Jump to content

Photo

CL7 kompresor klime

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 vvvvvvvvtec

vvvvvvvvtec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts
  • Vozilo:Honda Accord

Posted 20 April 2020 - 14:03

Evo mene opet - krenilo me s ovim Accordom, nema šta.

Prema klima majstoru trebao bih zamijeniti kompresor klime. Kvačilo je sigurno otišlo a on misli da je i sam kompresor za zamjenu. Izmedju ostalog kaže da nigdje ne može ni nabaviti samo kvačilo... Uglavnom, u zadnje vrijeme klima je pravila probleme u smislu da znatno sruši okretaje motora u leru kada se uključi i auto se sav trese, a i u vožnji se osjetio gubitak znage kada se uključi. Dok neki dan nije prestala radit...

Uglavnom, nova zamjenska je oko 3000 kn i nitko ne daje garanciju, osim ako se ne zamjeni još pola elemenata cijelog sustava klime, poput recimo filtera (koji je zavaren za hladnjak, pa se mora mijenjati i hladnjak). On mi ne savjetuje da stavljam polovnu, ali ja nekako tome naginjem ako je bitno jeftinija opcija. Ako netko ima kakvo iskustvo ili savjet dobrodošao je, a najviše me zanima gdje mogu nabaviti polovni kompresor klime?

Da ne otvaram novi topic, slini mi i ulje na pumpi serva od volana. Znate li nekoga tko to reparira u široj okolici Osijeka ili barem gdje mogu nabaviti polovnu pumpu serva. Kao što rekoh krenilo me...

Hvala i pozdrav!

• 0

#2 wtbhonda

wtbhonda

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts
  • Vozilo:Civic Type S 2.2 i-CDTi 07/2009

Posted 20 April 2020 - 19:08

Pozdrav, ja mogu dati sugestiju za klimu, tj kompresor. Probaj pronaći preko aliexpressa novu kinesku zamjensku. Stariji brat je isto napravio za Avensis Toyota 2.0 d4d, koštala ga je kao polovna (oko 2000 kn, radi ko frižider). Za ostalo ti nebi znao. Sretno :)

• 0

#3 Ivan Type S

Ivan Type S

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,320 posts
  • Vozilo:Accord Type S 2008 CU2. ex ATS 2007 Cl9

Posted 20 April 2020 - 20:40

Možda ti majstor Ronald u Osijeku može pomoč!

• 0

#4 vvvvvvvvtec

vvvvvvvvtec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 20 April 2020 - 21:31

Možda ti majstor Ronald u Osijeku može pomoč!

Ronald zna cijelu pricu. On ne radi klime. Rekao je da ce se i on probat raspitat za polovnu.

• 0

#5 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 485 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 20 April 2020 - 22:35

zovi Božu iz bjelovara, na fejsu Božo White..on ima sve živo za accorde..stavi rabljeni kompresor i gas..ako imaš kojeg pametnog majstora za klime da pročisti sistem ali mislim da ne treba jer se kompresor nije raspao... 

• 0

#6 vvvvvvvvtec

vvvvvvvvtec

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 21 April 2020 - 13:57

zovi Božu iz bjelovara, na fejsu Božo White..on ima sve živo za accorde..stavi rabljeni kompresor i gas..ako imaš kojeg pametnog majstora za klime da pročisti sistem ali mislim da ne treba jer se kompresor nije raspao... 

Kontaktorao Božu i dogovorio za polovni. Hvala! Dobro ti mene zadužuješ u zadnje vrijeme...morat će neka cuga past...

• 0

#7 Bobo2411

Bobo2411

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 485 posts
  • Vozilo:Acord 2.4 Type S 2004-sold, Accord 2.0 Elegance 2009 sold, Accord 2.2cdti 2007 sold, Accord 2.2 i-dtec 2011

Posted 21 April 2020 - 21:01

Kontaktorao Božu i dogovorio za polovni. Hvala! Dobro ti mene zadužuješ u zadnje vrijeme...morat će neka cuga past...

:smilieDJ:  :smilieDJ:  :JC_drink:

• 0

#8 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 881 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 22 April 2020 - 09:26

Novi kompresor klime košta : 1596,00 Kn

https://www.silux.hr...tavi?car=130106

Novo sa garancijom 2 godine

Kompletno crijevo serva novo, od pumpe do letve košta 30USD, dužina je cak mislim 1 metar, znači sve novo.

Accord 2003-2005 je najjeftiniji auto za održavat na tržištu danas, jetiniji od VW golf 2, a voziš se u Accordu, a ne u Golf2.

Ako te još što zanima od cijena pitaj.

Edited by Kristian, 22 April 2020 - 09:27.

• 0
First Man Then Machine

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users