Jump to content

Photo

Akumulator i Start/Stop sustav

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts
  • Vozilo:Civic 1,8 Sport

Posted 21 November 2019 - 21:24

Ekipa, sve mi cini kako cu morati mijenjati akumulator jer mi se upozorenje za SS sustav da ne radi pocelo javljati svakodnevno pri svakom paljenju auta.

To me dovodi do sljedeceg pitanja, akumulator mogu samostalno zamijeniti i nakon toga odmah voziti ili je potrebno dodatno nesto napraviti nakon zamijene zbog SS sustava? Otici u servis na kalibraciju ili sto vec?

Hvala na odgovorima.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#2 robi 115

robi 115

volio bih znati REMAPIRATI

• Members
  • PipPipPip
  • 1,795 posts
  • Vozilo:Auris 1.6, ex ep2,ek3,ej9

Posted 21 November 2019 - 21:42

Samo promjeni i to je to.. Ja mjenjao prosli tjedan
  • 0

#3 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 461 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 21 November 2019 - 23:06

zašto bi mjenjao akumulator samo na osnovi upozorenja za start stop?

start stop može ne raditi zbog 1000 različitih stvari,,,,vanjska temp, temp motora, vlaga u kabini, temp u kabini...akumulator testirati i onda ga mijenjati ako ne valja...inače moraš kupiti AGM akumulator jer ako staviš običan isto neće raditi....a mislim da kada vidiš cijenu AGM akumulatora da nebuš tako sretan...

• 0

#4 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 22 November 2019 - 06:44

Samo promjeni i to je to.. Ja mjenjao prosli tjedan

Hvala. Ako imas 9gen Civica 1.8 znas li mozda dimenzije baterije ovako iz glave i jacinu baterije?
Ja cu svakako cu izmjeriti bateriju ali samo zelim provjeriti ako vec znas dimenzije.

zašto bi mjenjao akumulator samo na osnovi upozorenja za start stop?
start stop može ne raditi zbog 1000 različitih stvari,,,,vanjska temp, temp motora, vlaga u kabini, temp u kabini...akumulator testirati i onda ga mijenjati ako ne valja...inače moraš kupiti AGM akumulator jer ako staviš običan isto neće raditi....a mislim da kada vidiš cijenu AGM akumulatora da nebuš tako sretan...

U ovih 4 godine koliko imam auto svakojake temp i kombinacije su bile i nikad se nije javljalo upozorenje osim zimi kad je jako hladno pa ujutro se javi upozorenje kad je motor hladan, to mi je jasno.

Prosle godine se pocelo javljati sporadicno, mogu reci rijetko, bez obzira na temp zraka i motora. Medjutim zadnja dva tjedna se javlja svakodnevno bez obzira na temp (ovih dana je isla temp i do 18 stupnjeva) i svako paljenje se javlja znaci kad je motor hladan ili topal.

Znam da moram uzeti AMG bateriju a cijena je 1000+ kuna koliko mogu vidjeti.

Imate li preporuku koju bateriju uzeti, gdje i koliko Ah?

• 0

#5 Robi 27

Robi 27

Tek sam pocel pit a vec si mi dobra!!!

• Members
  • PipPipPip
  • 1,292 posts
  • Vozilo:Corolla AE92,EJ9 jednom davno

Posted 22 November 2019 - 07:51

Probaj s Yuasom, u Zg nije nista skuplja od nekih drugih.
Ja sam mijenjao na par vozila sa SSom, i onda se covjek jos spajao na auto da ponisti greske i nesto vezano uz aku.
Nisam sam mijenjao jer mi nema smisla, svugdje dobijes gratis zamjenu i zbrinjavanje starog aku ako kupis novi.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#6 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 22 November 2019 - 08:56

Evo sad zvao Ruting i Hugal samo radi provjere.

Original aku je 1300 (u Hugalu kazu 1500kn), konkurencija oko 700kn (u Hugalu kazu 800-1000kn) a konkurencija je sve do cega mogu doci (Yuassa, Varta itd.) 

Ne mora se napraviti nista nakon zamijene nego sjedi i vozi.  

• 0

#7 robi 115

robi 115

volio bih znati REMAPIRATI

• Members
  • PipPipPip
  • 1,795 posts
  • Vozilo:Auris 1.6, ex ep2,ek3,ej9

Posted 22 November 2019 - 11:29

Hvala. Ako imas 9gen Civica 1.8 znas li mozda dimenzije baterije ovako iz glave i jacinu baterije?
Ja cu svakako cu izmjeriti bateriju ali samo zelim provjeriti ako vec znas dimenzije.

Imam ti samo ove podatke s origigi akumulatora.
Opet sam vartu stavio, sa nekim popustom 800kn

20191102_091002_zpsqsvgxbxi.jpg
  • 0

#8 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 22 November 2019 - 11:55

Hvala!!  :JC_goodpost:

• 0

#9 Robi 27

Robi 27

• Members
  • PipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 22 November 2019 - 13:26

Evo sad zvao Ruting i Hugal samo radi provjere.
Original aku je 1300 (u Hugalu kazu 1500kn), konkurencija oko 700kn (u Hugalu kazu 800-1000kn) a konkurencija je sve do cega mogu doci (Yuassa, Varta itd.)

Ne mora se napraviti nista nakon zamijene nego sjedi i vozi.

