Jump to content

Photo

Dozator za Flashlube?

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 06 February 2014 - 20:21

Dali bi me nteko mogao uputiti ili vec nesta reci o tome, gdje bih mogao nabaviti SAMO bočicu za flashlube? Jer mi je na njoj pukao onaj čep?
  • 0

#2 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 07 February 2014 - 07:02

ne znam večina ekipe je to pobacala van uključujuci i mene daj stavi tu sliku bočice,možda imam takvu baš
  • 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#3 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 07 February 2014 - 09:32

Ma znam da je pobacala al ja se osjecam sigurnije ako je to :), i jel bas mora biti takva? http://i.ebayimg.com/18/!CBLbpo!EWk~$(KGrHqF,!jUE0C8yfRYfBNGk19yc1!~~_45.JPG
  • 0

#4 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 07 February 2014 - 11:28

takvo smece negdje doma i ja imam,potražit cu u radioni a smece je iz razloga što radi na principu potlaka iz usisa,stalno se raštelava i zasere kompletnu usisnu granu motora s uljem+ to ulje ulazi najviše u nabliži cilindar,onaj najudaljeniji ne dobije ništa... Jako jako loš sistem podmazivanja i kod normalne vožnje totalno nepotreban.

Edited by Vučko, 07 February 2014 - 11:30.

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#5 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 07 February 2014 - 12:12

takvo smece negdje doma i ja imam,potražit cu u radioni

a smece je iz razloga što radi na principu potlaka iz usisa,stalno se raštelava i zasere kompletnu usisnu granu motora s uljem+ to ulje ulazi najviše u nabliži cilindar,onaj najudaljeniji ne dobije ništa...

Jako jako loš sistem podmazivanja i kod normalne vožnje totalno nepotreban.

A sta da ti kazem... :( zato bi i volio da stavim ispravni, da bude sto bolji potlak..

Edited by Peja-Žu, 07 February 2014 - 12:15.

• 0

#6 dux_zg

dux_zg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 816 posts
  • Vozilo:Honda Accord 05' Type S + LPG

Posted 07 February 2014 - 12:48

A potlak je samo dok je auto u leru, kad si u gasu potlaka nema. Samim time u gasu nema podmazivanja. Ispravite me ako grijesim
  • 0
Yeah, the mo' dedicated the mo' medicated Can you feel me?

#7 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 07 February 2014 - 13:01

A potlak je samo dok je auto u leru, kad si u gasu potlaka nema. Samim time u gasu nema podmazivanja. Ispravite me ako grijesim

Griješiš, uvijek ima, s tim da je veći kad dodaš gas jer samim time onda i više dozira...
  • 0

#8 dux_zg

dux_zg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 816 posts

Posted 07 February 2014 - 13:04

Vidjet ćemo...
  • 0

#9 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 07 February 2014 - 13:15

Vidjet ćemo...

;)
  • 0

#10 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 904 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 07 February 2014 - 19:33

Ja imam plin preko 50000km na ATSu i nikad nisam ima nikakvih problema. Svi relevantni instalateri imaju isti stav - ne stavljati na nove Honde!
  • 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#11 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 07 February 2014 - 20:55

Dozator je spojen na usisnu granu...motor kad radi usisava zrak iz usisne grane te samim time taj pad tlaka povlaci ulje za podmazivanje iz posude Glavni problem je sto je spojen kroz jednu rupicu na usisnoj i ulje kapa u zrak koji struji...ne postoji ni teoretska mogucnost da se to ulje ravnomjerno rasporedi na sva 4 cilindra...a ako ne podmazuje sve ravnomjerno nikakva korist od tog podmazivanja Vidio sam par usisnih grana od auta koji su imali to podmazivanje...grane su masne iznutra i vidi se kud je curilo ulje
  • 0

#12 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 08 February 2014 - 08:17

Imam ti ga...das 50 kn za cugu sto sam ga pola sata trazio i jos i ocistio i to je to. Poslat ti ga mogu u ponedjeljak,utorak je kod tebe. Ne mogu tu s moba sliku stavit...za sliku mi se javi na 098569745 na watsapp ili viber
  • 0

#13 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 08 February 2014 - 10:28

Imam ti ga...das 50 kn za cugu sto sam ga pola sata trazio i jos i ocistio i to je to.

Poslat ti ga mogu u ponedjeljak,utorak je kod tebe.

