Jump to content

Photo

potrosnja civic 1.5

• Please log in to reply
72 replies to this topic

#1 the_illusionist

the_illusionist

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 24 posts
  • Vozilo:civic 1.5

Posted 03 January 2012 - 01:32

ek3 d15z6 masina, potrosnja sa upaljenom economy lampicom(znaci laganini voznja) je oko 7.5 litara... jel to ok potrosnja??

Edited by the_illusionist, 03 January 2012 - 01:32.

• 0

#2 honda_vti

honda_vti

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 866 posts
  • Vozilo:ex. Civic 1.5 VTEC; ex. Civic 1.4iS; ex. Civic d16a9; Civic EK4 now

Posted 03 January 2012 - 01:43

ek3 d15z6 masina, potrosnja sa upaljenom economy lampicom(znaci laganini voznja) je oko 7.5 litara...
jel to ok potrosnja??

Je, tako je i meni oko 7.5-8.5 ;)
  • 0

#3 Srebrni

Srebrni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 873 posts
  • Vozilo:EK3 99'

Posted 03 January 2012 - 06:27

Po gradu nisam nikad izmjerio manje od cca 8.5 Sent from my HTC Desire using Tapatalk
  • 0
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

#4 Kristijan-Kika

Kristijan-Kika

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • Vozilo:Civic EK3 1999 HB

Posted 03 January 2012 - 07:08

jel to ne bi trebalo trosit manje?
  • 0

LED osvjetljenje za Vaš ljubimac Auto LED Shop  povoljno, kvalitetno.

#5 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts
  • Vozilo:ex...Civic VTI EK4

Posted 03 January 2012 - 08:31

sa upaljenom economy bi trebalo biti bar litru manje...znam iskustvo ekipe koja je vozila isti auto po autocesti cca 120 kmh, upaljena lampica econo...cca 5-5,5 l / 100 potrošnja gaženje je druga priča...
  • 0
Brought tears to my eyes which I used as lube to masturbate on my cat...

Posted Image

#6 Cage

Cage

vu tec klan

• Members
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Vozilo:ex Civic 1.5 ILS

Posted 03 January 2012 - 08:45

ek3 d15z6 masina, potrosnja sa upaljenom economy lampicom(znaci laganini voznja) je oko 7.5 litara...
jel to ok potrosnja??

na otovorenoj ili u gradu? imas jedan topic sa potrosnjama pa vidi
http://forum.hondacl...h=1
  • 0

Posted Image

#7 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Vozilo:civic 6.gen 1.5iLS, 99g.

Posted 03 January 2012 - 10:52

sa upaljenom economy bi trebalo biti bar litru manje...znam iskustvo ekipe koja je vozila isti auto po autocesti cca 120 kmh, upaljena lampica econo...cca 5-5,5 l / 100 potrošnja

gaženje je druga priča...

Cijelo vrijeme do 120kmh autoput Ri-Zg 6.7lit(bez mapiranja).

Kad ga otpeljate na mapiranje onda će trošit 5-6 lit. a ovo drugo su sve samo priče.

Edited by redfield, 03 January 2012 - 11:07.

• 0
SAMO IBERR

#8 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts

Posted 03 January 2012 - 11:10

Cijelo vrijeme do 120kmh autoput Ri-Zg 6.7lit(bez mapiranja).

Kad ga otpeljate na mapiranje onda će trošit 5-6 lit. a ovo drugo su sve samo priče.

ne znam baš da ga je deda od 60 baš išao mapirati :ignat_02: al možda je malo posenilio..ne znam....

nisam probao osobno, pa neću tvrditi...
  • 0

Posted Image

#9 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 365 posts

Posted 03 January 2012 - 11:24

ne znam baš da ga je deda od 60 baš išao mapirati :ignat_02: al možda je malo posenilio..ne znam....

nisam probao osobno, pa neću tvrditi...

Ta vaša uber niska potrošnja za motor star 15god. da troši kao dizel ili danas najnoviji benzinac i to još sa
nikakvim tvroničkim mapama i lošim ispuhom.... cai,grana,auspuh fi 50 pa će trošit 5lit do 120kmh??
Troši u gradu bez problema 9-10lit a sad će mu se potrošnja na otvorenom do 120kmh prepolovit?
Kako je to moguće?
Daj ne pričajte gluposti. Toliko ne mogu malo trošiti najnoviji benzinci sa toliko konja.

Po tome...bi golfovi dizeli trebali trošit koliko 4lit. pri brzini od 120kmh????

Edited by redfield, 03 January 2012 - 11:25.