Nije se ni tu moralo, ali covjek u ducanu je to odradio kako su mu rekli njegovi nadredeni. Inace auti nisu ocitavali nikakve greske niti se ista palilo po tabli. Ali auto nam nije 2 g htio uopce upaliti SS, u ovlastenom nisu znali kaj je, a ovaj covjek je odmah rekao da je do aku.
I bilo je, naravno.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#10 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 461 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 22 November 2019 - 20:55

ja bi prvo ispitao akumulator,,,postoje testeri za to...a inače start-stop sustav ne podnosim i najveća je glupost i smrt za motor...tako da ga ja isključujem kada vozim auto sa SS sustavom...

• 0

#11 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 23 November 2019 - 07:29

SS sustav je najveca prevara auto industrije u povijesti!

Svak normalan ga gasi. A na YT ima jedan dobar video gdje lik objasnjava koliko stete motoru radi taj sustav jer najvece trosenje motora je u trenutku paljenja, pa sad racunaj koliko puta dnevno palis/gasis motor sa ukljucenim SS.

• 0

#12 Robi 27

Robi 27

• Members
  • PipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 23 November 2019 - 10:30

S tim da se nama na svim sluzbenim vozilima sa SSom auti uredno gase potpuno hladni (vw), a kod starog na 9oj gen Civicu ako nista drugo bar priceka da se motor zagrije.
O tome kakva je to idiotarija je suvisno pricati, ali s vremena na vrijeme ga zaboravim ugasiti kad sjednem u auto pa me pri prvom zaustavljanju podsjeti.
  • 0
Mint Kondisn Apsis Stajl

Posted Image

#13 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 899 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 25 November 2019 - 15:31

Nije to jedino sra*e napravljeno u svrhu (polu)fiktivnog smanjenja ispusta CO2. Ima i puno većih.

Živjela struja! :)

• 0

#14 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 856 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 25 November 2019 - 22:25

Nije to jedino sra*e napravljeno u svrhu (polu)fiktivnog smanjenja ispusta CO2. Ima i puno većih.

Živjela struja! :)

Malo offtopic nije HONDA, nego ASTRA od mog starog, godina 2012, cca 107tkm, 1.7 CDTI (125KS) , nema start/stop, stari kupio bateriju, stavio ispred kuće novi akumualtor, i auto MRTAV!!!!!!!!!!!!! Više neće da upali, drugi dan zvao mehaničara i mehaničar došao sa elektroničarom i elektroničar (električar) je nešto poprčako i upalio auto normalno i poslije sve ok. Da ni akumulator ne možeš više sam promijeniti, baš čudno. Kod HONDA koliko znam možeš, barem valjda do 2012 godine, poslije te godine ne bih znao, ali ove do 2012 su čista klasika kao stojadin

• 0
First Man Then Machine

#15 domy_os

domy_os

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts
  • Vozilo:Honda Civic 9th Gen 1.6 i-DTEC Lifestyle

Posted 26 November 2019 - 07:27

Meni isto nedavno riknuo akumulator. Jedan dan ujutro je prestao raditi start-stop, tijekom dana je sve teže i teže palio i popodne je umro. Zamijenio za jači Varta Silver Dynamic AGM 70 Ah 760 A i sve radi bez problema. Dimenzije za 1.6 i-DTEC su D x Š x V: 28 x 18 x 19 cm, ali ima mjesta još 2 cm u visinu i 1.5 cm u dužinu.

• 0

#16 rijeka051

rijeka051

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 68 posts

Posted 26 November 2019 - 13:08

Za dizel idu AGM a za benzince mozda nisu potrebni nego EFB.

Budem to malo istrazio.
Meni i dalje pali normalno samo sto ne radi SS.

• 0

#17 domy_os

domy_os

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts
  • Vozilo:Honda Civic 9th Gen 1.6 i-DTEC Lifestyle

Posted 27 November 2019 - 07:36

Meni je tvornički EFB, ali nije mi bio dostupan pa sam uzeo AGM.

• 0

#18 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 461 posts

Posted 28 November 2019 - 00:15

Malo offtopic nije HONDA, nego ASTRA od mog starog, godina 2012, cca 107tkm, 1.7 CDTI (125KS) , nema start/stop, stari kupio bateriju, stavio ispred kuće novi akumualtor, i auto MRTAV!!!!!!!!!!!!! Više neće da upali, drugi dan zvao mehaničara i mehaničar došao sa elektroničarom i elektroničar (električar) je nešto poprčako i upalio auto normalno i poslije sve ok. Da ni akumulator ne možeš više sam promijeniti, baš čudno. Kod HONDA koliko znam možeš, barem valjda do 2012 godine, poslije te godine ne bih znao, ali ove do 2012 su čista klasika kao stojadin

stari ti je nekaj krivo napravio...na svim opelima se normalno mijenja akumulator...vjerovatno kada je skidao akumulator i stavio novi nije vratio sve plus žice gore..mora se odspojiti sa kleme jedna žica inače akumulator ne ide van..a kad odspojiš tu žicu auto mrtav..

Attached Thumbnails

• hqdefault (1).jpg

• 0

#19 mirko

mirko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 899 posts
  • Vozilo:Ex CL9 K24A3, Civic 1.8 FK2 R18A2

Posted 28 November 2019 - 11:36

čista klasika kao stojadin

:D

• 0

#20 matija0610

matija0610

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 747 posts
  • Vozilo:EJ9 D15Z6 ; EX: BB9, BA4 4WS, S60 D5

Posted 28 November 2019 - 14:08

stari ti je nekaj krivo napravio...na svim opelima se normalno mijenja akumulator...vjerovatno kada je skidao akumulator i stavio novi nije vratio sve plus žice gore..mora se odspojiti sa kleme jedna žica inače akumulator ne ide van..a kad odspojiš tu žicu auto mrtav..

Neka, stari reparira DPF-ove, nemre baš sve znat..  

LOL.png

• 0
ジ ョ ン

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users