Jump to content

Honda Legend SH-AWD

• Please log in to reply
77 replies to this topic

#41 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts
  • Vozilo:EK4 sold, Almera sold, EJ9 sold, EJ2 sold, Impreza GT sold, CRX VTI sold, Prelude sold, Megane crashed, 205 sold, 206 RC, Panda

Posted 17 June 2009 - 13:21

sportski auto tj takvi tipovi ovjesa nisu napravljeni za pendranje po rinzolima....

Luda nije sporcko auto, bar bi ti to matori trebao znat s obzirom da te sad udobnost puca :D Nije ni VTI sporcko auto, za sporcki auto trebas puno vise od samo dobrog motora. EK9 je sporcko auto, NSX, Integra, s2000

za novi M5 ne znam, al evo ti onda i primjer M3 koji je u zimskim uvjetima ne upotrebljiv (s novim zimskim gumama)..

M3 nije za snjeg...ni M5, sad da ne kopiram i trazim po topicu naveo sam cemu sluzi 4x4 na velikim limuzinama, da se ne trose prebrzo pogonske gume i da se moze po snjegu furat, nis vise od toga, sve ostalo sustavi stabilnosti mogu regulirat pa je 4x4 nepotreban na takvim autima, koristan da, ali ne i neophodan
  • 0
C/P: Rutingu treba odati priznanje da su od jedne obične konfekcijske marke na ostalim tržištima uspjeli u Hrvatskoj napraviti auto koje je predmet želja, te se pravi Hrvat i katolik s viškom love pita da li kupiti Hondu ili BMW ili Audi. Na drugim europskim tržištima kupac bi si razbijao glavu Honda, Toyota, Ford. Nije to lako napraviti pa ću poslati mail u Rumunjsku kako od Dacie napraviti premium u jednom potezu. Povećati cijenu bar za 100%-ograničiti ponudu boja i opreme na jednu-samo 1 servis u krugu 500 km i bahatost prodajnog osoblja s poštapalicom "pa to je Dacia"

#42 Guest_deny_*

Guest_deny_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 13:21

Luda nije sporcko auto, bar bi ti to matori trebao znat s obzirom da te sad udobnost puca :D Nije ni VTI sporcko auto, za sporcki auto trebas puno vise od samo dobrog motora. EK9 je sporcko auto, NSX, Integra, s2000

preluda iz 88'-90' sa 4ws i novije 2.2 vti bi ja definitivno nazvao sportskim autom... sto zbog linije ,sto zbog motorizacije itd.. ili mozemo reci da ima sportske gene. nemora nositi type r oznaku da bi bio sportski.
  • 0

#43 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 13:24

Zakaj svi misle da ja pljujem Honde?

Samo takve komentare imaš. Što je super, treba gledati i sa druge strane medalje.

Da razjasnimo sportski i trkači (R-racing).

CRX 130 konja- sportski
CRX SiR 160 konja- trkači auto u cestovnom izdanju, od metalnih selena, pojačanog ovjesa, motora i šasije. Samo mu fali malo niži amortizeri, 15" gume i to je to.

Svi Type R auti su spremni za stazu i konkurirati trkačim autima. To su naizgled obični auti ali sa trkačim feelingom i trkačim komponentama.

Edited by 4gencivic, 17 June 2009 - 13:30.

• 0

#44 Jaki

Jaki

OldSchool

• Members
  • PipPipPip
  • 938 posts
  • Vozilo:Seat Ibiza FR, VW Golf MK1, Zetor 5211

Posted 17 June 2009 - 13:28

Hehe sad bi ti okacio jedan test M5 koji ne da bi te razuvjerio neg bi ga i obozavat poceo al sam na poslu pa nemrem. Mozda Maverick okaci ak ovo bude cito, nekad je drkicu bacao na taj test, uglavnom Tiff na sva usta hvali M5, potrazi na jubitou :ignat_02: Uglavnom 320d nema veze s M5 niti ima pola tih sustava za kontrolu stabilnosti

