Jump to content

Photo

Kupovina Honde Civic 5gen iliti eg

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 kikibz

kikibz

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 9 posts
  • Vozilo:nema

Posted 23 February 2016 - 21:16

Pozzz svima! Evo nedavno sam vam se pridruzio i planiram si kupiti "jaje". E sad me zanima sto trebam pripaziti kod njenih motora,karoserije itd itd.. Ta hondica bi mi trebala biti 3. sreca jer prijasnja dva auta sam kupio gotovo na blef, sitno pogledao bitno da vozi i tjt (nisu cifre pa nema veze). Ali sada sam odlucio kupiti nesto pristojno,sad me zanima koliko novaca je potrebno potrošiti da bi se kupilo pristojno jaje.. Ne zanima me nista pretjerano i sredivano iz vana,samo da je kako treba,a kasnije bi si ja ostalo sam s vremenom sredivao..
Gledao sam dosta po njuskalu o tim hondama ali stvarno ima sa svakakvim masinama i sa 1.3dx i 1.5 i 1.6 i u svakakvom stanju (jako tuzno kako ima ne ocuvanih)... Nisam toliko dobro upoznat sa svim tim motorima ali otprilike kuzim u cemu je poanta.. No zanima me koji bi bio best buy.. Potrosnja mi dosta igra ulogu u smislu da mi ne trosi preko 8-9L otvorene ceste posto ne zivim u gradu nego gotovo u selu sa 2 kruzna toka...

Znam da cu tesko pronaci neku u odlicnom stanju (ima iznimaka stvarno) i uzimam u obzir da su svi ti auti kupljeni kako bi se gazili a bome i imaju godina.. Eto zanimaju me vasi savjeti oko kupnje svoje trece srece. :)

• 0

#2 maverick

maverick

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,915 posts
  • Vozilo:Nothing...

Posted 23 February 2016 - 23:05

Na rubnjake pod broj jedan... To su sad vec jako stari auti, tako da sretno s pronalskom, mogao bi se nacekat... Kad i ako nadjes pravog, takva ce i cijena bit... Neki ljudi ce se nasmijat na tu cijenu i djelomicno su u pravu, no realno gledajuci cijene losijih modela, moras bit spreman izdvojit prilicno ili poprilicno vise novaca za pravu...

Preko 8-9L otvorene voznje nemoze trosit, B16 trosi manje tako da se za to nemoras brinut...

Nisu bas svi kupljeni da bi se gazili, ali istina je da ocuvanih primjeraka ima malo...

Moj savjet je da bez obzira na sve kupis prije svega auto u sto boljem stanju, bila to 4, 5 ili 6a generacija...

• 0

#3 kikibz

kikibz

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 9 posts

Posted 23 February 2016 - 23:49

Dobro sto se tice rubnjaka to je vecina navela kako su vec popravljali kod limara a na slikama izgleda jako dobro na nekim autima...A nije mi hica nekakva jer prodajem svoju zvijer pa dok prodam i kupim drugi proci ce vrijemena mozda cu nac nesto...

Sto se tice cijene vecinom ti malo bolje ocuvani i sa jacim masinama kao sto su d16z6 cijena im se krece oko 1500-2500€ s tim da su stvarno ocuvani i radeno je puno na njima ali dali se isplati dati te novce za tako nesto?

Ha gle,nitko nece vozit takvu Hondicu a da je ne gazi a 90% vlasnika su mladi vlasnici a iz istog razloga je ja mislim kupiti.. No jedno je samo gaziti a drugo gaziti i odrzavati to u skladu sa voznjom..

Dada i ja gledam da bude u sto boljem stanju a preinake lako dodu s vremenom :)
  • 0

#4 maverick

maverick

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,915 posts

Posted 24 February 2016 - 19:00

Na slikama sve izgleda bolje... Puno toga je vecina radila i puno toga je odradeno za kujac ;)...

Ti sam sebe moras upitat da li se tebi isplati dati novce i kolke novce... Realno niti jedan auto se ne isplati osim ukoliko ti ga netko pokloni, a niti tada...

