Jump to content

Photo

Accord LandiRenzo 262.000+ tisuća kilometara

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 831 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 20 June 2019 - 23:46

Pozdrav svima. Volim Vas, mrzim Facebook (jer je sve zbrčkano) , ali takvo je vrijeme danas. Evo malo update za mog Accorda Sport, K20A6, 2003 godište, a pošto vidim da sam prije par godina pisao i odgovarao nekima sa foruma neka malo oživim temu, Plin u mog Accorda je stavljen u AutoTimu 2007 (čim je istekao leasing i tvornička garancija), kad je auto imao 72.000km. Nakon 10 godina trebao je ponovo atest boce, a to sam odradio kod Boyskog, pa sam mu rekao neka i malo pogleda kako radi plin l on mi je rekao nakon jednosatne vožnje (testiranja sustava mehaničar vozač+Boyski suvozač sa dva laptopa ) ,da su prvi 1. i treći 3.0 . injektor slabiji  i da propuštaju (to je viidio samo preko kompa, ne i fizički), nakon toga sam sve dobro proguuglao,Našao sam da   TIDALA  piše o LandiRenzo injektorima još tamo 2013 i www.landirenzo.it. TIDALA je još 2013 pisao da više neče repairati LandiRenzno injektore jer nema dovoljno nekog materijala (sve piše na njegovo WEB stranici), LAndirezo.it navodi da injektori traju 50-60tkm, a ja prošao 200.000 km. Landirezno ima cijenu za kompletan novi rail 320 Eur+poštarina (mislim, nisam 100%Ziher) i to danas bijelo-ljubičate koji mijenjau prijašnje bijele od prije 10-12 godina (za motore do 2000ccm i do 150kW), Na kraju našao kompletan rail sa senzorom tlaka plina (BOSCH) i tim novim tipom injektora (bijelo,ljubičasti) na Ebay poland za 1400Kn, novi, neraspakirani . Seller me je pitao neka pošaljem svoje slike postojećih injekotra, da provjeri, poslao slike, on je provjerio i kaže sve je plug and play, samo skinete stari rail i stavite novi, Tako je bilo, stigao rail iz poljske, kolega i ja montirali se za 10minuta i popili kavicu, i se radi kao da ništa niije bilo, Stari rail imam doma spremljen, za koji boyski tvrdi da nije ispravan, ali neka bude, kada je Tidala pisao da LR injektori se daju repairati ako ima odgovarajućih klipiča, a LANDIRENZO službeno navodi vijek trajanja injektorea 50-60tkm i da se ne rapiraju nego mijeanju novima  Ok, nakon 12godina neprakidne vožnje na plin i pređenih preko 200.000km samo na plinu (trenutno 262.000+tkm). nikad nisam imao niti jedan najmanji problem sa plinom,. i nisam nikad u ovih 12 godina servisirao plin (samo jednom ispravivač u Autotimu prije jedno 7 godina) i držim se pravila o kojima pišem kolegama na forumu. 1. ulje uvijek na MAX, 2. Svakih 20.000km štelanje ventila. Nemam Flaslube (K20i K24  motorima ne treba. niti R18 i R20), samo gas do poda na plinu. u 12 godina vožnje na plin nikad nikakav problem, nikakve check engine i slične gluposti, samo gas i VTEC do kraja na plinu, DA nešto ne valja sa K20 i K24 motorima već bi ljudi prijavili pobleme, ali ja nikad nisam našao sa bilo kojeg HR fomuma ili nekog drugog svjetskoh foruma da je netko imao probleme sa K20 i K24 motorom. HONDA K emgine je najpozudaniji motoro na svijetu uz Mercedes 300TD (turbodiesel), ne CDI i ostali novi motori nego Mercedes 300TD. imate lijepi youtube video i najpouzdanijim motorima na svijetu, ima tu i jedan BMW motor, mislim da je 325i ali nisam ziher, ali sam se iznenadio , da je naš vrli K20i K24  najpouzdaniji motor na svijetu. To ipak nešto znači. O tom youtube videu nema niti Fiata, Opela, Forda, Peugeota, ali ima TOYTOE, HONDE, BMW i MERCEDES. Za sad toliko pa ako netko želi još nešto da napišem neka slobodno pita. inače Accord je daily drive moje žene i to svaki dan po gradu, sa kratkim relacijama, ali nikad problema sa ničim, niti onda zna da ima plin, ona samo vozi cijeli mjesec svaki dan, i stavi samo 145Kn plina (toliko potroši za mjesec dana, cca 400km) , a pokazna dođe 276Kn (radnička)

Edited by Kristian, 22 June 2019 - 22:20.

• 0
First Man Then Machine

#2 accordst

accordst

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 117 posts
  • Vozilo:accord type s

Posted 21 June 2019 - 11:57

Rezenzija iz vlastotog iskustva je uvijek  dobrodošla :good:

• 0

#3 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 831 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 22 June 2019 - 01:49

I da zaboravio napisati, potrošnja pala za 1,5 litru, sada troši po gradu 8,5 litara plina, prije uvijek 9,5litara plina, po gradu žena đira, ja van grada., tako da je potrošnja i na otvorenoj cesti pala sa 8,5litra na 100km na 7,5km na 100km. A kada podijeliš 7,5/2 dobiješ 3,25Litara benze, Toliko ne troši niti najbolji hybrid. :mebiro_01: :Mauridia_01:, ali bez paženja/maženja gasa, gasiram ga muški.

Edited by Kristian, 22 June 2019 - 01:50.

• 0
First Man Then Machine

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users