Jel ovaj, taj imam na bookmarksima i gledam ga svako malo :ignat_02:

LINK
  • 0

#45 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts
  • Vozilo:EK4 sold, Almera sold, EJ9 sold, EJ2 sold, Impreza GT sold, CRX VTI sold, Prelude sold, Megane crashed, 205 sold, 206 RC, Panda

Posted 17 June 2009 - 13:36

preluda iz 88'-90' sa 4ws i novije 2.2 vti bi ja definitivno nazvao sportskim autom... sto zbog linije ,sto zbog motorizacije itd.. ili mozemo reci da ima sportske gene. nemora nositi type r oznaku da bi bio sportski.

Sportske gene da, nije to sportski auto zbog mnogo razloga u koje mi se sad ne ulazi, mozemo o tome otvorit drugu temu al ajd ukratko, ovi koji sam naveo jesu sporcki zasto? Kupis ga i picis, ide odlicno, koci odlicno, lezi odlicno, primjer VTi, ne ide kak bi trebao pa daj mu da dise, pa ispuh, pa stavi D2 da bolje lezi, pa b18 getribu da se razvrtava kak spada, daj mu kocnice jace jer ove nisu dovoljne ono milion gluposti, sve je to gust slagat al bez toga je vise manje obican auto, visok ko koza s poddimenzioniranim kocnicama
  • 0
C/P: Rutingu treba odati priznanje da su od jedne obične konfekcijske marke na ostalim tržištima uspjeli u Hrvatskoj napraviti auto koje je predmet želja, te se pravi Hrvat i katolik s viškom love pita da li kupiti Hondu ili BMW ili Audi. Na drugim europskim tržištima kupac bi si razbijao glavu Honda, Toyota, Ford. Nije to lako napraviti pa ću poslati mail u Rumunjsku kako od Dacie napraviti premium u jednom potezu. Povećati cijenu bar za 100%-ograničiti ponudu boja i opreme na jednu-samo 1 servis u krugu 500 km i bahatost prodajnog osoblja s poštapalicom "pa to je Dacia"

#46 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 13:37

Sportske gene da, nije to sportski auto zbog mnogo razloga u koje mi se sad ne ulazi, mozemo o tome otvorit drugu temu al ajd ukratko, ovi koji sam naveo jesu sporcki zasto? Kupis ga i picis, ide odlicno, koci odlicno, lezi odlicno, primjer VTi, ne ide kak bi trebao pa daj mu da dise, pa ispuh, pa stavi D2 da bolje lezi, pa b18 getribu da se razvrtava kak spada, daj mu kocnice jace jer ove nisu dovoljne ono milion gluposti, sve je to gust slagat al bez toga je vise manje obican auto, visok ko koza s poddimenzioniranim kocnicama

I pretvoriš sportski Civic u trkači Civic, samo sa boljim coilover-ima.

Prvi krug u životu na Grobniku sam napravio u stock EK4 Civic-u, vrijeme, 2:00 min. To je sportski auto. ;)

Edited by 4gencivic, 17 June 2009 - 13:39.

• 0

#47 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts

Posted 17 June 2009 - 13:47

Samo takve komentare imaš. Što je super, treba gledati i sa druge strane medalje.

Da razjasnimo sportski i trkači (R-racing).

CRX 130 konja- sportski
CRX SiR 160 konja- trkači auto u cestovnom izdanju, od metalnih selena, pojačanog ovjesa, motora i šasije. Samo mu fali malo niži amortizeri, 15" gume i to je to.

Svi Type R auti su spremni za stazu i konkurirati trkačim autima. To su naizgled obični auti ali sa trkačim feelingom i trkačim komponentama.

Ja samo gledam realno, ako vec nesto i zamjeram onda zamjeram s razlogom, meni je to i dalje samo auto koji sam ja kupio a ne on mene, sljedom toga nit ga sljepo obozavam nit mislim da je najbolji na svijetu nit sam mu u cosku sobe napravio oltar da mu se klanjam

I pretvoriš sportski Civic u trkači Civic, samo sa boljim coilover-ima.

