Jump to content

Photo

Novi ključ

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4i Exe CU2

Posted 27 October 2016 - 17:38

Baterija u daljinskom/ključu je počela pokazivati znakove istrošenosti, a kako se cijeli ključ izlizao i već je u poluraspadnutom stanju naručio sam isti takav novi sa eBay-a.

Konkretno, naručio sam ovaj: http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

Kako ovaj dolazi sa elektronikom unutra, zanima me može li se taj isprogramirati da radi sa mojim Accordom ili ću morati premjestiti elektroniku iz starog ključa?

Ako se da isprogramirati, zna li netko proceduru (negdje u sjećanju mi je ostalo zabilježeno da se to može izvesti)?

• 0

#2 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,576 posts
  • Vozilo:Accord i-CTDi exe '04.(ex Civic x 3)

Posted 27 October 2016 - 18:37

Baterija u daljinskom/ključu je počela pokazivati znakove istrošenosti, a kako se cijeli ključ izlizao i već je u poluraspadnutom stanju naručio sam isti takav novi sa eBay-a.

Konkretno, naručio sam ovaj: http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT

Kako ovaj dolazi sa elektronikom unutra, zanima me može li se taj isprogramirati da radi sa mojim Accordom ili ću morati premjestiti elektroniku iz starog ključa?

Ako se da isprogramirati, zna li netko proceduru (negdje u sjećanju mi je ostalo zabilježeno da se to može izvesti)?

Pa sad, nije baš da je isti...trebao bi premjestiti komplet elektroniku iz starog u novi ključ, ako ne paše popušio si! Bojim se da je malo veća procedura to isprogramirati jer i frekvenciju otključavanja i kod treba namjestiti...

• 0

#3 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 904 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 27 October 2016 - 20:02

Imaš na ggole sve šta ti treba, tj.proceduru, potraži pod "CL9 key programming" i nać ćeš. Uglavnom daš kontakt, pa držiš pritisnuto, pa  ovo, pa ono...ne znam iz glave. Drugo, kod je na "zrnu riže" u originalnom ključu. To isto moraš iskopat i prebacit. Jebada sa tim ebay ključevima je tvrd materijal noža, neće ti svatko moć iskopirat nož...meni je u Splitu jedan tip kopirao ključ oko sat vremena jer je kako kaže najtvrđi metal koji je vidio do tad. A bavi se lik kopiranjem ključa valjda preko 20 godina.

Uglavnom, izvedivo, moj radi uredno, al ja sam naručio isti kao šta je i prebacio elektroniku(tj.uzeo sam samo školjku sa nožem).

• 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#4 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 27 October 2016 - 20:42

Zaboravio sam na profilu foruma updateati svoj auto, nije više CL9 nego CU2, ali našao sam kako se progamira i CU2: https://www.youtube....h?v=Yk5_wFMU1dM

Uglavnom, procedura je sa starim ključem prebacivati bravu kod volana iz pozicije 0 u 2 i svaki put na novom ključu stisnuti "zaključaj", te sve to ponoviti 4 puta.

Ali vjerojatno ću samo pokušati prebaciti nož ključa i elektroniku (sa novom baterijom).

Bilo je i jeftinijih školjki, ali nijedna nije imala i nove gumbe, a moji stari su izlizani.

• 0

#5 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4 Executive CU2

Posted 12 January 2018 - 17:22

S ebaya sam naručio ovaj ključ za svoj CU2:

https://www.ebay.co....MYAAOSwrRlZoqT9

Pa da vidimo da li će funkcionirati metoda programiranja opisana u linku gore.

Edited by Ficho, 12 January 2018 - 17:33.

• 0

#6 Kreso

Kreso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 106 posts

Posted 12 January 2018 - 21:42

Na kraju sam prebacio i nož i elektroniku, međutim kućište je već nakon 3-4 mjeseca bilo u lošijem stanju nego par godina star originalni.
Javi dojmove nakon nekog vremena korištenja.
  • 0

#7 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4 Executive CU2

Posted 30 January 2018 - 15:50

Dakle dobio sam ključ na adresu, i otišao hrabro isprogramirati kao u linku gore, ova metoda s 5 ponavljanja ključem u bravi i NIŠTA veliko na kraju!

Ni trc nit mrc!

Izgleda da ću morati dati profesionalcu za programiranje koji otprilike traže 200kn, pfpfff

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users