Jump to content

Photo

CRV potencijalna kupnja/zamijena

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Clouseau

Clouseau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 110 posts
  • Vozilo:CTR FN2 -> Civic X.gen 1.5 Sedan Executive

Posted 22 April 2011 - 09:30

Pozdrav, razmisljam o prodaji ili zamjeni svog ljubimca za rabljeni CRV model 2007/2008.g. E sad obzirom da mi CTR ima 46k km, 2007g, te je u super stanju mozda mi to i nije neka "pametna" solucija, ali me svejedno zanima nesto o CRV-u. Na sto treba paziti prilikom kupnje uz standarno ovjes, podvozje i motor? Ima li kakvih boljki koje treba svakako pogledati? Koliko trosi 2.0 benzinac po gradu,a koliko na otvorenoj cesti? Vidim u brosuri podatke,ali ja bih radije informaciju iz prve ruke... Ono sto sam citao po testovima raznih portala, oko 10l,ali nekako mi se to cini preoptimisticnim.. Takodjer koliko trosi 2.2 diesel u gradu i na otvorenom? Ako dizelas trosi litru dvije manje mozda mi je neisplativ jer kosta vise, a i radim 12k-14k km godisnje... Hvala. Pozdrav, Clouseau
  • 0

#2 Clouseau

Clouseau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted 25 April 2011 - 12:44

Zar tako malo ljudi ima CRV? :)
  • 0

#3 niksaRR

niksaRR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • Vozilo:CTR FN2 17812

Posted 25 April 2011 - 12:56

Moj prijatelj ima 2.0 vec cca 3 godine. Potrosnja je cca 10 l, manja na otvorenoj cesti. Odavno je izjavio da autu fali snage. Dobro ide kad se zaleti i konacna brzina mu je OK ali fali mu snage za ubrzanja,pretjecanja,uzbrdice itd. Tu bi vjerovatno dizel bio bolji. Ja bih osjetio razliku kada bih iz Accorda 2.0 sjeo u njegov CRV a mozes zamisliti kolika je razlika sjesti iz CTR u tako "nejak" CRV.
  • 0

#4 Clouseau

Clouseau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted 26 April 2011 - 17:56

Moj prijatelj ima 2.0 vec cca 3 godine.
Potrosnja je cca 10 l, manja na otvorenoj cesti.
Odavno je izjavio da autu fali snage.
Dobro ide kad se zaleti i konacna brzina mu je OK ali fali mu snage za ubrzanja,pretjecanja,uzbrdice itd.
Tu bi vjerovatno dizel bio bolji.
Ja bih osjetio razliku kada bih iz Accorda 2.0 sjeo u njegov CRV a mozes zamisliti kolika je razlika sjesti iz CTR u tako "nejak" CRV.

To sam si nekako i mislio...Do sada ionako kad god sam iz CTR-a u bilo sto nesportski sjeo, sto se tice brzine i drzanja bilo je blah, al hbga, morat cu se pomirit s tim : ))
  • 0

#5 Cane

Cane

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 posts
  • Vozilo:Honda CR-V III 2.0 AT

Posted 03 May 2011 - 14:35

pozdrav! benzinac 2.0 automatik racunaj da ce ti ciste gradske voznje po Zagrebu trosit između 11.5 i 13.5L...ovisi kolika je guzva, radi li klima itd...po otvorenoj cesti potrosnja je oko 9L...autoput ako ga bas ne gazis oko 10-11L sto se tice voznje...nakon CTR-a ce ti bilo koji CRV biti katastrofa sto se tice ubrzanja, skretanja i kocenja... CRV je tezak...racunaj da ce ti kod malo agresivnije voznje pojest prednje diskove vec za 60ak tkm... ostalo ti nemam sta rec...imam auto 2g, presao 55tkm, samo redovan servis i toci, peri, vozi...

Edited by Cane, 03 May 2011 - 14:42.

• 0

#6 nik007

nik007

F

• Members
  • PipPipPip
  • 678 posts
  • Vozilo:Yaris D4D

Posted 03 May 2011 - 15:16

Pozdrav,

razmisljam o prodaji ili zamjeni svog ljubimca za rabljeni CRV model 2007/2008.g. E sad obzirom da mi CTR ima 46k km, 2007g, te je u super stanju mozda mi to i nije neka "pametna" solucija, ali me svejedno zanima nesto o CRV-u.

