Jump to content

Photo

Led žŽaruljice

• Please log in to reply
185 replies to this topic

#21 crni2707

crni2707

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 264 posts
  • Vozilo:Honda accord

Posted 06 August 2012 - 14:04

što se tiče pozicija mislim da su ove , a tako je izgledalo na tom češkom accordu: http://www.ebay.com/...26228b5&vxp=mtr ispod ima tablica za koja vozila odgovara evo dva videa:

Edited by crni2707, 06 August 2012 - 14:07.

• 0

#22 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 06 August 2012 - 18:03

Bome ima, al da kupiš sve žarulje treba ti 50-60 dolara... kolko sam ja skužio...
  • 0

#23 crni2707

crni2707

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 264 posts
  • Vozilo:Honda accord

Posted 07 August 2012 - 00:01

jest, al stvarno mislim da bi jako dobro izgledalo... ako netko se odluči nek snimi i uploda ovdje da vidimo
  • 0

#24 Nikola

Nikola

dr.mr.sc.mag.

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts
  • Vozilo:Accord 2.0 CL7 ¨04

Posted 24 September 2012 - 12:23

Pozdrav ekipa, evo promijenio prednje pozicije , jedva,patnja isusova,rezultat 3 strgane kopce,pa moram trazit po garazi neke sarafe da to sredim. Nego,kako skinut one poklopce da se promijene sijalice na zadnjoj tablici? Necu forsirat al nekak mi sumnjivo bojim se da ce puknit nesto
  • 0

#25 Weah

Weah

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.5 iLS, Honda Accord Type S

Posted 24 September 2012 - 12:41

ako netko zna molim info da li ova zaruljica: http://www.ebay.com/...d=261053581007 pase kao stropna na civic 6gen HB bez nekog kemijanja? hvala
  • 0

#26 Sheva

Sheva

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 551 posts
  • Vozilo:Civic EC9 - sold, Transalp - sold, Civic EG4 - sold, Civic EJ9 Suzuki GSXR K1

Posted 24 September 2012 - 13:16

izmejri po dimenzijama jel ti pločica paše, žaruljica je T10 orginal, umjesto nje dobiš konektor i to je to
  • 0
Posted Image

#27 Weah

Weah

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 138 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.5 iLS, Honda Accord Type S

Posted 24 September 2012 - 13:38

izmejri po dimenzijama jel ti pločica paše, žaruljica je T10 orginal, umjesto nje dobiš konektor i to je to

izmjerio, pase, tnx
  • 0

#28 Nikola

Nikola

dr.mr.sc.mag.

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts

Posted 24 September 2012 - 13:50

Pozdrav ekipa, evo promijenio prednje pozicije , jedva,patnja isusova,rezultat 3 strgane kopce,pa moram trazit po garazi neke sarafe da to sredim.
Nego,kako skinut one poklopce da se promijene sijalice na zadnjoj tablici?
Necu forsirat al nekak mi sumnjivo bojim se da ce puknit nesto

accord.2004g
  • 0

#29 Sheva

Sheva

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 551 posts
  • Vozilo:Civic EC9 - sold, Transalp - sold, Civic EG4 - sold, Civic EJ9 Suzuki GSXR K1

Posted 24 September 2012 - 14:36

ja sam si naručio panel sa 48 SMD5050 žaruljica, ispada da će potrošnja toga biti skoro 12W umjesto dosadašnjih 5W, budem si probo uzeti još panel sa SMD3528, isto 48 komada (3,84 W ukupno) pa javim razliku i koja koliko bolje svijetli

mislim da je ovo dosta zgodno ovdje naljepiti čisto da ostatak ekipe ne mora googlat dok vidi sto narucuje i sto kome pase:
1.SMD3528 inside package one light-emitting chip, while the SMD5050 inside package three light-emitting chip package.Therefore, theoretically SMD5050 three times the brightness than SMD3528, But usually not as that high.

