Jump to content

Photo

Ugradnja Plina

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 DJ T-BO

DJ T-BO

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 8 posts
  • Vozilo:accord type s

Posted 05 February 2013 - 13:48

pozdrav svima!! kupil sam accordicu 2.4 type s 2004g... i naravno razmisljam o plinu jer radim puno km godisnje.. e sad molio bih ako imate pravu preporuku gdje ugraditi plin .. ja trenutno razmisljam o auto-tim-u sa cepelinom nisam imal lepih iskustava.. molio bih bez prepucavanja.. nego me zanima direktno preporuka i iskustva također vlasnike accordica koji su ugradili u auto-timu plin bih molio ako mogu da podjele svoja iskustva
  • 0

#2 2299

2299

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 130 posts
  • Vozilo:ATS 2006.

Posted 05 February 2013 - 22:09

... bivsi vlasnik mog auta je kod njih ugradio plin landi renzo na ATS 2006. bez flash lube-a, samo tune-up na njihovu preporuku. auto je do sada odradio na plin cca. 15000 km bez problema. ja sam bio jednom na servisu kod njih preventivno kad sam uzeo auto, bili su ljubazni, brzi i fer sa cijenom.
  • 0
Nekad su me zvali KONAMI, ali, Sōichirō Honda RULEZ !!!

#3 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 05 February 2013 - 22:26

Landi Renzo u jeftinijoj ili Prins u skupljoj varijanti kod Gonza u Sesvetama... Provjereno...Osim kaj je vrhunski majstor za Honde radio je i u Auto timu dosta dugo.. Gdje god da odeš, obvezno uzmi račun... Bez računa ne možeš atestirat plin u autu

Edited by dar-mar, 05 February 2013 - 22:35.

• 0

#4 nikola mursic

nikola mursic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 537 posts
  • Vozilo:ex civic ej9, accord coupe 2002

Posted 05 February 2013 - 22:56

http://forum.hondacl...showtopic=24742 pročitaj malo, ima dosta toga
  • 1
EBAY naručivanje - http://www.facebook....k=photos_stream I love my CIVIC

#5 DJ T-BO

DJ T-BO

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 8 posts

Posted 06 February 2013 - 21:46

thanx!
  • 0

#6 Statler

Statler

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • Vozilo:CR-V, FR-V, Verso, Swift

Posted 12 February 2013 - 13:11

PRINS sustav definitivno i FLashLube... Kolega s drugi klub foruma i ja smo zajedno istraživali plin na Honde 2007. godine i oboje smo ugradili u Zamatehu u Lučkom. Dan danas obje idu na plin i plin se na obje savršeno ponaša bez i najmanjeg problema tijekom svih ovih godina korištenja. Sad je čak taj kolegin FRV na dvoru kod moje sestre i šogija.
  • 0
ljeti kamp, zimi skije...

#7 HONDAST

HONDAST

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Vozilo:Suzuki Swift "06 1.5 vvt

Posted 12 February 2013 - 14:31

U mom ex accordu ugrađen landi-renzo omegas sa Flash lube-om u Auto -Tim Zagreb.....150tkm plina....nikad problema-redoviti servisi svakih 25tkm. Crko software plina na 135tkm-mojom greškom.....tako da sve preporuke....
  • 1
Accord "04, 2.0 Sport+LPG-sold Civic "99,1.5 vtec-sold Accord "00, 2.0i ES-sold Prelude "98,2.0i-sold Civic "98,1.5vtec-sold Civic "93, 1.3i-sold

#8 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts
  • Vozilo:TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVT-i

Posted 12 February 2013 - 17:23

Ono kaj sam čuo je da na novijim Landi-Renzo sistemima rikavaju injektori , a stari model injektora se više ne radi ili ga je jako teško naći . Ostalo sa tim sistemom je sasvim u redu .
  • 0

