Jump to content

Photo

"Divljanje" digitalnog brzinomjera 8 generacija Type S

speedometer FN Type s 2009

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts
  • Vozilo:Civic Type S 2.2 i-CDTi 07/2009

Posted 07 March 2020 - 21:29

Civic 2009 TS. Pozdrav imam neke greške/probleme s brzinomjerom. Znači tijekom vožnje kad vozim npr. 70 km/h on počne divljati i pokazivati "47", ili 64, 22, nekad padne i na nulu, pa se vrati na stvarnu brzinu i onda opet nakon nekog vremena isto. Može li mi netko dati pridjelog što bi to moglo biti, jeli možda dovoljno da restartam komp na način da skinem minus klemu s akumulatora ili se ovdje možda radi o senzoru brzine ili nekom drugom senzoru. Na što obratiti pažnju, (jeli moguće da se senzor zaprlljao, npr prašina ili tako nešto) i eventualno gdje se nalaze senzori koji bi ovo mogli uzorokovati. Inače automobil radi bez greške...

Unaprijed hvala :)

Edited by wtbhonda, 07 March 2020 - 21:33.

• 0

#2 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 08 March 2020 - 09:16

Može li biti do ovog senzora: 

https://www.youtube....h?v=mN5GICklbBw

• 0

#3 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,320 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 08 March 2020 - 12:20

MAF senzor nema veze sa brzinomjerom! Ovaj senzor ima veze sa radom motora,mislim da on određuje omjer zraka i goriva ili tako nešto. 

Edited by Ivan Type S, 08 March 2020 - 12:21.

• 0

#4 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 485 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 08 March 2020 - 13:20

mislim da ima na getribi senzor koji mjeri brzinu ..vj on zajebava...

• 1

#5 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 08 March 2020 - 15:32

Ima li netko neki link na ebay da ga odmah naručim. Evo update danas nije zezao. Inače jučer je bilo kiše i dosta vlage, a danas je suho... Isto bi ga htio nabaviti ili eventualno ovoga postojećeg očistiti (ako je to moguće)

• 0

#6 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 881 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 11 March 2020 - 01:04

Može biti do senzora brzine, nazali se na mjenjaču, ali možda je do same table, tj. elektronike brznomjera, da je senzor otišao, onda uopće ne bi pokazivao brzinu, probaj prvo sa tim senzorom : , zove se tachometer senzor ili speed sensor to guugaj ili probaj ovaj link :

https://www.8thcivic...find-it.588537/

Ovo ti je OEM broj tog senzora : Honda 28810-PWR-013

• 1
First Man Then Machine

#7 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 11 March 2020 - 20:33

Može biti do senzora brzine, nazali se na mjenjaču, ali možda je do same table, tj. elektronike brznomjera, da je senzor otišao, onda uopće ne bi pokazivao brzinu, probaj prvo sa tim senzorom : , zove se tachometer senzor ili speed sensor to guugaj ili probaj ovaj link :

https://www.8thcivic...find-it.588537/

Ovo ti je OEM broj tog senzora : Honda 28810-PWR-013

Detaljan kao i uvijek :) Hvala!!!! Usput da se zahvalim i Jakši iz Splita na informacijama i savjetima. Hondaši su primjer!

• 0

#8 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 13 May 2020 - 20:33

Mali update na situaciju: Kad uključim tempomat onda "totalno podivlja" prikaz brzine i varira od npr stvarnih 130 do npr 60 i u tom rasponu (uglavnom uvijek manje). Jeli mehanizam tempomata povezan sa senzorom za brzinu? Jeli postoji uzročno posljedična veza- jeli tempomat razlog zbog kojeg se ovo događa ili senzor utječe na njega? 

Unaprijed hvala, nadam se da vas nisam zbunio  :connie_tap:

Jeli ovo možda riješenje: https://www.youtube....h?v=2j1iBsuNiwA

Edited by wtbhonda, 13 May 2020 - 20:39.

