Jump to content

Photo

VTC Actuator?

• Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.4 Executive CU2

Posted 03 March 2018 - 18:03

Ljudi, jesam li ja jedini s ovim problemom ili vjerujem da vas ima još dosta s tim problemom.

Dakle sad kad je hladnije vrijeme čujem isti zvuk kad palim auto, kao na linku:

Većina ih veli da je to VTC Actuator koji bi trebalo promjeniti, drugi pak vele da ne treba ništa mjenjati jer i kad novi staviš zna se ubrzo pojaviti opet taj zvuk, treći vele da stave nekakve lubrikante "Lucas motor oil stabilizer" kad mjenjaju ulje, četvrti vele starter da je to, peti vele natezač lanca....

Savjeti, iskustva dobrodošla što činiti i što promjeniti...

btw auto mi ima skoro 188 000km...

Edited by Ficho, 03 March 2018 - 18:04.

• 0

#2 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,201 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 03 March 2018 - 18:21

Ja sam negdje čitao da se sa repariranjem(podmazivanjem alnasera)znalo to riješavat! I ja imam takav zvuk ponekad! Zanimljivo je da auto nisam palio od prošlog petka do jučer! A bilo je u četvrtak -20 C. I jučer kad sam ga palio baš sam ostavio otvorena vrata i slušao kako če auto upalit! I baš je lijepo upalio bez popratnih takvih zvukova! Inače mi je auto u negrijanoj garaži! Jučer kad sam ga palio pokazivao je da je temperatura u garaži -3 C .

Stavio sam krajem 11 mjeseca novi akumulator(veči,jači) i baš mi to prvo paljenje sad izgleda brže i lakše!!!

Edited by Ivan Type S, 03 March 2018 - 18:26.

• 0

#3 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts

Posted 03 March 2018 - 19:23

A ja sam umjesto 45Ah stavio prije tjedan dana 60Ah i praktički isto paljenje po ovom hladnom vremenu, ne baš sjajno kak bi se reklo, jedva neki napredak...lagano mučenje...

E sad u čem je problem ne znam.

A zvuk tog rošpanja od jedne do dvije sekunde svako jutro kod prvog paljenja i dalje isto i s tim novim jačim akumulatorom.

• 0

#4 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,201 posts

Posted 03 March 2018 - 19:58

Da i to stoji! Kad ga staviš i prvi put isprobaš onda imaš osječaj kao da če mašina izletit kako brzo vrti! Ha ha!! A onda kao da ga nešto polako s vremenom izvlači(oslabi)pa to prvo paljenje bude otežano!! Ali opet je pitanje dali bi oni mali još ako su stari par godina uopče upalili auto na ovim največim minusima!!!

Edited by Ivan Type S, 03 March 2018 - 19:58.

• 0

#5 cortez

cortez

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 31 posts
  • Vozilo:04 Accord 2.4 Exe

Posted 03 March 2018 - 21:36

Glupo dizajniran alnaser, u bendix(automat) ulazi prašina od kvačila i onda zalijepi. Meni je isto tako drobio pa smo ga skinili, očistili i podmazali. To sam napravio prije godinu i pol i još uvijek je dobro, da kucnem u drvo... A bome i vrti tiše i brže.

Ali VTC aktuator je identičan zvuk tako da je teško razlikovati.

• 0

#6 Robi 27

Robi 27

Tek sam pocel pit a vec si mi dobra!!!

• Members
  • PipPipPip
  • 1,224 posts
  • Vozilo:Corolla AE92,EJ9 jednom davno

Posted 04 March 2018 - 18:03

Ne znam kakav je zvuk tog aktuatora, ali alnaser je kod mene ipak malo drugacije zvucao! Ociscen i sve ok.
I nisam morao drzati otvorena vrata da bih ga cuo,culo se to i 6 kucnih brojeva dalje.
Zvucao je kao kada drzis kljuc pri paljenju predugo,ono kad auto upali a ti ga jos uvijek drzis.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#7 bruc

bruc

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Vozilo:Honda Accord CL9

Posted 04 March 2018 - 22:48

Ovo na videu gore je zvuk VTC Actuatora. 8 generacija Accorda ima češčih problema sa time, dok kod 7 generacije nije bilo tih problema. Ako imaš zvuk kao gore na videu onda ti je VTC za mjenjat!!!

