Jump to content

Photo

Polovna Legend (2007)

Honda Legend

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#81 McKuys

McKuys

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts
  • Vozilo:Honda

Posted 13 March 2016 - 14:41

Naime, kako sam postao tata  :smile1:  odlučih zamjeniti postojeći coupe (E92) autom sa stražnjim vratima. Odluka je pala na Hondu, poglavito zahvaljujući mom kumu velikom hondoljupcu, a i njemačke igračke me više ne zanimaju.

Nude mi se 2 prilike/zamjene ključ za ključ. Jedna je Accord 2,4, 2009.g. automatik sa 105000 km (bez plina). A druga je Legend 2007., 155000 km sa ugrađenim plinom...

Accord sam probao, motor radi lijepo i uglađeno, bez nekih zacukivanja, čudnih zvukova i sl., Osim par ogrebotina prednjeg branika i kvrcnute plastike (rupa iza žmigavca) suvozačevog retrovizora ne djeluje da je bilo šta mjenjano, popravljano.

Legend još nisam vidio niti probao..ići ću za vikend!

Accord je imao 2, Legend 4 korisnika do sada..

Bilo kakvi savjeti ili još bolje iskustva dobrodošli.

• 0

#82 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4i Exe CU2

Posted 13 March 2016 - 17:58

Sad tek vidim da si i ovdje pitao, prije nego sam ti odgovorio na PM.
U ovoj usporedbi razum kaže Accord, s time da računaj na skorašnji "veliki" servis na 120k km. Onako napamet: nove svjećice (650-900 kn plus posao), zamjena ulja getribe, možda remenja i zatezača i klasično ulje i filteri.
Da, Accord je sa automatikom dosta sporiji od Legenda, ali s obzirom na prvu rečenicu to ti vjerojatno više nije toliko bitno :)
  • 0

#83 BoRovec

BoRovec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 514 posts
  • Vozilo:D16Z6

Posted 13 March 2016 - 18:54

Sad tek vidim da si i ovdje pitao, prije nego sam ti odgovorio na PM.
U ovoj usporedbi razum kaže Accord, s time da računaj na skorašnji "veliki" servis na 120k km. Onako napamet: nove svjećice (650-900 kn plus posao), zamjena ulja getribe, možda remenja i zatezača i klasično ulje i filteri.
Da, Accord je sa automatikom dosta sporiji od Legenda, ali s obzirom na prvu rečenicu to ti vjerojatno više nije toliko bitno :)

Mozes pojasniti ovaj dio sa remenjem i velikim servisom na K24 motoru? Na koji remen mislis?

• 0

#84 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 13 March 2016 - 20:59

Na onaj remen koji pokreće alternator i ne-znam-što-još, ako se ne varam spominje se u knjižici uputa za provjeru, a obično im je oko 120k vrijeme za promjenu.

Znam da K24 ima lanac za pokretanje bregaste.

BTW. Legend nema lanac, na nekom od engleskih foruma jedan član je čak imao havariju zbog pucanja remena.

• 0

#85 BoRovec

BoRovec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 514 posts

Posted 13 March 2016 - 21:13

Na onaj remen koji pokreće alternator i ne-znam-što-još, ako se ne varam spominje se u knjižici uputa za provjeru, a obično im je oko 120k vrijeme za promjenu.

Znam da K24 ima lanac za pokretanje bregaste.

BTW. Legend nema lanac, na nekom od engleskih foruma jedan član je čak imao havariju zbog pucanja remena.

da li ima kakav podatak o servisnom intervalu za lanac i vodenu pumpu?

• 0

#86 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 13 March 2016 - 21:23

Lanac se kao ne bi trebao mijenjati dok traje motor.

S druge strane, iz Rutinga i još par servisa (čak i oglasa) sam čuo priče da se mijenja na 240k km.

Koliko znam, lanac obično daje zvukove upozorenja kad namjerava otići u vječna lovišta, pa sam skloniji uvjerenju da ga ne treba mijenjati.

Za vodenu pumpu ne znam, na prijašnjem modelu Accordice meni je izdržala do 153k km, onda je malo procurila i bila zamjenjena.

• 0

#87 BoRovec

BoRovec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 514 posts

Posted 13 March 2016 - 21:24

Lanac se kao ne bi trebao mijenjati dok traje motor.

S druge strane, iz Rutinga i još par servisa (čak i oglasa) sam čuo priče da se mijenja na 240k km.

Koliko znam, lanac obično daje zvukove upozorenja kad namjerava otići u vječna lovišta, pa sam skloniji uvjerenju da ga ne treba mijenjati.

Za vodenu pumpu ne znam, na prijašnjem modelu Accordice meni je izdržala do 153k km, onda je malo procurila i bila zamjenjena.

to me zanimalo, malo mi je nelogicno da se ceka da procuri, pogotovo na putu na more usred ljeta..zato pitam

• 0

#88 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 13 March 2016 - 21:30

To curenje se više moglo opisati kao kapanje, vjerujem da sam mogao još koju tisućicu kilometara  bez problema.

