Jump to content

Photo

Ugradnja plina - komponente i majstor

• Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts
  • Vozilo:TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVT-i

Posted 12 October 2016 - 14:33

Koliko se sjećam , prva klasa je bio PRINS , iza njega BRC , a iza njih Landi Renzo , pa Lovato , pa oni neki no name .

Landi Renzo je neko vrijeme imao problema s injektorima , za Lovato nemam pojma dali je imao kakvih problema .

Uvijek možeš nazvati Cepelin i pitati za Mistral 2 koji je bio na mom bivšem englezeru ...  :JC-hysterical:  :JC-hysterical:  :JC-hysterical:

• 0

#22 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 13 October 2016 - 07:22

Prins nisam siguran da možeš atestirat, ali on je tak i tak preskup...BRC ima homologiran sustav za 4 cilindra do 147 kW...a Accord ima 148!, tak da čekam odgovor da li taj sustav može proć......Landi Renzo ne bi radije jer ako Marty koji je puno radio s njim preporučuje rađe Lovato,.. a čovjek valjda zna zašto...

• 0

#23 pipo1971

pipo1971

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts
  • Vozilo:Honda Accord Tourer CW1

Posted 13 October 2016 - 08:22

Mislim da će na kraju bit LOVATO, ugradnja kod Martya....ima neko taj sustav na svom autu?

Imam ja na svom CW1 ugrađen u 5. mjesecu kod Martya. Do sada sam prešao 13.000 km. Nakon ugradnje bio sam još jednom na podešavanju jer mi je znao cukati u području 1300-2000 o/m. Marty uključio neku opciju u softveru i nakon toga sve ok za sada.
  • 0

#24 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts

Posted 14 October 2016 - 08:53

Pipo, znači zadovoljan si?

• 0

#25 pipo1971

pipo1971

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 14 October 2016 - 12:51

Načelno da. Ovo mi je prvo iskustvo s plinom pa ne mogu napraviti neku usporedbu. S obzirom da to nije bio moj prvi izbor i ako bih baš picajzlirao, volio bih da je sustav full automatski (nema ručnog prebacivanja nakon tankanja), da je pokazivač potrošnje (lampice) realniji a ne da mi prikazuje puni tank do 50% autonomije, a onda naglo pada. Sama potrošnja sasvim prihvatljivih cca 9,5 L (cca 60% otvorena cesta) a noga je malo teža nego prije na benzinu:)

Imam jedan problem, a to je da mi ponekad kod točenja pušta na nastavku ( a gumica izgleda sasvim ok), pa trenutno tražim drugi nastavak

• 0

#26 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts

Posted 14 October 2016 - 13:38

Nastavke imaš za kupiti više manje i na plinskim stanicama za točenje ( ova PCZ na Samoborskoj znam provjereno da ima  ) , a i u svakom servisu za ugradnju , AutoTim , Cepelin , Silvio ...

• 0

#27 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts

Posted 14 October 2016 - 14:31

volio bih da je sustav full automatski (nema ručnog prebacivanja nakon tankanja), da je pokazivač potrošnje (lampice) realniji a ne da mi prikazuje puni tank do 50% autonomije, a onda naglo pada.

daj mi ovo pojasni...ne kužim kaj je pjesnik htio reći(a nije da nemam iskustva s plinom u autu)...

ovo s lampicom količine plina  je na skoro svim sustavima manje više ista priča...

• 0

#28 pipo1971

pipo1971

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 15 October 2016 - 19:25

daj mi ovo pojasni...ne kužim kaj je pjesnik htio reći(a nije da nemam iskustva s plinom...

Svaki puta kada prebaci na benzin , ostaje na
benzinu i nakon točenja dok ga ručno opet ne prebaciš na plin.
  • 0

#29 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts

Posted 15 October 2016 - 21:37

Svaki puta kada prebaci na benzin , ostaje na
benzinu i nakon točenja dok ga ručno opet ne prebaciš na plin.

hm ... ako sam dobro skužio ...

Voziš se na plin , ponestane plina , prebaci se na benzin , natankaš plin i očekuješ da sistem sam detektira da je sad pun tank plina i da se automatski prebaci na plin ? 

• 0

#30 pipo1971

pipo1971

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 16 October 2016 - 06:56

hm ... ako sam dobro skužio ...