Na sto treba paziti prilikom kupnje uz standarno ovjes, podvozje i motor? Ima li kakvih boljki koje treba svakako pogledati?

Koliko trosi 2.0 benzinac po gradu,a koliko na otvorenoj cesti? Vidim u brosuri podatke,ali ja bih radije informaciju iz prve ruke... Ono sto sam citao po testovima raznih portala, oko 10l,ali nekako mi se to cini preoptimisticnim.. Takodjer koliko trosi 2.2 diesel u gradu i na otvorenom? Ako dizelas trosi litru dvije manje mozda mi je neisplativ jer kosta vise, a i radim 12k-14k km godisnje...

Hvala.

Pozdrav,
Clouseau

Malo off... mene bi zanimalo koliko ti trosi R. Stalno mi se R vrti po glavi pa me zanima i potrošnja i održavanje!?
  • 0

#7 Clouseau

Clouseau

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 110 posts

Posted 08 May 2011 - 11:43

Malo off... mene bi zanimalo koliko ti trosi R. Stalno mi se R vrti po glavi pa me zanima i potrošnja i održavanje!?

Po gradu oko 11.5-12l,ako ga volis povremeno stisnut i ako si brzi od "prometa". Ako ces se vozit normalno i pratit promet aka penzionerski dozivljaj u CTR-u onda se da spustit ispod 11l. To ti govorim o iskljucivo gradskoj voznji u spicama ujutro i popodne. Ako ces se vozit na otvorenoj cesti, da se spusit na 7l, a tu opet govorimo o penziji... Inace na otvorenoj racunaj oko 9l. Sto se tice podrosnje, zbilja je tako kako je navedeno u brosuri, s time da je gradska manja... Kupujes novo iil rabljeno?

Pozdrav,
Davor

Edited by Clouseau, 08 May 2011 - 11:44.

• 0

#8 niksaRR

niksaRR

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts
  • Vozilo:CTR FN2 17812

Posted 08 May 2011 - 13:25

Mogu jos nadodati da mi je Accord 2.0 imao skoro pa istu potrosnju kao i CTR,oba dva auta imaju priblizno istu predjenu kilometrazu. Prosjek mi je 9.5 (ukljucuje i penziju i grad i povremeno stiskanje) a kako je vec napisano moze i nize kad je full penzionerski. Na autoputu mi CTR trosi manje od Accorda 2.0 pri vecim brzinama.

Edited by niksaRR, 08 May 2011 - 13:25.

• 0

#9 Statler

Statler

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • Vozilo:CR-V, FR-V, Verso, Swift

Posted 23 May 2011 - 17:27

Iz CTR-a u CRV? :puzzled:

CRV je gluva kuja, ali i CRV ide 200.... Do 170 ide iz šusa, a onda nabire... Za pretjecanje... ma ide, ali nije to to kao npr. dizlo od 150 ks... Kad imaš takva dva auta onda je opet CRV gluva kuja...

Potrošnja benzinca - 10 litara u prosjeku.... Ako staviš plin cca 11-12 litara plina... Uz ne baš laku nogu.

Vuča prikolice - 1,5 tona bez beda.... uz potrošnju 15-17 litara plina ili 13-15 litara benzina...

evo jedna slika - ne nije twingo naprijed zakačen... CRVuljak je to.... :ignat_02:
Posted Image

Kočnice - nemam pojma ali prve pločice su tek promijenjene na 75000 km! A zadnje još nisu dirane. A o diskovima očito još ne treba ni govoriti.

Za sada na blizu 90.000 km zamijenjene te pločice i jedna jedina prednja desna žaruljica... Toliko o njemu.... :whistle:

Sve ovisi što trebaš. Ja skijam godišnje nekoliko puta. Mažem put Francuske u sred zime i ne bojim se povratka jer je 4x4 tu.... Tovarim 530 litara prtljažnika + 400 litara kutiju... Komforno se unutra vozi 4 odrasle osobe na takvoj turi od preko 1000 km u komadu. Ljeti eto navlačim tu nakaradu ili gliser i to nekoliko puta. To npr. CTR može samo sanjati.

Posted Image

Edited by Statler, 23 May 2011 - 17:29.

• 0
ljeti kamp, zimi skije...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users