Jump to content

Photo

Kupovina 6th gen Civica

• Please log in to reply
68 replies to this topic

#1 Festrick

Festrick

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.6 VTi (EK4)

Posted 24 May 2015 - 23:24

Budući da sam odlučio ukoračiti u krug vlasnika osobnog vozila, a i odabir je pao na Hondu Civic, reko ajde da postavim pred vas koje pitanje u vezi kupovine istih.
Dosta sam gledao oglase posljednjih par mjeseci i nekako sam došao do zaključka da bi auto koji spada pod ove kriterije:

- što kasniji 6th gen (ali ne nužno redizajn)
- min. 1.5 VTEC motor s 84kw (ili jači sve dok je VTEC, no ti su rijetki)
- u dobrom stanju s minimalno aftermarket promjena (osobito na mehanici, lako za estetiku)
- ne-englez (ako sam skužio za njih je teže dijelove nabavit?)
- do 200,000km
- do 3000€

Po vama dal su to neki realni kriteriji? Ili se samo komplet zavaravam sa nekom stavkom? Svaki input je dobrodošao, pitam da vidim vaše mišljenje i naučim nešto usput. Živio moj prvi post, dabog da ne propadne.
  • 0

#2 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts
  • Vozilo:TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVT-i

Posted 25 May 2015 - 05:18

1.5 vtec je tzv. ekonomičar , odnsno nije klasični v-tec , već je složen tak da bude jako štedljiv .

Za engleza su dijelovi motora isti jer su i motori isti , ovjes , kočnice i ostalo više - manje paše , a problem je u tome što su to prve Honde koje su se proizvodile u Swindonu u Engleskoj ( otud i naziv "englez" ) , to je suradnja s Roverom , osjeti se razlika između vozila iz Japana i vozila iz Engleske , kvaliteta i završna obrada nisu ni blizu japanskoj preciznosti .

Kasnije je Honda polako prebacivala sve više proizvodnje u tu tvornicu , pa tako sad svi modeli Civic-a osme i devet generacije dolaze iz Engleske , za sedmu nisam 100% ziher .

Kilometar sat je mehanički na tim modelima , pa se kilometraža vrlo lagano podesi na potrebnu brojku , tak da se nemoj s tim zamarati .

Većinom su to auti stari 15-20 godina , a slučajno nijedan nema više od 150-200 k km i svi su većinom voženi od strane ženske osobe , lagane na gasu , najviše po autoputu , a servisi su svi odrađivani sa originalnim dijelovima i kod vrhunskih majstora . 

Cijena je individualna stvar između kupca i prodavača .

• 0

#3 Ševi Frizura

Ševi Frizura

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 3,876 posts
  • Vozilo:Ford

Posted 25 May 2015 - 18:05

Kad kupiš pazi na ulje da je blizu max -a i to je to, 

• 0

#4 Dolac

Dolac

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 88 posts
  • Vozilo:Civic ED7 1.6i 16

Posted 25 May 2015 - 18:23

ne zamaraj se kilometražom već gledaj kako je auto održavan, kako izgleda itd. po tome najviše/najbolje možeš ocijeniti kakvo je stanje motora.

7 gen se proizvodila u eng 8 također izuzev sedana koji se proizvodija u japanu i ima multilink za zadnjoj osovini

• 0

#5 Festrick

Festrick

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 26 May 2015 - 07:44

Ok, već evo učim nove stvari. Nego ima neka gornja granica prijeđenih kilometara iznad koje je bolje ni ne gledat auto? Okolo sam pročitao da Hondini motori imaju dug životni vijek ako su dobro čuvani. I još jedno pitanje, engine swap, pretpostavljam dobro napravljen swap ne bi trebao utjecati na životni vijek auta, ali koliko su dobro kod nas obavljeni swapovi, da li se uopće isplate?

• 0

#6 Sin

Sin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,612 posts
  • Vozilo:ex...Civic VTI EK4

Posted 26 May 2015 - 08:18

zaboravi swpove i kemije...pikiraj na 99/2000 sedana u tvorničkom stanju za 2000-2500 Eur, osim ako ti nije hobi šerafanje po autu

• 0
Brought tears to my eyes which I used as lube to masturbate on my cat...

Posted Image

#7 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 901 posts
  • Vozilo:Prelude BB9, Civic Ep2 KAMION

Posted 26 May 2015 - 08:55

Ok, već evo učim nove stvari. Nego ima neka gornja granica prijeđenih kilometara iznad koje je bolje ni ne gledat auto? Okolo sam pročitao da Hondini motori imaju dug životni vijek ako su dobro čuvani. I još jedno pitanje, engine swap, pretpostavljam dobro napravljen swap ne bi trebao utjecati na životni vijek auta, ali koliko su dobro kod nas obavljeni swapovi, da li se uopće isplate?

Ali kaj ti znači gornja granica kad ne znaš da li je istina to kaj piše na km satu?

• 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#8 Festrick

Festrick

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 26 May 2015 - 09:02

Ali kaj ti znači gornja granica kad ne znaš da li je istina to kaj piše na km satu?

