Jump to content

Photo

Polovna Legend (2007)

Honda Legend

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#21 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4i Exe CU2

Posted 30 August 2014 - 22:27

Nisam je slikao, da me ne proganja :)

Unutrašnjost je crna, sa onim "drvenim" umecima.

Inače ove 3 sjedalice su glavni razlog promjene auta, na Accordicu su taman sjele nove gume, diskovi, neki lager je promjenjen i zapravo će mi ga biti žao prodavati.

Ako se ne varam, Legend je širi za 7 mm, ali ne vjerujem da se u unutrašnjosti primijeti. U odnosu na Accord '03. je razlika velika, pogotovo u području za vozača i suvozača. Unutra sjediš k'o u dnevnom boravku :)

• 0

#22 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 31 August 2014 - 09:54

Ja kad sam prvi put iz svog Type S-a sjeo u Accord 2008+ imo sam osjećaj ko da nije ista klasa, ko da sam sjeo u broj veći auto..fakat-ko dnevni boravak...jesi razmišljo,ako Legend ne kupiš, možda o CR-V-u?...jel u njega stanu 3 sjedalice?
  • 0

#23 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 31 August 2014 - 14:09

CR-V imaju roditelji i ove godine sam s njim išao na more. Definitivno ima mjesta unutra više od Accordice, unutra smo stali punica i ja naprijed te žena s dvoje djece u sjedalicama iza.
No religija mi brani kupovinu džipa :) (ne volim taj povišeni položaj), pa ne dolazi u obzir. U tom slučaju radije monovolumen, ali nadam se da do toga neće doći :)
  • 0

#24 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 31 August 2014 - 15:19

Uf ti si ko i ja...ne volim SUV-ove iako sam svjestan svih njihovih prednosti
  • 0

#25 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 31 August 2014 - 16:53

Za običnu cestu ne vidim prednosti, jedino za off-road i slično, a po tome prerijetko vozim da kupujem takvo vozilo.

Radio sam neke računice za ovu Legend. Ako me ispadne 11k, a recimo da nađem Accord '08. za 15k, za razliku od 4000€ se vozim 3 godine računajući da plaćam 1300€/godišnje za višu regu, plin i servise. Jasno, ako bude sreće da me ne zapadne neki veći kvar :)
  • 0

#26 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 31 August 2014 - 21:49

...i kolko kužim na firmu je...znači šparaš i na prijenosu barem 1000 EUR
  • 0

#27 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 31 August 2014 - 22:58

...a ak se ipak odlučiš na kraju za Accorda, evo jedna solidna prilika..
http://www.njuskalo....-oglas-12596148
  • 0

#28 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 01 September 2014 - 05:40

Vidio sam oglas, bila bi idealna, čak i cjenovno prihvatljiva samo da nije automatik. Malo patim na performanse (iako sa uskoro 3 djece ne bi trebao, ali računam na skorašnju krizu 40-tih :) ), pa me ovih skoro 10 do stotke kod automatika smeta.

Vozio sam dosta ovu moju liniju automatika i razlika mi je dosta primjetna.

• 0

#29 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 01 September 2014 - 12:12

Da je unutra onaj novi Hondin 8-stupanjski dual clutch umjesto ovog pretpotopnog 5-stupanjskog Grade Logic kaksevećzove mjenjača to bi bila druga pjesma..žalosno je danas vidjet da auto s automatikom tolko gubi na performansama imajući u vidu kak rade npr. DSG mjenjači..

I Legendov nije niš bolji...ali 3500 ccm i skoro 300 KS to ipak bolje sakriju
  • 0

#30 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 01 September 2014 - 12:33

Slažem se, uz taj automatik benzinac od 2,4 litre i 200 konja se performansno pretvara u dizel od 150, u tom slučaju stvarno ne vidim razloga za benzinca.

Legend bi isto mogao ići puno bolje sa svojih 300 konja, ali kod njega sam zadovoljan sa službenih 7,3 do 100-tke :)

BTW. na informativni upit kod Allianza za kasko su mi rekli oko 12k kn sa 50% popusta (!). Posalo sam sad upit u Generali, navodno imaju nešto jeftinije.

Ugradnja Prins plina u Zama Teh je za Legenda oko 8500 kn, plus atest/tehnički oko 1000 kn (toliko je za Accorda 2006., pretpostavljam da nije neka razlika).