Prvi krug u životu na Grobniku sam napravio u stock EK4 Civic-u, vrijeme, 2:00 min. To je sportski auto. ;)

Svaka tebi cast onda, sta bi bilo da imas uvjete ko Colak, bogati u formuli 1 bi vozio s tim talentom. Ja ne govorim o nikakvom pretvaranju, i moskvica mozes pretvorit u sporcki auto, procitaj prethodni post

Jel ovaj, taj imam na bookmarksima i gledam ga svako malo :ignat_02:

LINK

jebiga nemrem na poslu vidjet al pretpostavljam da je :ignat_02:
  • 0

#48 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 13:55

Nit sam vrhunski vozač sa školama, nit obožavam svoj auto. Samo neznam drugi koji mi ima to što ima ovaj.

Kaj da pričamo o ženama, može ali ne tu, ovo je Honda forum, pričamo o autima.

Moskvića možeš pretvoriti da bude sportski ali EK4 netrebaš, on je sportski izašao iz tvornice. Možeš ga pretvoriti u trkači, kao EK9.

Nego, jel jasno sportski - trkači?

Evo, imaš Civic kup, a to su trkači auti, a samo su olakšani i spušteni, ostalo je sve OEM Type R.

onda zamjeram s razlogom,

EK4 ide jebeno za 160 konja. Neznam kaj mu ti zamjeraš?

A za kočnice je stvar u tome što se zna kako se Honde voze (ko da su ih ukrali), kaj misliš da Opeli, Gnojevi, i ostala ekipa imaju bolje bremze?

Auto je iz 96-te, danas je to druga priča, Punto ima serijski 17" :D .

Edited by 4gencivic, 17 June 2009 - 13:51.

• 0

#49 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts

Posted 17 June 2009 - 13:57

Nit sam vrhunski vozač sa školama, nit obožavam svoj auto. Samo neznam drugi koji mi ima to što ima ovaj.

Kaj da pričamo o ženama, može ali ne tu, ovo je Honda forum, pričamo o autima.

Moskvića možeš pretvoriti da bude sportski ali EK4 netrebaš, on je sportski izašao iz tvornice. Možeš ga pretvoriti u trkači, kao EK9.

Nego, jel jasno sportski - trkači?

Evo, imaš Civic kup, a to su trkači auti, a samo su olakšani i spušteni, ostalo je sve OEM Type R.

Jel bi reko za a3 1.8T da je sporcki auto, jednom si o tom govorio? Klasa ko i EK4, priblizne snage...ma nije bitno, meni auto koji nemre kocit posteno a zeli bit sporcki jednostavno to nije, osim toga cak i davne 97 mislim da je ipak trebalo malo vise od 160ks da bi auto bio sporcki al ajde, vjerojatno si u pravu, vecini ljudi koja u zivotu nije sjela u auto jaci od 100 konja vti je sporcki kao recimo mom starom, njemu je moj auto ubica nevidena, svaki me put kad sjednem u auto pita jel se danas idem ubit il popusit jos koju kaznu.

Da editiram jos, nemam ja zamjerku na motor, cak ni tolko na ovjes al na puno drugih stvari imam o kojima mi se sad neda, znaju vozaci honde sve njihove sitnice koje zivciraju, mozda nekog malo zivciraju al mene puno

Edited by blekstena, 17 June 2009 - 13:59.

• 0

#50 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:01

al mene puno

Isto kao i sve nas koji modificiramo aute.
  • 0

#51 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts

Posted 17 June 2009 - 14:20

Isto kao i sve nas koji modificiramo aute.

