Jump to content

Photo

Ulje Za Cr-V

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Lesonitka

Lesonitka

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 1 posts
  • Vozilo:Honda CR-V

Posted 16 December 2012 - 10:52

Dakle, vozio sam neku večer po povratku iz Zagreba kada mi se upalila lampica za ulje. Stao sam na benzi, kupio litru Valvoline ulja, natočio ga i sve je bilo ok. Sada me zanima, koje je najbolje ulje za CR-V diesel? Do serivsa imam još nekih 5 tisuća. Model je 2008, ictd je motor. Da li mogu sad izdržat još tih 5 tisuća ili bi bilo najbolje da promjenim sve (znam da bi to bilo najbolje ali da li je potrebno). Hvala unaprijed.
  • 0

#2 Mr.Z

Mr.Z

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,163 posts
  • Vozilo:TOYOTA Corolla Verso 1.8 VVT-i

Posted 16 December 2012 - 11:26

Paaa , na starijim hondama je problem da kad se upali lampica od ulja , to znači da se motor već neko vrijeme vozi na minimumu minimuma , te je nerijetko motor već oštećen dok se ta nesretna lampica od ulja sjeti upaliti . Dobra strana je da se možda kod tebe upalila na vrijeme , pa je motor ostao netaknut . U svakom slučaju bi bilo dobro otići do mehaničara na dijagnostiku i promjenu ulja , tih 5000 kaj se još budeš vozio do redovnog servisa bi moglo biti i zadnjih 5000 km kaj se buš vozio s ovim motorom . Poželjno bi bilo da se svakih 1000 km provjeri razina ulja na štangici , količina antifriza i ulja za kočnice . Dizanje haube i ta tri pregleda zajedno sa spuštanjem haube traju max. 2 minute , a mogu uštediti jako puno . Meni je sa bivše Honde ostala ta navika , pa sad na Toyoti barem dvaput mjesečno pogledam štangicu i svaki put je na istoj razini , ali ne znači da se jednom nebum iznenadil sa smanjenom razinom ulja .
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users