Jump to content

Photo

Civic 9.gen, kupnja rabljenog

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 branke

branke

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts
  • Vozilo:Vespa PX200, Ford Fiesta 1.25 MK6.5, BMW E34 525i

Posted 09 January 2018 - 10:13

Bok hondaši....

U dogledno vrijeme planiram zamjenu gradskog auta, pa mi je za oko zapela Honda Civic 9. generacije (2012-2016).

Trenutno za po gradu koristim Ford Fiestu 1.25, 2006g sa troja vrata, te bih volio za po gradu imati neki ipak malo komforniji auto s 5 vrata. Što se tiće motorizacije smatram da bi mi 1.4 motor sasvim zadovoljio gradske potrebe. Malo sam prosurfao po našim oglasnicima i vidim da je općenito ponuda tih Hondi dosta slaba, ali najviše mi je za oko zapela činjenica, da su primjerci sa 1.4 motorom skoro iste cijene kao i 2.2cdti , tj. neznatno su jeftiniji. 1.8 je jako rijedak a i u pravilu skuplji od navedena dva.... 1.6cdti dizel se pojavio malo kasnije u ponudi pa su ti primjerci nešto noviji i samim time skuplji... 

Koja je fora s tim cijenama 2.2cdti primjeraka, jer znam da je taj motor bio značajno skuplji pri kupnji novog od 1.4 i 1.8 benzinaca.

Gledao sam i cijene u njemačkoj pošto tamo imam rodbine i mogao bih otići tamo u nabavku, 1.4 se u tom slučaju pokazuje kao bestbuy radi malog CO2.

Ako imate bilo kakve savjete ili na što treba obratiti pažnju prilikom kupovine rabljene Honce Civic 9.gen molio bih da me uputite.

Još jednom na kraju bih napomenuo da tražim vozilo za 95% gradske vožnje, da mi je motorizacija skroz nebitna, godišnje u gradu napravim do 7.000km.

Za vožnju po otvorenoj cesti imam drugo vozilo.

Pozzzz

Edited by branke, 09 January 2018 - 10:14.

• 0

#2 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 928 posts
  • Vozilo:Civic Ep2 KAMION

Posted 09 January 2018 - 10:53

Fora s tim cijenama 2.2cdti primjeraka je da je velika većina iz uvoza :)

• 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#3 Robi 27

Robi 27

Tek sam pocel pit a vec si mi dobra!!!

• Members
  • PipPipPip
  • 1,215 posts
  • Vozilo:Corolla AE92,EJ9 jednom davno

Posted 09 January 2018 - 11:00

I druga stvar je da valjda jedino Honda ima benzince koje ljudi cijene gotovo jednako kao dizele. Ipak su se s benzincima i proslavili.

Ako ti vec nista drugo nije bitno ja osobno ne bih uzeo 1.4 radi daljnje prodaje. Jednog dana ces prodati 1.8 za taj cas,a vjerojatno i dizelasa.
  • 1
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#4 branke

branke

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts

Posted 09 January 2018 - 11:28

Najbitnije mi je da mi je auto za grad pouzdan i da ga ne moram svako malo voziti kod majstora. Svjestan sam da je 1.4 manje tražen i da će ga jednog dana biti teže prodati.... Ali sad pri kupnji je cijena 1.4 i 1.8 dosta različita, tako da si nekako mislim da i ako jednog dana kad ga budem prodavao dam ga malo jeftinije da će otići.... Bar vodeći se time da se i sad starije honde s manjim motorima mogu prodati... Nije to baš neka egzota kao Saab ili nekaj tako slično. Prodavao sam već nekoliko auta koji su bili početni model bez opreme, ali su bili full uredni auti i prodali su se vrlo brzo.... naravno za razumnu cijenu. S druge strane do sada sam imao samo jedan dizel auto i nije me ta manja potrošnja dizela nešto oduševila, osobito jer se kod modernih dizela dešavaju skupi popravci (DPF, set kvačila sa zamašnjakom, turbina...), ne znam da li je Hondin 2.2cdti tu iznimka, al ne bi htio da za istu cijenu kao 1.4 kupim 2.2 pa da ga moram svako malo servisirati.... Ima li 9.generacija nekih posebnih stvari na koje treba obratiti pažnju? Vidio sam jedan primjerak novijeg Accorda od prvog vlasnika kojem je na 80tkm bio dosta izlizan volan i ručica mjenjača, veli čovjek da se već na 40tkm počelo nazirati. Sad jel to iznimka??? Dosta mi smetaju takve manjkavosti, da se unutrašnjost izlizuje, tapecirung vrata odjepi, pada plafon i sl.... Ipak je 2012 već 5g star auto, ili je za hondu to ništa?

Edited by branke, 09 January 2018 - 11:31.

