Jump to content

Photo

Servis za hondu-Dalmacija

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 ZELA GTI

ZELA GTI

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 posts
  • Vozilo:-

Posted 09 April 2017 - 09:08

Pozdrav. Trebao bih preventivno štelovati ventile na Accordu CL7 a nemam gdje oko Mostara odvesti auto. Da li ima dobar servis/mehaničar u području od Splita-Dubrovnika kojem bih mogao odvesti auto? Hvala

• 0

#2 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 902 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 09 April 2017 - 09:30

Nemoguće da nitko u Mostaru to ne može napraviti, čemu ići dalje?! To je posao za mehaničare šegrte... Karikiram. I ne traži ovlašteni servis.

• 0

#3 ZELA GTI

ZELA GTI

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 posts

Posted 09 April 2017 - 09:37

Moguće. Ne radi nitko Honde. Trojici sam spominjao štelovanje ventila, svi su rekli šta imaš štelovati kada imaš hidropodizače. Da li takvim majstorima da predam auto da čačkaju oko motora?

• 0

#4 Dolac

Dolac

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 173 posts
  • Vozilo:Civic ED7 1.6i-16

Posted 09 April 2017 - 18:53

nisam siguran ali mislim da K-serija nema hidropodizače. Čuja sam dosta pohvala za servis Vuletić u Splitu. 

• 0

#5 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 902 posts

Posted 09 April 2017 - 19:58

Naravno da nema hidropodizače. Bogme si našao 3 dubidusa kojima ne bi dao ni bicikl na popravak. :) Svašta.

• 0

#6 ZELA GTI

ZELA GTI

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 posts

Posted 09 April 2017 - 21:37

Dobri su mehaničari, po BiH su njemačka auta svetinja pa većinom njih rade. Hondi mislim da nema 10 u cijelom gradu.

Kontaktirati ću Vuletić. Ima li tiko još neku preporuku? Hvala

• 0

#7 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,319 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 09 April 2017 - 21:58

U današnje vrijeme Mirko nije ni bicikl šala-mala za popravit! Današnji bicikli imaju dinamo u glavi prednjeg kotača(tzv alternator).Hidraulične kočnice sa diskovima koje se ozračuju i mijenja se ulje(dot 4 ili mineralno). A da ne pričamo o specijalnim alatima! :popcorn: :Laie_76C:

• 0

#8 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 879 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 09 April 2017 - 22:05

Dobri su mehaničari, po BiH su njemačka auta svetinja pa većinom njih rade. Hondi mislim da nema 10 u cijelom gradu.

Kontaktirati ću Vuletić. Ima li tiko još neku preporuku? Hvala

Franić- Split, on ti je ovlašten, štelanje ventila svakih 40.000km, ako nemaš plin ugrađen košta 160,00 Kn u ovlaštenom servisu bez računa, sa računom 200,00 Kn. Ako imaš plin ventili se štelaju svakih 20.000km a cijena je ista (160,00 Kn ili 200,00 Kn). Meni to sve radi mehanićar, zapolsenik ovlaštenog servisa Honda i to u servisu, pola sata posla i na miru si. Štelanje vetila i gledat da je ulje stalno na MAX na CL7/CL9 Accordima je cijela nauka tog auta. Ako ulje nije na MAX (a potroši više kad ga gariš u crvenom), rastegne se lanac, ako imaš ulje uvijek na MAX nemaš što razmišljati, samo limitator (tj. isključenje okretaja) ti je granica.

Javi ako ti kažu više od 200,00 Kn sa PDV-om da košta štelanje ventila, pa ih ja zovem. Mislim da je to ok cijena, 200,00 Kn sa PDV.oom ili 160,00 Kn bez PDV-a.

• 1
First Man Then Machine

#9 ZELA GTI

ZELA GTI

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 34 posts

Posted 09 April 2017 - 22:19

Imam ugrađen plin. Da li je potrebno mijenjati dihtung dekla prilikom štelovanja ventila?

Čuo sam za probleme sa lancem zbog manjka ulja, pazim na to. No kupio sam auto sa  207 tkm, ne mogu znati kako su se ponašali prethodni vlasnici :)

Hvala Kristiane

• 0

#10 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 879 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 10 April 2017 - 11:43

Imam ugrađen plin. Da li je potrebno mijenjati dihtung dekla prilikom štelovanja ventila?