• 0

#31 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 01 September 2014 - 14:46

Atest je 1200 kn...ak se dobro sjećam

Prins sustav za 8500??? Pa to nemrem vjerovat!...i to za 6 cilindara?! Jel to 100%...
Kasko izgleda teško ispod 10.000...s 50%, full kasko
  • 0

#32 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 01 September 2014 - 15:05

8500 mi je rekla gospođa preko telefona nakon pitanja o broju cilindra. Čekam da mi se javi gazda, onda ću znati 100% cijenu, pa javim.

Za kasko mi je suluda cijena, ali osiguranje gleda cijenu novog auta, kW, dal' je fizička/pravna osoba i starost vlasnika.
  • 0

#33 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 01 September 2014 - 16:13

Za kasko ti je jedini problem novonabavna cijena Legenda - pola milijuna kuna...
  • 0

#34 nik007

nik007

F

• Members
  • PipPipPip
  • 678 posts
  • Vozilo:Yaris D4D

Posted 01 September 2014 - 16:18

Kupi novog acorda i riješi se potencialnih muka sa legendom. Ne daju bez razloga takve aute po takvim cijenama. Novi acord je napredniji auto.
  • 0

#35 Jure.

Jure.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 893 posts
  • Vozilo:civic

Posted 01 September 2014 - 21:42

Ja isto mislim da je accord bolja opcija. Triba uzet u obzir za koju godinu kojeg ces se lakse rijesiti, a mislim da je to accord i da ce accord izgubiti manje na cjeni
Ja isto mislim da je accord bolja opcija. Triba uzet u obzir za koju godinu kojeg ces se lakse rijesiti, a mislim da je to accord i da ce accord izgubiti manje na cjeni
  • 0

#36 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 770 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 01 September 2014 - 22:15

Prejeftino mi se čini taj Prins... Meni je za Accorda ponuđen po 12 do 15, ovisno koje injektore bi htio. Kehine bi bili oko 15000 KN.

U vezi CR-V-a... Nedavno sam sjedio u novom i zaključio da mu je iza klupa a meni sjedala. Razlika u komforu je za klasu na strani mog Accorda, a novog zbog širine i veća sigurno. Samo je klince ipak lakše trpati u povišeni auto ako ne mogu sami, a i za noge mi se čini bolji okomitiji položaj. Ali udobnost sjedenja za odraslu osobu je ipak dosta slabija. Ma definitivno neću u SUV i ako si ga budem mogao priuštiti za par godina.

Inače, FR-V ima mjesta za 3 dječje sjedalice iza (i 3 sjedala ispred), ali je također malo kombijast položaj sjedenja.

• 0

#37 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 01 September 2014 - 23:08

Dobio info iz Generali osiguranja: 8900 kn s time da vrate 10% ako nema štete; i dalje puno previše.

Gazda iz Zama Teha se još nije javio, očekujem poziv sutra, usput ću pitati i za plin za 2.4, sve više i više sam skloniji "razumnijoj" opciji.
  • 0

#38 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,048 posts

Posted 02 September 2014 - 09:01

Krešo, obzirom na novonabavnu cijenu Legenda i cijenu dijelova u Rutingu, ponuda Generalija je vrlo fer..ali ak pogledaš s razumne strane kasko polica bi te koštala 10% vrijednosti koju si platio za auto!! I to svake godine..to fakat nema smisla...ili bez kaska, eventualno neki djelomični kasko..
  • 0

#39 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 02 September 2014 - 21:56

Iako me još uvijek nije nazvao čovjek za plin, nakon svega i dobranog promišljanja i besanih noći, ipak ću odustati od Legendice. Veći troškovi na redovnoj bazi i mogućnost prevelikih troškova su ipak presudili

Na pamet su padale razne ideje, poput toga da se nabavi dodatna Legend u Njemačkoj i doveze "na crno" za rezervu i dijelove tu u Hr, no nedostatak garaže ili parkinga, kao i vjerojatnost da to nije baš najlegalnije me koči :)

Našao sam pred neki dan na .de oglasniku Legend sa preko 300k na satu za nekih 5-6k €, više je nema ali vjerujem da će se uskoro pojaviti u nekim zabitijim zemljama sa "originalnih" 110k km na cajgeru :)

• 0

#40 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 770 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 03 September 2014 - 15:49

Našao sam pred neki dan na .de oglasniku Legend sa preko 300k na satu za nekih 5-6k €, više je nema ali vjerujem da će se uskoro pojaviti u nekim zabitijim zemljama sa "originalnih" 110k km na cajgeru :)

Hehehe, da da... Mada Honda nije od tih marki sa kojima se to radi baš. 

Čekaj, uzimaš zadnji model Accorda onda? Šta kaže ino tržište? Čak sam i u Sloveniji nailazio na ovakve kao sa linka za dosta manje love nego kod nas.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Honda, Legend

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users