• 0

#9 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 485 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 13 May 2020 - 23:51

Mali update na situaciju: Kad uključim tempomat onda "totalno podivlja" prikaz brzine i varira od npr stvarnih 130 do npr 60 i u tom rasponu (uglavnom uvijek manje). Jeli mehanizam tempomata povezan sa senzorom za brzinu? Jeli postoji uzročno posljedična veza- jeli tempomat razlog zbog kojeg se ovo događa ili senzor utječe na njega? 

Unaprijed hvala, nadam se da vas nisam zbunio  :connie_tap:

Jeli ovo možda riješenje: https://www.youtube....h?v=2j1iBsuNiwA

ovaj video nema veze sa tim što tebe muči..to je kad ti tempomat ne radi tj isključuje se...moraš na dijagnostiku ali po ovome što pišeš otišao ti je senzor koji mjeri brinu, mislim da se nalazi na getribi...ali ovak napamet je teško..odi do nekog ko slaže honde...

• 0

#10 accordst

accordst

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 139 posts
  • Vozilo:accord type s

Posted 14 May 2020 - 16:54

Detaljan kao i uvijek :) Hvala!!!! Usput da se zahvalim i Jakši iz Splita na informacijama i savjetima. Hondaši su primjer!

Nema na čemu,zato i služe forumi da si pomognemo koliko možemo

• 0

#11 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 21 May 2020 - 16:15

Nema na čemu,zato i služe forumi da si pomognemo koliko možemo

Evo opet Update:

Konačno sam ga uspio snimiti... Smirio se ima par dana ali danas opet. Uz to danas sam imao redovnu regeneraciju DPF-a (cca nakon 300 pređenih km se automatski pali). E sad kad sam ga stavio na tempomat da držim konstantnu brzinu i okretaje totalno je podivljao. Bilo je oscilacija od 20-140 km/h, u jednom trenutku pao na 0 km/h!!!!(a vozio sam 100 km/h). Uz to je počelo cukanje i gušenje da sam mislio da će se ugasiti auto. Odmah nakon toga sam isključio tempomat i stvar s cukanjem i trzanjem se smirila (sve se ovo događa dok radim regeneraciju). Nakon što je izgašen tempomat, nastavio je divljati brzinomjer. Evo snimke... P.S tempomat me strah upaliti...

https://streamable.com/ayibe2

:dance:

Dogovorio dijagnostiku u Honda Vuletić ST (pon). Nadam se da će očitati grešku

Edited by wtbhonda, 22 May 2020 - 15:51.

• 0

#12 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 27 May 2020 - 16:57

Vuletić tvrdi da se dosad s ovim problemom nije susreo uopće na civicu 8 gen (simptomi koje sam naveo), dok mi je drugi auto električar nakon dijagnostike rekao da nije do senzora brzine već  da je moguće da je do"ABS modula". Najgore što se sve smiri kad ga majstor krene voziti... Zna li netko više o modulu ABSa? Može li se taj modul ispitati i eventualno reparirati ili možda staviti neki polovni. "Najgore" mi je što je sada sve uredu ali se to ponavlja i želio bi trajno ukloniti problem. Hvala :)

• 0

#13 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 962 posts
  • Vozilo:Toyota Auris 1.33

Posted 01 June 2020 - 09:26

Nema veze s ovim, ali taj modul ABS-a očito ima više funkcija, mom burazu na bmw-u e92 to nije radilo kak spada, pa nije komplet kontrola stabilnosti radila. Kad je zamijenio je sve bilo ok.

Ovo je izgleda 1 od 10000 auta di to zeza.

Sretno sa sređivanjem!

• 1

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#14 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 01 June 2020 - 18:49

Nema veze s ovim, ali taj modul ABS-a očito ima više funkcija, mom burazu na bmw-u e92 to nije radilo kak spada, pa nije komplet kontrola stabilnosti radila. Kad je zamijenio je sve bilo ok.

Ovo je izgleda 1 od 10000 auta di to zeza.

Sretno sa sređivanjem!

A baš me posralo, ništa čim se pojavi opet idem napraviti što se mora. Najgore što može sutra i za misec, ali nekako mi se čini da neće dugo :D

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users