Ma to je više općenito pitanje, za recimo hondu kojoj nije nitko prtljal po km satu. Kod normalne uporabe sa redovitim servisima kolko može stvar izdržat.

• 0

#9 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 901 posts
  • Vozilo:Prelude BB9, Civic Ep2 KAMION

Posted 26 May 2015 - 09:47

Ma to je više općenito pitanje, za recimo hondu kojoj nije nitko prtljal po km satu. Kod normalne uporabe sa redovitim servisima kolko može stvar izdržat.

jako jako puno, > 500k km

• 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#10 cevi

cevi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 314 posts
  • Vozilo:ed7

Posted 30 May 2015 - 13:01

zaboravi swpove i kemije...pikiraj na 99/2000 sedana u tvorničkom stanju za 2000-2500 Eur, osim ako ti nije hobi šerafanje po autu

evo bolji savjet neces dobit,sedanke u vecini slucajeva nisu unistavane te se da nac jako dobar primjerak za dobre novce 

• 0

DREAMS ARE WHAT LEADS US

.lifestyle and entertainment.

OSAKA JDM

#11 smb

smb

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,279 posts
  • Vozilo:civic sedan EJ9

Posted 30 May 2015 - 21:39

Uglavnom 6 generacija je zakon, da se naći povoljnih polovnih dijelova, ako hoćeš tip-top prvo limariju nanovo odraditi onda ostalo, to su auti skoro 20 godina stari...ja svoju sedanku vozim već 9godina, da puno je potrošeno/uloženo, al još mi nije dojadila...svaka budala ima svoje veselje :)
  • 0
Sedan Rulz
Posted Image
SMILEBACK or BACDAFUCUP

#12 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts
  • Vozilo:EJ9 D15Z6 ; EX: BB9, BA4 4WS, S60 D5

Posted 31 May 2015 - 12:00

6. gen sedan 1.5 je po meni best buy auto u svojoj klasi, a i sire. Sretno s kupnjom
  • 0
ジ ョ ン

#13 Festrick

Festrick

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 31 May 2015 - 15:59

Lijepo vidit tak pozitivna mišljenja o toj generaciji i motoru. Sada se samo trebam bacit na ozbiljno traženje i možda uskoro napravim post u kojem predstavim novo kupljeni auto.
  • 0

#14 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,055 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 01 June 2015 - 06:09

evo bolji savjet neces dobit,sedanke u vecini slucajeva nisu unistavane te se da nac jako dobar primjerak za dobre novce 

sve sedanke koje sam gledao za ljude a gledao sam ih valjda desetak su bile mrtve...gore od tuniranog auta koji su više manje održavani je obiteljski za kojeg sve u biti boli kita i tako se ugl odnose prema njemu

može se još gdje i gdje naci dobar sedan ali su rijetki dobri

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#15 josip024

josip024

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 218 posts
  • Vozilo:Prelude ¨92

Posted 01 June 2015 - 08:24

a da si uzmeš nešto jeftinije pa za razliku u novcu središ kak spada auto?

npr evo LINK a nek ti Vučko i ekipa koja znaju kažu šta se da za razliku novca napraviti na autu (zamjeniti, pošarafiti ispolirati i šta ja znam).

nisam stručnjak nego sam gruntam ovak bezveze.

• 0

#16 Lieutenant

Lieutenant

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 194 posts
  • Vozilo:EP3 '04 - R.I.P., EK4 '96, ED9 '90

Posted 01 June 2015 - 09:57

http://www.njuskalo....-oglas-15298085
  • 0

#17 Festrick

Festrick

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 01 June 2015 - 12:11

a da si uzmeš nešto jeftinije pa za razliku u novcu središ kak spada auto?

npr evo LINK a nek ti Vučko i ekipa koja znaju kažu šta se da za razliku novca napraviti na autu (zamjeniti, pošarafiti ispolirati i šta ja znam).

nisam stručnjak nego sam gruntam ovak bezveze.

Gledao sam ovu 1.6 i zanimljiv je oglas (makar nema slika baš), samo je problem kako kupiti auto koji je na drugom kraju države? Trenutno sam vrlo ograničen dometom.

http://www.njuskalo....-oglas-15298085

Hondi s 1.4 motorom ima puno, ima i dobrih, znam to. Ali sam se nabrusio na min. 100 konja, a swap neću radit, tak da sve one otpadaju.
  • 0

#18 RZA

RZA

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 195 posts
  • Vozilo:Civic EK3, Accord CL7

Posted 01 June 2015 - 12:27

1.5 nejde ništa naročito bolje od 1.4

• 0

#19 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts
  • Vozilo:EJ9 D15Z6 ; EX: BB9, BA4 4WS, S60 D5

Posted 01 June 2015 - 12:49

Ali trosi narocito manje!
  • 0
ジ ョ ン

#20 doomguy

doomguy

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts
  • Vozilo:Accord

Posted 01 June 2015 - 13:35

Ali trosi narocito manje!

nešto iznad 5.2 u "penzija" econ modu. al' je zato u trećoj beštija. dobra kombinacija u svakom slučaju.

• 0

I'm just here for the gasoline.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users