Jump to content

Photo

Civic 9th gen

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Robi 27

Robi 27

Tek sam pocel pit a vec si mi dobra!!!

• Members
  • PipPipPip
  • 1,256 posts
  • Vozilo:Corolla AE92,EJ9 jednom davno

Posted 20 January 2019 - 14:32

Pozdrav ekipa,

Stari kupio Civica bez bluetootha pa me zanima jel netko naknadno ugradivao?
Jel uopce ima smisla to raditi/placati?
S obzirom da treba tipke na volan stavljati,modul i pretpostavljam da treba mijenjati radio.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#2 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,246 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 20 January 2019 - 17:19

Hm! Po meni na taj način neisplativo sigurno! Sigurno ima jednostavnijih riješenja! Ja sam imao na Accordu 7 gen originalni Hondin bluethoot koji je bio na lijevom nosaču krova naprijed! Nikakve tipke na volanu,niti veze sa radiom! Kad daš kontakt spoji se na mob i to je to!! Možda takvo nešto.

• 0

#3 Robi 27

Robi 27

• Members
  • PipPipPip
  • 1,256 posts

Posted 20 January 2019 - 23:28

Vidio sam to. Budem onda pretrazio ebay pa ce nesto naletiti.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#4 Yovitssa

Yovitssa

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 3 posts
  • Vozilo:Honda Civic 1.6 i-DTEC

Posted 02 April 2019 - 17:27

Pozdrav!

Uskoro mi se na Hondici okreće 140000km i do sad sam servisirao samo u ovlaštenom servisu, međutim prije 15000 km sam bio prisiljen posjetiti najbližeg mehaničara zbog promjene zadnjih kočionih pločica i ostao sam šokiran jer sam najskuplje pločice (od tri ponuđena seta) platio duplo manje nego u ovlaštenom servisu. Pa bih Vas sada molio za savjet da li da nastavim praksu odlaska u ovlašteni servis i platim više ili da odem nekom neovlaštenom mehaničaru. Inače, auto je 2013. godište (dakle, van garantnog roka) i planiram ga voziti još 2-3 god. odnosno do cca 200000 km. Nemam mehaničara od povjerenja i to je ono što me najviše muči, da li bude neki "common" mehaničar znao napraviti servis na Hondi...

I da Vas još pitam, što me sve čeka na slijedećem servisu...?

Hvala!

• 0

#5 Josip.

Josip.

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 370 posts
  • Vozilo:EJ9, ED9

Posted 02 April 2019 - 19:06

Imaš servisnu knjižicu u kojoj ti to treba pisati. 

A sve ovisi o mehaničari, ipak u ovlaštenome rade ljudi, kao i u običnim radionama. Na kakve ćeš naletiti ima puno faktora. 

• 0
q6uOmG2.jpg

#6 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 855 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 02 April 2019 - 20:41

Budućem kupcu će možda biti draže kupiti auto održavan u ovlaštenom servisu, ali mislim da to nema nekog utjecaja na vrijednost auta kada ga budeš prodavao, pa nema ni smisla održavati ga kod gulikoža iz ovlaštenog. Nisu samo kočnice toliko skuplje, nego sve. A servis se svodi na promjenu ulja motora i filtera, filtera zraka i kabine. Od toga posljednja dva možeš promijeniti i sam. Meni bi kao kupcu pečati riječkog Rutinga bili veliki minus recimo... Dobrih mehaničara ima svuda, poštenih nešto manje, ali ima. I naravno da bi svaki znao napraviti servis na Hondi. Pa nije Lamborghini!:) Nedavno gledam na tv servis nekog Lamba, košta oko 12000 € valjda u ovlaštenom servisu, rastave pola auta da dođu do svega... I onda ekipa koja se kuži u aute napravi to isto za, ne znam, nekih 3000 €. :))

• 0

#7 vvvvvvvvtec

vvvvvvvvtec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 39 posts
  • Vozilo:Honda Accord

Posted 03 April 2019 - 12:00

Imam Accorda od 2008. i niti jednom nisam bio u ovlaštenom servisu. Ugradnjom plina u prvoj godini sam (kako su mi rekli) izgubio garanciju, pa nisam ni imao razloga ici kod njih.

Dijelove sa redovite servise nabavljam uglavnom sam (Auto Krešo ili Tokić najčešće), pazim na to od kojih su proizvodjača dijelovi (tu se na forumu dosta pisalo i o tome sta je OEM za Honde),

i pronasao sam solidnog majstora koji to sve zamijeni.

To zahtijeva nekakav angažman s moje strane, ali je zato barem duplo jeftinije nego u ovlaštenom...

U Osijeku ti je dobar majstor Ronald Jandrok. Za ostale dijelove lijepe naše neka neko drugi sugerira.