• 0

#8 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts
  • Vozilo:Accord CU2 AT EXE 2008

Posted 05 March 2018 - 08:16

Ovo na videu gore je zvuk VTC Actuatora. 8 generacija Accorda ima češčih problema sa time, dok kod 7 generacije nije bilo tih problema. Ako imaš zvuk kao gore na videu onda ti je VTC za mjenjat!!!

Teško je reć...ja sam imo isti problem na bivšem CU2 kojeg sam prodo kolegi Banzaiu...bio sam uvjeren 99% da je VTC aktuator...al nakraju je ipak bio anlaser, nakon čišćenja/reparacije je zvuk nestao
  • 0

#9 bruc

bruc

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Vozilo:Honda Accord CL9

Posted 05 March 2018 - 08:53

Teško je reć...ja sam imo isti problem na bivšem CU2 kojeg sam prodo kolegi Banzaiu...bio sam uvjeren 99% da je VTC aktuator...al nakraju je ipak bio anlaser, nakon čišćenja/reparacije je zvuk nestao

Zvuk anlasera je drugačiji od ovoga. Motor se upali prije nego ss automat anlasera vrati i tu dolazi do roštanja zubi. Ovo je vtc koji je pptrošen i stvara taj zvuk dok se ne podigne pritisak ulja. Poslusaj video i vidjet ces da se zvuk javlja skoro sekundu nakon sto je auto vec upalio.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
  • 0

#10 jsaric

jsaric

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 202 posts
  • Vozilo:S2000, renault laguna

Posted 05 March 2018 - 11:15

takav zvuk imam i ja na S-u.  Dogodi se svako cca. 5. paljenje. Zvuk ko da anlaser poslje paljenja još malo zastruže.

• 0

jsaric.png?rand=1602957974

#11 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts

Posted 05 March 2018 - 14:09

Evo sad 0 temparatura ujutro bila i nije se čuo taj zvuk prilikom paljenja.

Ali ako je minus svako jutro prvo paljenje se čuje taj tajanstveni zvuk. Hm...

Izgleda da bu išlo sistemom eliminacije, prvo anlaser reparirati očistiti šta već...pa ćemo vidjeti rezultat.

• 0

#12 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts

Posted 11 March 2018 - 18:52

Zvuk anlasera je drugačiji od ovoga. Motor se upali prije nego ss automat anlasera vrati i tu dolazi do roštanja zubi. Ovo je vtc koji je pptrošen i stvara taj zvuk dok se ne podigne pritisak ulja. Poslusaj video i vidjet ces da se zvuk javlja skoro sekundu nakon sto je auto vec upalio.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

i na mojem je roštalo sekundu nakon što je već auto upalio...ja sam zato bio uvjeren da je aktuator...ali ipak je bio anlaser
Ako već netko ima namjeru mijenjati aktuator nek kupi unapredjenu verziju a ne isti koji ima u autu...
  • 0

#13 djtopa

djtopa

Hondaš,bubnjar i di džej!

• Members
  • PipPipPip
  • 4,982 posts
  • Vozilo:Accord Type S CU2,ex:Accord Type S CL9,ITR DC2,CTR EP3,VTi BB6,eco EK3

Posted 12 March 2018 - 08:58

Meni se takav zvuk al kao da je tiše (možda zbog videa) čuo 4 godine na EP3,2ije na CL9 i sad na CU2 isto ...svaka K serija na hladno tu i tamo se to čuje.Ja sam mislio da je to natezač lanca dok ulje ne dođe na njega zagrebe tako...tako sam nešto čitao no nikad nikakvih problema po ljetu sve super...

Uglavnom zadnjih 7 godina to imam na 3 Honde...sad bi mi čak i falilo da nestane haha

isto kao i frendovi na Cl9 i CL7 ....

Edited by djtopa, 12 March 2018 - 09:14.

• 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#14 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts

Posted 15 April 2018 - 14:56

update!

Nažalost nije anlaser u pitanju, očito je VTC Actuator. DAMN!

Anlaser neki dan skinut i podmazan bendix ali i dalje zvuk roštanja prisutan od oko sekunde kod prvog paljenja taj dan.

Eto jedino kao za trunčicu brže upali auto nego prije...

VTC Actuator cijena mu je 1600kn u Rutingu, strašno!

Edited by Ficho, 15 April 2018 - 14:57.

• 0

#15 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,201 posts

Posted 15 April 2018 - 17:31

Dobro dok je sa dvije nule!

• 0

#16 Josip.

Josip.

