Jump to content

Photo

Check Engine, samo na plinu!

• Please log in to reply
88 replies to this topic

#81 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,049 posts
  • Vozilo:ukleti civic i niššta manje ukleta solka

Posted 29 October 2014 - 07:20

jako je teško naci zamjensku koja radi dobro,denso se pokazao ok...

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#82 dalmossiki

dalmossiki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Vozilo:Honda Civic Si Hatchback 1991, Honda Civic Hatchback 1992, HONDA HRV 2wd 2000, HONDA HRV 4wd 2002, a sanjam S2000... :)

Posted 11 November 2014 - 21:54

Hvala Vucko, nasao sam bosch kazu da je originalna pa evo cekam da stigne... pa cemo vidjeti, ko da zna ludo auto, nece da uplai lampicu nem sanse, doduse od kad je majstor rekao da lambda nekad pri najfinijoj voznji stane i ne radi, ja vise ne vozim fino ! samo derem, potrosnja ostala ista litra plina 10 km po gradu a na otvorenom bolje jos 20% tako da samo deri... ;)

Pozz svima 

• 0

#83 majaba

majaba

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 1 posts
  • Vozilo:Honda FR V 2.0

Posted 21 July 2015 - 10:54

pozz svima.

od prije 10 dana sam vlasnik honde frv 2.0 110 2006 g. Odmah sam ugradio plin (atiker). I nisam je puno vozao do jucer kada mi je zavrsena registracija. Do jucer sve je bilo ok vozi na plin i navbenz. Super. Jucer napunim pun plina i odem jedno100 km da ga prosetam. U polaputa mi se upalio chek engine lampica . Sve radi kako treba i ponekad kada ga do kraja stisnem imam osjecaj da malo zastane i tek onda povuce. Planirao sam otici ugraditi jos fleshlube pumpu i da mi ga jos na kompjuteru dijagnosticiraju. Prijedlozi ? Lp

• 0

#84 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,049 posts

Posted 21 July 2015 - 12:39

odeš do svog servisera da podesi mapu plina,grešku o lošoj smjesi ti je vjerovatno lamda sonda javila

• 0
Kad mislišš da te tvoja honda ne možže višše nikako iznenaditi, ona se potrudi i izmisli neštšo novo. Picka joj m...

#85 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 21 July 2015 - 22:16

Evo ,samo sam brzinski preletio po stranicama ovog topica, ali što se tiče Boyskog za mene je on KRALJ!!! Kod njega podešavanje mape traje minimalno dva sata, on suvozač sa dva laptopa u ruci, njegov mehaničar vozač i odu........ i nema ih više sa Vašim autom jakoooo, jakoooooo dugo, mimimalno dva sata, dobro se prošetate po istri dok se ne vrate, ali kad se vrate , atuo radi kao beba, ne kužiš da voziš na plin.

Ja sam bio kod njega prije DVIJE GODINE!!!!! kada sam imao 150.000km, sada imam 225.000 km i plin i dalje radi kao prvog dana, znači nikakvo štelanje nije potebno, auto nomrlano radi, normalno vozi i normalno troši. 10Litara plina  Rijeka-Bosiljevo do kraja A1 autoputa tamo kod Bijače u Bosni, temmpomat od Rijeke do Bosne na 140km/h (najbrži Accord na autoputu , ali po zakonu :-)). Otvorena cesta oko 7-8 litara, nema se tu šta štelati. Kako kažu servieri svakih 20.000 štelati plin, ja se ne slažem, ako auto normalno radi, ima miram ler i normalno troši plina ne treba ništa štelati.

Preporučujem Boyskog za jednom u životu, pa se naručite, neka bude i 500km daleko ali se isplati.

• 0
First Man Then Machine

#86 hakl

hakl

...AZRoholičar...

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
  • Vozilo:Prelude BB9, Civic Ep2 KAMION

Posted 22 July 2015 - 07:22

Evo ,samo sam brzinski preletio po stranicama ovog topica, ali što se tiče Boyskog za mene je on KRALJ!!! Kod njega podešavanje mape traje minimalno dva sata, on suvozač sa dva laptopa u ruci, njegov mehaničar vozač i odu........ i nema ih više sa Vašim autom jakoooo, jakoooooo dugo, mimimalno dva sata, dobro se prošetate po istri dok se ne vrate, ali kad se vrate , atuo radi kao beba, ne kužiš da voziš na plin.

Ja sam bio kod njega prije DVIJE GODINE!!!!! kada sam imao 150.000km, sada imam 225.000 km i plin i dalje radi kao prvog dana, znači nikakvo štelanje nije potebno, auto nomrlano radi, normalno vozi i normalno troši. 10Litara plina  Rijeka-Bosiljevo do kraja A1 autoputa tamo kod Bijače u Bosni, temmpomat od Rijeke do Bosne na 140km/h (najbrži Accord na autoputu , ali po zakonu :-)). Otvorena cesta oko 7-8 litara, nema se tu šta štelati. Kako kažu servieri svakih 20.000 štelati plin, ja se ne slažem, ako auto normalno radi, ima miram ler i normalno troši plina ne treba ništa štelati.

Preporučujem Boyskog za jednom u životu, pa se naručite, neka bude i 500km daleko ali se isplati.

Jedino smanjiti interval kontrole/štelanja ventila i promjene svijećica, ostalo ako sve fino radi, samo teraj...

Ipak bi zamijenio i filter plina na manje od 75k km ili misliš da nema potrebe?

• 0

FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime.
Učestala je greška zamijeniti fjaku s lijenošću.
Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, u Dalmaciji ona je jednostavno Božji dar.

#87 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 783 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 22 July 2015 - 10:25

Jedino smanjiti interval kontrole/štelanja ventila i promjene svijećica, ostalo ako sve fino radi, samo teraj...

Ipak bi zamijenio i filter plina na manje od 75k km ili misliš da nema potrebe?

Naravno, štelanje ventila svaiih 20.000km (umjesto 40.000km), svječice mogu ostati da se mijenjau svakih 40.000, tako je barem kod mene, ja štelan ventila svakih 20.000km, svječice mijenjam svakih 40.000km i to je to.

• 0
First Man Then Machine

#88 dalmossiki

dalmossiki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Vozilo:Honda Civic Si Hatchback 1991, Honda Civic Hatchback 1992, HONDA HRV 2wd 2000, HONDA HRV 4wd 2002, a sanjam S2000... :)

Posted 17 July 2017 - 08:38

Postovanje svima, evo i ja da se javim nakon 3 godine lijepog iskustva sa voznjom na plin, nadam se da nijo u medjuvrmenu nije imao probleme sa paljenjem  chek engine lampice jer me niko nije ontaktirao u vezi toga. 

Rijesenje svih problema je nastupilo nakon zamjene lambda sonde, stavio bosch - ovu neku od 60-70 eura i sve se rijesilo, evo tacno 92 000 km bez ijednog paljenja lampice, tako da nemojte da vas neko ubjedjuje da treba da gori, ako je sve ok i ako majstor zna to da namjesti nista ne smije da gori ! 

Sve sto su napisali strucni ljudi u mom postu je istina i objasnjeno iz iskustva tako da ovo zlata vrijedi kad krenete od majstora do majstora. 

ako nekog nesto zanima tu sam da pomognem bilo kako...

Lijep pozdrav svima 

• 0

#89 Vučko

Vučko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5,049 posts

Posted 18 July 2017 - 05:01

ali rijetki su oni kojima bosch radi na hondi tako da se i tu možeš sretnikom smatrat

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users