Jump to content

Photo

Jazz plin

jazz lpg

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#41 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts
  • Vozilo:Jazz GD1 2007 CVT LPG

Posted 21 August 2015 - 06:04

Uglavnom, skracene su cijevi i problem nije nestao, samo se smanjio pa sad ne moram vise razmisljati kad ulazim u npr. rotor da li ce mi se auto ugasiti i da li ce me netko pokupiti usred rotora...

Svijecice su postigle novi neslavni rekord, 1500km(tisucu petsto) i sad ih opet treba mjenjati...

Auto Silvio sam zvao i rekli su mi da se narucim za slijedeci tjedan da mi "namjeste sistem" sto je malo smjesno nakon vise od 2 godine "namjestanja" bez ikakvog rjesenja. Rekao sam im da zelim da mi izvade taj svoj "Optima-tec" sistem i vrate bar dio novaca ili idem po forumima pisati o svojim iskustvima sa Silviom na sto sam dobio "Ajd Bok" i spustenu slusalicu....

Uglavnom, ugradnju sustava za koji postoji samo jedan distributer i na koji se ne moze niti jedan drugi dobar instalater prikljuciti i postelati ga ne bih preporucio nikome, a odlazak u Auto Silvio samo najgorem neprijatelju, ali o tom u nekom malo duljem postu...

Ovo smece cu vaditi o svom trosku...

• 0

#42 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 830 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 21 August 2015 - 21:15

Žao mi je što čujem Slavene. Mislim da njihov "ajd bok" i spuštena slušalica zaslužuje više pažnje od foruma. Što se medija tiče barem nekakvo Provjereno Nove TV, a bilo bi tu posla i za neku nadležnu ispekciju zasigurno, kao i za Društvo za zaštitu potrošača - obavezno. Po potrebi sve to uz pomoć advokata.

Dobro je u svemu što motor nije pretrpio oštećenje, znalo je biti i toga kod nekih (Auto Cepelin prije svih). Ništa, do daljnjega lagano na benzin, što je tu je.

• 0

#43 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 439 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009

Posted 21 August 2015 - 22:18

a ljudi svatki ima pravo na svoje mišljenje....meni je Silvio ugrađivao plin na 5 auta niti jedan nema problema a svaki od tih auta je bio na glasu kao problematičan za plin...sredio mi je problem na burazovom c-croseru koji nitko drugi nije mogao riješit....kad god idem do njega uvijek je dukom pun i treba se naručit par dana za unaprijed s tim da on uz plin i vrši održavanje auta(servisiranje) auta isto bez problema do sad...tak da mislim da kad je neki majstor loš onda ne bi imao toliko posla naročito kad je on jako dugo u tom poslu(a održava od Felicije do audija A8)......

kak se kaže svaka medalja ima dvije strane..glupo mi je da si se ti vozio dvije godine i da sad odjednom očeš da se plin vadi van i vrati dio love..kaj si čeko do sad? mene da je to jebalo ja bi tražio rješenje odmah nakon par mj..da si to ranije tražio mislim da bi ti to oni onda izvadili i vratili dio love,,,ovak ti si se vozio 2 godine i sad bi dio love,,,gle sumnjam da bi ti itko na svijetu vratio dio love...

ima tu 100 pitanja koja su bitna....jer si ti prvi vlasnik vozila?ak nisi jel si ga uopče vozio na benzin neko vrijeme pa vidio jer guta svijećice i na bengi...il ga kupio rabljenog i odamah stavio na plin....

napominjem svako ima pravo na svoje mišljenje ..zato ga i ja iznosim..ja sam prezadovoljan s njim i volio bi da ima više mehaničara ka on...a jbg ti nisi, i imaš loša iskustva i imaš sva prava da ih izneseš...baš me zanima kad izvadiš taj sustav i staviš nekaj drugo kaj bu bilo....

• 0

#44 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 22 August 2015 - 08:03

a ljudi svatki ima pravo na svoje mišljenje....meni je Silvio ugrađivao plin na 5 auta niti jedan nema problema a svaki od tih auta je bio na glasu kao problematičan za plin...sredio mi je problem na burazovom c-croseru koji nitko drugi nije mogao riješit....kad god idem do njega uvijek je dukom pun i treba se naručit par dana za unaprijed s tim da on uz plin i vrši održavanje auta(servisiranje) auta isto bez problema do sad...tak da mislim da kad je neki majstor loš onda ne bi imao toliko posla naročito kad je on jako dugo u tom poslu(a održava od Felicije do audija A8)......

kak se kaže svaka medalja ima dvije strane..glupo mi je da si se ti vozio dvije godine i da sad odjednom očeš da se plin vadi van i vrati dio love..kaj si čeko do sad? mene da je to jebalo ja bi tražio rješenje odmah nakon par mj..da si to ranije tražio mislim da bi ti to oni onda izvadili i vratili dio love,,,ovak ti si se vozio 2 godine i sad bi dio love,,,gle sumnjam da bi ti itko na svijetu vratio dio love...

