Jump to content

Photo

Jazz plin

jazz lpg

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#21 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 posts
  • Vozilo:civic 6.gen 1.5iLS, 99g.

Posted 17 January 2015 - 00:45

I na ovoj slici na accordu su injektori jedan do drugoga i sistem radi bez greške.

Na jazza ide idući tjd plin kod istog majstora kao i kod ovog accorda pa mogu poslikat

i postat sliku da vidiš razliku,ako je uopće bude i bilo.

Attached Thumbnails

• Accord plin.jpg

• 0
SAMO IBERR

#22 hrvoje321

hrvoje321

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Vozilo:cr-v

Posted 17 January 2015 - 01:15

jesi li išao kod tidale?

• 0

#23 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts
  • Vozilo:Jazz GD1 2007 CVT LPG

Posted 17 January 2015 - 01:42

I na ovoj slici na accordu su injektori jedan do drugoga i sistem radi bez greške.
Na jazza ide idući tjd plin kod istog majstora kao i kod ovog accorda pa mogu poslikat
i postat sliku da vidiš razliku,ako je uopće bude i bilo.

Ako ti nije problem, bas me zanima kako ce na jazzu izgledati. Tnx

jesi li išao kod tidale?

Ne jos...
  • 0

#24 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 posts

Posted 20 January 2015 - 20:39

DSC_0960.jpg

Danas ugrađen brc plini radi bez greške. Čak i ne kužim razliku u vožnji

u odnosu na benzin.

Edited by redfield, 20 January 2015 - 20:40.

• 0
SAMO IBERR

#25 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 20 January 2015 - 23:53

attachicon.gifDSC_0960.jpg

Danas ugrađen brc plini radi bez greške. Čak i ne kužim razliku u vožnji

u odnosu na benzin.

da, ovo je skroz druga prica, cijevi su ti valjda 5x krace od mojih, samo ne kuzim na sta su pricvrstili injektore, nekom U stezaljkom na granu ili? 

Puno ti hvala

• 0

#26 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 21 January 2015 - 07:03

ne znam dečki ali ovo kako je ugrađeno na ove plastične poklopce,da je moj auto i tako sve da se vidi bi ti "majstori" dobili nazad odmah

to ne izgleda baš nikako,frendu na ctru,lencu na accordu ili kolegi na k24 accordu je to sve ugrađeno da moraš dobro pogledat da bi skužio da ima plin tako da po meni ovakva ugradnja nema prolaznu ocjenu

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#27 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 posts

Posted 21 January 2015 - 08:50

da, ovo je skroz druga prica, cijevi su ti valjda 5x krace od mojih, samo ne kuzim na sta su pricvrstili injektore, nekom U stezaljkom na granu ili? 

Puno ti hvala

Probuši se grana i stavi se metalna cijevčica sa navojem.

Neznam za veće aute ali ovaj 1.4 motor je doslovce uguran u motorni prostor i neznam gdje bi drugdje stavio injektore

koji idu na usisnu granu. Jedva je stao i flash lube. Taj isti je ugrađivao 300 plin.instalacija godišnje dok nije bilo krize.

Evo ti Vučko br.pa mu reci da to nije baš nešto složeno  :).....ali na koncu koga briga kako izgleda bitno da radi bez greške.

Bio je izbor Novak ili Bojski...ali za ovog zadnjeg sam čuo dobro pa loše pa dobro pa loše.....a za Novaka nisam čuo ništa loše.

Zlatko Novak

047/637-673

• 0
SAMO IBERR

#28 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 21 January 2015 - 09:03

ne znam dečki ali ovo kako je ugrađeno na ove plastične poklopce,da je moj auto i tako sve da se vidi bi ti "majstori" dobili nazad odmah

to ne izgleda baš nikako,frendu na ctru,lencu na accordu ili kolegi na k24 accordu je to sve ugrađeno da moraš dobro pogledat da bi skužio da ima plin tako da po meni ovakva ugradnja nema prolaznu ocjenu

a jbg, ne patim na estetiku, samo da radi... 

Probuši se grana i stavi se metalna cijevčica sa navojem.

Neznam za veće aute ali ovaj 1.4 motor je doslovce uguran u motorni prostor i neznam gdje bi drugdje stavio injektore

koji idu na usisnu granu. Jedva je stao i flash lube. Taj isti je ugrađivao 300 plin.instalacija godišnje dok nije bilo krize.

