Jump to content

Photo

Polovna Legend (2007)

Honda Legend

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#1 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4i Exe CU2

Posted 26 August 2014 - 21:40

Bok svima!

Raznim kombinacijama nudi mi se Legend iz 2007. godine po relativno pristupačnoj cijeni i sa prijeđenih cca. 150k km.

Cijena za Legend je podosta niža od Accorda 2.4 iz 2008. kojeg sam inicijalno uzeo u obzir, budući da planiram kupiti noviji auto, no zadnja linija Accordice se po oglasnicima cijeni kao da je od suhog zlata :)

Ono što me brine su troškovi održavanja, odnosno neplanirani troškovi koji bi mogli doći s Legendom, pa me zanima ima li na forumu kakvih vlasnika i savjeta na što bi trebalo pripaziti prilikom kupnje?

Također, imao sam prilike baciti oko na excelicu jedne firme koja je održavala Legend, te sam vidio samo redovne servise u iznosima 1000-2500 kn (Ruting), od izvanrednih troškova su neke sitnice koje pripisujem vozaču (kodiranje ovog ključa, lakiranje, novi retrovizor i sl.).

• 0

#2 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 26 August 2014 - 22:20

Jel ti se nudi možda ona crna iz TRCZ-a?
Legend je kolko znam dosta pouzdan auto...najveća mana - potrošnja...
Kaj se tiče excellice..ak je nekaj i riknulo, to je bilo pokriveno vjerojatno garancijom pa tih podataka i nemaš u tablici

Edited by dar-mar, 26 August 2014 - 22:21.

• 0

#3 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,055 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 27 August 2014 - 06:32

legend je automatic svaki ako se ne varam a kod nas skoro nikad ne mjenjaju ulje i filter u tim mjenjačima što obićno znači da na kraju netko najebe i popuši dosta love za popravak...

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#4 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 27 August 2014 - 07:35

Jel ti se nudi možda ona crna iz TRCZ-a?
Legend je kolko znam dosta pouzdan auto...najveća mana - potrošnja...
Kaj se tiče excellice..ak je nekaj i riknulo, to je bilo pokriveno vjerojatno garancijom pa tih podataka i nemaš u tablici

Nije ta iz TRCZ-a, vidjeh je u Njuškalu, iako je ova "moja" slične cijene i kilometraže. Nisam je još vidio uživo, ići ću ovih dana u obilazak.

Potrošnju namjeravam riješiti plinom, po Spritmonitoru vidim da bi meni trošila po gradu oko 16, pa je drugačije neisplativo :)

Na ovoj Legend iz excelice nije bilo nikakvih garantnih rješavanja, dosta su to precizno vodili. Napr. sličnu excelicu sam vidio za njihovu prijašnju Accord, bio je mijenjan Bluetooth u garanciji nekih par puta, uz sve je uredno pisalo 0 kn.

legend je automatic svaki ako se ne varam a kod nas skoro nikad ne mjenjaju ulje i filter u tim mjenjačima što obićno znači da na kraju netko najebe i popuši dosta love za popravak...

Tako je, svi su automatik sa 5 brzina (po reviewima na netu ne baš najsretnijih omjera).
Ovo za ulje i filter u mjenjaču je dobar savjet, znači trebam eventualno naći servisni manual i vidjeti koliki su intervali zamjene. Ako je nešto tipa 120k km, onda nije strašno.

Update: nakon malo traženja, našao sam servisne intervale na jednom stranom forumu: http://hondakarma.co...he-legend.1695/

Ako sam dobro shvatio, potrebno je na svakih 15k mijenjati transfer oil (valjda je to ulje u mjenjaču/automatiku) i svakih 30k ulje stražnjeg diferencijala.

Vjerojatno to ne mijenjaju na nijednoj u našim ovlaštenim servisima, pa je sad samo pitanje koje su posljedice...

Edited by Kreso, 27 August 2014 - 09:13.

• 0

#5 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,055 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 27 August 2014 - 10:31

u rutingu su kolegi od starog tek zamjenili ulje u automatiku nakon njegovog izričitog inzistiranja...

Edited by Vučko, 27 August 2014 - 10:32.

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#6 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 27 August 2014 - 10:54

Po excelici vidim da ni u servisu Viktor nisu mijenjali ulje u mjenjaču.