ima tu 100 pitanja koja su bitna....jer si ti prvi vlasnik vozila?ak nisi jel si ga uopče vozio na benzin neko vrijeme pa vidio jer guta svijećice i na bengi...il ga kupio rabljenog i odamah stavio na plin....

napominjem svako ima pravo na svoje mišljenje ..zato ga i ja iznosim..ja sam prezadovoljan s njim i volio bi da ima više mehaničara ka on...a jbg ti nisi, i imaš loša iskustva i imaš sva prava da ih izneseš...baš me zanima kad izvadiš taj sustav i staviš nekaj drugo kaj bu bilo....

Drago mi je da imas super misljenje o njemu, ja nemam, al to smo vec ustanovili :) kao i odgovore na neka od pitanja koja postavljas....

Vidis Bobo, od zadnjeg posta na ovom topicu, u prvom mjesecu, ja sam doma proveo mjesec dana, ostatak na terenu, a zena ima svoj posao i malo dijete doma(zbog kojeg je novi auto i kupljen). 

Auto je vozen na benzin i dan danas ga vozim na benzin bez ikakvih problema, stovise, na benzinu skakuce i prede kao zadovoljna mackica...

Od Silvija sam trazio da cupa to govno od sustava vec nakon par mjeseci od ugradnje, doduse, razlog nisu bile ni svjecice, ni konstantno trokiranje, ni cinjenica da je taj Optima Tec procesor krepao vec nakon mjesec dana od ugradnje. 

Sad mi se neda ici do auta po racune da ti citiram tocne datume, ali okvirno je prica tekla ovako:

- dosao sam do njega(na preporuku, ne iz zelje da ustedim) i dogovorio ugradnju tog njegovog "novog" sustava i istu platio u gotovini do zadnje lipe isti dan kad je ugradjen plin.

- nakon ugradnje i placanja Silvio veli "Cuj, imamo nekih sitnih problema s papirima pa te budem zvrcnuo za par dana da ti dam sve papire da mozes na tehnicki".... Ok, ajd...

- 2 tjedna kasnije mene nitko jos ne zove. Zovem ja njega i pocinju njegove litanije kako je u ovoj zemlji "nemoguce poslovati, birokracija ubija, CVH mafija" bla, bla... Uglavnom, od papira nista, 

- odlazim na teren, prolaze dva mjeseca, zenu nitko ne zove, kad se vratim zovem ja opet i opet dobijem "Srcedrapajuce price potlacenog hrvatskog poduzetnika", ali od papira nista, opet....  Ok, ajd..... U medjuvremenu, pri povratku s terena na zadnjim parama benzina iz rezervoara se dovlacim do benzinske na autoputu jer nisam primjetio na vrijeme da mi auto vozi na benzin, a plinski sustav ne radi iako je "ukljucen", uglavnom, krepala elektronika plina...

- vec prolazi 4-5 mjeseci bez poziva, vec mi je pun kufer nazivanja Silvija i odlazaka njemu... Umjesto da se vozim u svom autu na posteno placen plin i uzivam u slobodnim danima sa svojom zenom i bebom ja se moram po ko zna koji put hebat sa Silviom i njegovim pricama. 

- Odlazim mu i uz prijetnje tuzbom zahtjevam da izvadi plin i vrati mi novac sto on uredno odbacuje kao nemoguce. Ja odlazim odvjetnici koja mi savjetuje da cu samo izgubiti vrijeme i novac, a nista necu postici jer je "Hrvatski sustav takav, a ekipa poput Silvija to zna i koristi". U medjuvremenu(par sati nakon prijetnji tuzbom) dobivam poziv iz CVH(ili s tehnickog pregleda) da su se papiri napokon dosli i da mogu NAPOKON legalizirati Silvijevo govno od plinskog sustava. 

- Znaci pol godine sam strepio svaki put kad prelazim Slovensku ili Bosansku granicu da li ce netko pitati za papire zbog rupe za punjenje plina na braniku, srecom, kad vozis Jazza - policija te ne zaustavlja...

- Ista prica i sa trokiranjem i svjecicama, kad sam shvatio da sam zapeo s idiotovim plinom u autu jednostavno sam se prepustio i pokusao da se to dovede u red, citao hrpu toga po netu, kombinirao svjecice, odlazio na stelanja kod njega, medjutim nis od toga svega, a vrijeme prolazi(jos brze nekom tko provodi po par mjeseci na terenu)...

- Da je on covjek(i mehanicar) vec bi sam shvatio da ne moze nista napraviti i da ocito ima nezadovoljnu musteriju pa bi sam izvadio to van i vratio novac, medjutim, kao sto se vidi iz prilozenog - nije.

