Jump to content

Photo

Hitno Accord 2.2 i-ctdi 2006 VSA I check engine light

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.2 Ex

Posted 06 August 2018 - 20:57

Tokom voznje na autu se upalio check engine light koji se vec par puta palio ali bi se ugasio nakon par sati stajanja. A danas se sa njim dodatno i VSA upalio i auto je usporio ali se nije ugasio vec se konstantno drzao na 20k okretaja i gas uopce nije reagirao. Sad da li mozda netko zna ili je imao slicna iskustva jer ovo nikad se nije desavalo? 1062a08f39d3cca41ed0cce5ffc62509.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 0

#2 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,582 posts
  • Vozilo:Accord i-CTDi exe '04.(ex Civic x 3)

Posted 07 August 2018 - 11:58

Ili je senzor položaja bregaste osovine, uzrok je nategnut lanac, a mogao bi biti i filter nafte, ili senzor položaja gasa...

Na dijagnostici će ti vjerojatno pokazati grešku "pad tlaka u rail rampi", a onda ti je definitivno kriv filter nafte! OBAVEZNO stavi Bosch prema katalogu, ostali nemaju tu propusnost pa ne dobije dosta goriva i onda se javlja ta greška...javi kaj je bilo! Sve sam to prošao... :friends:

• 0

#3 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 07 August 2018 - 19:45

Ili je senzor položaja bregaste osovine, uzrok je nategnut lanac, a mogao bi biti i filter nafte, ili senzor položaja gasa...
Na dijagnostici će ti vjerojatno pokazati grešku "pad tlaka u rail rampi", a onda ti je definitivno kriv filter nafte! OBAVEZNO stavi Bosch prema katalogu, ostali nemaju tu propusnost pa ne dobije dosta goriva i onda se javlja ta greška...javi kaj je bilo! Sve sam to prošao... :friends:

Problem je sto treba auto do servisa vozit, i vec je bio spojen prije na dijagnostiku bio je problem sa katalizatorom i kod od kljuca valjda se poceo brisati tako su mi rekli... Probat cu sutra ga nekako odvuc na servis pa javim tocno u cemu je problem

• 0

#4 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009

Posted 08 August 2018 - 19:55

ovo nema nikakve veze sa kodom ključa sigurno...katalizator  isto sumnjam da ima veze..ako je problem u katalizatora dimio bi dosta..ili se gušio..

• 0

#5 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 08 August 2018 - 21:15

ovo nema nikakve veze sa kodom ključa sigurno...katalizator isto sumnjam da ima veze..ako je problem u katalizatora dimio bi dosta..ili se gušio..

Ma znam... To sam samo nabrojao sta mi je dijagnostika zadnji put izbacila zvao sam danas ovlasteni servis da se narucim, kazu sumljaju na senzor gasa ali dok ne spoje nista nije sigurno

• 0

#6 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 18 August 2018 - 19:04

Update....kako su mi rekli na servisu otisao je senzor pozicije gasa i popravak je kod njih oko 2500kn, sad nisam pitao da je samo taj dio toliko ili cijeli popravak

• 0

#7 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,582 posts

Posted 18 August 2018 - 21:48

Hm, probaj kupit rabljeni, mislim da su se prodavali po cca 1000 kn...al opet, ko ti garantira ga je ispravan...

• 0

#8 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009

Posted 18 August 2018 - 23:11

kaj nije bilo pisano o tome? dotegne se sajla ili očisit nešto..prouči malo forum..

• 0

#9 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 19 August 2018 - 14:42

kaj nije bilo pisano o tome? dotegne se sajla ili očisit nešto..prouči malo forum..

Cisto sumljam da je sajla, ja ostanem komplet bez gasa znaci da je elektronika otisla

• 0

#10 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,582 posts

Posted 20 August 2018 - 09:33

Nemaš nutra skoro ništa elektronike, ja sam uspio svojeg otvorit i popravit, ima jedna mala štampana pločica i po njoj klize dva limića, ako ti kontakti na toj pločici nisu jako poderani uzmi štapić za uši, počisti s alkoholom, malo popigaš te limiće da bolje nalegnu na pločicu, sve sastaviš i probaš! Malo ga je zajebano otvorit al može se...imal sam slike na mobitelu ali sam promijenio mobitel i sad ih više nema...

Piši ovdje ili na PM ako hoćeš detaljno objašnjenje...

• 0

#11 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 20 August 2018 - 20:13

Nemaš nutra skoro ništa elektronike, ja sam uspio svojeg otvorit i popravit, ima jedna mala štampana pločica i po njoj klize dva limića, ako ti kontakti na toj pločici nisu jako poderani uzmi štapić za uši, počisti s alkoholom, malo popigaš te limiće da bolje nalegnu na pločicu, sve sastaviš i probaš! Malo ga je zajebano otvorit al može se...imal sam slike na mobitelu ali sam promijenio mobitel i sad ih više nema...
Piši ovdje ili na PM ako hoćeš detaljno objašnjenje...

Sam bi probao kad bi znao da ce jednako radit ili cak bolje posto je auto potreban svakodnevno pa ne zelim jos da napravim vise stete... iako sam nasao na netu vec kako se skida i zamjeni ali nije pokusao popraviti stari vec je ubacio novi.

• 0

#12 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,582 posts

Posted 21 August 2018 - 13:25

Sad kad imaš novi probaj se poigrati sa starim pa nek bude u rezervi ako uspiješ! :)

• 0

#13 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 22 August 2018 - 21:30

Sad kad imaš novi probaj se poigrati sa starim pa nek bude u rezervi ako uspiješ! :)

Ne, jos imam stari novi tek trebam kupiti

• 0

#14 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,582 posts

Posted 23 August 2018 - 09:25

Sam bi probao kad bi znao da ce jednako radit ili cak bolje posto je auto potreban svakodnevno pa ne zelim jos da napravim vise stete... iako sam nasao na netu vec kako se skida i zamjeni ali nije pokusao popraviti stari vec je ubacio novi.

:dntknw:

Ne, jos imam stari novi tek trebam kupiti

• 0

#15 Mark33

Mark33

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 10 posts

Posted 23 August 2018 - 10:08

Hahaha moj grijeh krivo sam se izrazio.... Osoba koju sam gledao na yt kako mjenja nije pokusala popravljat vec samo je novi ubacio

• 0

#16 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,582 posts

Posted 24 August 2018 - 07:14

Aha... :pardon:

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users