Ne govorim od modificiranju nego o glupim problemima koje auto tvornicki ima a koje nisam vidio ni na jednom drugom autu. Sic bez memorije, genijalno. Prozor koji kad se dize gura onu gumu van po kojoj klizi iako sam je podmazao, cvrci u interijeru, al cvrci, oni veliki genetski modifikovani, lim koji nesmijes grdo pogledat a ak ga slucajno ogrebes izhrda sve za jedan dan itd. I daj mi reci kako se na 13 godina starom autu poluososvine mogu pretvorit u prah, ne puknut, neg dezintegrirat? Imo sam kadju iz 86, manzete skoro nije ni imo, vozio ga po terenu di ni gorska sluzba nebi isla s Nivama i dan danas nakon 500 000 km jos ga vidim da se vozi, na serijskim poluosovinama, mislim ono lol. Ak tebe takvi problemi vesele ja ti se divim

Edited by blekstena, 17 June 2009 - 14:21.

• 0

#52 Guest_deny_*

Guest_deny_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:26

Ne govorim od modificiranju nego o glupim problemima koje auto tvornicki ima a koje nisam vidio ni na jednom drugom autu. Sic bez memorije, genijalno. Prozor koji kad se dize gura onu gumu van po kojoj klizi iako sam je podmazao, cvrci u interijeru, al cvrci, oni veliki genetski modifikovani, lim koji nesmijes grdo pogledat a ak ga slucajno ogrebes izhrda sve za jedan dan itd. I daj mi reci kako se na 13 godina starom autu poluososvine mogu pretvorit u prah, ne puknut, neg dezintegrirat? Imo sam kadju iz 86, manzete skoro nije ni imo, vozio ga po terenu di ni gorska sluzba nebi isla s Nivama i dan danas nakon 500 000 km jos ga vidim da se vozi, na serijskim poluosovinama, mislim ono lol. Ak tebe takvi problemi vesele ja ti se divim

Zabrijao si malo.... dosta auta nema memoriju a i civic je jeftina klasa auta tako da to ne cudi.... kako meni prozori dan danas rade normalno? i na civicu i na 17 godina starom accordu? mozda je bio udaren auto u vrata pa zato zajebava. Cvrci su normalni za tu klasu auta a i jacih cvrcaka nema ako auto nije nikad raskapan. Cim par puta skines tapicirung pojave se cvrci ,da ne govorim o centralnoj konzoli ili armaturi. Lim je mekan to je istina ali meni je ogreban ili iscohan na par mjesta pa nema trunke hrdje nigdje....
  • 0

#53 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:27

Ja nemam ništa od toga, niti ekipa koju znam sa EK4 Civic-om. Osim lima koji kad ga takneš trune.

Vjerovatno specifični uvjeti, auti s mora često imaju takav slučaj da strune poluosovina.

Kaj da ti velim, tebi se koliko znam razletio motor nedugo kad si ga kupio? Tko zna kaj je TAJ auto prošao prije tebe?

Činjenica je da bi te stvari trebale izdržati i najteže uvjete.
  • 0

#54 Guest_deny_*

Guest_deny_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:30

Vjerovatno specifični uvjeti, auti s mora često imaju takav slučaj da strune poluosovina.

problem je u onom gumenom kurcevom utegu na osovinama... tu se vlaga zadrzava (plastifikacija naravno ispuca nakon toliko godina) i lagano jede osovinu koja na tom mjestu puca. Glupo rijesenje ili ne fucking 10 -15 godina je ipak na grbaci..
  • 0

#55 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts

Posted 17 June 2009 - 14:31

Zabrijao si malo.... dosta auta nema memoriju a i civic je jeftina klasa auta tako da to ne cudi.... kako meni prozori dan danas rade normalno? i na civicu i na 17 godina starom accordu? mozda je bio udaren auto u vrata pa zato zajebava. Cvrci su normalni za tu klasu auta a i jacih cvrcaka nema ako auto nije nikad raskapan. Cim par puta skines tapicirung pojave se cvrci ,da ne govorim o centralnoj konzoli ili armaturi. Lim je mekan to je istina ali meni je ogreban ili iscohan na par mjesta pa nema trunke hrdje nigdje....