Ako je on toliki majstor i "održava od Felicije do audija A8" pa zasto nije rjesio moj problem, nego je svaki put bilo "gle, to ti nes s benzinom nevalja". Ok, mozda nevalja s benzinom nes - PA RIJESI TO AKO NESTO NEVALJA. Nego, ajd do Rutinga pa me tamo blijedo gledaju (jer hebeni auto se sasvim normalno ponasa na hebeni benzin), pa odi do Brane pa me on blijedo gleda i pokusa mi bobine mjenjati da nije mozd do njih(svaka kosta 100eur X 8kom), srecom nisam ulupao novce (koje sam mogao) u to, nego sam nasao tester za bobine u SADu i sam otkrio da je sve u redu s njima... 

Mozda je sve u redu s njegovim sustavom, ali u kojem trenutku bi trgovac trebao reci "ok, ovo ne radi", a ne cekati da ga musterija stjera u 3p.m.?

Moja je najveca greska sto sam slusao odvjetnicu i povjerovao da sam bespomocan, umjesto da sam ga tuzio dok sam imao dokaze da me je zajebao. BTW nisam spomenuo da sam nakon par mjeseci ne dobivanja papira od Silvija pisao ministarstvu i od njih dobio odgovor da Silvio uopce nije podnio papire ministarstvu niti dobio odobrenje za ugradnju za taj sustav koji uvozi sve do par mjeseci NAKON sto ga je ljudima vec poceo ugradjivati. Znaci nije uopce bilo problema s hrvatskom birokracijom nego je on jednostavno lagao da prikrije svoju aljkavost....

Edited by slaven, 22 August 2015 - 08:04.

• 3

#45 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 22 August 2015 - 08:19

Žao mi je što čujem Slavene. Mislim da njihov "ajd bok" i spuštena slušalica zaslužuje više pažnje od foruma. Što se medija tiče barem nekakvo Provjereno Nove TV, a bilo bi tu posla i za neku nadležnu ispekciju zasigurno, kao i za Društvo za zaštitu potrošača - obavezno. Po potrebi sve to uz pomoć advokata.

Dobro je u svemu što motor nije pretrpio oštećenje, znalo je biti i toga kod nekih (Auto Cepelin prije svih). Ništa, do daljnjega lagano na benzin, što je tu je.

To sa motorom je jako upitno, ne trosi ulje, a ventili valjda nisu otisli samo zato sto ih stelam svakih 10-15tisuca km... Ali sam slao ulje iz motora na analizu i rezultati pokazuju abnormalno trosenje, vjerojatno zbog tog konstantnog drhturenja na plinu.... A analizu ulja kod nas nitko ne radi pa misle da su im serviseri super sve dok im motor ne propiša.... Jednostavno imam toliko obveza kad sam doma da se ne stignem s autom zahebavati, ne znam gdje da uguram sad i tu zamjenu instalacije, a kamo li Provjereno Nove TV :) (i ovo pisem dok mi mali brblja o vlakicu i trazi jest)....

• 0

#46 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 830 posts

Posted 22 August 2015 - 09:46

Eh, da... Potpuno te razumijem i vidim da imaš argumente 100% na svojoj strani. Ja nisam na terenu pa sa poslom od 8 do 16 ne znam kako izaći u susret majstorima često. Nezgodna situacija. Ono što ti mogu i sam si već shvatio, a to je da je je taj plinski sustav loš. Pitao sam jednog poznavatelja koji mi je rekao to. Rekao mi je i da je i ovo što Bobo ponavlja... E sad... Kada bi našao još nezadovoljnih vlasnika, pa da nastupite zajedno? Vrijedi truda ja mislim, unatoč nedostatku vremena. Siguran sam da si imao, i još imaš, pravo na sustav drugog proizvođača, kao i na povrat novca. To je u Zakonu u zaštiti potrošača. Zašto ga ona advokatkinja ne zna provesti u tvoju korist... Vjerojatno joj se ne isplati zezati s tim. Advokati su u pravilu orjentirani na isplative slučajeve. Tko im može zamjeriti, i mi bi bili. Sretno! Javi kako idu stvari.

• 0

#47 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 928 posts
  • Vozilo:Civic Ep2 KAMION

Posted 22 August 2015 - 13:24

Jako jako mi je zao za ovu pricu i Slavena, bas nocna mora.
Jedino kaj si eventualno sam mogao bolje je ici na provjereni sustav koji ima puno ljudi u autima.
Ovo sve drugo je fakat ispalo katastrofa.
Da si neka sileđija i sorovina i prijetio se šakama, brijem da bi davnih dana sve bilo rijeseno :(
  • 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#48 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 439 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009

Posted 22 August 2015 - 20:01

a jbg kad čitam ovo kao da čitam o nekom drugom Silviju...a šta češ izgleda da tog ima svagdje...to isto koda meni kažeš da idem u Auto Tim ili cepelin servisirat plin..pa nebi išao da je i bespaltno..a opet neki su zadovoljni s njima...

niš javi jel si rješio problem stavljanjem druge pinske instalacije..

