Jump to content

Photo

Plin na lukoilu katastrofa

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Srebrni

Srebrni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • Vozilo:EK3 99'

Posted 31 March 2012 - 20:37

Natočio sam cca 150kn na radničkoj. Bio je full prazan. Krenuo prema karlovcu s posla i već do Petruševca cca 4-5 km pojavila se prva smetnja. Uglavnom nepravilan rad u leru. Trokanje i kod kretanja kao da netko skine jedan kabel od svjećice pa pokušavam krenuti na tri ili dva cilindra. Mučim auto i sebe uglavnom. Nakon što sam ga potrošio natočio sam opet full punog na petrolu Jankomir. Osjetno jači, mirniji i pravilniji rad motora. Malo je još trokao zbog zaostataka, popravio se i sad opet je onaj stari. Istina nisam već servis napravio 30kkm minimalno ali radi. Bio u Ogulinu prekjučer. Opet petrol i na rezervi natočih 25l... Malo do Rastoka starom cestom popreko, pa ZG lagano pa autocesta sprint i ostanem bez plina na 320km predjenih Uglavnom Preporuka Petrol I odličan je u Ježdovcu kraj ZG, imaju Crodux plin
  • 0
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

#2 zikman

zikman

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 3 posts
  • Vozilo:Civic 1.4

Posted 01 April 2012 - 09:03

Ja točim stalno na lukoilu na radničkoj i nikad nisam osjetio da nevalja nešto sa plinom,a točim i na petrolu u Vrbovcu.... :whistle:
  • 0

#3 se7en

se7en

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 172 posts
  • Vozilo:ex Civic EJ9 d16z6 ´98; Accord CL7 2.0 ´08

Posted 01 April 2012 - 09:18

Pa zar nije na lukoilu isto croduxov plin?

Edited by se7en, 02 April 2012 - 12:24.

• 0

#4 ToM

ToM

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 305 posts
  • Vozilo:Civic EP, Honda XLV Transalp

Posted 01 April 2012 - 10:23

pred dva tjedna isto sam točio na lukoilu na radničkoj, isti simptomi kao kod Ducata, trokanje u vožnji i nemiiran rad na leru
  • 0

#5 honda_ST

honda_ST

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 13 posts
  • Vozilo:Civic EK b20vtec

Posted 01 April 2012 - 10:42

vjerojatno su svi dobili sporki plin iz te zalihe...zato vam se to i desilo...nemajte brige...zna se desit da dodje sporki plin a nasi ce ga fala bogu utrzit nece ga bacit...zna se to desit.nema veze pumpna stanica ako je od istog dobavljaca, dok je za gorivo vec drugacije...benzin pogotovo.
  • 0

#6 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 904 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 02 April 2012 - 11:50

Mislin i ja da je plin manje više u svih isti ovisno o dobavljaču. A šta se tiče benzina, prezadovoljan sam Petrolom. A i plin uglavnom kod njih točim.
  • 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#7 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 02 April 2012 - 13:53

Ja točim uglavnom na PCZ-u...a druga solucija mi je Lukoil najčešće...nikad nikakvih problema:)
  • 0

#8 HONDAST

HONDAST

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Vozilo:Suzuki Swift "06 1.5 vvt

Posted 03 April 2012 - 06:37

Ja točim na OMV-u uvijek nikad problema sa čistoćom,a i potrošnja je uvijek ista, ako baš moram onda LUK-oil,isto nikad problema...
  • 0
Accord "04, 2.0 Sport+LPG-sold Civic "99,1.5 vtec-sold Accord "00, 2.0i ES-sold Prelude "98,2.0i-sold Civic "98,1.5vtec-sold Civic "93, 1.3i-sold

#9 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 03 April 2012 - 10:43

OMV uzima plin od croduxa..
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#10 HONDAST

HONDAST

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Vozilo:Suzuki Swift "06 1.5 vvt

Posted 03 April 2012 - 12:32

OMV uzima plin od croduxa..

Da kao i tiffon(mislim), a luk-oil je adria plin...ja samo znam ako pričamo o kvaliteti plina iz iskustva da za sad sa omv tj.-crodux-om auto ide kao i na benzin,možda cca 5%slabije, bez ikakvih nuspojava bilo u perfomansama ili kvarovima motora, auto je na plinu odkad je kupljeno-znači 150tkm.
  • 0
Accord "04, 2.0 Sport+LPG-sold Civic "99,1.5 vtec-sold Accord "00, 2.0i ES-sold Prelude "98,2.0i-sold Civic "98,1.5vtec-sold Civic "93, 1.3i-sold

#11 pawel

pawel

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 746 posts
  • Vozilo:ej6 coupe