• 0
SAMO IBERR

#10 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts

Posted 03 January 2012 - 11:45

malko smo se zapalili... :JC-hysterical: ne znam zašto svi tako srčano o nečemu kao što je potrošnja auta.... :) btw. kad imam živaca voziti VTI 120 km/h u petoj po autocesti potrošnja mi je sitno više nego tebi sa 1.5, znači 7.3-7.4...motor star 15 god, loše tvorničke mape, 210 000 na grbači.... :)
  • 0

Posted Image

#11 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts
  • Vozilo:EJ9 D15Z6 ; EX: BB9, BA4 4WS, S60 D5

Posted 03 January 2012 - 11:45

evo da ne lupate bezveze.... potrošnja mog EJ9 s tri različita motora , s tim da imam oko 70 % otvorene ceste svakodnevno ! Attached File  453124_fuelings.csv.pdf   4.5KB   338 downloads
  • 0
ジ ョ ン

#12 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 365 posts

Posted 03 January 2012 - 11:53

malko smo se zapalili... :JC-hysterical:

ne znam zašto svi tako srčano o nečemu kao što je potrošnja auta.... :)

btw. kad imam živaca voziti VTI 120 km/h u petoj po autocesti potrošnja mi je sitno više nego tebi sa 1.5, znači 7.3-7.4...motor star 15 god, loše tvorničke mape, 210 000 na grbači.... :)

Eto sam si sebi odgovorio... tebi troši motor 1.6 7.4lit. a motor 1.5 troši 6.7lit. do 120kmh a nikakvih 5-6lit....nije to dizel ili možda je??

Edited by redfield, 03 January 2012 - 11:53.

• 0
SAMO IBERR

#13 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts

Posted 03 January 2012 - 12:37

a ništa morat ću od dedice civic 1.5 uzet i malo kruzat.....tko zna ..... :)
  • 0

Posted Image

#14 Cage

Cage

vu tec klan

• Members
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Vozilo:ex Civic 1.5 ILS

Posted 03 January 2012 - 12:40

5,1 je meni najniza izmjerena potrosnja, al bas sam isao na to da bude sto manja. na cesti nisam bio brz nego prosjecan, nikako spor ko kad se oni u autoklubu natjecu s corsama na 3 litre. voznja je bila na otvorenoj cesti od 60-100, znaci prosjek recimo 80. auto je vec tad imao kratku getribu i nije imao katalizator. sa dugom getribom i granom s katalizatorom najniza izmjerena bila je 5,2, znaci gotovo ista, al tad nas je u autu bilo cetvero i prosjecna brzina je bila nesto niza, a dio vremena sam imao i klimu upaljenu. oba su mjerenja odradena s 2-3 hladna starta i na kilometrazu od bar 200km tako da nije bilo mjesta za pogresku kod racunice, a i to su uvijeti koje u normalnim okolnostima vecina ljudi ne moze postici. sto se tice maksimalne potrosnje- nikad preko 10l nisam uspio potrositi, cak ni na minusu na kratkim relacijama u gradu uz dosta truda da ode prek tih okruglih 10. uz normalnu voznju (i to je relativan pojam) u gradu mi je cca 9-9,5 lit zimi, van grada nisam tocno izmjerio (osim kad sam isao na minimalnu) jer je uvijek u kombinaciji s gradskom, al pretpostvljam da je cca 6,5. auto je maksimalno odrzavan i potpuno ispravan sto itekako ima utjecaja na potrosnju. puno vas mjeri na neprecizan nacin, tocite za 100kn i slicno.. mjeri se tako da se toci do cepa, ponisti odometar i potrosi puni tank, tada se ponovo nalije do cepa. isto tako, ako vas auto trosi puno, zasto uvjeravate druge da je i kod njih tako. valjda znam kolika mi je potrosnja, nemam se razloga zavaravati, tocim i mjerim potrosnju na svaki tank od cepa do cepa vec 3 godine i uvijek je isto

Edited by Cage, 03 January 2012 - 12:42.