Čuo sam za probleme sa lancem zbog manjka ulja, pazim na to. No kupio sam auto sa  207 tkm, ne mogu znati kako su se ponašali prethodni vlasnici :)

Hvala Kristiane

Ne teba mijenjat brtvu poklopca ventila kod štelanja, ako ne slini ulje na brtvi (ja nisam nikad mijenjao svoju brtvu, a ne slini)

• 0
First Man Then Machine

#11 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 902 posts

Posted 10 April 2017 - 22:21

Franić više nije ovlašteni Hondin servis, sada je to Kovačić (Porsche).
Vraćam se na početak - štelanje ventila nije nužno posao za specijalizirani ili ovlašteni servis. Toleranciju zazora nije problem doznati (možda piše i u manualu) a onda bi svaki izučeni mehaničar to trebao napraviti (lijevom rukom i bez gledanja :)).
  • 0

#12 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 907 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 11 April 2017 - 08:23

Franić nije ovlašten više, a i nisu bili baš neki servis(svaštarili su i uglavnom radili citroene). Idi ili u Vuletića ili u Ralice u Splitu. Ako hoćeš pošaljem ti kontakte, samo mi pošalji poruku i vratim ti.

• 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#13 riki

riki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 406 posts
  • Vozilo:ex-EP3,EG B20 Turbo,DC2 turbo,MB6

Posted 12 April 2017 - 08:30

Evo da ja ne otvaran novi topic, triba bi minjat lanac na accorda.Ko bi to moga odradit u st ili okolici?

• 0
EG B18C6 TURBO, DC2 N/A

#14 sHark

sHark

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 907 posts
  • Vozilo:Accord Type S '03., Prelude BB1 '93., Civic 1300 SL '81., Toyota Corolla E12 TS '05., Mazda RX-7 GSL-SE '80.

Posted 12 April 2017 - 17:37

Meni je radija Ralica kad san ima ono sr***, evo auto vrti 50000 km poslije bez felera...

• 0
Nakon CRX-a više ništa nije bilo isto...

#15 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 902 posts

Posted 12 April 2017 - 20:35

Evo da ja ne otvaran novi topic, triba bi minjat lanac na accorda.Ko bi to moga odradit u st ili okolici?

Shark ti je rekao sve i prije nego si pitao.

Nego, navodno ni Kovačić nije nešto. Znam za auto koji je nakon servisa kod njih izašao sa potrošenim koč. pločicama i bez zadnjih pozicija (pregorene lampice). J*** takav servis.
  • 0

#16 cortez

cortez

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • Vozilo:04 Accord 2.4 Exe

Posted 14 April 2017 - 19:40

Moj CL9 je isto bio održavan u Kovačića. Kad sam ga kupovao kažu ne treba ništa mijenjati... Zadnjih pločica uopće nije bilo, ista stvar.

Edited by cortez, 14 April 2017 - 19:40.

• 0

#17 crni2707

crni2707

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 264 posts
  • Vozilo:Honda accord

Posted 17 April 2017 - 15:39

pa dobro..gdje sad servisirati Hondu u Splitu? Evo ja prodao accorda i kupio novog civica, ne bih htio bas svakome dati auto u ruke

• 0

#18 Civic777

Civic777

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts
  • Vozilo:Honda Civic

Posted 20 April 2017 - 19:08

Kad se vec ekipa raspituje za nekog kvalitetnog i pouzdanog mehanicara onda bi se i ja pridruzia, ima li kojeg na podrucju Zadarske zupanije :)
  • 0

#19 fia

fia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 46 posts
  • Vozilo:Honda Civic

Posted 01 May 2017 - 20:08

Koliko ja znam Fanić je još uvijek ovlašteni servis neka me neko ispravi ali još tako stoji na stranici i ja sam ih zvao na telefon i pitao.

Samo što sad Ruting forsira Kovačića jel su u njihovim prostorijama sad stavili salon. A  Kovačić je i skuplji...

A za Kovačića imam smo kritike od drugih niša pozitivno... 

Sad mi baš dolazi novo auto i mislio sam ga u Franića nosit jel nemam baš neki izbor.. a u garantnom roku ionako su samo filteri i ulje i jednom pločice.

Ja 100 000 prođem u 3 godine ionako.

Čim dođe 100 000km neće me vidit ni jedan službeni servis jel su svi fušeri... tj. muljaju ili rade im radnici koji zakidaju djelove a to niko ne kontrolira itd.

Koliko samo ima radnika službenih servisa koji u fušu rade popodne sa dijelovima koje su službeni servisi naplatili a nisu se pomjerili to jutro u službenom servisu.

Toliko su svi propišali svoj ugled da na samu pomisao ovlaštenog servisa me hvata jeza i sumnja dali su uopče filter od ulja pomjenili .

Edited by fia, 01 May 2017 - 20:12.

• 0

#20 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 902 posts

Posted 01 May 2017 - 20:58

Da, žalosno kako se radi. Treba im stajati nad glavom i kontrolirati sve. Pa nek kakaju šta hoće.

Mislim da bih ja išao u Ljubljanu ili Italiju na servise da imam auto pod garancijom. Ali u Splitu si nažalost ucijenjen.

Javi kako si prošao...

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users