• 0

#89 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 434 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009

Posted 13 March 2016 - 23:02

svijećice 190 kn/komad, remen cca 250 kn, pune cijene Auto krešo, bez frke dobiš popust bar 20% tak da to nije strašno a opet si miran 120.000km..lanac nitkom nije otišao ispod min 300.000km ako je auto imalo pažen(redovna zamjena kvalitetnog ulja,moj je blizu 200.000 nikakvog traga zamora materijala) sve ostalo na accordu ne odlazi...redovno održavanje ništa specijalno(diskovi pločice normalne cijene..) ako normalno voziš ovjes vječan...

A sad Legend....vrhunski auto ali sigurno do min 50% skuplji za održavanje, sigurno veća potrošnja, i jako si najebao ako ga  razbiješ jer rabljenih djelova nema...a da i  ima skupo ko sam vrag..kasko sigurno duplo skuplji nego za accorda..

s obzirom na ova usrana i nesigurna vremena ja bi odabrao accorda( a i vozim ga :JC-hysterical: )...a ak imaš siguran priljev love(a i viška)  kupi legenda...

za pumpu vode nemam pojma, ja ju nisam mjenjao(190.000km),rijetko kad rikne odjednom da procuri jako ili zablokira, počne lagano kapat ili bar počne zujati,a i da rikne sumnjam da je skuplja od 500kn

Lp

Edited by Bobo2411, 13 March 2016 - 23:05.

• 0

#90 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 23 March 2016 - 10:03

@McKuys, ima li kakvih novosti?

Jesi na kraju uzeo Legendili Accord? :)

• 0

#91 ante

ante

Advanced Member

• SQUAD
  • PipPipPip
  • 684 posts
  • Vozilo:Civic FK2, Accord CL9

Posted 23 March 2016 - 17:13

Vodena pumpa orginal je oko 1500+ kn I mjenja se na accordu ako procuri. Zamjenska je oko 300-400kn ali je problem što zamjenske imaju plastična krilca, a ne aluminijska kao orginal koliko sam čuo. Lik koji je stavio zamjensku veli da je na oko 20k propišala
  • 0

#92 McKuys

McKuys

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts

Posted 26 March 2016 - 16:58

Još nisam uzeo ništa iz nekoliko razloga. 

1. još sam jednom dobro pročitao ovaj post i zaključio da nisu baš vremena za razbacivanje (potrošnja na godišnjoj razini, pogotovo uzevši u obzir poveću kilometražu koju ću raditi; skuplje održavanje; skuplja registracija...)

2. saznao da je Legendica do sada imala četiri korisnika, dakle ja bih bio peti u nizu (ne znači nužno da je prethodna četvorka nije mazila i pazila), ali ipak..

3. ako mi postane financijski teret iznimno teško ću je prodati ( eto, Krešo kaže da mu je nekako od ranije poznata..)

4. ranije spomenuta Accordica ima rupu u retrovizoru, a i boja mi se baš nesviđa (rekli bi da sam izbirljiv :pilot: )

5.(i najvažnije) postoji mogućnost da prodam trenutni auto pa ću lakše s kešom potražiti drugu Accordicu  :smile1:

• 0

#93 McKuys

McKuys

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts

Posted 26 March 2016 - 17:19

Krešo, jedno pitanje za tebe. Kako rješavaš putovanja u Accordici  (more i sl.) budući da rabiš 3 auto sjedalice (za sada  :smile1:) ?  Kud sa kolicima i svim drugim stvarima?

Imam poveća kolica koja kad se spljošte/sklope zadržavaju osnovnu formu i uzdužno stanu u gepek Accorda pa sa svake strane ima ponešto mjesta za ostale stvari.

Naime, još jedna od mojih dilema jest karavan ili limuzina. U karavanu se lijepo dignu 5.vrata i mjesta ko u priči, trpaš šta i kak želiš, a štoviše, nije ružan (do sada sam imao averziju prema karavanima općenito).

A opet s druge strane limuzina mi je atraktivnija i nekak imam filing da mi je lijepše s njom prevaljivati veću dnevnu kilometražu nego u karavanu..

• 0

#94 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 999 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 26 March 2016 - 21:16

Za more i veću prtljagu bi ti preporučio krovnu kutiju! Ja koristim thule već 5 god i sve pet!

• 0

#95 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 103 posts

Posted 27 March 2016 - 20:27

Baš sam bio u petak kod majstora (Branimir) zbog podešavanja ventila i izmjene svjećica, pa smo se usput dotakli teme Legendice. Komentirao je kako Legend 3.5 dosta loše podnosi plin.

Što se sjedalica tiče,trenutno je situacija: beba je u jaje-sjedalici na suvozačkom mjestu uz isključen airbag. Za klince (4 i 6 g) sam nabavio uže Romer sjedalice (bez Isofixa) i oni su uz bočne prozore, vežu se pojasevima preko vodilca, dok je gospođa u sredini. Vozili smo se svugdje i svagdje, za sad se još nije žalila (*) :)

Gepek sam riješio tako da sam joj objasnio da njezina i garderoba od djece smiju u samo jedan kofer. Kolica (Peg Perego Plika P3) se sklapaju kao kišobran kolica, i u gepek onda uz njihg stane i moja torba, sklopivi putni dječji krevetić i razne stvari tipa posteljina i sl. :)

Nešto stvari onda stane i na mjesto ispred suvozačkog sica, ali to koristimo kada se ide na more i sl.

(*) - nije se žalila jer zna da su alternativa ili karavan ili monovolumen, oboje joj se ne sviđa :)

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: Honda, Legend

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users