Ovo trece nisam shvatio, znaci imas auto u super stanju, sve ispravno i ti ga zbog toga moras gazit? Evo, ja bas suprotno, a isto tako znam puno ljudi koji isto razmisljaju...

Jedno je vozit normalno, u skladu s prometom i onda povremeno na nekoj dionici gdje ima manje prometa, nakon sto se masina ugrije, spojit par krivina malo zesce voznje...

Ali ako svako jutro kad ides na posao i cim se temperatura vode digne pocet nadobudno stiskat i sl, nabrijavat se bezveze i zabrijavat da vozis neznam sta, kad zapravno vozis staru kramu s jadnih 125ks (u 21. stoljecu), e onda si u kujcu, kao i vjerojatno, vrlo skoro tvoj auto...

E sad, ja neznam u koju kategoriju ti spadas, ali smatram da ima dovoljno ovih iz prvog primjera da u nekom nadolazecem periodu uspijes nac nesto normalno s potencijalom...

Nisu bas svi vlasnici nadobudni teenageri koji misle da u 21. stoljecu mogu hebat majku sa 125ks...

• 0

#5 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 901 posts
  • Vozilo:Prelude BB9, Civic Ep2 KAMION

Posted 24 February 2016 - 19:49

Svaka cast maverick, debeli potpis
  • 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#6 kikibz

kikibz

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 9 posts

Posted 24 February 2016 - 22:40

A to stoji,ali nisu to neke vrhunske kamere pa da se ne vidi kako je u stvarnosti... A normalno da,tu se slazem,tako je i kod svega,zato treba osobno doci pogledati..

Ma gledaj kad ti se nesto sviđa nema cijene, ali me interesira dali su to pristojne cijene,da nebi dao previse, jer i na njuskalu nekad ljudi nabijaju cijene,a dok te stvari ne vrijede tako.. evo recimo moj jedan frend je dao za hondu ek 3500€ i jos ulozio 500€..to mu je vec druga honda ali je stvarno cakum pakum ocuvana,gotovo kao iz trgovine.. sad to je ono o cemu pricam,neznam kako se pristojne i realne cijene krecu..

A malo sam se krivo izrazio kod toga, mislio sam na to kao sto si ti rekao, lagano gradic, ovo ono,pa po nekim dionicama imat tezu nogu..takav nacin preferiram,a dosada sam se uvijek i tako ponasao u prometu.. inace sam jako veliki pazitelj na aute,no normalno volim stisnut, samo sa svojih 50ks sto imam sada uzalud se ja trudim stiskat hahaha :D

haha tu si u pravu potpuno... da mi je barem imat srece pa kupit hondu od babe ko moj frend.. hehehe :)

• 0

#7 maverick

maverick

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,915 posts

Posted 24 February 2016 - 23:10

Stari moj, ja svoj vlastiti auto iz fore poslikam u procesu poliranja farova sa mobitelom starim 6 godina i na slikama auto izgleda frisko ofarban, kujca se ne vidi, moras otic i pogledat auto po danu i sa sto vise svijetla da bi dobro vidio kaj je, a kaj nije, zaboravi slike ;).

Gle... Bez obzira na cijenu, ti kad dodes i pogledas auto, znat ces jel vrijedi ili ne, tj oces dat pare ili ne ;). To ti je ko s micom, kad cuka stisne, kujac vise razmisljas xD.

Ma nema veze baba, bitan je karakter, ima finih primjeraka, samo ne puno njih i kad naides na takve, znat ces, em ce auto fino zgledat, em ce vlasnik bit normalan, budes vidio, samo budi strpljiv...

• 0

#8 kikibz

kikibz

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 9 posts

Posted 24 February 2016 - 23:59

haha a dada ima nesto u tome :)

heh da se mene pita onda bi mozda od 100 auta na njuskalu za njih 5 mozda dao onu cijenu koju traze,jer stvarno auto mora bit premija da bi platio odredenu cifru pogotovo za tu starost.. :)

a da to je ono zalosno,ljudi kupuju takve aute i onda ih jako slabo odrzavaju.. po meni ako ces vozit u tom stilu,placaj u tom stilu :) haha ma ne zuri se meni nikud,do kraja godine valjda cu naci nesto :)

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users