2.SMD3528: The reason why it is called SMD3528 ,The dimension of this chip is 35mm * 28mm, power is 0.08W / Pearl

SMD5050: The reason why it is called SMD5050 ,The dimension of this chip is 50mm * 50, power is 0.24w/Pearl

Tipovi SMD
  • 0
Posted Image

#30 blue_accord7th

blue_accord7th

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 148 posts
  • Vozilo:Accord 2.0 Sport

Posted 24 September 2012 - 15:29

Bok U zadnje lampe ti idu 7440 tip za rikverc, žmigavci,maglenke i 3. štop svjetlo. T10 ti ide za pozicije. 7443 je za štop svjetla. 7440 single 7443 dual filament Ja sam na svom Accordu sva svjetla prebacio na LED osim žmigavaca.Nažalost nisam imao više vremena se bavit s žmigavcima (a na kraju sam i zaboravio) ali kanim i to dovest do kraja.Naime radi se o tome ako sam dobro primjetio (pošto nisam nikad rastavljao) zadnje lampe imaju dva filtera na žarulji za žmigavce.Unutrašnji je narančasti, a vanjski je crveni tj. kučište lampe.Dok god su u pitanju obične žarulje nema problema pošto je žarulja emiter svih valnih duljina (vidljivog spektra).Kod LED-ica je stvar malo drugačija pošto rade na točno jednoj valnoj duljini (naravno zavisi o kojoj boji se radi) pa dolazi do velikog gušenja na filteru druge valne (boje). Da se sad ne zakopavam dublje u teoriju, problem je u tome što sam ja naručio narančaste ,a po meni trebaju bijele.Isto tako nisam stigao napravit dizajn prednje i stražnje koje bi najbilje pristajale.Nadam se da ću ove godine uhvatit vremena za to dovršit.Ionako su mi sve LED-ice rađene po "naruđbi". Imao sam ideju to prodavat ovdje ali jednostavno nisam uhvatio vremena i novca da naručim toliko različitih uzoraka. LED-ice nisu s E-baya ili DX-a.Jedino za poziciju su OK s DX-a Inače za prebacit sve na LED treba preko 100$. Žmigavci trebaju umjetni otpor da zeznu current sense na automatu. EDIT:Što se tiče 3528 emitera i nisam nešto zadovoljan.Naručivao sam i US neke LED-ice koje ih imaju 45 i svijetle slabije nego obične žarulje.Bolje je uzimat LED koje imaju 5050 emitere.Razlog tome je što su unutar 5050 (5x5mm) emitera nalaze tri 3528 (3,5x2,8) na malo većem mjestu.

Edited by blue_accord7th, 24 September 2012 - 15:33.

• 0

#31 Sheva

Sheva

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 551 posts

Posted 24 September 2012 - 20:53

za štop imaš nešto tipa panela ili na foru ovih 7443 smd, i zašto ne valjaju sa eBaya?
  • 0
Posted Image

#32 Nikola

Nikola

dr.mr.sc.mag.

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts

Posted 24 September 2012 - 21:01

Sta nitko nezna kak se skidaju poklopci na osvijetljenju zadnje registracije na Cl7
  • 0

#33 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,071 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 24 September 2012 - 21:22

Pozdrav ekipa, evo promijenio prednje pozicije , jedva,patnja isusova,rezultat 3 strgane kopce,pa moram trazit po garazi neke sarafe da to sredim.

Prednju poziciju promijenim za 15 sekundi, tehnika je bitna:-)
  • 0

#34 Nikola

Nikola

dr.mr.sc.mag.

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts

Posted 24 September 2012 - 21:30

Prednje sam promijenio al one na zadnjoj tablici nemogu,kako se skidaju poklopci
  • 0

#35 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,636 posts
  • Vozilo:Accord i-DTEC Type S

Posted 24 September 2012 - 22:06

Sta nitko nezna kak se skidaju poklopci na osvijetljenju zadnje registracije na Cl7

Znam ja!:)

Otvoriš bunker, iznutra skineš tapicirung i onda ćeš najbolje skužit ako upališ poziciju!
Uglavnom trebaš mali šrafcinger da malo napneš plastike i kompletno grlo sa žaruljicom ti iskoči van!
Ako ti nebude kaj jasno pitaj!
  • 0

#36 blue_accord7th

blue_accord7th

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 148 posts
  • Vozilo:Accord 2.0 Sport

Posted 25 September 2012 - 08:50

za štop imaš nešto tipa panela ili na foru ovih 7443 smd, i zašto ne valjaju sa eBaya?