Posted 06 April 2012 - 12:09

Da kao i tiffon(mislim), a luk-oil je adria plin...ja samo znam ako pričamo o kvaliteti plina iz iskustva da za sad sa omv tj.-crodux-om auto ide kao i na benzin,možda cca 5%slabije, bez ikakvih nuspojava bilo u perfomansama ili kvarovima motora, auto je na plinu odkad je kupljeno-znači 150tkm.

crodux-ov plin je odlican, ja tankam samo njihov plin i baš na njihovoj punionici u zacretju, kvaliteta dobra...
otprilike ista vožnja, iste rute, više km napravim sa crodux-ovim plinom nego plinom natocenom na luk-oilu....
  • 0

#12 tojo909

tojo909

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2,329 posts
  • Vozilo:Bicikla

Posted 06 April 2012 - 13:21

kako mi reče vozać cisterni od croduxa - oni svoj plin uvoze..
  • 0
Reality Beats Fiction By Far

#13 Thoroughbred

Thoroughbred

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,775 posts
  • Vozilo:CTR EP3 30th

Posted 06 April 2012 - 21:16

luk oil sve uvozi...iz rusije :JC_coffee: Meni njihova benza nije loša,11.09 je litra 95 BS,a na tifonu 11.34...pa se ti misli... Ne osjetim razliku.
  • 0

#14 gstjepan

gstjepan

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 11 posts
  • Vozilo:Accord 2.4 Executive

Posted 10 May 2012 - 14:20

Zna li tko čiji i koje kvalitete plin toče AUTO PLIN MALOVIĆ (na križanju Čulinečke i Industrijske nasuprot Petrolove pumpe) i PGP-Puh (1. Resnik 6, Zagreb)? Ipak su 10 lipa jeftiniji,pa me zanima da li oni imaju samo manju maržu ili se radi o nekom trećem plinu (niti Crodux niti Proplin).
  • 0

#15 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 10 May 2012 - 14:32

crodux-ov plin je odlican, ja tankam samo njihov plin i baš na njihovoj punionici u zacretju, kvaliteta dobra...
otprilike ista vožnja, iste rute, više km napravim sa crodux-ovim plinom nego plinom natocenom na luk-oilu....

Pa i na Lukoilu se toči Croduxov plin :drinks: ...neki dan se uvjerio na vlastite oči...možda ne na svim pumpama, ali na ovoj di sam ja bio lijepo piše CRODUX
  • 0

#16 dabar10

dabar10

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 20 posts
  • Vozilo:Accord

Posted 29 May 2012 - 13:04

Do prije 4 godine tocio sam svugdje, ali najvise kod privatnika nekog, kod hyundai salona. Posto je auto bio iz 91.g., sa karburatorom, nikad nisam osjecao razliku. Tek kad sam kupio hondu, osjetio sam razliku. Auto mi se na semaforu znao ugasiti, pa sam morao pricekati 5 sekundi da bi ga upalio. Mislio sam da je do rasplinjaca ili nesto slicno, pa sam otisao na servis, gdje su mi rekli da je do auta, a ne do plinske instalacije ( posto mi se samo na plin gasio ). Odem do Braneta, koji kaze da je sve ok. Palo mi na pamet da je do plina, pa otisao na Tifon par puta, i na radost moju, auto se ne gasi sad vec skoro dvije godine. Znam da je skuplji nego drugi, ali nemam problema vise. Iskustvo sa Lukoilom ( na kraju Radnicke ) je razocaravajuca, bar sto se tice benzina. Kupio sam skuter 2008.g., te sam prije tocenja kod njih prosao mozda tada 1000km.. Kroz razgovor, covjeku na blagajni, pohvalim se da je skuter novi i dr., da mi on kaze da sam lud sto tocim kod njih, te da oni miksaju svasta. Na prvu mu nisam vjerovao, sve dok nisam napravio 10/20km. Na svakom semaforu mi se ugasio, te jedva ponovo upalio, do 100km/h mi je trebalo pola sata sa cukanjem, a inace ide 145km/h, u svakom slucaju kaos. Izbacio malo goriva van, dotocio stotku na OMV-u i nakon par km ide ko zmaj. Nisam jos plin probao, ali sumnjam da budem.
  • 0

#17 Srebrni

Srebrni

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • Vozilo:EK3 99'

Posted 25 June 2012 - 17:46

[/b]

Pa i na Lukoilu se toči Croduxov plin :drinks: ...neki dan se uvjerio na vlastite oči...možda ne na svim pumpama, ali na ovoj di sam ja bio lijepo piše CRODUX

Piše ponekad iznad rupe na plotu p....a :P
  • 0
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users