#9 Raycer

Raycer

cruiser

• Members
  • PipPipPip
  • 689 posts
  • Vozilo:Civic Coupe

Posted 12 February 2013 - 17:35

imam landi renzo na D14 i to je smece od instalacije. ide osjetno losije na plinu (vozio sam aute koji na plinu idu jednako kako i na benzinu ), nepouzdano... odjednom se zblesira i za par dana je ok.. itd.. dok recimo vozio sam sierru sa brc plinom na flanđu... nisam se vozio u autu s plinom koji ej bolje bio slozen od toga auta a nikad nebi ja stavljo flanđu xD.. auto je na plin iso jednako kao na benzin dok recimo ljudi koji imaju plin na flanđu kukaju da je puno slabiji..motor je radio perfektno na plinu.. tj ja sam cak pomislio da ne radi prekidac za prebacivanje plin benga jer se uopce nije mogla vidjet razlika.. tako da ti je taj plin po meni lutrija... ovisi o majstoru koji ce ti ga slozit i ovisi o kompatibilnosti motora sa tim plinom.. i ako se zvijezde posloze dobit ces dobru kombinaciju ako ne jebga.. svi su u pocetku hvalili landi renzo a ja s njim imam samo losa iskustva i isto tako i frend na nissanu (izgorili ventili ..itd) = auto tim production...
  • 0
kad narastem bit cu televizor

#10 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 12 February 2013 - 18:13

Stara priča:).... Nije problem u sustavu nego uglavnom u stručnosti ugradnje i mapiranja... Znači ljudski faktor.... 99% plinskih problema, pogotovo pregaranje ventila je uzrokovano ili lošom mapom ili nemarom vlasnika koji zanemaruje redovito štelanje ventila
  • 0

#11 Karlitos

Karlitos

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 311 posts
  • Vozilo:Honda Civic Type R EP3

Posted 12 February 2013 - 22:05

Po meni ako se ima para da se uzme Prins plin sa prinsovim sustavom valve care koji sluzi za podmazivanje ili jeftinija varijanta je landirenzo. http://www.prinsauto.../valvecare.html
  • 0

GONZO AUTO

#12 Hornet

Hornet

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 299 posts
  • Vozilo:Šljivik

Posted 14 February 2013 - 13:07

ja sam počeo ozbiljnije razmišljat za taj plin...vjerovatno ste čuli za Boyskog u Istri,uglavnom meni je stari stavio na accenta 2008. 1.4 benzinac,predobra investicija,radi puno km godišnje i stvarno se isplatilo,1000e ga je izašlo,tako bi i meni za civica ej9...dobije se flash lube aditiv,otprilike oko 4000km traje ta bočica,ima svoje nosače i svoju bočicu tako da si na miru,ne trebaš niš mješat nego sve automatski uzeo bih na rate jedino me zaebava motor je za polugeneralnu,nema smisla sada ugrađivat plin nego najbolje poslije generalne šta ne? i jedan posao manje kad se otvara motora za odvajanje te instalacije i tih pizdarija ;) bolje kad bude sve novo i naštelano,razradit 2-3.000km motor i plin uvalit http://www.boyski.hr/index.html
  • 0

#13 DJ T-BO

DJ T-BO

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 8 posts

Posted 14 February 2013 - 23:10

auto je na ugradnji u auto timu!! valjda bu sve kak spada..
  • 0

#14 Maro_

Maro_

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 20 posts
  • Vozilo:Accord Type S

Posted 15 February 2013 - 11:14

Imam u Accordu 2,4 Prins sustav sa predjenih 80tkm , bilo je nekih sitnica na pocetku za dosradit ali sa samim sistemom nikad nikakvih problema.

Ugradjeno kod Carmastera u Rijeci. Moja preporuka

Moja preporuka plinskih sistema:
1.Prins (http://www.carmaster.hr/)
2.BRC (http://www.tidala.bl...dex.hr/ tidala je po mnogima doktor za sve plinske sisteme, http://www.boyski.hr/ )

a onda ostali.
3. Vrlo solidan sistem je OMVL Dream kojeg u Karlovcu ugrađuje (http://www.omvl-auto....com/index2.htm)
4. Lovato , najveci problem ovog sistema dosta limitirana servisna mreza.