U principu nemam ideju kako nagurati panel unutar lampe osim da istu rastaviš.Logičnije mi zvuči da LED-ica ima što sličniju karakteristiku isijavanja obične žarulje da koristi reflektor.
Pa nigdje nisam napisao da ne valjaju s Ebay-a.Samo da nisam naručivao od tamo. Možeš naručit i s Ebay-a.Kada sam ja tražio LED-ice na Ebay-u nije bilo onih koje su meni trebale ili su bile bezobrazno skupe.

LED-ice nisu s E-baya ili DX-a.Jedino za poziciju su OK s DX-a

Znači LED T10 (5 i 9 LED) sa DX-a (ujedno i s Ebay-a) s zapravo best buy.Prednje (white) ili zadnje (red).
Ali 7440 i 7443 npr sa DX doslovce ne zadovoljavju intezitet svjetla.Čitao sam REVIEW-e i shvatio da ne moram ni naručivati.I što je najgore imaju jako malu paletu 7440 serije.
  • 0

#37 smb

smb

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,330 posts
  • Vozilo:civic sedan EJ9

Posted 25 September 2012 - 09:04

možda ovo stane u štopove???? http://www.ebay.com/...ssories&vxp=mtr
  • 0
Sedan Rulz
Posted Image
SMILEBACK or BACDAFUCUP

#38 maxwell

maxwell

akcija :)

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts
  • Vozilo:Accord TypeS + LPG

Posted 30 September 2012 - 08:52

Za prednje ne može bit jednostavnije, samo skineš 2 kopce na kotaču, gornju, i jednu do fara, čak ne moraš ni motat kotač, i onda zavučeš ruku i izvadiš poziciju.
Za zadnje najbolje otkopčat unutarnji tapecirung tako da skineš one 3-4 plastične kopče s križastim šarafom, a one 2 duguljaste gume skineš tako da jedan kraj gume, mislin da je unutarnji, izvadiš prstima i onda je samo pomakneš prema toj strani koju si izvadia i izač će. Ta guma ima 3 gumena pipka koja je drže, a jedan pipak se tako izvadi, dok se druga dva moraju pomaknit u stranu da bi izašla. Nakon toga prstima nađeš lampe na registraciji, dvi su odvojene pravokutne, samo ih trebaš dobro stisnit prstima sa strane i otkopčat će se. Malo je zeznutije to vratit nazad, al samo pomalo, treba ga dobro ubacit i kliknit će. Ima i drugi način da se s vanjske strane skine ona plastika poviše registracije, al to nisan prtlja da ne bi oštetia boju.
  • 0
I reject your reality and substitute my own!

#39 Rap

Rap

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 5 posts
  • Vozilo:2,4 Type S

Posted 30 September 2012 - 13:07

Kada sam mjenjao ledice za zadnju tablicu samo sam odvojio plastiku koja se proteže u cijeloj širini i "drže" zaštitnu plastiku od žarulja da ne ispadne.Tada samo ulijevo pomakneš tu plastiku i zajedno sa žaruljom vadiš van. Nisam skidao nikakve tapacirung iznutra i nije došlo do nikakvog oštećenja boje za koje se maxwell uplašio.

Edited by Rap, 30 September 2012 - 13:08.

• 0

#40 miro740

miro740

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 356 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.2 i-cdti Sport

Posted 01 October 2012 - 08:15

Kada sam mjenjao ledice za zadnju tablicu samo sam odvojio plastiku koja se proteže u cijeloj širini i "drže" zaštitnu plastiku od žarulja da ne ispadne.Tada samo ulijevo pomakneš tu plastiku i zajedno sa žaruljom vadiš van.
Nisam skidao nikakve tapacirung iznutra i nije došlo do nikakvog oštećenja boje za koje se maxwell uplašio.

Potpis, i ja sam isto tako stavljao ledice za zadnju tablicu .
  • 0

143.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users