• 0

#49 Ševi Frizura

Ševi Frizura

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3,880 posts
  • Vozilo:Ford

Posted 23 August 2015 - 08:52

Meni nije jasno ako si trazio da izvadi plin zasto to nije napravio
  • 0

#50 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 24 August 2015 - 05:21

Zašto sto nije htio vratit novce,a znao je da ugrađuje plin koji ne bi teoretski ni smio ugrađivat bez dozvola...teško da ovaj slučaj je izdvojen,bilo je ziher još takvih slučajeva kod njega.

Samo ljudi šute,a drugi hvale nekoga koji očito nije dovoljno stručan za kompliciranije ugradnje...po stilu ugradnje sam odmah rekao da se meni ne sviđa i da ja osobno takvu ugradnju u vozilo ne bi prihvatio.

Zajebom smatram što je išao atestirat taj plin samo,sad je jedina koliko toliko pametna opcija doplatit nekome da izbaci taj plin van i stavi nešto tipa LPG TECH...na tu bocu koja je unutra vec i proguta trošak nazalost.

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#51 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 10 September 2015 - 11:30

skuzio sam prosli tjedan da su Silvio&genijalci krivo postavili plinski MAP senzor i rijesio to sam. Prestalo trokiranje od svjecica, sad ostaje samo drhturenje pri kretanju i stajanju.....  

• 0

#52 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 10 September 2015 - 12:40

99% slučajeva su greške krivica servisera htio on to priznat ili ne.

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#53 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 830 posts

Posted 10 September 2015 - 21:14

Kako si skužio to Slavene i kako si ispravio?

• 0

#54 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 10 September 2015 - 21:45

Kako si skužio to Slavene i kako si ispravio?

pa po simptomima je vuklo na MAP ili EGR. EGR sam iscupao i ocistio i otisao do Brane da ocita podatke sa MAP senzora i pokazalo se da sve radi savrseno(normalno da radi jer bi inace i na benzinu pravilo probleme, al ajd....). 

I stojimo Brane i ja i gledamo u auto bez ideje i onda mi sine da i hebeni plin ima svoj MAP senzor.... Uglavnom, debili su ga postavili na jedno metar od motora pa sam uzeo skalpel i sarafciger i odrezao hrpetinu crijeva i postavio senzor odmah uz motor. Evo vec tjedan dana su iste one svjecice u njemu s kojima je trokirao i vise uopce ne trokira... Sad treba jos skuziti koje jos crijevo treba odrezati da prestane zezati pri kretanju i stajanju.... Ne mogu si priustiti sad novu instalaciju pa se moram hebati s ovim smecem. M..er im je..m u pol p..ke nesposobne. 

• 0

#55 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 11 September 2015 - 07:18

Sve razumijem,znam za desetak ljudi koji su isti problem imali zato uvijek samo jednog ili drugog sposobnog za ugradnju preporučam.

Koliko su sad injektori udaljeni od usisne tj na koliko su dugom crijevu  svaki ?

Koji su ti sad još simptomi preostali ?

• 0

#56 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 11 September 2015 - 08:18

Sve razumijem,znam za desetak ljudi koji su isti problem imali zato uvijek samo jednog ili drugog sposobnog za ugradnju preporučam.

Koliko su sad injektori udaljeni od usisne tj na koliko su dugom crijevu  svaki ?

Koji su ti sad još simptomi preostali ?

sad su udaljeni jedno 15ak cm, prije su bili na pol m.

Vjerojatno je to razlog pada okretaja pri kretanju i stajanju jer se prije cesto i gasio dok su injektori bili  dalje....

• 0

#57 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts

Posted 11 September 2015 - 09:38

Velika je šansa da je sad ta mapa od plina totalno razjebana pošto je zamjenjena i lokacija map senzora.

Moj savjet bi ti bio da probaš kontaktirat martya s pogetka topica ciji kontak sam ti stavio da vidiš jel se on može spojit na tvoj ecu plina i pogledat/podesit sto treba da normalno radi auto ako je moguce.

• 0

#58 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 928 posts

Posted 11 September 2015 - 10:32

ili Tidali na štelanje...

• 0

Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#59 slaven

slaven

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 11 September 2015 - 11:46

ili Tidali na štelanje...

Dogovorio sam se s njim pa cemo vidjeti, ali sumnjam da je do mape....

• 0

#60 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 928 posts

Posted 11 September 2015 - 11:58

Možda ti on skuži kaj ne valja, čak i ako nije stvar u mapi

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users