Baš me zanima koje im je objašnjenje, SH-AWD je važan dio automobila i sumnjam da je Honda propisala tako česte izmjene bez razloga.

Osim ako pikiraju na to da će ga kad tad trebati promijeniti van garancije, pa da će se doći kod njih.

• 0

#7 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 27 August 2014 - 14:32

Meni je isto u ovlaštenom servisu rečeno da ulje u mjenjaču (automatic) ne treba mjenjati!!! Moj auto sad ima 193ts km i ja ga mjenjao nisam. Premda isto tako kontam da bi ga trebao promjeniti.. al on svaki put kaze da je nepotrebno, prijatelj radi u tom servisu, i tako tvrdi, vjerujem mu i et.. sta da kazem...
  • 0

#8 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 27 August 2014 - 14:40

Što ti kaže servisna?

• 0

#9 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 27 August 2014 - 15:03

Nemam je :)
  • 0

#10 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 27 August 2014 - 16:26

Ista situacija u BMW-u...u ovlaštenim sevisima vele da ne treba mijenjat ulje u getribi(automatskoj)....a onda kad na 200.000 km nastanu problemi, netko je u pušioni..
Krešo, ne vjeruj Spritmonitoru...u ZG prometu Legend popije 18 litara a može glatko i više..
  • 0

#11 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 27 August 2014 - 22:12

Da, sumnjam da bi neki inženjer u Hondi bez dobrog razloga rekao da u servisnu upišu da se redovito mijenja ulje, osim ako nisu u dealu sa proizvođačima ulja :)

Što se Spritmonitora tiče, sve ovisi o lokaciji i ruti kojom se netko kreće. 18 litara benzina je otprilike 20 litara plina, što je pak kao 10 litara benzina. Manje nego trenutno ATS koju sada vozim :)

Za mene je Sptirmonitor prilično točan jer si preko njega vodim potrošnju (http://www.spritmoni...ail/457110.html)

Najvjerojatnije sutra idem pogledati auto, pa ću biti pametniji.

• 0

#12 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 27 August 2014 - 23:38

Bilo koji auto koji sam gledo a da sam ga vozio ja ili neko meni poznat troši 2 litre više nego ekipa na Spritmonitoru...a tamo su većinom Nijemci koji imaju litru-dve manju potrošnju od nas zbog puno kvalitetnijeg goriva..
Honda inače fakat ne laže, za razliku od većine proizvođača, kod tvorničkih podataka o potrošnji...evo, npr. Legend po tvornici ima navedeno praktično skoro 18 litara u gradskom režimu

Edited by dar-mar, 27 August 2014 - 23:40.

• 0

#13 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 770 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 28 August 2014 - 17:19

Uh, Legend... Tako rijedak a tako dobar! Sretno i javi dojmove!

P.S. uzet ćeš ti nju garant, kao što sam ja sa Civica došao na Accorda. ;)

Edited by mirko, 28 August 2014 - 17:20.

• 0

#14 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 29 August 2014 - 09:02

Razum kaže (novi) Accord, a srce Legend :)

Nisam je još pogledao, valjda sutra...

• 0

#15 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 29 August 2014 - 10:22

Razum kaže (novi) Accord, a srce Legend :)

Ovo si dobro rekao...točno je tako:)

Ruku na srce, troškovi s Legendom su bitno veći....evo ovak iz glave...u godinu dana:

Registracija...skuplja oko 750 kn kad zbrojiš veća cestarina + veća cijena police zbog više KW

Kasko....za Accord s 50% oko 4000 kn... za Legend duplo i više nego duplo:) Za Legend je pogotovo pametno imat kasko jer dijelova limarije baš i nema na otpadima:) :)

Gorivo....uzmimo da Legend troši cca 5 litara više od Accorda 2.4...ak je plin onda je to razlika cca 30 kn/100 km...ak radiš 20.000 godišnje to je 6000 kn godišnje više...

Servise neću uzimat tu u kalkulaciju...al naravno da su skuplji za Legend....

Znači, godišnje te ugrubo Legend zadovoljstvo košta minimalno 11.000-12.000 kn više:) :) ...Za tu lovu točiš LPG Accord 2.4 cijelu godinu:) :)

Edited by dar-mar, 29 August 2014 - 10:22.