Evo ti Vučko br.pa mu reci da to nije baš nešto složeno  :).....ali na koncu koga briga kako izgleda bitno da radi bez greške.

Bio je izbor Novak ili Bojski...ali za ovog zadnjeg sam čuo dobro pa loše pa dobro pa loše.....a za Novaka nisam čuo ništa loše.

Zlatko Novak

047/637-673

:) bas to zaboravih pitat, Tnx

Edited by slaven, 21 January 2015 - 09:03.

• 0

#29 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 21 January 2015 - 11:38

gledajte dečki pogledao sam nekoliko desetina auta koji imaju ugrađen plin i vidio svega

ovako nabacane instalacije nastanu kod majstora koji obečavaju da plin u 8 sati ugrade i to onda tako izgleda,kad si čovjek uzem dva dana i posloži plin kako bi sebi posložio onda moraš dobro se zagledat da skužiš da auto ima plin

ponavljam to je kurac od posla i u dosta slučajeva bude problema sa atestom tako nabacanih instalacija

kad se odvoji vremena i sve ugrađuje tako da se što manje vidi i što manje smeta onda je to jedna sasvim druga priča,i to onda ne izgleda kao da su se djeca igrala

frend je imao jebeno ugrađen plin u jazavcu,samo ga je prodao prije par mjeseci,isti motor ko ovaj na slici ali ništa se od instalacija i žica nije vidjelo...

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#30 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 21 January 2015 - 11:52

gledajte dečki pogledao sam nekoliko desetina auta koji imaju ugrađen plin i vidio svega

ovako nabacane instalacije nastanu kod majstora koji obečavaju da plin u 8 sati ugrade i to onda tako izgleda,kad si čovjek uzem dva dana i posloži plin kako bi sebi posložio onda moraš dobro se zagledat da skužiš da auto ima plin

ponavljam to je kurac od posla i u dosta slučajeva bude problema sa atestom tako nabacanih instalacija

kad se odvoji vremena i sve ugrađuje tako da se što manje vidi i što manje smeta onda je to jedna sasvim druga priča,i to onda ne izgleda kao da su se djeca igrala

frend je imao jebeno ugrađen plin u jazavcu,samo ga je prodao prije par mjeseci,isti motor ko ovaj na slici ali ništa se od instalacija i žica nije vidjelo...

:) tko ti je frendu ugradjivao?

• 0

#31 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 21 January 2015 - 12:22

ne znam,nisam ga ispitivao a i sumnjam da zna jer je kupio auto s plinom

marty i siniša su po meni najljepše ugradili plin u par auta koje sam vidio

možda imam koju sliku,ne znam jel lenc ima koju svojeg motornog prostora

• 0

#32 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 21 January 2015 - 13:08

ne znam,nisam ga ispitivao a i sumnjam da zna jer je kupio auto s plinom

marty i siniša su po meni najljepše ugradili plin u par auta koje sam vidio

možda imam koju sliku,ne znam jel lenc ima koju svojeg motornog prostora

nazalost nisu mi od pomoci instalacije na drugim autima jer je kod jazzavca problem ovo sto je Redfield vec napisao - nema mjesta. Fakat su Japanci sve zgurali unutra tako da injektore gdje god drugdje da pokusas staviti biti ce predaleko od usisne grane, a to onda povlaci za sobom i cijevi i zice...  

Al ono, nisam vidio instalacije kod drugih pa ni ne znam kako bi trebalo izgledati ali vjerujem da ako si uzmes vremena sigurno bude bolje, tako je sa svim, sa autima i zenama pogotovo..

• 0

#33 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 posts

Posted 21 January 2015 - 15:12

Čovjek je radio sam dan i pol.

Baš bi volio vidjet kako izgleda drugačije složen plin u jazzu

a da ne izgleda kao moj tj da se ne vide injektori.

I kad budem vidio to mi neće nešto spec.značit jer to nije auto za show

niti mu gledam motor svaki dan. Poanta je da je kvaltetan sistem,ugradnja a ne kako to sve izgleda.

I meni nisu injektori na plastici tako da se ista skida bez problema.

Gore su iridium svjećice tako da nemam šta prčkati osim poštelat ventile nakon 30tis.km.

Zašto nebi prošao takav tehnički? Pa nije čovjek koji je to ugradio bedast pa da napravi a da ne prolazi tehnički.