Voziš se na plin , ponestane plina , prebaci se na benzin , natankaš plin i očekuješ da sistem sam detektira da je sad pun tank plina i da se automatski prebaci na plin ?

da, tako radi LPG Tech recimo
  • 0

#31 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts

Posted 16 October 2016 - 08:49

Ahaaaaaaaaa...na to si mislio...da, tak je meni na Mazdi LPGTech sam prebacivo...
A kak je s prebacivanjem benzin/plin kad upališ i zagriješ auto?...radi bestrzajno?
  • 0

#32 pipo1971

pipo1971

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 16 October 2016 - 13:55

Ahaaaaaaaaa...na to si mislio...da, tak je meni na Mazdi LPGTech sam prebacivo...
A kak je s prebacivanjem benzin/plin kad upališ i zagriješ auto?...radi bestrzajno?

Prebacivanje je potpuno neprimjetno u oba smjera. Mozes jedino cuti ako si na nizim okretajima kad se zagrije jedan "klik"(valjda otvaranje ventila) Tada prvi iduci pritisak papucice prebacuje na plin. Ne znam jel to posebnost ovog sustava.
  • 0

#33 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts

Posted 16 October 2016 - 18:28

Klik se čuje i na drugim sustavima...na LPGTechu nisam moro ni pritisnut gas da prebaci na plin...recimo ak ga upalim hladnog u leru i ostavim dovoljno dugo, kd se vratim on je već na plinu
  • 0

#34 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,055 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 17 October 2016 - 06:27

Da i moj lpg tech samo...lijepo na leru radi i čujes svaki cilindar kad prebaci...i ne netektira sam da je napunjena boca i prebacuje,nema mi to logike da sam radi.

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#35 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,061 posts

Posted 17 October 2016 - 08:13

...i ne netektira sam da je napunjena boca i prebacuje,nema mi to logike da sam radi.

meni je radio to LPGTech...sam je prepoznao da sam natanko i vratio na plin čim sam upalio auto...
  • 0

#36 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 920 posts
  • Vozilo:Prelude BB9, Civic Ep2 KAMION

Posted 17 October 2016 - 08:36

meni je radio to LPGTech...sam je prepoznao da sam natanko i vratio na plin čim sam upalio auto...

Tak i meni radi.

• 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#37 din

din

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 259 posts
  • Vozilo:civic ej2 daily driver, civic ef race car

Posted 17 October 2016 - 09:20

Točno, tako i meni radi nakon točenja, naravno ako se sustav sam ugasi kada nestane plina, a ne da ga ja ugasim...

• 0
Burn the rubber, not the soul!!

#38 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 794 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 17 October 2016 - 19:30

To je pametna opcija, da se sam vrati na plin ako se plin potroši. Ja nisam imao to na BRC-u. Ali sam imao trzaje nakon prebacivanja sa benzina na plin. Dugo vremena dosta jake ako bi u fazi neposredno nakon prebacivanja jače dao gas, pogotovo nakon šaltanja. Onda mi je instalater ublažio to na minimalno. Nakon skoro dvije godine strpljenja i eksperimenata koje je imao. Onda mi se zahvalio na strpljenju tako što mi je htio naplatiti to. Haha...

• 0

#39 Peja-Žu

Peja-Žu

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 910 posts
  • Vozilo:Accord 2,4 EXE K24A3 CL9

Posted 18 October 2016 - 15:56

Načelno da. Ovo mi je prvo iskustvo s plinom pa ne mogu napraviti neku usporedbu. S obzirom da to nije bio moj prvi izbor i ako bih baš picajzlirao, volio bih da je sustav full automatski (nema ručnog prebacivanja nakon tankanja), da je pokazivač potrošnje (lampice) realniji a ne da mi prikazuje puni tank do 50% autonomije, a onda naglo pada. Sama potrošnja sasvim prihvatljivih cca 9,5 L (cca 60% otvorena cesta) a noga je malo teža nego prije na benzinu:)

Imam jedan problem, a to je da mi ponekad kod točenja pušta na nastavku ( a gumica izgleda sasvim ok), pa trenutno tražim drugi nastavak

Evo imam tvoj problem pokazivača za plin, mjenjao bocu ili cilindrične u torodialnu, i sad na zadnjoj zelenoj lampici, (još rezerva ostala) osta ja bez plina. Zvao plinera, kaze nikakav problem, može se napraviti da točno pokazuje. S tim da ja moram znati otprilike koliko plina imam u boci.
  • 0

#40 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 740 posts
  • Vozilo:EJ9 D15Z6 ; EX: BB9, BA4 4WS, S60 D5

Posted 18 October 2016 - 17:09

to vam se sve iskalbirira u deci. samo sto treba strpljenja. i prebacivanje s benge na plin sekvencialno dizna po dizna, skoro na svakoj centrali postoji ta mogucnost. Posto nismo mogli docekati servisera sa nam popali te sve điđe, buraz kupio kabal pa lijepo to sve rihtamo sami :D. cool stvar

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0
ジ ョ ン

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users