• 0

#16 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 29 August 2014 - 11:31

Radim oko 10-15k km godišnje u prosjeku i ne namjeravam uzimati kasko (ima u Njuškalu jedna Legend zadnje generacije, valjda ima sve dijelove :) ) pa zaokružimo to na 10k kn, što je nekih 1300€ godišnje.

U idućih 5 godina, to je 6500€ više od Accordice, sa ovih početnih 11k daje neku cifru 17,500 € (iskustvo mi govori da sam sve aute do sada imao 5-6 godina).

Problem je što već 2 mjeseca na oglasnicima nema Accordice od 2008. (mora biti 2.4 sa manualnim mjenjačem) sa cijenom manjom od 17k €, a to mi je definitivno previše odjednom dati za auto star 6 godina. Zapravo, ima jedna od 14k €, ali ima 240k km (plus još neki subjektivni dojmovi dovoljni da me odvrate od puta do Virovitice).

Također, vjerujem da se polovni Legend također dosta teže proda, ali volim o takvim problemima razmišljati tek kad dođe do njih :)

• 0

#17 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 29 August 2014 - 12:18

Kužim...imaš pravo, to sam i ja primjetio, da ljudi cijene Accordice 2008+ ko da su od zlata....čak i do 20.000 EUR :JC-hysterical: To nema veze s mozgom...to su auti stari sad već 5-6 godina i prek 100.000 km na grbi...

• 0

#18 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 770 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 29 August 2014 - 20:00

Krešo, pusti kalkulacije, kupuj što srce želi.;)

I meni je Civic bio "pametniji" izbor vjerojatno, ali kada sam naišao na ovu svoju koja je očuvanošću nadmašila svakog precjenjenog Civica , a cijenom neznatno, to je bila laka odluka. I tako danas vozim limuzinu za 10 i svi mi govore da je bolje da sam uzeo Accorda. Plus je prikladniji za plin i ima jeftinije gume (originalne 16").

Što se Accorda VIII tiče, ima ih u Njemačkoj, Sloveniji za razumne novce, čak sam i ja imao kratkotrajno u vidu karavanku iz Njemačke, ali ipak sam odlučio sačekati sa takvim kupnjama. Cijene za 2008.g. lani (5 g. stari dakle) su išle od 9500 €. Ali NIJEDAN ne može teoretski biti u stanju kao ovaj koji sam kupio, tako da... Sruši tom Legendu cijenu još i budi faca! Mi Accodaši ćemo te gledati sa (pozitivnom) zavisti, baš kao nas ovi manji.:)

• 0

#19 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 30 August 2014 - 18:01

Bijah danas vidjeti i probati auto, tek sad neću imati mira :)

Uredno održavana i vizualno u dobrom stanju, ako zanemarimo kvrckice i sitna oštećenja na limariji koja smatram normalnim na 7 godina starom autu.

Čak je i ulje u automatiku zamijenjeno, a mijenana su i ulja u diferencijalu.

Što se potrošnje tiče, kaže vlasnik da je njemu po gradu 16-18 litara, po autoputu troši ovisno o tome koliko ga stisneš (ovo valjda važi za sve aute :) ), a jednom je uspio preći 500 km sa 52 litre.

Mali problem je u stražnjoj klupi, ono "treće" sjedalo u sredini je dosta izdignuto u odnosu na ona sa strane koja su udubljena. Kako moram tamo smjestiti treću autosjedalicu, pitanje je kako to ugurati tamo jer može "padati", tj. otklizati sa strane. Probao sam staviti svoju sjedalicu grupe 2/3 i njegovu grupe 3, to ne stane, vjerojatno jer jemoja sjedalica preširoka zbog nekih bočnih zaštita... Ukoliko se odlučim za kupovinu, morat ću prije nabaviti sjedalice pa ih probati ugurati unutra, ili nabaviti nešto kao ovo: http://www.multimac...._child_car_seat :)

• 0

#20 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 30 August 2014 - 18:22

Mogo si i koju sliku bacit :) :)...koja boja?...unutrašnjost bež ili crna?..
3 sjedalice?...svaka čast :) :)
Inače, Legend je fakat dugačak auto ali nije nešto posebno širok...širok je točno u centimetar kao Accord 2008+..

Edited by dar-mar, 30 August 2014 - 18:32.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Honda, Legend

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users