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 345 posts
  • Vozilo:EJ9

Posted 15 April 2018 - 17:32

:JC-hysterical:  :JC-hysterical:  :JC-hysterical:  :JC-hysterical:  :JC-hysterical:

• 0
q6uOmG2.jpg

#17 djtopa

djtopa

Hondaš,bubnjar i di džej!

• Members
  • PipPipPip
  • 4,982 posts
  • Vozilo:Accord Type S CU2,ex:Accord Type S CL9,ITR DC2,CTR EP3,VTi BB6,eco EK3

Posted 16 April 2018 - 08:04

update!

Nažalost nije anlaser u pitanju, očito je VTC Actuator. DAMN!

Anlaser neki dan skinut i podmazan bendix ali i dalje zvuk roštanja prisutan od oko sekunde kod prvog paljenja taj dan.

Eto jedino kao za trunčicu brže upali auto nego prije...

VTC Actuator cijena mu je 1600kn u Rutingu, strašno!

Siguran si da nije natezač što sam ti ja napisao da se čuje na svim K Hondama?

Po meni ako se čuje prvi put kad pališ i ostaviš ga min-dvije da radi i ugasiš auto pa upališ i zvuka nema.Čemu onda popravljati?

Rekao sam ti da sam na 3 Honde to imao  i nikad ništa...

A hvala Bogu danas bar ne moraš ništa kupit u HR...

Edited by djtopa, 16 April 2018 - 12:55.

• 0
CRO POP & UNDERGROUND HOUSE MUSIC : http://www.djtopa.com/i skini singlove i house mixeve!!!

#18 accordst

accordst

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • Vozilo:accord type s

Posted 16 April 2018 - 12:52

Jel to možda ovo https://www.ebay.co....vQAAOSw-3FZEbMs

Treba provjeriti po OEM part number da li je to taj sa linka

Edited by accordst, 16 April 2018 - 12:57.

• 0

#19 Ficho

Ficho

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 42 posts

Posted 16 April 2018 - 13:27

Jel to možda ovo https://www.ebay.co....vQAAOSw-3FZEbMs

Treba provjeriti po OEM part number da li je to taj sa linka

NE, ali vele da je i to dobro promjeniti kad mjenjaš VTC Actuator...

VTC actuator je ovo:

https://www.ebay.co....cMAAOSwU9RagbYe

Siguran si da nije natezač što sam ti ja napisao da se čuje na svim K Hondama?

Po meni ako se čuje prvi put kad pališ i ostaviš ga min-dvije da radi i ugasiš auto pa upališ i zvuka nema.Čemu onda popravljati?

Rekao sam ti da sam na 3 Honde to imao  i nikad ništa...

A hvala Bogu danas bar ne moraš ništa kupit u HR...

Pretpostavljam samo, ne znam točno što je..

Tako je da, prvo paljenje svaki dan se čuje taj rošpasti zvuk, ako auto odstoji čitav dan i navečer ga idem opet upaliti a upalio sam ga več ujutro, (znači prošlo je recimo 10 sati) čuje se opet. ne jako kad je niža temparatura bila vani ali se čuje.

Ok, znači vozim i dalje, samo eto sam naveo da s tim recimo imam problem.A pun internet tog problema (pa jel "tensioner" pa jel "timing chain" pa jel "VTC Actuator" pa jel ovo pa jel ono) pa da se pozabavimo svi ovdje na forumu s time.

Naravno da je jedina i samo jedina opcija internet kupovina, hehe!

• 0

#20 dar-mar

dar-mar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,070 posts

Posted 23 April 2018 - 10:09

problem kod tog faličnog VTC-a je to da se vremenom zaštopaju uljni kanali pa onda u prvih par sekundi dok ulje ne proteče čuješ taj zvuk grebanja...recimo ak koristiš ulje gradacije 0W-20 koje brže proteče motorom, taj zvuk bi trebo bit rjeđi... probaj ga odma nakon paljenja ugasit i onda ponovo upalit i onda tog zvuka više nema...znači zvuk samo znači da ulje nije još proteklo...

Nije sama cijena aktuatora problem, nego je poso....da bi ga zamijenio moraš dosta toga rastavit i napravit skoro isti poso kao da mijenjaš lanac...a kad si već sve rastavio grehota je ne iskoristit priliku i promijenit lanac i natezače...a onda je tu drugi problem jer  ti je ukupna cifra penje ...nikak ni dobro :):)

Isto tak , s druge strane, ak naumiš mijenjat lanac , dobro je odma zamijenit i VTC :)

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users