• 0

#5 Ivan007

Ivan007

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4 executive

Posted 09 January 2018 - 11:49

Znam da su se ljudi žalili na izlizanost ručice mjenjača (za volan nisam siguran) i to im je slaba točka. Ovo kažem za accord.

• 0

#6 Josip.

Josip.

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 332 posts
  • Vozilo:EJ9

Posted 09 January 2018 - 12:03

Sve ovisi kolika si picajzla. Mislim da nisam kod Honde vidio da se stvari odjepljuju. Iako se na Accordima volani i ručice znaju izlizati kao što Ivan kaže, ali da se pretapacirati, i kao novo, i dugotrajno. 

Jesi li išao gledati 9gen ikako? 

Imao sam priliku jednu crnu škicnuti iz bliza, osobno me smeta što se lajsna na krovu na jednom dijelu pomalo digla, i što se plastika između haube i šajbe izblijedila. Ali unutrašnjost je djelovala kao nova. Osobno me ne bi takve stvari odbile od kupnje. 

Ovo ti govorim samo da znaš na što možeš naići. Možda na nekom novijem modelu nema takve greške kao na ovom što sam ja vidio. 

• 0
q6uOmG2.jpg

#7 branke

branke

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts

Posted 09 January 2018 - 12:29

Jesam išao sam gledati 9.gen Civica 1.4 negdje 2013g, novog u Routing. Sjećam se da smo išli na testnu vožnju i da sam bio malo razočaran agilnošću, pa mi je lik iz salona rekao da isključim ECON i onda je bilo OK. Svidio mi se jako tada, ali jbg neke druge stvari su bile prioritetnije, pa ga nisam tada kupio novog... 

• 0

#8 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 928 posts
  • Vozilo:Civic Ep2 KAMION

Posted 09 January 2018 - 13:22

Ja bi isto ako ikako možeš pronaći ili se malo strpiti 1.8, troše skoro isto, a neusporedivo brži i bolji motor.

Vele da je 9. gen ustvari kao malo jači redizajn 8. gen i da je jako puno toga popravljeno/ispravljeno i da je dosta udobniji i bolje izoliran.

Ako nađeš uredan, trebao bi dugo dugo biti bez brige.

Cijene su dosta visoke za auto star 5-6 godina, ali i novi je bio skup.

• 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#9 branke

branke

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 4 posts

Posted 09 January 2018 - 13:56

Ne žuri mi se, Fiesta (iako stara već 11g) solidno još obavlja svoju dužnost, ali je postala pretijesna... Uz Civic gledam i Focus... 

• 0

#10 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 830 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 14 January 2018 - 12:58

Ja bi za grad uzeo hibrida, i tu bi prvo gledao Toyotu.

• 0

#11 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 60 posts
  • Vozilo:Civic 1,8 Sport

Posted 21 January 2018 - 11:57

Vozim tog Civica 2014g, 1.8 motor. Sad ima 63tkm, ja ga kupio sa 20tkm. Unutrasnjost i dalje kao nova, nista nije izlizano, nema skripanja plastike jedino ponekad cujem utor za pojas kao da na trenutke zaskripi samo zimi. Skuzio sam kako to nije zbog hladnoce nego zimi imas deblju odjecu +jaknu pa je pojas “jace” zategnut i onda ponekad onaj plasticni dio utora se zategne, recimo u zavoju, pa zaskripi.

Zvucna izolacija je dobra, do 3000rpm u 6-oj brzini se ne cuje, onda se postepeno pojacava buka koliko ga stisces naravno.

Mjenjac odlican, motor odlican, ulje u njemu je 0w20, servisiram ga u Rutingu, ulje trosi normalno narocito do 15tkm godisnje ako radis, ja sam proslu godinu napravio 18tkm i potrosio je 3/4 intervala min-max na sipci.

Potrosnja je onakva kako ga vozis, prema mojem stilu voznje potrosnja je izmedju 7-8l ljeto-zima u Rijeci, voznja zaobilaznica i grad, recimo 60% zaobilaznica i 40% grad.
Posto si iz ZG, ako budes vozio 95% grada u jutarnjim i popodnevnim guzvama racunaj sigurno 8l potrosnju najmanje. Medjutim ako zaista radis 7tkm godisnje potrosnja te ne bi trebala previse zabrinjavati.

Eto ovoliko na brzinu od mene, ako imas jos pitanja samo naprijed.

Evo ti za info potrosnja koji vodim na spritmonitor, ovo je screenshot zadnjih 10-ak punjenja

f23a00a3a0be3acbdb18f129a4d7bd29.jpg

Edited by rijeka051, 21 January 2018 - 15:40.

• 0

#12 Robi R.

Robi R.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 376 posts
  • Vozilo:HONDA CIVIC TYPE R FN2

Posted 21 January 2018 - 14:23

E ovo je pravi review, bravo
  • 0

0 user(s) are reading this topic