• 0

#8 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,246 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 03 April 2019 - 18:42

Moje honde je uvijek održavao Ronald!

Edited by Ivan Type S, 03 April 2019 - 18:43.

• 0

#9 Yovitssa

Yovitssa

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 3 posts

Posted 11 April 2019 - 11:20

Hvala Vam svima na savjetima, pomogli ste mi u odabiru. Maloprije sam se vratio sa servisa, na kraju sam otišao kod lokalnog mehaničara sa dobrom reputacijom koji je neko vrijeme u "Q service" franšizi. Tamo radi dečko sa kojim se znam od rođenja pa sam se odlučio da idem kod njih. Servis sa izmjenom ulja i svih filtera sam platio 1150kn i zadovoljan sam, a jedino što me bode u oči je ulje koje su mi stavili, a to je "comma x-tech 5w30". Kad sam zatražio ponudu spomenuo sam mu da želim ulje koje ste mi gore preporučili, ali valjda se negdje "izgubilo u prijevodu" pa sam tek doma na računu vidio da mi je stavio comma ulje. Uglavnom, on je naručivao po broju šasije vozila pa valjda zato...
Pošto se ja ne kužim u aute uopće, pitam Vas da li je to neki veliki problem ili je ulje ok? Čitam po netu da je to solidno "budget" ulje pa sad ne znam... Koje su eventualne posljedice što nije stavljeno ulje koje ste mi preporučili?
Hvala Vam!
  • 0

#10 vvvvvvvvtec

vvvvvvvvtec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 39 posts
  • Vozilo:Honda Accord

Posted 11 April 2019 - 12:57

Ne znam nista o tom ulju. Prema gradaciji je ocito potouna sintetika. Ako si pronaso da je solidno ulje, onda vozi. Pripazi na potrosnju ulja, odnosno da ne ode ispod pola i to je to. Iduci put stavis ono koje zelis...
  • 0

#11 Robi 27

Robi 27

• Members
  • PipPipPip
  • 1,256 posts

Posted 11 April 2019 - 16:28

U Q servisu je to normalno posto oni usko suraduju s Intercarsom, ili neka me netko ispravi, je mozda cak i ista firma.

Sto se tice ulja, na tisuce ljudi se vozi s tim uljem pa ne cujem da se netko zali.

Iskreno, ne bih imao nista protiv toga naspram mobila koji sipam, traje mi 5 t km a onda se pretvori u vodu.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#12 accordst

accordst

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 114 posts
  • Vozilo:accord type s

Posted 11 April 2019 - 17:40

Promjeni ga nakon max 7000km pa si miran ,ne kažem da to ulje ne može i više,al' pošto se vidi da te to ulje  uznemirilo,čisto da mirno spavaš

• 0

#13 domy_os

domy_os

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 38 posts
  • Vozilo:Honda Civic 9th Gen 1.6 i-DTEC Lifestyle

Posted 12 April 2019 - 02:54

To nije baš povoljno obzirom da nije ovlašteni servis. Meni za dizela u ovlaštenom ispadne u prosjeku 1300 kn, a ipak stave Honda OEM ulje i ostalo.

Edited by domy_os, 12 April 2019 - 02:55.

• 0

#14 Jure.

Jure.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 936 posts
  • Vozilo:civic

Posted 12 April 2019 - 07:05

Ako su svi filteri u pitanju kao što je on naveo onda prođeš super povoljno.

Ovo je 8.gen 2.2. Neznam dali ima razlike, ali mislim da nebi trebalo biti puno.
Ja servis radim na 15 tkm bez nadolijevanja ulja. Padne sa max na nešto manje od polovice. 

Ulje je Castrol w30
Račun od ovlaštenog servisa kod mene
RACUN.jpg

Edited by Jure., 12 April 2019 - 08:13.

• 0

#15 Robi 27

Robi 27

• Members
  • PipPipPip
  • 1,256 posts

Posted 12 April 2019 - 10:17

Minus filter goriva
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#16 Yovitssa

Yovitssa

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 3 posts

Posted 12 April 2019 - 15:22

Ja sam sad malo kopao po računima i najjeftiniji servis u ovlaštenom (nakon isteka garancije jer u garanciji su dosta skuplji) iznosio je 1740kn (bez filtera goriva, ali sa uljem za kočnice). Tako da sam vjerojatno prošao duplo jeftinije jedino što me živcira malo to ulje, ali nema veze... I servis mi je u kvartu, dok sam u ovlašteni morao 35km voziti u jednom smjeru, ali ajd to je manje bitno...
Slijedeći put budem naglasio da stave ono ulje koje ja preporučim.
Hvala Vam svima na savjetima i brzim odgovorima!

Edit: Sliknuo sam oba računa, ali ne mogu sa moba uploadati... :-(

Edited by Yovitssa, 12 April 2019 - 15:23.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users