Jump to content

Photo

Servis za hondu-Dalmacija

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#21 Civic777

Civic777

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts
  • Vozilo:Honda Civic

Posted 28 July 2017 - 21:13

Franić- Split, on ti je ovlašten, štelanje ventila svakih 40.000km, ako nemaš plin ugrađen košta 160,00 Kn u ovlaštenom servisu bez računa, sa računom 200,00 Kn. Ako imaš plin ventili se štelaju svakih 20.000km a cijena je ista (160,00 Kn ili 200,00 Kn). Meni to sve radi mehanićar, zapolsenik ovlaštenog servisa Honda i to u servisu, pola sata posla i na miru si. Štelanje vetila i gledat da je ulje stalno na MAX na CL7/CL9 Accordima je cijela nauka tog auta. Ako ulje nije na MAX (a potroši više kad ga gariš u crvenom), rastegne se lanac, ako imaš ulje uvijek na MAX nemaš što razmišljati, samo limitator (tj. isključenje okretaja) ti je granica.
Javi ako ti kažu više od 200,00 Kn sa PDV-om da košta štelanje ventila, pa ih ja zovem. Mislim da je to ok cijena, 200,00 Kn sa PDV.oom ili 160,00 Kn bez PDV-a.

Evo ja dobia ponudu od ovlastenong servisa za podesavanje ventila i izmjenu ulja za 1600kn (Hondu Civic 1.8 benzin). U ponudi je ulje 5w40 i filter ulja za cca 500kn bez pdv-a. Znaci oko 1000kn bi me izaslo podesavanje ventila s novom brtvom poklopca ventil...kad citam ovu temu cini mi se da me ovi zele dobro oderati
  • 0

#22 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 881 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 29 July 2017 - 05:10

Evo ja dobia ponudu od ovlastenong servisa za podesavanje ventila i izmjenu ulja za 1600kn (Hondu Civic 1.8 benzin). U ponudi je ulje 5w40 i filter ulja za cca 500kn bez pdv-a. Znaci oko 1000kn bi me izaslo podesavanje ventila s novom brtvom poklopca ventil...kad citam ovu temu cini mi se da me ovi zele dobro oderati

1000,00 Kn štelanje ventila? Štelanje ventila ne mođže biti skuplje od 200,00 Kn!!!! To je posao od pola sata,  pa neka bude 150,00 Kn. Kao prvo , auto se prvo mora ohladiti, istjati tri-četiri sata dok se potpuno ne ohladi, ja ga pustim ispred servisa da se hladi, par sati, štam i piejm kavu, kad se ohladi motoor, skine se pokllopac gdje su bobine, skinu se bobine i skine se poklopac ventila i o poštelaju se ventili, ne znam napamt vrijednosti za usis u ispuh, ali to može napraviti bilo koji mehaničar, ovo je meni jako skupo

• 0
First Man Then Machine

#23 Civic777

Civic777

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts
  • Vozilo:Honda Civic

Posted 29 July 2017 - 11:59

Ako je to posa od pola sata onda oni naplacuju vrijeme hladenja motora jer pise u ponudi usluge rada 2ipo sata. Koliko znam izmjena ulja je besplatna svugdje ako se kod njih uzima ulje i filter..
  • 0

#24 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,057 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 31 July 2017 - 06:04

Nije baš pola sata,ima tu rastavljanja i sastavljanja a i idealno je da preko noci odstoji auto,tj da bude hladan ne mlak.

250-350kn je obicno stelanje ventila na civicima,za accorda ne znam koliko je kompliciranije/lakse

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#25 mudantos

mudantos

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 3 posts
  • Vozilo:Honda Accord

Posted 13 May 2018 - 12:25

Pozdrav ljudi

Sorry što podižem temu iz mrtvih ali da ne otvaram novu temu bez veze.

Može li preporuka nekog kvalitetnog majstora za Honde koji zna što radi i da nije fušer, a da se nalazi u Zadru.  

Radi se o Hondi Accord 8 generacije.

Hvala unaprijed

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users