Jump to content

Photo

ACCORD 2.2 DPF

DPF

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts
  • Vozilo:Civic Type S 2.2 i-CDTi 07/2009

Posted 29 January 2020 - 11:47

Sve je odrađeno u firmi Citius u Zg, imaš ih na internetu, bivši vlasnik je tamo radio remap, pa sam onda ja tamo odvezao auto da i to riješe, naravno da je odrađeno i ECU reprogramiranje jer bi inače javljao grešku, platio sam 1600 kn sve, za sad je sve OK i zadovoljan sam! Nadam se da će tako i ostati...

To mi se čini prihvatljivo, izbaciti sve vanka i biti miran. U Ljubuškom ima super servis auspuha i  rade čišćenje dpf-a (dolaze im ljudi iz Zadra i šire) i traži mi 200 eura (garancija 1 godinu). Zato sam i pitao cijenu da se sve izbaci. Puno, puno hvala na informacijama, ako se odlučim možda i remap uradim.  

ovo ti je stari egr ventil, ne znam koji accord voziš cl ili cu ..ali cu accord ima potpuno drugačiji egr ventil i sam motor je drugačiji...

što se regeneracije u vožnji tiče, voziš se normalno bez naglih ubrzanja između 2500 - 3000 okretaja...ovisno gdje se trenutno voziš traje od 10 min(otvorena cesta) do 20 min gradska vožnja..

regeneraciju skužiš po trenutnoj potrošnji koja se podupla..pa ti npr na 100km/h u 5-toj pokazuje da troši 12-15 litara(kada se brzina ustabili ne kod ubrzavanja) i po tome da kada pustiš gas trenutna potrošnja ne padne na nulu nego ti ostane ona jedna kockica...

nivo ulja se diže ako regeneraciju često radi u gradskoj vožnji gdje ulje onda ne stigne "izgoriti" nego prođe kroz stjenke cilindra u karter.....jako loša stvar za motor ..ako imaš puno gradske vožnje mjenjati ulje na max 10000km..

i nabitnija stvar za vozila sa dpf-om:koristiti kvalitetna ulja 5w-30 ili 0W30 obavezno C3 oznake ili dexos 2(kako koji proizvođač ulja označuje) tj uja sa malim sadržajem pepela...

Kod mene je Civic FN  redizajn 2009 stari motor (2.2 icdt-i) isti kao u videu s Accorda CL. Ja gledam autonomiju u kilometrima, često mi baci s npr. 800 na 550, valjda je to znak da radi auto regeneraciju.

• 0

#22 drazen

drazen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,621 posts
  • Vozilo:Accord i-DTEC Type S

Posted 29 January 2020 - 13:10

To mi se čini prihvatljivo, izbaciti sve vanka i biti miran. U Ljubuškom ima super servis auspuha i  rade čišćenje dpf-a (dolaze im ljudi iz Zadra i šire) i traži mi 200 eura (garancija 1 godinu). Zato sam i pitao cijenu da se sve izbaci. Puno, puno hvala na informacijama, ako se odlučim možda i remap uradim.  

Kod mene je Civic FN  redizajn 2009 stari motor (2.2 icdt-i) isti kao u videu s Accorda CL. Ja gledam autonomiju u kilometrima, često mi baci s npr. 800 na 550, valjda je to znak da radi auto regeneraciju.

Da se krivo ne shvati, uklanjanje DPF-a, EGR-a i softwersko rješavanje je 1600 kn, a remap se plaća posebno, al to je radio bivši vlasnik pa ne znam koliko je to platio...

• 0

#23 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 16 posts
  • Vozilo:Civic Type S 2.2 i-CDTi 07/2009

Posted 29 January 2020 - 13:49

Da se krivo ne shvati, uklanjanje DPF-a, EGR-a i softwersko rješavanje je 1600 kn, a remap se plaća posebno, al to je radio bivši vlasnik pa ne znam koliko je to platio...

Razumio sam hvala :). Izgleda da je remap za taj motor oko 200-250 eura. Ali mi se egr off i dpf off za 1600 čini prihvatljivo (alternativa je čišćenje koje košta isto i to u BiH  :mr47_06:

• 0

#24 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 467 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 30 January 2020 - 23:32

sigurni znakovi kod accorda su ti ovi koje sam napisao..trebali bi biti isti na civicu

• 0

#25 accordst

accordst

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • Vozilo:accord type s

Posted 31 January 2020 - 01:10

Mislim da samo čišćenje u (stroju za čišćenje) kad se donese skinut DPF ne bi trebalo biti preko 100e ,ne znam koliki je posao skidanja i vraćanja  kod civica...

Naravno bitna je garancija za obavljeni posao.

Nekakva samostalna čišćenja (ostavljanje DPF-a u tekućini za čišćenje cca 24h i nakon toga ispiranje mini wash-om ne daju željen rezultat(probao na prijateljevom  e60 530d- tako da mislim da jedino čišćenje u stroju ima smisla).

Uvijek se nađe dobar i pedantan majstor po prihvatljivoj cijeni,nekad bolje platiti pa znati da je posao napravljen kako treba,u Dalmaciji ima poslovica "'ko ne plati kurvu plati likara",naravno ne mislim na one majstore kojima je satnica kao da su kardio-kirurzi.

• 0

#26 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 467 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 14 February 2020 - 22:49

mali update

u Rutingu su dobili update softera za Civic i Crv te je i za Accord stigao..nisu ni oni znali..slučajno probali na mom autu...

update napravljen..vidjet ćemo da li će pomoći...javim..

veliki minus je kaj sad auto ide slabije tj normalno jer je izgleda bio mapiran..od prvog dana meni on predobro išao za samo 150 ks,,,sa lakočom dolazio do 230km/h a ubzavao je stahovito....sada nažalost više toga nema :) ...ali uz ove sve jebene kamere to mi je manje bitno..bitnije mi je da li će i dalje dpf jebat...

• 0

#27 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,310 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 15 February 2020 - 15:46

Kod Brune na mapiranje dok je akcija!

• 0

#28 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 467 posts

Posted Yesterday, 00:02

Kod Brune na mapiranje dok je akcija!

Trenutno mi je mapa najmanji problem...samo da prestane zajebancija sa dpf-om :)  kod Brune uvijek stignem

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users