Jump to content

Photo

Nivelacija Xenon farova

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 DoktorZG

DoktorZG

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.2 i-CTDI

Posted 05 September 2018 - 08:34

Imam problem koji me ubija zadnjih mjesec dana. Naime, pošto su xenon farovi, imaju automatsku regulaciju visine. Kad sam bio ove godine na tehničkom, vjerojatno je majstor, dok mi je ručno na motoriću regulirao visinu snopa, slomio prihvat u faru gdje se turne pin od motorića. Tražio sam po raznim forumima, i nisam našao nikakvo rješenje. Svi koji su imali sličan problem, kupili su novi far. Naravno, moj je ko novi i ne pada mi napamet da kupujem neko zamjensko sr*nje ili isti origigi polovan u ko zna kakvom stanju.

E sad, da li je imao netko iskustva s tim, kako to izgleda, da li se može taj prihvat zamijeniti ili je fiksiran u faru?

Regulacija fara naravno funkcionira kad želim snop spustiti do kraja, tada ga motorić gura prema naprijed, ali kad ga treba podići, ništa.

Napomena, motorići su ispravni, oba senzora (naprijed i iza) su kao novi i funkcioniraju (vidim po ispravnom faru).

• 0

#2 santo

santo

JDM Crew

• SQUAD
  • PipPipPip
  • 1,221 posts
  • Vozilo:Jazz, Accord R20A3, Type R FK8

Posted 05 September 2018 - 10:42

Probaj kod Auto Danijela u Domaslovcu, ja sam tamo uredno znao naći sve što mi je trebalo. Makar nema taj čas taj dio, nabavi ga i veli ti kad će biti.. Lik je uvozio aute i dijelove iz Italije.

Lik je čudan na telefon, kao da mu nije do prodaje i zna otpiliti čovjeka ali je dobar uživo pa možda najbolje svratiti direkt tamo ako ti je u blizini ;) 

• 0

I'm so JDM.

#3 domy_os

domy_os

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 44 posts
  • Vozilo:Honda Civic 9th Gen 1.6 i-DTEC Lifestyle

Posted 05 September 2018 - 11:58

Pitaj i Branimira Tubikanca, čovjek popravlja farove, ugrađuje leće, LED i ostala čuda. Možda ti i on može to riješiti...

• 0

#4 DoktorZG

DoktorZG

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts
  • Vozilo:Honda Accord 2.2 i-CTDI

Posted 07 September 2018 - 15:10

Tnx, probat ću.

• 0

0 user(s) are reading this topic