• 0
SAMO IBERR

#34 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 21 January 2015 - 15:44

Čovjek je radio sam dan i pol.

Baš bi volio vidjet kako izgleda drugačije složen plin u jazzu

a da ne izgleda kao moj tj da se ne vide injektori.

I kad budem vidio to mi neće nešto spec.značit jer to nije auto za show

niti mu gledam motor svaki dan. Poanta je da je kvaltetan sistem,ugradnja a ne kako to sve izgleda.

I meni nisu injektori na plastici tako da se ista skida bez problema.

Gore su iridium svjećice tako da nemam šta prčkati osim poštelat ventile nakon 30tis.km.

Zašto nebi prošao takav tehnički? Pa nije čovjek koji je to ugradio bedast pa da napravi a da ne prolazi tehnički.

mislim da je preporuka prepoloviti interval stelanja ventila kad vozis na plin, to za jazz znaci 20000km. Da li si vec koristio iridium na plinu ili ti je ovo prvi put? Ja sam na starom autu stavljao iridium i nisu opravdale 4x vecu cijenu.

• 0

#35 redfield

redfield

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 366 posts

Posted 21 January 2015 - 16:14

mislim da je preporuka prepoloviti interval stelanja ventila kad vozis na plin, to za jazz znaci 20000km. Da li si vec koristio iridium na plinu ili ti je ovo prvi put? Ja sam na starom autu stavljao iridium i nisu opravdale 4x vecu cijenu.

Plin je tek ugrađen pa ćemo vidjeti,ali ne vidim razloga zašto te svjećice nebi trajale 80-100tis.km.

• 0
SAMO IBERR

#36 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 21 January 2015 - 23:47

Plin je tek ugrađen pa ćemo vidjeti,ali ne vidim razloga zašto te svjećice nebi trajale 80-100tis.km.

ja sam imao na civicu denso iridium koji je u hr preko 100kn/kom sto znaci da mora trajati bar 3-4x dulje od obicne svjecice samo da bi bio na nuli, ali kad zatrokira na plinu to je to, mjenjas svjecice. Kad ih izvadis mozes ih slobodno dati nekom tko vozi na benzin i radit ce mu vjerojatno jos onoliko km koliko su tebi odradile, al za plin su gotove, jednostavno je preosjetljiv. To je moje iskustvo, a ti javi kako si prosao.

• 0

#37 Jure.

Jure.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • Vozilo:civic

Posted 22 January 2015 - 11:39

to su samo izlike za nesposobne majstore. svjećice ovo ono. pazi na ovo, pazi na ono. Ako se plin dobro složi auto mora bez greške raditi kao i na benzinu. Sa istim svjećicama, sa isim uljem i sve isto. 
Moj auto je kupljen prije 8 god. sa 50.000 km. na 60 tkm je ugrađen plin. sad ima 340 tkm i vozim se isto ko i prvog dana. uvik iste svjećice, uvik isto ulje 10w40. samo toči i vozi.

• 0

#38 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 22 January 2015 - 12:00

to su samo izlike za nesposobne majstore. svjećice ovo ono. pazi na ovo, pazi na ono. Ako se plin dobro složi auto mora bez greške raditi kao i na benzinu. Sa istim svjećicama, sa isim uljem i sve isto. 
Moj auto je kupljen prije 8 god. sa 50.000 km. na 60 tkm je ugrađen plin. sad ima 340 tkm i vozim se isto ko i prvog dana. uvik iste svjećice, uvik isto ulje 10w40. samo toči i vozi.

da li imas neki interval zamjene svjecica ili cekas da zatrokira pa onda mjenjas?

• 0

#39 Jure.

Jure.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 924 posts
  • Vozilo:civic

Posted 22 January 2015 - 21:46

Nemam. Otprilike. Svakih 30-40 tkm. Kako se sjetim kad mjenjam ulje. Jos mi nikad nije crkla svjecica ili da mi je trokira zbog njih
  • 0

#40 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 22 January 2015 - 23:39

Nemam. Otprilike. Svakih 30-40 tkm. Kako se sjetim kad mjenjam ulje. Jos mi nikad nije crkla svjecica ili da mi je trokira zbog njih

super kilometraza, ne znam da sam ikad presao toliko sa bilo kojim svjecicama...

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users