• 0

Posted Image

#15 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 365 posts

Posted 03 January 2012 - 12:58

5,1 je meni najniza izmjerena potrosnja, al bas sam isao na to da bude sto manja. na cesti nisam bio brz nego prosjecan, nikako spor ko kad se oni u autoklubu natjecu s corsama na 3 litre.
voznja je bila na otvorenoj cesti od 60-100, znaci prosjek recimo 80. auto je vec tad imao kratku getribu i nije imao katalizator.

sa dugom getribom i granom s katalizatorom najniza izmjerena bila je 5,2, znaci gotovo ista, al tad nas je u autu bilo cetvero i prosjecna brzina je bila nesto niza, a dio vremena sam imao i klimu upaljenu.

oba su mjerenja odradena s 2-3 hladna starta i na kilometrazu od bar 200km tako da nije bilo mjesta za pogresku kod racunice, a i to su uvijeti koje u normalnim okolnostima vecina ljudi ne moze postici.

sto se tice maksimalne potrosnje- nikad preko 10l nisam uspio potrositi, cak ni na minusu na kratkim relacijama u gradu uz dosta truda da ode prek tih okruglih 10.

uz normalnu voznju (i to je relativan pojam) u gradu mi je cca 9-9,5 lit zimi, van grada nisam tocno izmjerio (osim kad sam isao na minimalnu) jer je uvijek u kombinaciji s gradskom, al pretpostvljam da je cca 6,5.

auto je maksimalno odrzavan i potpuno ispravan sto itekako ima utjecaja na potrosnju.

puno vas mjeri na neprecizan nacin, tocite za 100kn i slicno.. mjeri se tako da se toci do cepa, ponisti odometar i potrosi puni tank, tada se ponovo nalije do cepa. isto tako, ako vas auto trosi puno, zasto uvjeravate druge da je i kod njih tako. valjda znam kolika mi je potrosnja, nemam se razloga zavaravati, tocim i mjerim potrosnju na svaki tank od cepa do cepa vec 3 godine i uvijek je isto

Upravo tako....potrošnja može bit 5-6lit do 100kmh ali preko 100kmh ne može bit.
Od čepa od čepa,skoro da izlazi van,autoput 120kmh je potoršnja 6.7lit. manje sigurno ne može,osim ako nemate
možda dizelaša ili neznate točit svaki put na isti način.
  • 0
SAMO IBERR

#16 To0o0ony

To0o0ony

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 364 posts
  • Vozilo:EK3

Posted 03 January 2012 - 13:14

A možda ti imaš neku sjebanu mašinu, ili pretešku nogu, možda se voziš cijelo vrijeme po brdu??? Zaboravio si da Vti ipak ima 45 konja više od 1.5. Meni d15z6 troši prosječno 6,5l i već vrapci na grani znaju da je svima s tim motorom prosjek tu negdje.
  • 0

#17 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 365 posts

Posted 03 January 2012 - 14:17

A možda ti imaš neku sjebanu mašinu, ili pretešku nogu, možda se voziš cijelo vrijeme po brdu??? Zaboravio si da Vti ipak ima 45 konja više od 1.5.

Meni d15z6 troši prosječno 6,5l i već vrapci na grani znaju da je svima s tim motorom prosjek tu negdje.

Da mašina je sjebana sa 170tis.km i potrošnjom ulja od 1.3lit.na 10tis.km.

Šta znači 6.5lit...po zraku,vodi,gradu,brdu,autoputu...potrošnja pri 60-80-100-120-140kmh?
Jbt napišete brojku i to je to. A di su prerade,jer sa njima ne može trošit kao stock.
Ja sam napisao da auto troši 6.7lit pri brzini od 120kmh a ne pričam koliko vaš troši kad se vozite 80 u 5.brzini.
  • 0
SAMO IBERR

#18 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts

Posted 03 January 2012 - 14:23

@redfield: ako se ne veram ti si voziš na P28 + remap, jel da ? kakva je kod tebe potrošnja sad nakon nekog vremena, u odnosu na prije remapa i poslije ! planiram te to pitati već duže vremena, ali evo sad prave prilike ! Isplati li se po tvom mišljenju investicija ili ne ? :drinks:
  • 0
ジ ョ ン

#19 juju24

juju24

kaj si ti bled ?

• Members
  • PipPipPip
  • 423 posts
  • Vozilo:....

Posted 03 January 2012 - 14:35

nemojte pisat remap na autu koji ima zamjenjenu granu jel kad neko to procita moze dobit osjecaj da ovo nije forum vezan uz automobile nego uz ljude sa poteskocama u razvoju ( remap na hondi upomoc jel mi moze netko pomoc da naucim to hvala unaprijed na razumijevanju ) :drinks:
  • 0

#20 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts

Posted 03 January 2012 - 14:39

nemojte pisat remap na autu koji ima zamjenjenu granu jel kad neko to procita moze dobit osjecaj da ovo nije forum vezan uz automobile nego uz ljude sa poteskocama u razvoju ( remap na hondi upomoc jel mi moze netko pomoc da naucim to hvala unaprijed na razumijevanju ) :drinks:

daj neka ti netko prvo pomogne da naučiš gdje staviti zarez u rečenici ! :friends:
  • -1
ジ ョ ン

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users