pojas istegao....sad možda je zbog toga...:puzzled:
  • 0

#16 hr-v

hr-v

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 770 posts
  • Vozilo:HR-V,civic eg4,civic 98 englez

Posted 22 December 2011 - 12:53

Reprogramirati? Uf da oće meni bacit grešku uopće, nego mi kad se spojim na OBD kaže - no error codes found. Oće reć da je sve OK? Hahahahahha....jedino šta mi pada na pamet je da mi je u sudaru bio ispaljen SRS modul od pojasa, airbagovi i zavjese ne, jer je udarac bio preslab ali se pojas istegao....sad možda je zbog toga...:puzzled:

OBD i prava diagnostika nisu ista stvar...mislim bolje ista nego nista ..no sa OBD standardnim protokolom dobit ces greske motora,mozda ABS a i u vecini slucajeva to je esve....dok prava diagnostika ima pristup svim sustavima i svim kontrolerima...odi u Honda servis neka ti ocitaju stanje i daju ponudu onda mozemo raspravljat ima li nekog CLEVER ljeka ili kako dalje...imam ti oko 30milja eura u diagnostikama no opet za HONDU nemam original..a ti bi sa OBD od 20$ rjesio stvar...sory nece moci ove noci..na motoru jos obd i pomogne i tu je kraj njegove pomoci..

ako ti je ispaljena bilo koja komponenta jastuka moras reprogramirat centralu jastuka i ako hoces popraviti ispaljene djelove...sory ni to nemos obd citacem...

na nekim autima(sory neznam za hondu) kontroler jastuka i ostalim kontrolerima salje info da je u problemu pa je moguce da i neki drugi sustavi ne rade kako bi trebali..zato savjet honda servis..pregled diagnoza PONUDA...pa mozemo dalje
  • 0

#17 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 907 posts

Posted 07 March 2012 - 09:58

Bio u Honda Franića, očitane greške, tj.greška-senzor prednjeg desnog kola u kratkom spoju. Novi senzor u njih 1600 kuna, u USA 110$. Pa eto, rješit će se. I imali ste pravo kolega hr-v...ipak je oriđiđi dijagnostika od Honde rješila stvar za razliku od OBD čitača.
  • 0

#18 MarkoJuve

MarkoJuve

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Vozilo:Honda Civic1.6SI Hatchback 2004,Honda Accord Tourer 2006 Ex.

Posted 26 April 2018 - 07:09

Dugo me nije bilo pa vidim da su problemi rjeseni... Ali da se nadovezem "kratko"!

Imao sam isti problem kao shark i pejaZu.. 

Odem u jednu Garazu zato sto sam bio na putu koja nije off Hondina ali rade samo s Japancima pa reko ajde...

Zamjenimo senzor gasa oblem i dalje tu...nisu mogli ocitati gresku (Valjda nemaju orginal Hondin softwer ili tako nesto)... Platim 300Chf

Odem poslje toga u Orginal Hondinu garazu u blizini Zuricha Kazu mi da je Otisao VSA/ESP/ABS modul i da nema spasa ako ne ulozim 3500CHF-. ... 3500CHF!!!! Hej pa auto sam platio prosle godine 10000CHf-.sa 70`000km...Novim gumama, frisko sa servisa itd.

Nisam se moao pomiriti s tim, odem kuci i danima razmisljam sta i kako...nespavam. :mebiro_01:

Odlucim se nakon dva mjeseca opet otici u Hondu ali ovaj puta drugu... Objasnim o cemu se radi ali nisam rekao da sam vec bio u Hondi (moguce da on to nekako vidi kad spoji Auto??)

Covijek spojio auto,kaze moram se ici provozat...Vratio se za 7minuta dao mi kljuc u ruke i kaze, Rjeseno...Mrtav ozbiljan...Nije mi cak ni to naplatio... :JC_drink:  :JC_drink:  :JC_drink:

do dana danasnjeg je sa autom sve u redu osim sto mi ga je sogor malo polupao  :swoon2:  :swoon2:

Eto samo jedno "kratko" iskustvo... mozda nekome pomogne ..

Pozdrav iz Svicarske 

Zamijeniti modul ABS-a(VSA modulator). Probavali su ljudi svašta pa i mijenjat one senzore gasa i slično...uglavnom nisu rješavali stvar s tim. A modul skup ko dragi kamen(razlog radi kojeg ga nisam još promijenio)....u Rutingu oko 10000 kuna bez PDV-a. U Americi 1000$+poštarina+porez i carina. Polovni neisplativ, ko zna, more riknit sutra. I ja imam isti problem, ali navikao sam vozit bez vehicle stability assista.

• 0

Juventus,Honda pa tek onda zena ,djeca i ostalo :P  :Vala_21: :whistle: :derisive:

#19 Josip.

Josip.

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 393 posts
  • Vozilo:EJ9, ED9

Posted 26 April 2018 - 10:27

Cek, a kako je rijesio? Resetiranjem ili?
Kakvi likovi u hondi. Mogli su fine normalne novce okrenut umjesto uvaljivat nove module.
  • 0
q6uOmG2.jpg

#20 MarkoJuve

MarkoJuve

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts
  • Vozilo:Honda Civic1.6SI Hatchback 2004,Honda Accord Tourer 2006 Ex.

Posted 26 April 2018 - 11:18

On je samo izbrisao greske u sistemu...

Tj bilo je ovako... Spojio Auto na dijagnosticiranje...vraca se i PITA ME jel se smije kratko provozat zato sto mu auto ne ocitava sve greske...Provozao se naravno vraca se u Garazu, nije ga bilo 4 minute...Donesao mi kljuc i kaze rjeseno..Ako se pojavi opet kroz dva tjedna onda je otisao modul a ako ne onda je to to..

Proslo je skoro godinu dana nije vise nista se pojavljivalo niti davalo naznake da nesta nestima..za sada...

Eto, a ovi u Hondi prije su mislili balavac, idemo ga opeljesit... Izgubili su mene i mog brata kao korisnike njihove garaze...a Brat sam ima 4 Honde, ja dvije... Pa ti budi kreten i seljacina..

Znaci usparao sam ca 4000CHF-. 

Cek, a kako je rijesio? Resetiranjem ili?
Kakvi likovi u hondi. Mogli su fine normalne novce okrenut umjesto uvaljivat nove module.

• 0

Juventus,Honda pa tek onda zena ,djeca i ostalo :P  :Vala_21: :whistle: :derisive:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users