Nema da, nema ni novi Type R, o tom govorim, mislim kaj su ti japanci debili? Nije to neka svemirska znanost. Ma raskapo sam nije do nekog loma neg jednostavno gura tu gumu van, glupost cista kad vidim kak je to na drugim autima izvedeno di nema sanse da se to dogodi. Cvrci, u svakoj hondi kojoj sam se vozio je tak, kaj je svaka raskapana?
  • 0

#56 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:33

problem je u onom gumenom kurcevom utegu na osovinama... tu se vlaga zadrzava (plastifikacija naravno ispuca nakon toliko godina) i lagano jede osovinu koja na tom mjestu puca. Glupo rijesenje ili ne fucking 10 -15 godina je ipak na grbaci..

Frend ima Fiću (picolovac iz 66-te) i ima tvorničke poluosovine. ;)

Meni na Civic-u nema tragova truljenja na poluosovinama.

Tko će ga znati...
  • 0

#57 blekstena

blekstena

Dežurni podjebavatelj

• Members
  • PipPipPip
  • 1,219 posts

Posted 17 June 2009 - 14:34

Ja nemam ništa od toga, niti ekipa koju znam sa EK4 Civic-om. Osim lima koji kad ga takneš trune.

Kaj da ti velim, tebi se koliko znam razletio motor nedugo kad si ga kupio? Tko zna kaj je TAJ auto prošao prije tebe?

Činjenica je da bi te stvari trebale izdržati i najteže uvjete.

Nema veze kaj je proso, daj je neznam kak maltretiran pukle bi, one su se dezintegrirale. Srecom sto se tice pouzdanosti ja sam picajzla pa je sve to uzeto novo kao i u motoru tak da me to vise ne brine al ove sitnice su prilicno iritirajuce
  • 0

#58 Guest_deny_*

Guest_deny_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:35

Cvrci, u svakoj hondi kojoj sam se vozio je tak, kaj je svaka raskapana?

moja je bila savrseno tiha kad sam ju uzeo.... nakon raskapanja ,tvrdih amortizera i nabijanja po rupama procvrčala je.... frendu je bmw procvrčao kada ga je spustio i otvrdnuo.... svi vozite spustene aute po rupama .mislite da to nema veze sa kompaktnosti interijera????
  • 0

#59 Guest_4gencivic_*

Guest_4gencivic_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:36

al ove sitnice su prilicno iritirajuce

Mogu si misliti, a neznam kaj napraviti. Možda su bila udarena vrata, stavljena druga sa starim vodilicama <_< ?
  • 0

#60 Guest_deny_*

Guest_deny_*
  • Guests

Posted 17 June 2009 - 14:42

Mogu si misliti, a neznam kaj napraviti. Možda su bila udarena vrata, stavljena druga sa starim vodilicama <_< ?

sigurno je ili bio sudar ili ne netko drkao po vratima....

moje kante:

Civic sedan 90' sve 4 sajbe rade....
Civic 96' sve sajbe rade.... 200 000 ima auto.
Accord 92' sve sajbe kao i siber rade. 300 000 ima...

jedino sam ih malo podmazao cisto preventive radi. Nikad stelanja nije bilo. Na svim modelima VW odlaze vodilice tj sajle od podizaca ko dobar dan... i buraz i njegov kum imaju na BMW 5 (a koliko je to djubre kostalo kad je izaslo!!! ) na straznjim sajbama postavljene letve jer sajbe propadaju....

ja sam imao sranja sa masinama sto zbog nemra prijasnjih vlasnika sto zbog majstora ali ostajem vjeran Hondi i opcenito japancima 4 life kad cujem i vidim kakva sve sranja imaju druge marke auta.

2stena: koliko sam vidio ti si imao isto sranja sa majstorom koji radi posao preko kurca ,to ne znaci da je auto smece.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users