Jump to content

Photo

Gume za CRV-a

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 hrvoje321

hrvoje321

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Vozilo:cr-v

Posted 06 April 2009 - 17:25

Ima li itko za preporučit koje ljetnje gume za Crv-a: michelin,bridgstone,yokohama.Ko ima kakvih iskustava?
  • 0

#2 chupa

chupa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,510 posts
  • Vozilo:Accord CU2 EXE 2.4, civic ED6 :)

Posted 10 April 2009 - 20:11

Vozim na Goodyearu Wrangler AT/R-u, na ovih 3tkm mi se čini ok guma, ne troši se previše i nije bučna pri većim brzinama s obzirom na dimenziju guma. Jel imaš podatak na kolko se pumpaju gume.
  • 0

#3 strelicar

strelicar

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 41 posts
  • Vozilo:HONDA CR-V

Posted 13 April 2009 - 20:24

205/65/16 brigstone pumpam na 2.1
  • 0

#4 hrvoje321

hrvoje321

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Vozilo:cr-v

Posted 15 April 2009 - 12:35

ne znam,nije me auto u blizini,ali imaš na pragu od vrata onu ploćicu,za 3 ili 5 osoba,držim se tog upustva:)). chupa ti si kontinentalac,pa će ti te gume koristiti po zimi,meni u dalmaciji nisu potrebne zimske,samo ljetne, mislim da je yokohama G051 dobra guma,ali ih nema,tj.naručuju se pa se čekaju desetak dana,ali nikog ne poznam ko ih ima:))
  • 0

#5 chupa

chupa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,510 posts

Posted 25 April 2009 - 17:56

ajde molim te pogledaj na svojim štokovima jer ja nemam nakeljenice :(
  • 0

#6 Metalcraft

Metalcraft

Newbie

• Newbie
  • Pip
  • 3 posts
  • Vozilo:CR-V

Posted 02 August 2009 - 09:48

ajde molim te pogledaj na svojim štokovima jer ja nemam nakeljenice :(

Na CR-Vu 2003 imam gume Pirelli Scorpio - sudski vještak za aute kod kojeg sam uštelvo optiku
rekao mi da što su mi gume na 1.8 Bara (prema upuststvu s pločice na vratima Honde) da moraju
biti na 2,2. Auto mi je totalno tvrd, no kaže lik da se takva guma mora pupati na 2.2 bara...

Kako sam vidio ovaj tipic zanimaju me komentari.

Na drugom CR-V-u 98 godište imam Cooper gome, na ledu po zimi auto ide 130 kao po tračnicama
milimetar ne proklizava, strašne neke gume.
  • 0

#7 peticauvatri

peticauvatri

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts
  • Vozilo:CRV 2.0 150 hp 2003 4wd

Posted 09 September 2012 - 15:07

Bok, imam jedno pitanje, Da li je ok kombinirati gume u parovima. Npr. imam hondu crva, i stavio bi prednje Vector 4Seasons SUV, a zadnje Wrangler DuraTrac ili Wrangler AT/SA. Čisto iz razloga što dosta putujem zimi po planinama. ( bordanje je u pitanju ) :rolleyes:
  • 0

#8 Sheva

Sheva

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 551 posts
  • Vozilo:Civic EC9 - sold, Transalp - sold, Civic EG4 - sold, Civic EJ9 Suzuki GSXR K1

Posted 09 September 2012 - 18:50

Bok, imam jedno pitanje,

Da li je ok kombinirati gume u parovima. Npr. imam hondu crva, i stavio bi prednje Vector 4Seasons SUV, a zadnje
Wrangler DuraTrac ili Wrangler AT/SA. Čisto iz razloga što dosta putujem zimi po planinama. ( bordanje je u pitanju ) :rolleyes:

nece mu nista smetat
  • 0
Posted Image

#9 peticauvatri

peticauvatri

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 09 September 2012 - 20:45

nece mu nista smetat

fala, budem kombinirao
  • 0

#10 OverLord_Ri

OverLord_Ri

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,039 posts
  • Vozilo:Civic 1.8 Sport '11

Posted 09 September 2012 - 21:14

po meni je kombiniranje guma loše i opasno. gume se ne ponašaju jednako, ne grijeu jednako, različita svojstva, itd. ja to ne bih radio. a i na treningu sigurnosno vožnje su izričito rekli da je ovo jedna od gorih opcija
  • 0

#11 Sheva

Sheva

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 551 posts
  • Vozilo:Civic EC9 - sold, Transalp - sold, Civic EG4 - sold, Civic EJ9 Suzuki GSXR K1

