Jump to content

Photo

integra dijelovi,pitanja,gdje šta kupiti

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 pila

pila

lagano

• Members
  • PipPipPip
  • 200 posts
  • Vozilo:jos nista,patike

Posted 20 June 2017 - 21:04

trebam neke djelove i imam nekih pitanja,pa VAS molim da mi pomognete,hvala.

ako sam nešto zaboravil budem dopisal.

-koji seleni za integru (powerflex,superflex, energy suspension ili jednostavno neke obične zamjenske i to je to?) znači sve selene bi uzel

-koje ulje ide u integrinu getribu s80 (getriba s šperom) dali može ići obično 10w40 kak ide u npr civic ek3 ili treba neko specijalno ulje za getribe s šperom??

-ulje za servo,treba neko specijalno hondino ili je dobro bilokoje ulje ze servo?

-kuplung set (lamela, korpa, potisni ležaj) exedy stage 1  za b20z1 gdi mogu nabaviti i koja je cjena?

-veliki servis znači,vodena pumpa,španer,remen,semeringi bregastih i radilice, motor je b20/b16 dali da set za veliki servis kupujem za b20 ili b16 ili svejedno? pošto je blok b20,a glava b16?

-spone,krajniki,balans štangice,kugle,lageri za prednje i zadnje kotače

tu sam nešto našel, ali dosta je stara tema...  http://forum.hondacl...-veliki-servis/

• 0
www.cartuningcrew.net
www.cartuningcrew.net/forum
www.ak-barok.hr
www.ak-barok.hr/forum

#2 Karabaja

Karabaja

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 90 posts
  • Vozilo:Honda Civic EJ9 Hatchback

Posted 20 June 2017 - 21:26

Ulje u getribi bi trebao stavljati Hondino MTF3 ulje (to je preporuceno ulje za hodine getribe). U hrvatskoj kod vas se to ima kupiti. Sto se tice servo ulja mozes isto hondino kupiti ili neko drugo DOT. 

seleni, smatram da je to do tebe koje zelis da kupis (da li da ti auto bude tvrdje ili mekse (energi suspension je tvrdji u odnosu na neke zamjenske normalne).

Exedy stage 1 mozes nabaviti u madjarskoj za malo novca (http://importtuning.hu/)

za ostale stavke nekad odgovore kompetentniji od mene;).

• 0

#3 Josip.

Josip.

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • Vozilo:EJ9

Posted 20 June 2017 - 21:32

Seleni mogu ići one koje si nabrojao, ok su, ali ni pod razno zamjenske selene. ukoliko ideš na ES selene, uzmi crne jer oni imaju malo grafita u sebi pa ne bi trebali škripati kao crveni. Iako mnogi kažu da i oni škripe. No nebitno. Hardrace nije loš. Ali sve ovisi što točno ti želiš. Imaj na umu da ne voziš bilo kakav auto.

Ulje MTF3 iz razloga što tvoj mjenjač ima šperu. A i ovo što ide 10w40 ne ide obično motorno, već ono za motocikle. No to je drugi par.

Za servo ne znam, znam da je Topa govorio kako na Accordu valja jedino hondino, za Integru ne znam, ali ne škodi stavit Hondino. 

Spone krajnici i ostale gluposti može 555, svi ih hvale. Mislim da je Marko_ivanić sebi uzimao neke stvari, ali iz vana, i nisu bili 555 već hardrace. Ali to su bile spone, krajnike ne znam. Iako svi hvale i 555 koji je lako dobavljiv i ovdje. 

Čak i s tih stranica možeš naručiti set za veliki servis, npr za D14A3 na all4honda set dođe cca 100€. S tim da se vodi pod zamjenskim djelom, blueprint, a navodno je on nekada znao biti prva ugradnja. Pa ne bi trebao biti daleko od originala, nebitno, ali bitno da shvatiš priču. 

Btw., nisam siguran da ćeš uz svaki set za veliki servis dobiti i semering za bregaste i radilicu, to bi morao/mogao odvojeno, tj. posebno kupiti. 

• 0
q6uOmG2.jpg

#4 pila

pila

lagano

• Members
  • PipPipPip
  • 200 posts

Posted 21 June 2017 - 19:38

uredu hvala na odgovorima sad mi je nešto jasnije...

da vas pitam dali ko tu s foruma nabavlja dijelove?? jer nekad su to nabavljali zujo,pero točka; dali i sad ,ili više ne??

da ne lutam bezveze po tokiću,auto kreši,intercarsu i tako... 

• 0
www.cartuningcrew.net
www.ak-barok.hr
www.ak-barok.hr/forum

#5 Josip.

Josip.

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 118 posts
  • Vozilo:EJ9

Posted 21 June 2017 - 19:54

Za Zuju ne znam, nitko ga ne spominje već neko vrijeme, a Pero. je navodno aktivan, s tim da nekada zna ignorirat poruke. No navodno zna nabavljat stvari.

Što bi ti točno da ti se nabavi? Pošto većinu možeš i sam. 

• 0
q6uOmG2.jpg

#6 pila

pila

lagano

• Members
  • PipPipPip
  • 200 posts

Posted 22 June 2017 - 18:11

ja bi sve s popisa da mi se nabavi, napisal sam tu iz razloga možda mi neko s foruma može nabaviti jeftinije nego kaj ja mogu dobiti popust u tim dučanima..

• 0
www.cartuningcrew.net
www.ak-barok.hr
www.ak-barok.hr/forum

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users