Jump to content

Photo

fr-v motori

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 chizzo

chizzo

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 5 posts
  • Vozilo:honda FR-V 2,2CDTI

Posted 19 August 2012 - 14:42

Narode, može kratak komentar na temu troškova / održavanja iza 100t km, što bi trebalo mijenjati/ulagati ako uzmem polovnog FR-V-a Npr. - 1.7i sa 70t km (2005.g.), što mislite o ovom motoru? - 2.2 cdti sa 120t km (2008g.) Sve pitam stoga jer planiramo uzeti polovnog FR-V-a, jer nam je super radi broja potomaka i naših potreba. (dosta su skupi, pa moram biti oprezan, ali npr. http://www.njuskalo....ance&sort=cheap ) Bilo kakav savjet bi bio poželjan. LP

Edited by chizzo, 19 August 2012 - 14:47.

• 0

#2 Kristian

Kristian

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 884 posts
  • Vozilo:EC8-Sold, ED6-Sold, BA2-Sold, GD1-Sold,CL7-Sold,FD1-Sold, Current -Accord Sport

Posted 19 August 2012 - 17:29

Narode,
može kratak komentar na temu troškova / održavanja iza 100t km, što bi trebalo mijenjati/ulagati ako uzmem polovnog FR-V-a

Npr.
- 1.7i sa 70t km (2005.g.), što mislite o ovom motoru?
- 2.2 cdti sa 120t km (2008g.)

Sve pitam stoga jer planiramo uzeti polovnog FR-V-a, jer nam je super radi broja potomaka i naših potreba.
(dosta su skupi, pa moram biti oprezan, ali npr. http://www.njuskalo....ance&sort=cheap )

Bilo kakav savjet bi bio poželjan.

LP

Od 1.7 iz 2005 odustani odmah, to je stari motor sa 125KS, sa kojim se F-RV ne miće sa mjesta, buka enormna, loša izolacija, preko 1000 minusa za taj stari motor, troši minimalno 12litara, mislim da je to motor iz starog civica 7gen ali nisam siguran. Ovi novi sa 140KS 1.8 ili 2.2 sa 140KS je super.
2.2 je ok, ali pošto ima već 12tkm, a 2008 godina je , zna se da je najvjerovatnije kupljen na firmu i gažen samo tako, tako da tu ne bih mogao ništa reći. Može te služiti kako Million mille Joe pa da pređeš 1.6 miljuna km bez kvara ili ti se nakon kupnje može klipnjača zavariti sa radilicom, kao nedovano jednom našem kolegi, pa imaš popravak cca 40.000kn.
To ti je samo moje mišljenje.

Što se tiče dizela, jedan moj poznanik (stariji od mene 10 godina) je htio kupiti Accord 2.2 dizel i tražio i čekao preko godinu dana priliku, kada se prilika pojavila, kupio je i ima je već više od tri godine i iznimno je zadovoljan, nema ama baš niti najmanjih problema, a prilika je kada nađeš dizela od penzića sa ne više od 30.000 km. To je prilika koja se čeka i dočeka. On je čekao skoro godinu dana, ali je ipak našao. Drugi kolega iz francuske je isto tako kupio alfu 159 JTDm staru godinu i pol sa 20,000km, sada ima 160.000km i samo mu je sada otišao ubrizgač od 3 cilindra, ali to je riješio, inače nema nikakvih problema sa autom.Za sve ostalo tko ne može toliko čekati neka kupuje benzinca

Edited by Kristian, 19 August 2012 - 17:45.

• 0
First Man Then Machine

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users