Posted 09 September 2012 - 22:54

u teoriji je, ali ako su gume dobre (nove) i normalna voznja nece se nikakva čuda izdogađati, između ostalog ni gume koje su nejednako potrošene ne reagiraju jednako, ono kad mijenjaš prednje i zadnje u paru, ili uzmeš samo 2 nove umjesto lošijih na autu jer se nema za sve 4... da se razumijemo kvalitetnije je imat sve 4 jednake, oko toga se definitivno slažem...
  • 0
Posted Image

#12 peticauvatri

peticauvatri

Member

• Newbie
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 10 September 2012 - 17:03

nece mu nista smetat

Imao sam u planu ukombinirati sve 4 nove, samo u paru zadnje i u paru prednje. zadnje čisto zato malo jače da se mala može potegnut iz neke kaljuže, snijega i slično.
Imam jedno pitanje btw, mala fucka nakon 4000 obrtaja, jel to štima. Nisam još stigao na servis, ceka se lovica.
hvala svima
  • 0

#13 OverLord_Ri

OverLord_Ri

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,039 posts
  • Vozilo:Civic 1.8 Sport '11

Posted 10 September 2012 - 17:51

Imao sam u planu ukombinirati sve 4 nove, samo u paru zadnje i u paru prednje. zadnje čisto zato malo jače da se mala može potegnut iz neke kaljuže, snijega i slično.
Imam jedno pitanje btw, mala fucka nakon 4000 obrtaja, jel to štima. Nisam još stigao na servis, ceka se lovica.
hvala svima

meni je fućkala, mjenjao sam alternator
  • 1

#14 chupa

chupa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,510 posts

Posted 02 December 2012 - 22:57

da malo oživim temu, planiram zamijeniti gume na crv-u, nakon 80 000km u ovom autu, imam neko mišljenje o gumama na nj, a to je da želim nekaj drugo, sada su mi gore goodyear wrangler m+s 205/70/15 i čini mi se da su ipak malo prebučne, pretvrde i da auto troši malo više nego kaj bi trebal :( ima li tko kakav prijedlog za nekim eco i silent pneumaticima ps: kad sam ga kupil gore su bile te wrangler, nakon 30 000 km, zamijenil sam sve 4 nove iste takve wrangler i sada imaju 50 000km
  • 0

#15 kiki_vg

kiki_vg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 464 posts
  • Vozilo:Honda Civic 6 gen

Posted 02 December 2012 - 23:07

da probas sa toyom open country??
  • 0

#16 chupa

chupa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,510 posts

Posted 06 December 2012 - 20:03

trazim neke gume koje bi bi bile prvenstveno za asfalt, makadam i ostala sranja me ne zanimaju, znači tiha i ekonomična ljetna guma :)
  • 0

#17 chupa

chupa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,510 posts

Posted 07 December 2012 - 23:46

što znači ono 96t u dimenziji guma 205-70-15 96T, zna li tko?
  • 0

#18 Jure.

Jure.

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 938 posts
  • Vozilo:civic

Posted 08 December 2012 - 08:33

96 bi treba biti index nosivosti, a t je oznaka za max brzinu. mislim da je T=190 km/h
  • 0

#19 chupa

chupa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1,510 posts

Posted 09 December 2012 - 09:24

thx
  • 0

#20 Statler

Statler

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 129 posts
  • Vozilo:CR-V, FR-V, Verso, Swift

Posted 10 December 2012 - 07:33

Ne znam jel ima u tvojoj "smiješnoj" dimenziji - ali ja se vozim na Yokohami Advan S.T. - gumi za SUV-ove. Moja dimenzija je 235/60x18. I kad ću kupovati novu ljetnu gumu - samo to dolazi u obzir. Do sada je odradila 3 sezone i ima blizu 50.000 km, ali mislim da će i nagodinu gore. Ukratko - to je: kišna guma! Po najjačem pljusku auto je zaljepljen za cestu. Za primjer ljetos - Verso na potpuno novom Continentalu Sport Contact me ne može pratiti. E, ali ta guma zimi je 0 bodova. Moraš imati 2 seta. Zato bi ti ja preporučio da kupiš još jedan set OEM felgi u malo većem broju i na njih si staviš te neke ljetne gume, a na ove staviš dobru zimsku gumu - iz iskustva ti mogu preporučiti samo Bridgesatone. Prvo sam imao LM-25, a sada novi model LM-80 (za SUV).
  • 0
ljeti kamp, zimi skije...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users