Na accordu je bolje dati malo vise novaca a ne uzeti macka u vreci.

Na CRVu 2,0 98g imamo Landi Renzo Omegas sa kojim je bilo problema sa injektorima koji nisu nimalo jeftini a vrlo cesto rikavaju.

Na civicu 1.4 EJ9 OMVL Dream (najslabiji od dream sistema) radi besprijekorno vec 90tkm.

Bitno je odabrati dobroga majstora

Tek sad vidio da si vec odabrao majstora ali evo da ostane i moje iskustvo zabiljezeno.

Edited by Maro_, 15 February 2013 - 11:16.

• 0

#15 Statler

Statler

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • Vozilo:CR-V, FR-V, Verso, Swift

Posted 17 February 2013 - 08:39

kada sam ugrađivao plin u Hondu, kolega koji je imao FRV i ja smo prekopali valjda sve EU hondaške i JDM forume... moja Honda, koja je btw bila tada stara godinu dana bila je optimalna za ugradnju jer su na tim istim forumima pisali da je najbolje razraditi auto do 10.000 km i onda s plinom unutra, ... na kraju svih foruma zaključak nas je vraćao na PRINS... tada su ih u HR ugrađivali Carmaster u Rijeci i Zamateh u Zagrebu... naše odluke su pale na ZG više manje iz razloga ako bude kakvih problema da nam servis ipak bude bliže... Carmaster je nudio i popust na H F C forumu, ali njegova cijena je na kraju priče bila mi i viša nego li je bila u ZG bez popusta... tako svakome danas preporučam da prije ugradnje i odluke i sam prekopa strane forume i sam vidi da je na hrpi tih plinskih foruma zaključak - PRINS sustavu u kombinacijama s japanskim vozilima koja imaju visokoturažne motore... otkrit će da ventili pregaraju najčešće na nissanima i mitsubishijima i to ako nemaju flash lube i slično... u europi se PRINS može naručiti i direktno ugrađen u HONDU i to je jedini plinski sustav koji oni preporučuju i ugrađuju i u današnje motore... zato mi ponekad nije jasno da danas u svijetu internet komunikacije netko opet radi uštede od cca 1000 kn ugradi nešto što je samo slično tome i uskoro kada počnu problemi čudi se njima.... a već na prvom servisu koji nije bio planiran tih 1000 kn se rasprši u vjetar... a Auto-Tim... osobno poznajem Miru vlasnika još iz vremena dok nije bilo AutoTima i dok je u njegovoj radionici bila Automehanika Jaković (ovlašteni ŠKODA servis) i servis trkaćih automobila mog prijatelja Juraja Šebalja - tada još totalno neafirmiranog... ali opet nakon čitanja komentara na forum.hr-u - hvala ne bih! ne znam ali možda tamo na forum ne dolaze oni koji su zadovoljni već samo oni nezadovoljni... ili? edit - 2 Bono: drugi klub forumu??? :dntknw:

Edited by Statler, 17 February 2013 - 08:41.

• 0
ljeti kamp, zimi skije...

#16 DJ T-BO

DJ T-BO

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 8 posts

Posted 25 February 2013 - 22:03

hvala svima na odgovorima.. plin ugrađen.. landi renzo... evo prvih 1000 km na plin sve ok.. valjda bu sve i nadalje tako..12 l - 100 km.... malo je slabiji..sto je za ocekivat...ali svejedno ide brze od vecine auta na cesti..
  • 0

#17 nikola mursic

nikola mursic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 537 posts
  • Vozilo:ex civic ej9, accord coupe 2002

Posted 25 February 2013 - 22:58

Lijepo od tebe da nam javljaš iskustva. Koliko te stajalo ako se smije znati, ugradnja plus atest?
  • 0
EBAY naručivanje - http://www.facebook....k=photos_stream I love my CIVIC

#18 DJ T-BO

DJ T-BO

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 8 posts

Posted 25 February 2013 - 23:08

9000 ugradnja i atest 1000 plus cca 150 kuna nova prometna i knjizica vozila
  • 0