Ne mogu tu s moba sliku stavit...za sliku mi se javi na 098569745 na watsapp ili viber

Tnx
  • 0

#14 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 831 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 09 February 2014 - 21:27

Hm, sad ste me zbunili sa FL-om... Hondaši za koje vidim da su i praktično upućeni u mehaniku govore da FL ne treba i čak da ni ne radi dobro. Relevantni instalateri misle da ne treba na novim Hondama?! Držim da je Boyski, inače ovlašteni uvoznik za RH Flash Lubea, relevantan, a on ga svakako preporučuje. Vjerujem mu da to nije zbog toga što ga i prodaje. Postoji li objašnjenje zašto ne na nove Honde?
  • 0

#15 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 09 February 2014 - 21:31

Hm, sad ste me zbunili sa FL-om... Hondaši za koje vidim da su i praktično upućeni u mehaniku govore da FL ne treba i čak da ni ne radi dobro. Relevantni instalateri misle da ne treba na novim Hondama?! Držim da je Boyski, inače ovlašteni uvoznik za RH Flash Lubea, relevantan, a on ga svakako preporučuje. Vjerujem mu da to nije zbog toga što ga i prodaje. Postoji li objašnjenje zašto ne na nove Honde?

Ja osobno ne želim to deinstalirati, ovo što je Vučko napisao pije vodu, al eto ja opet nekako ne mogu da ga ugasim... Dobro si pitanje postavio, evo da vidimo oće li ko dati pravi odgovor..
  • 0

#16 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 10 February 2014 - 07:10

Objašnjenje čovjeka koji ugrađuje.

Ja ti mogu uzet 500kn za to kino,ali ako se pridržavaš osnovnih pravila vožnje na plin to TI NE TREBA i to su BAČENI NOVCI

Dodatna negativna strana je što ljudi misle da ako imaju FL da se mogu vozit kako god žele...

BTW daj se zapitajte...DA STE VI ovlašteni distributer necega jel bi ljudima pričali da im to ne treba ili bi to nešto "bilo važna,praktički neophodna stvar" :pardon:

Edited by Vučko, 10 February 2014 - 07:12.

• 0

#17 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts
  • Vozilo:TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVT-i

Posted 10 February 2014 - 07:49

Nisam na plinu već skoro 2 godine , ali koliko se sjećam , čak mi je i Tidala pričao o tome kako FL sam po sebi je koristan , ali mu je sistem zauljivanja skoro potpuno beskoristan . Nešto malo holja situacija je sa onim elektronskim dozatorom , ali i dalje je najveći problem nestručnost i nezainteresiranost naših majstora plinaša , uz par pozitivnih izuzetaka . Gonzo je svojedobno preporučivao TuneUp umjesto poreza na budale , kako je on zvao FL ,s tim da je kod TuneUp bio problem kaj si morao paziti da ne potrošiš previše plina , tj. uvijek je moralo biti bar četvrtina tanka plina . Od onog prinsovog direktnog ubrizgavanja je ZamaTeh odustao jer im se previše palila chek engine lampica na autima , a na dosta njih to nisu uspjeli poštelati .
  • 0

#18 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 10 February 2014 - 08:25

Jednostavno ako ne voziš full gas na autocesti nikakva podmazivanja ventila nisu potrebna jer kod normalne vožnje i povremenog ganjanja nema nikakvih problema Dao bi ruku u vatru da je 9/10 auta koji su imali probleme s ventilima to isto doživjelo zbog neprimjerenog stila vožnje u kombinaciji sa najčešće nekvalitetno podešeno a dosta često uopče nepodešenom plinskom instalacijom Od skoro deset auta na plin u firmi večina je imala 20-30 posto prebogatu smjesu plina,nakon što je plin kvalitetno podešen potrošnja se smanjila i problema nema
  • 0

#19 dux_zg

dux_zg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 816 posts

Posted 10 February 2014 - 10:00

Vučko da li se pri stelanju ventila vidi stanje istih, da li dobivaju po njonji ili ne?
  • 0

#20 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts

Posted 10 February 2014 - 10:27

Jednostavno ako ne voziš full gas na autocesti nikakva podmazivanja ventila nisu potrebna jer kod normalne vožnje i povremenog ganjanja nema nikakvih problema

Dao bi ruku u vatru da je 9/10 auta koji su imali probleme s ventilima to isto doživjelo zbog neprimjerenog stila vožnje u kombinaciji sa najčešće nekvalitetno podešeno a dosta često uopče nepodešenom plinskom instalacijom

Od skoro deset auta na plin u firmi večina je imala 20-30 posto prebogatu smjesu plina,nakon što je plin kvalitetno podešen potrošnja se smanjila i problema nema

Evo Vučko, daj mi molim te odgovor na ovo pitanje?

Kad se vozim autocestom, moja brzina je između 160-200kmh, idem iz Žu u Zg znači 250 km u jednom smjeru,što znaš i sam, dali pomaže FL? Auto radi između 3500 i 4000 rpm.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users